abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 17:33 | Nová verze

    Canonical vydal (email, blog, YouTube) Ubuntu 24.04 LTS Noble Numbat. Přehled novinek v poznámkách k vydání a také příspěvcích na blogu: novinky v desktopu a novinky v bezpečnosti. Vydány byly také oficiální deriváty Edubuntu, Kubuntu, Lubuntu, Ubuntu Budgie, Ubuntu Cinnamon, Ubuntu Kylin, Ubuntu MATE, Ubuntu Studio, Ubuntu Unity a Xubuntu. Jedná se o 10. LTS verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 14:22 | Komunita

    Na YouTube je k dispozici videozáznam z včerejšího Czech Open Source Policy Forum 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:22 | Nová verze

    Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.24. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 6.7 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 124. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Vypíchnout lze Spořič paměti (Memory Saver) automaticky hibernující karty, které nebyly nějakou dobu používány nebo vylepšené Odběry (Feed Reader).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:55 | Nová verze

    OpenJS Foundation, oficiální projekt konsorcia Linux Foundation, oznámila vydání verze 22 otevřeného multiplatformního prostředí pro vývoj a běh síťových aplikací napsaných v JavaScriptu Node.js (Wikipedie). V říjnu se verze 22 stane novou aktivní LTS verzí. Podpora je plánována do dubna 2027.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 8.2 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v informačním videu. Zdůrazněn je průvodce migrací hostů z VMware ESXi do Proxmoxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:11 | Nová verze

    R (Wikipedie), programovací jazyk a prostředí určené pro statistickou analýzu dat a jejich grafické zobrazení, bylo vydáno ve verzi 4.4.0. Její kódové jméno je Puppy Cup.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:44 | IT novinky

    IBM kupuje společnost HashiCorp (Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad, Waypoint, Vagrant, …) za 6,4 miliardy dolarů, tj. 35 dolarů za akcii.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    včera 15:55 | Nová verze

    Byl vydán TrueNAS SCALE 24.04 “Dragonfish”. Přehled novinek této open source storage platformy postavené na Debianu v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:44 | IT novinky

    Oznámeny byly nové Raspberry Pi Compute Module 4S. Vedle původní 1 GB varianty jsou nově k dispozici také varianty s 2 GB, 4 GB a 8 GB paměti. Compute Modules 4S mají na rozdíl od Compute Module 4 tvar a velikost Compute Module 3+ a předchozích. Lze tak provést snadný upgrade.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    KDE Plasma 6
     (72%)
     (9%)
     (2%)
     (17%)
    Celkem 754 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    24.7.2006 09:34 Filip Jirsák | skóre: 68 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Virtual PC pre Linux
    Tu námahu si dávám proto, že už v této diskuzi marním čas a přitom se zdá, že jste stále nepochopil, že problém je především ve vašem dotazu. Ptal jste se totiž na to, zda existuje software pro emulaci jiného OS, ostatně titulek je "VirtualPC pro Linux". Vzápětí jste sám tři takové programy vyjmenoval.

    Podle diskuze jste ale předpokládám chtěl něco takového:
    Potřebuji měřit signál GPRS (kvůli tomu, že je slabý). Zkoušel jsem měření přes KMobileTools, ale není to přesné. [Tady by stálo za to doplnit, co to znamená, že to není přesné, nebo co vám konkrétně na měření přes KMobileTools vadilo.] Jsou nějaké jiné možnosti, jak signál měřit?
    Tady by vlastně vaše otázka měla končit a měla by být zařazena do úplně jiného fóra. Pokud by se nepodařilo najít řešení pro Linux, mohla by následovat druhá část:
    Titulek: Sledování síly signálu GPRS pod Windows v emulátoru OS na LInuxu

    Rád bych zkusil pouštět Windows pod emulátorem OS v Linuxu [sice je to nepřesné, ve skutečnosti jde o virtuální počítač, ale takovouhle nepřesnost by vám každý odpustil], abych mohl připojit GPRS modem a na software pod Windows měřit sílu GPRS signálu. Nemám ale žádné zkušenosti s emulací OS, než to budu zkoušet, rád bych se zeptal na vaše zkušenosti.

    Potřebuji měřit signál GPRS (kvůli tomu, že je slabý). Zkoušel jsem měření přes KMobileTools, ale není to přesné. [Tady by stálo za to doplnit, co to znamená, že to není přesné, nebo co vám konkrétně na měření přes KMobileTools vadilo.] Zkusil jsem ještě toto a toto a toto podle této diskuze, ale nic nepomohlo.

