abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:00 | Nová verze

    Společnost Meta otevírá svůj operační systém Meta Horizon OS pro headsety pro virtuální a rozšířenou realitu. Vedle Meta Quest se bude používat i v připravovaných headsetech od Asusu a Lenova.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:33 | IT novinky

    Společnost Espressif (ESP8266, ESP32, …) získala většinový podíl ve společnosti M5Stack, čímž posiluje ekosystém AIoT.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:44 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 3.5 svobodného multiplatformního softwaru pro editování a nahrávání zvukových souborů Audacity (Wikipedie). Přehled novinek také na YouTube. Nově lze využívat cloud (audio.com). Ke stažení je oficiální AppImage. Zatím starší verze Audacity lze instalovat také z Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:44 | Zajímavý článek

    50 let operačního systému CP/M, článek na webu Computer History Museum věnovaný operačnímu systému CP/M. Gary Kildall z Digital Research jej vytvořil v roce 1974.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:22 | Pozvánky

    Byl zveřejněn program a spuštěna registrace na letošní konferenci Prague PostgreSQL Developer Day, která se koná 4. a 5. června. Na programu jsou 4 workshopy a 8 přednášek na různá témata o PostgreSQL, od konfigurace a zálohování po využití pro AI a vector search. Stejně jako v předchozích letech se konference koná v prostorách FIT ČVUT v Praze.

    TomasVondra | Komentářů: 0
    včera 03:00 | IT novinky

    Po 48 letech Zilog končí s výrobou 8bitového mikroprocesoru Zilog Z80 (Z84C00 Z80). Mikroprocesor byl uveden na trh v červenci 1976. Poslední objednávky jsou přijímány do 14. června [pdf].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 02:00 | IT novinky

    Ještě letos vyjde Kingdom Come: Deliverance II (YouTube), pokračování počítačové hry Kingdom Come: Deliverance (Wikipedie, ProtonDB Gold).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    21.4. 19:11 | Komunita

    Thunderbird 128, příští major verze naplánovaná na červenec, přijde s nativní podporou Exchange napsanou v Rustu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 25
    21.4. 04:44 | Komunita

    Byly vyhlášeny výsledky letošní volby vedoucího projektu Debian (DPL, Wikipedie). Novým vedoucím je Andreas Tille.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    21.4. 00:11 | Nová verze

    Po osmi měsících vývoje byla vydána nová verze 0.12.0 programovacího jazyka Zig (GitHub, Wikipedie). Přispělo 268 vývojářů. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    KDE Plasma 6
     (71%)
     (10%)
     (2%)
     (18%)
    Celkem 677 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    11.5.2010 00:57 VSi | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: XEN, Vmware, nebo úplně jinak na HA Linux server ??
    Pracuji na něčem podobném. Došel jsem k tomu, že pokud chci HA řešení na 2 serverech bez samostateného HW vyhrazeného na storage (SAN), je nejschůdnější použít DRBD+Xen+heartbeat (nebo novější Pacemaker/OpenAIS). Na řešení DRBD+Xen+HA je zajímavý software ganeti - http://www.howtoforge.com/ganeti_xen_cluster_management_debian_etch, probíhá jeho aktivní vývoj, ale nikde jsem nenašel víc informací o praktickém nasazení.

    Jeden možný přístup je cluster na aplikační úrovni - pokud je vše OK, služby jako HTTP, IMAP/SMTP apod. poskytují oba servery, čímž se mezi ně také rozkládá zátěž. Pokud jeden vypadne, nic se neděje. Pak je ale obvykle potřeba sdílený filesystem, tedy něco jako GFS nebo OCFS, což mi přijde o dost složitější než dále popsaná druhá možnost. Také člověk musí udržovat a aktualizovat všechno dvakrát. Výhoda tohoto řešení je možnost rokládání zátěže a to, že při pádu jednoho stroje může být výpadek třeba jen pár vteřin.

    Pro většinu věcí mi přijde lepší použít DRBD jako replikovaný storage pro Xen virtuální servery. Pokud jeden z fyzických strojů vypadne, DRBR resource se přepne na druhý stroj a nastartují všechny Xen virtuály. Tohle samozřejmě trvá trochu déle, protože ty virtuální servery musí nabootovat a nastartovat služby, což může trvat jednotky minut. Stroj pro každou službu ale udržujete jen jeden, což je dost podstatná výhoda. Také je možné za běhu obou strojů mezi nimi virtuální servery bez zastavení přesouvat (tzv. live migration, samozřejmě pokud je na cílovém stroji dost volné RAM), takže třeba přidání RAM nebo disků se obejde bez výpadku. Nevýhoda je, že v klidu je polovina celkové RAM na obou serverech nevyužita (to platí v případě, že pro všechny virtuály je potřeba HA)

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.