abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 01:00 | Nová verze

    ESPHome, tj. open source systém umožňující nastavovat zařízení s čipy ESP (i dalšími) pomocí konfiguračních souborů a připojit je do domácí automatizace, například do Home Assistantu, byl vydán ve verzi 2024.4.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:11 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:55 | Nová verze

    Neziskové průmyslové konsorcium Khronos Group vydalo verzi 1.1 specifikace OpenXR (Wikipedie), tj. standardu specifikujícího přístup k platformám a zařízením pro XR, tj. platformám a zařízením pro AR (rozšířenou realitu) a VR (virtuální realitu). Do základu se z rozšíření dostalo XR_EXT_local_floor. Společnost Collabora implementuje novou verzi specifikace do platformy Monado, tj. open source implementace OpenXR.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 0.38.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 4.4 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 17:11 | Nová verze

    ClamAV (Wikipedie), tj. multiplatformní antivirový engine s otevřeným zdrojovým kódem pro detekci trojských koní, virů, malwaru a dalších škodlivých hrozeb, byl vydán ve verzích 1.3.1, 1.2.3 a 1.0.6. Ve verzi 1.3.1 je mimo jiné řešena bezpečnostní chyba CVE-2024-20380.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:11 | IT novinky

    Digitální a informační agentura (DIA) oznámila (PDF, X a Facebook), že mobilní aplikace Portál občana je ode dneška oficiálně venku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    včera 05:11 | Komunita

    #HACKUJBRNO 2024, byly zveřejněny výsledky a výstupy hackathonu města Brna nad otevřenými městskými daty, který se konal 13. a 14. dubna 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    17.4. 17:55 | IT novinky

    Společnost Volla Systeme stojící za telefony Volla spustila na Kickstarteru kampaň na podporu tabletu Volla Tablet s Volla OS nebo Ubuntu Touch.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    17.4. 17:44 | IT novinky

    Společnost Boston Dynamics oznámila, že humanoidní hydraulický robot HD Atlas šel do důchodu (YouTube). Nastupuje nová vylepšená elektrická varianta (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    17.4. 15:11 | Nová verze

    Desktopové prostředí LXQt (Lightweight Qt Desktop Environment, Wikipedie) vzniklé sloučením projektů Razor-qt a LXDE bylo vydáno ve verzi 2.0.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    KDE Plasma 6
     (68%)
     (10%)
     (2%)
     (19%)
    Celkem 556 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    28.2.2011 09:07 Filip Jirsák | skóre: 68 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývoj webové aplikace v 5+ lidí
    Ano, strojové rozpoznání hlasu nebo obrazu je těžké, a proto si svou práci zorganizuju tak, aby na tom nestála.
    To máte dobré. Většina lidí ale pořád vyvíjí software, který používají lidé, ne stroje.
    A ano, je důležité kontrolovat vizuální podobu a nejlépe se to dělá okem, ale to je asi tak všechno. Pokud jste fotograf, tak to je většinová záležitost, pokud jste vývojář software, tak není.
    Zřejmě pořád nechápete, že vizuální podoba je to, čím program komunikuje s uživatelem. Představte si takovou fakturu – to, co z ní dělá fakturu, je právě vizuální podoba. Zkuste si fakturu rozstříhat na jednotlivé údaje a ty jen tak nasypat na stůl – dostanete chaos, ve kterém se nikdo nevyzná (to v lepším případě, s velmi nízkou pravděpodobností dostanete něco, co člověk dokáže interpretovat, ale bude to špatně, a ještě daleko menší část je to, co bude člověk interpretovat správně). Program může interně s daty pracovat správně, ale když to pak špatně prezentuje uživateli, je to k ničemu.
    Zacházíte až tam, kde přírůstek v podrobnosti přestane mít měřitelnou přidanou hodnotu. Návod jak tam dojít poskytují různé metodiky.
    Pochybuju o tom, že to tak ve skutečnosti děláte.
    Proč?
    Protože byste pak nedělal nic jiného, než specifikace a testy. Pro každou specifikaci nebo sadu testů vám najdu případ, který ještě není plně popsán a dá se zpřesnit nebo se dá otestovat případ, který může nastat, může v něm být chyba a zatím se netestuje.
    Jak jsem už psal, manuální testování má své místo jako detektor děr v procesu testování, tj. hledají se úplně nové třídy závad.
    No jo, ale jak tohle zařadíte do toho vašeho 4hodinového vývojového cyklu, jak to zařadíte do vašeho schématu „co projde automatizovanými testy, může jít k zákazníkovi“?
    Pokud ten člověk dostane zjevení, že si má nastavit datum na úterý třináctého nebo jak to bylo, tak na tu chybu pravděpodobně přijde.
    Pokud ten člověk o problematice něco ví, zpravidla dokáže vyhmátnout ty zajímavé případy.
    Co jiného s tím chcete dělat?
    Jiného nic. Jenom se vám celou dobu snažím vysvětlit, že tohle je také součást testování. A tahle součást nezapadá do vašeho konceptu „cokoliv je hotové za 4 hodiny, ověří se to automatickými testy“.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.