abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:44 | Nová verze

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 140 (pdf) a HackSpace 77 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 01:00 | Nová verze

    ESPHome, tj. open source systém umožňující nastavovat zařízení s čipy ESP (i dalšími) pomocí konfiguračních souborů a připojit je do domácí automatizace, například do Home Assistantu, byl vydán ve verzi 2024.4.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:11 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:55 | Nová verze

    Neziskové průmyslové konsorcium Khronos Group vydalo verzi 1.1 specifikace OpenXR (Wikipedie), tj. standardu specifikujícího přístup k platformám a zařízením pro XR, tj. platformám a zařízením pro AR (rozšířenou realitu) a VR (virtuální realitu). Do základu se z rozšíření dostalo XR_EXT_local_floor. Společnost Collabora implementuje novou verzi specifikace do platformy Monado, tj. open source implementace OpenXR.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 0.38.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 4.4 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 17:11 | Nová verze

    ClamAV (Wikipedie), tj. multiplatformní antivirový engine s otevřeným zdrojovým kódem pro detekci trojských koní, virů, malwaru a dalších škodlivých hrozeb, byl vydán ve verzích 1.3.1, 1.2.3 a 1.0.6. Ve verzi 1.3.1 je mimo jiné řešena bezpečnostní chyba CVE-2024-20380.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:11 | IT novinky

    Digitální a informační agentura (DIA) oznámila (PDF, X a Facebook), že mobilní aplikace Portál občana je ode dneška oficiálně venku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    včera 05:11 | Komunita

    #HACKUJBRNO 2024, byly zveřejněny výsledky a výstupy hackathonu města Brna nad otevřenými městskými daty, který se konal 13. a 14. dubna 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    17.4. 17:55 | IT novinky

    Společnost Volla Systeme stojící za telefony Volla spustila na Kickstarteru kampaň na podporu tabletu Volla Tablet s Volla OS nebo Ubuntu Touch.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    17.4. 17:44 | IT novinky

    Společnost Boston Dynamics oznámila, že humanoidní hydraulický robot HD Atlas šel do důchodu (YouTube). Nastupuje nová vylepšená elektrická varianta (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    KDE Plasma 6
     (68%)
     (10%)
     (2%)
     (19%)
    Celkem 559 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    27.7.2009 08:37 Michal Kubeček | skóre: 72 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: 64 - bit systém nebo multilib
    Vysvětlil ale zřejmě ne dost jasně. Takže rozdíl je např. v tom, že těch 103 nebo kolik problémů neřešíte, protože je někdo vyřešil před Vámi. Pokud náhodou rebuildujete něco z toho, tak na to máte automatickej nástroj, do kterého se zadá tarball a vylezou 3 nebo kolik rpmek (debů, ... bla). "Multilib" se pak řeší tak, že se tento nástroj tupě použije na 32 bit arch, a nainstaluje se jen ten -lib balík. Pokud náhodou překládáte něco o čem distribuce ještě neslyšela, ergo k čemu ten nástroj není, tak máte aspoň spoustu vodítek jak to udělat a multilibovou verzi potřebujete jednou za uherskej rok, přesně jak jste řekl, a to nějak přetrpíte.

    Jinak řečeno, dál trváte na své představě, že mluvím jen o 'zypper install xyz-32bit', nebo nanejvýš o 'rpm -i xyz.src.rpm ; rpmbuild SPECS/xyz.spec', a vůbec netuším, co obnáší napsat si vlastní specfile a vytvořit vlastní balíček. Nebo snad že napsat si vlastní specfile a vybuildit pomocí něj balíčky je z nějakého záhadného důvodu jednodušší než vybuildit odpovídající balíčky pro LFS. Není a už z principu nemůže být, protože se jedná o přesně stejnou činnost. Spíš to může být i o trochu těžší, protože občas je potřeba přiohnout trochu vzdorovitý build systém některých projektů, aby odpovídal filosofii rpmbuildu.

    Což je absolutně k ničemu, protože pak taková knihovna bude požadovat nějakou fixní verzi např. glibc, kterou ale už program nedodává. Pokud ve svém multilibu máte jinou tak se můžete jít klouzat. Další bod pro chroot.

    Pokud by tomu tak bylo, pak tou knihovnou, se kterou by mohly být problémy, bude i glibc a bude v zájmu producenta přibalit i ji. Oni totiž "překvapivě" i producenti closed source software mají zájem na tom, aby jejich software běhal na co nejvíce systémech.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.