abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:44 | Nová verze

    Po roce vývoje od vydání verze 1.24.0 byla vydána nová stabilní verze 1.26.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.26.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 6.2 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 13.0.14.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 30.0.0 frameworku pro vývoj multiplatformních desktopových aplikací pomocí JavaScriptu, HTML a CSS Electron (Wikipedie, GitHub). Chromium bylo aktualizováno na verzi 124.0.6367.49, V8 na verzi 12.4 a Node.js na verzi 20.11.1. Electron byl původně vyvíjen pro editor Atom pod názvem Atom Shell. Dnes je na Electronu postavena celá řada dalších aplikací.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.0.0 otevřeného emulátoru procesorů a virtualizačního nástroje QEMU (Wikipedie). Přispělo 220 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 700 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:22 | IT novinky

    Evropský parlament dnes přijal směrnici týkající se tzv. práva spotřebitele na opravu. Poslanci ji podpořili 584 hlasy (3 bylo proti a 14 se zdrželo hlasování). Směrnice ujasňuje povinnosti výrobců opravovat zboží a motivovat spotřebitele k tomu, aby si výrobky nechávali opravit a prodloužili tak jejich životnost.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 16:11 | Nová verze

    Bylo oznámeno (cs) vydání Fedora Linuxu 40. Přehled novinek ve Fedora Workstation 40 a Fedora KDE 40 na stránkách Fedora Magazinu. Současně byl oznámen notebook Slimbook Fedora 2.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 13:44 | Upozornění

    ČTK (Česká tisková kancelář) upozorňuje (X), že na jejím zpravodajském webu České noviny byly dnes dopoledne neznámým útočníkem umístěny dva smyšlené texty, které nepocházejí z její produkce. Jde o text s titulkem „BIS zabránila pokusu o atentát na nově zvoleného slovenského prezidenta Petra Pelligriniho“ a o údajné mimořádné prohlášení ministra Lipavského k témuž. Tyto dezinformace byly útočníky zveřejněny i s příslušnými notifikacemi v mobilní aplikaci Českých novin. ČTK ve svém zpravodajském servisu žádnou informaci v tomto znění nevydala.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    včera 13:33 | Komunita

    Byla založena nadace Open Home Foundation zastřešující více než 240 projektů, standardů, ovladačů a knihoven (Home Assistant, ESPHome, Zigpy, Piper, Improv Wi-Fi, Wyoming, …) pro otevřenou chytrou domácnost s důrazem na soukromí, možnost výběru a udržitelnost.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:00 | Nová verze

    Společnost Meta otevírá svůj operační systém Meta Horizon OS pro headsety pro virtuální a rozšířenou realitu. Vedle Meta Quest se bude používat i v připravovaných headsetech od Asusu a Lenova.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:33 | IT novinky

    Společnost Espressif (ESP8266, ESP32, …) získala většinový podíl ve společnosti M5Stack, čímž posiluje ekosystém AIoT.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    KDE Plasma 6
     (72%)
     (10%)
     (2%)
     (17%)
    Celkem 702 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    13.12.2008 12:31 Semo | skóre: 45 | blog: Semo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: C / C++ - techniky programovani bez nekonecne smycky
    Smarja, ved su aj ine moznosti ako timeout nulovy a nekonecny! Ak potrebujem kazdu sekundu (dosadte si konstantu podla potreby) kontrolovat obrazok z kamery, tak nastavim sekundovy timeout (prip. sekunda minus epsilon, kedze to volanie selectu nieco trva a spracovanie obrazku z kamery tiez). Ked sa mi select vrati, tak sa pozriem ci preto, ze nieco prislo na nejaky filedescriptor alebo preto, ze expiroval. Ak expiroval, tak spracujem kameru a a zavolam select znova. Ak neexpiroval, tak osetrim filedescriptory, nastavim novy timeout na ten, s ktorym sa mi vratil select (prip. este minus epsilon) a zavolam ho znova.

    Takze jednoduche je to dostatocne. Zataz procesora nie je vyssia ako nutna, pretoze ho vyuzivam skutocne len vtedy, ked pridu data alebo ak potrebujem spracovat kameru. Nebudim sa zo selectu castejsie ako musim. Ak by som sa rozdelil do dvoch vlaken, tak sice mam nekonecny timeout na selecte, ale to druhe vlakno aj tak kazdu sekundu pouzije CPU na ovladanie kamery. Takze som neusetril nic a prepinanie vlaken tiez nieco stoji. A snazim sa ako mozem, ale spozdenie dat nedokazem najst. Kde by malo byt?

    BSD-like Unixe, nenastavuje zvysny cas v timeoute selectu, takze na BSD si treba ukladat systemovy cas pred volanim selectu a porovnavat ho so systemovym casom po navrate z neho.

    Pre sietovu cast velkeho skolskeho projektu som programoval pred asi 4 rokmi nieco velmi podobne. Drzat mnozstvo otvorenych TCP spojeni, cez ktore pritekaju a odetkaju data. Ziadne spojenie nesmelo trvat dlhsie ako definovany cas (ochrana pred DOSom), ak pretiahalo, tak bolo ukoncene. A stale som musel byt schopny reagovat aj na "signaly" zo zvysnej casti programu = ostatnych vlaken (sifrovacich, hlavneho ovladacieho atd.). V zadani projektu bola vyzadovana prenositelnost minimalne na Linux, Mac, Win. Takze na POSIXove signaly so mmohol zabudnut (co ja by som dal za pselect()). Riesil som to vytvorenim TCP spojenia, ktoreho oba konce drzal program samotny a jeho citaci koniec bol zaraadeni do mnoziny filedescriptorov pre select. Ked chcel niekto zobudit cakajuce sietove vlakno, tak zapisal spravu do konca tohoto spojenia urceneho pre zapis (to bolo dostupne vsetkym). Tym sa prerusil select a standardnou cestou sa zistilo, ze nejaky vlaknovy kolega po mne nieco chce (napriklad restart, alebo zmena maximalneho poctu spojeni, zmena timeoutu pre spojenia a pod.). Systemovy cas expirovania kazdejo spojenia bol vo utriedenej fronte a vzdy rozdiel medzi jej prvym prvokom a systemovym casom urcoval timeout pre select. Do fronty sa pridavalo iba na koniec, odoberalo zo zaciatku a nemusela sa v kazdom kroku prepocitavat. V pripade spojenia, ktore stihlo poslat vsetky data este pred vyexpirovanim je nutne najst zaznam uprostred fronty - moze sa spravit kruhova v poli a binarnym vyhladavanim znizit tuto zlozitost na logaritmicku. Alebo mat vyhladaciu tabulku indexovanu cislom descriptoru ukazujucu do fronty a mat to konstantne.

    Testovane to bolo v 24h v skolskom labe s desiatkami pocitacov, kde kazdy komunikoval s kazdym a kazdy drzal desiatky otvorenych spojenia a zataz sietoveho vlakna zanedbatelna oproti sifrovacim vlaknam. Programuje sa to trocha zlozitejsie ako Hello world, ale nez si nechat v systeme zit a prepinat 100 vlaken (nech aj v poole), kde kazde obsluhuje jedno spojeni...
    If you hold a Unix shell up to your ear, you can you hear the C.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.