    Napadlo mne tedy zkusit rozběhat pod Linuxem emulaci OS , rozběhat pod tím Windows 98 + ovladače + měřící software. Slyšel jsem o vmware, qemu, bochs, ale nemám s tím žádné zkušenosti. Chtěl jsem zkusit VMware, na stránkách jsem našel odkaz na stažení, ale je tam VMwareServer, VMwarePlayer a nějaké další věci. Nevím, co všechno je potřeba stahovat a nechci zbytečně přes GPRS stahovat kvanta dat.

    Nemám se software pro emulaci OS žádné zkušenosti, nevím, na jakém principu to funguje, bojím se, zda si tím nemůžu poškodit svůj systém.
    Z takhle formulovaného dotazu se hned v prvím odstavci každý dozví, co vlastně chcete – a nebude se dotazem dál zabývat, pokud o virtuálních strojích pod Linuxem ví jen to, že dokáže vyjmenovat jejich implementace.

    V další části dotazu se dozvíme, co přibližně chcete a co už o problému víte, co nevíte a po čem jste pátral. Pochopíme z něj, že vám není úplně jasné, jak virtuální počítače typu VMWare fungují, tak se to někdo pokusí vysvětlit, čímž by měl jednak rozptýlit strach z toho, že virtuální počítač nějak poškodí váš hostitelský OS, jednak to k problémům, o kterých už víte, přidá další podstatný aspekt – je otázka, zda vůbec bude možné z Windows běžících ve virtuálním PC přistupovat ke GPRS modemu.

    Někdo, kdo si s VMware dost hraje, vám mezi tím může vysvětlit, jaký je rozdíl mezi různými verzemi VMware, doporučí, co stáhnout; upozorní na to, že existují nějaké nástroje, které je dobré nainstalovat do hostovaného systému a k čemu jsou.

    To všechno by vám zde určitě spousta lidí ráda poradila. Ale nesmíte je odradit tím, že se ptáte na úplně něco jiného.

    Ona totiž stejně legitimní je i takováhle otázka:
    Napadlo mne, že dnešní počítače mají dostatečný výkon na to, aby zvládaly různé simulace – tak proč by nemohly simulovat i celý počítač. Představoval bych si to tak, že si v Linuxu pustím nějaký program, který bude simulovat ten počítač, a do něj si jako do skutečného počítače dám BIOS, nainstauluju OS a do něj nějaké programy. Potřeboval bych to hlavně proto, že strašně rád hraju Bulánky (hra pod Windows), tak bych si rád takhle pustil Windows pod Linuxem. Zkoušel jsem hledat na internetu, našel jsem software pro simulaci počasí, burzy, parního stroje, ale o simulaci počítače nic.
    Z tohohle dotazu je vidět, že tazatel zřejmě o emulátorech, virtuálních PC apod. nikdy neslyšel, neví, jaké se používají termíny a není tedy schopen ani nic najít, a pokud třeba jen zahlédne zprávičku o VMware, nespojí si to, že je to to, co chce. (Zrovna v tomhle případě je to tedy dost nepravděpodobné, ale v jiných případech je to i docela reálné.) V tomhle případě by byla myslím dostatečná odpověď, se kterou by nejspíš tazatel byl spokojen, bylo:
    Hledej virtuální počítač, virtualizace PC. Konkrétní software: vmware, qemu, bosch.

    Pokud chceš ale jen spouštět Bulánky, stačí ti i Wine, což je emulátor, který překládá volání Windows API na volání Linuxových knihoven a jádra, aplikace určená pro Windows pak valstně běží přímo pod Linuxem. Buláci pod Wine dlouho nefungovaly, ale od verze x.y.z už fungují.
    Tak sáhodlouze se tady o tom rozepisuji proto, že i když jsem si namátkou prohlédl další vaše dotazy, měly některé podobný charakter – v otázce zmotáte několik nesouvisejících věcí, není jasné, co vlastně chcete vědět, nebo se ptáte na nějaký poslední krok nějakého prapodivného řešení probému, který má nejspíš nějaké běžné jednoduché řešení, ale z dotazu ten původní problém nejde vydedukovat, apod.

    Celá ta diskuze ohledně vhodnosti/nevhodnosti dotazu vám měla naznačit, že byste před položením dotazu měl více přemýšlet o tom, co vlastně chcete, a měl byste se snažit to srozumitelně v dotazu vysvětlit. Ono se občas povede, že při tomhle "uspořádávání si" dotazu si člověk uvědomí, že se vlastně ptát nepotřebuje. A i v případě, kdy k dotázání se nakonec dojde, na promyšlený dotaz se mnohem lépe odpovídá, ten dotaz je užitečný i pro ostatní, a koneckonců je z toho dotazu i vidět snaha tazatele.

    Doufám, přes konfrontační tón předchozích příspěvků v tomto vlákně, že vám tato rada k něčemu bude, a těším se, že na příští váš dotaz budeme v diskuzích odkazovat jako na dotaz vzorový.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.