abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:55 | Nová verze

    OpenJS Foundation, oficiální projekt konsorcia Linux Foundation, oznámila vydání verze 22 otevřeného multiplatformního prostředí pro vývoj a běh síťových aplikací napsaných v JavaScriptu Node.js (Wikipedie). V říjnu se verze 22 stane novou aktivní LTS verzí. Podpora je plánována do dubna 2027.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 8.2 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v informačním videu. Zdůrazněn je průvodce migrací hostů z VMware ESXi do Proxmoxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:11 | Nová verze

    R (Wikipedie), programovací jazyk a prostředí určené pro statistickou analýzu dat a jejich grafické zobrazení, bylo vydáno ve verzi 4.4.0. Její kódové jméno je Puppy Cup.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:44 | IT novinky

    IBM kupuje společnost HashiCorp (Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad, Waypoint, Vagrant, …) za 6,4 miliardy dolarů, tj. 35 dolarů za akcii.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    včera 15:55 | Nová verze

    Byl vydán TrueNAS SCALE 24.04 “Dragonfish”. Přehled novinek této open source storage platformy postavené na Debianu v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:44 | IT novinky

    Oznámeny byly nové Raspberry Pi Compute Module 4S. Vedle původní 1 GB varianty jsou nově k dispozici také varianty s 2 GB, 4 GB a 8 GB paměti. Compute Modules 4S mají na rozdíl od Compute Module 4 tvar a velikost Compute Module 3+ a předchozích. Lze tak provést snadný upgrade.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:44 | Nová verze

    Po roce vývoje od vydání verze 1.24.0 byla vydána nová stabilní verze 1.26.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.26.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 6.2 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 13.0.14.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 30.0.0 frameworku pro vývoj multiplatformních desktopových aplikací pomocí JavaScriptu, HTML a CSS Electron (Wikipedie, GitHub). Chromium bylo aktualizováno na verzi 124.0.6367.49, V8 na verzi 12.4 a Node.js na verzi 20.11.1. Electron byl původně vyvíjen pro editor Atom pod názvem Atom Shell. Dnes je na Electronu postavena celá řada dalších aplikací.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.0.0 otevřeného emulátoru procesorů a virtualizačního nástroje QEMU (Wikipedie). Přispělo 220 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 700 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    KDE Plasma 6
     (72%)
     (9%)
     (2%)
     (17%)
    Celkem 741 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    11.6.2009 11:19 Let_Me_Be | skóre: 20 | blog: cat /proc/idea/current | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: C++ vs Objective C
    Staticky C kompilator musi ponechat virtualnu vazbu vsade, kde nevie pocas prekladu rozhodnut, ktora konkretna implementacia sa puzije. Napr. preto, lebo sa jedna o kod kniznice a konkretna implementacia bude v klientskom kode. Java vie za behu zistit, ze sa pouziva konkretna finalna implementacia a moze virtualnu vazbu nahradit priamym volanim.
    To je pekna blbost. V mnoha pripadech je zrejme ktera metoda se bude volat a toto rozhodnuti je mozne provest v dobe kompilace.
    Staticky C kompilator nevie robit Dead Code Elimination zalozeny na podmienkach, ktore nie je mozne vyhodnotit v case kompilacie; Java ano.
    Ano, tohle jsem uz videl. Kdyz budeme v C++ dynamicky detekovat informace, ktere jsou dostupne staticky, tak Java provede lepsi optimalizace. Veskery Dead Code Elimination (ktery je smysluplny) dokaze C++ kompilator provest v dobe kompilace. Komplexnejsi vyhazovani mrtveho kodu je absolutne nesmyslne.
    Staticky C kompilator nevie robit Escape Analysis; Java ano.
    Tohle mi pripada jako dost Java-only zalezitost, resp. zalezitost pro jazyky s nejakym typem spravy pameti. Klidne se necham vyvest z omylu. Pokud jde o ztotozneni pametoveho mista promenne do ktere se uklada navratova hodnota volani a promenne, ktera se predava jako navratova hodnota, tak to je pomerne bezna optimalizace (C++0x pro to ma myslim podporu primo v jazyku).
    Staticky C kompilator nevie robit dynamicky inlajning a loop unfolding; Java ano.
    OK, dobre, tady uznam ze to je jedina optimalizace, ktera by mohla ciste hypoteticky zvednout rychlost vykonavani programu. Ted je otazka jestli to ma nejaky meritelny dopad a zda budou vubec tyto optimalizace kodu trvat kratsi dobu nez je cas, ktery usetri. (v porovnani se statickym inlajningem samozrejme)
    Tvrdenie "C je rychle, Java je pomala" per-se je FUD; dynamicky optimalizator moze vzdy optimalizovat kod ovela ucinnejsie ako akykolvek dobry staticky kompilator. A HotSpot v modernej Jave je velmi dobry.
    Ano, ale jaky kod. A kolik ty optimalizace stoji? To ze Java muze provest jiste typy optimalizaci ktere jsou pro C++ kompilatory nedostupne je pomerne jasne. Problem je v tom, ze tyto optimalizace vetsinou jenom castecne eliminuji vynucenou neoptimalitu kodu.

    Ano na vecech jako jsou matematicke vypocty, kde se provadi 1:1 mapovani na instrukce procesoru je Java stejne rychla jako C nebo C++ (ale tam jaksi nema proc by neoptimalni zadny jazyk ktery se nejakym zpusobem kompiluje).

    Jediny rozumny benchmark jazyku mi dava za pravdu: http://shootout.alioth.debian.org
    Linked in profil - Můj web - Nemůžete vyhrát hádku s blbcem. Nejdřív vás stáhne na svoji úroveň a pak ubije zkušenostmi.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.