abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 18:00 | IT novinky

    DuckDuckGo AI Chat umožňuje "pokecat si" s GPT-3.5 Turbo od OpenAI nebo Claude 1.2 Instant od Anthropic. Bez vytváření účtu. Všechny chaty jsou soukromé. DuckDuckGo je neukládá ani nepoužívá k trénování modelů umělé inteligence.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:22 | IT novinky

    VASA-1, výzkumný projekt Microsoftu. Na vstupu stačí jediná fotka a zvukový záznam. Na výstupu je dokonalá mluvící nebo zpívající hlava. Prý si technologii nechá jenom pro sebe. Žádné demo, API nebo placená služba. Zatím.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 04:44 | Nová verze

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 140 (pdf) a HackSpace 77 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 01:00 | Nová verze

    ESPHome, tj. open source systém umožňující nastavovat zařízení s čipy ESP (i dalšími) pomocí konfiguračních souborů a připojit je do domácí automatizace, například do Home Assistantu, byl vydán ve verzi 2024.4.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:11 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:55 | Nová verze

    Neziskové průmyslové konsorcium Khronos Group vydalo verzi 1.1 specifikace OpenXR (Wikipedie), tj. standardu specifikujícího přístup k platformám a zařízením pro XR, tj. platformám a zařízením pro AR (rozšířenou realitu) a VR (virtuální realitu). Do základu se z rozšíření dostalo XR_EXT_local_floor. Společnost Collabora implementuje novou verzi specifikace do platformy Monado, tj. open source implementace OpenXR.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 0.38.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 4.4 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 17:11 | Nová verze

    ClamAV (Wikipedie), tj. multiplatformní antivirový engine s otevřeným zdrojovým kódem pro detekci trojských koní, virů, malwaru a dalších škodlivých hrozeb, byl vydán ve verzích 1.3.1, 1.2.3 a 1.0.6. Ve verzi 1.3.1 je mimo jiné řešena bezpečnostní chyba CVE-2024-20380.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:11 | IT novinky

    Digitální a informační agentura (DIA) oznámila (PDF, X a Facebook), že mobilní aplikace Portál občana je ode dneška oficiálně venku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    včera 05:11 | Komunita

    #HACKUJBRNO 2024, byly zveřejněny výsledky a výstupy hackathonu města Brna nad otevřenými městskými daty, který se konal 13. a 14. dubna 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    KDE Plasma 6
     (68%)
     (10%)
     (2%)
     (20%)
    Celkem 564 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    20.2.2011 16:52 Filip Jirsák | skóre: 68 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývoj webové aplikace v 5+ lidí
    Vážně - co je podle Vás to co se od aplikace čeká? Jak to máte podchycené, jak s tím pracujete? Jsou to ty testy, nebo to jsou psané specifikace, nebo to je jen nějaká obecná pravda?
    Psané specifikace, zákony, obecně známé věci, dohody… Testy jsou jen interní pomůcka pro vývoj a rozhodně nepokrývají většinu funkcionality aplikace.
    Bavili jsme se o aplikaci cat a já cat používám tak, že mu dám soubory na vstup a dostanu je na výstupu spojené. (Ty různé přepínače ani nepoužívám). Pokud to je jedno promile, co je těch dalších 999 případů?
    Neexistující vstupní soubor, chyba při čtení nebo zápisu, změny ve vstupním souboru v průběhu čtení… To všechno jsou věci, které nejsou v dokumentaci popsané, a při tom spoléháte na to, že se nějak budou chovat. Nemusíte zrovna čekat, že při neexistujícím souboru to skončí s chybovým kódem 354, ale nejspíš očekáváte, že se to bude chovat nějak „rozumně“ a třeba to v takovém případě nesmaže všechny soubory, které smazat může. Přestože by takové chování nebylo v rozporu s manuálem.
    Tenhle příklad není kompletní, protože nevystihuje, kdy je co dobře a kdy ne. Pokud to dokážete vystihnout, tak to za vás může ověřit počítač automatickým testem. Pokud to nejde vystihnout, tak to musíte kontrolovat sám. Většina věcí nějak vystihnout jde.
    Dobře je to tehdy, pokud je ten text správně česky, je srozumitelný a vyjadřuje tu správnou informaci. Automaticky to kontrolovat nejde, můžete jenom testovat, zda se ten text shoduje se vzorem – jenže to jste problém vytvoření správného textu jenom přesunul z hlavního programu do testu.
    Jak jsem psal, lze si samozřejmě napsat testovací baterii na každou funkci kterou použiju, ale to se nevyplácí.
    No sláva. Takže už jsme snad dospěli k tomu, že spoustu věcí rozumně automaticky testovat nejde nebo se to nevyplatí. Takže automatizované testy pokrývají pouze část funkcionality (zpravidla menší). Takže to, že nějaký kód prošel automatizovanými testy, ještě vůbec neznamená, že je výsledek funkční.
    Nástroje na automatické testování interakce existují.
    Existují, ale vytvoření a údržba příslušných testů rozhodně není zadarmo. Takže se používají maximálně na ověření klíčových funkcí, ne na pokrytí celé aplikace.
    Taková část jistě existuje, ale z mých zkušeností rozhodně není značná. Opět jestli máte jiné zkušenosti tak si velmi rád rozšířím obzory.
    U aplikace, která je postavená především na interakci s uživatelem, je to značná část. Protože živého člověka se nám zatím moc nedaří simulovat.
    Nicméně moje skromné 2 centy říkají že pokud si koncepty z naší debaty dohledáte, nastudujete a adaptujete na svůj projekt tak na tom neproděláte, a možná, za nějakou dobu, se nad tím svým původním přístupem dost podivíte.
    Koncept, který nutí celý vývojářský tým zabývat se chybou jednoho programátora a odložit kvůli ní svou práci, evidentně zdržuje spoustu lidí od jejich práce. Koncept, který neumožňuje programátorovi soustředit se na jednu změnu, ale neustále ho vyrušuje spoustou dalších změn, také zpomaluje práci a zvyšuje pravděpodobnost chyb. Nevidím tam však nic, co by tyhle dvě zásadní nevýhody mohlo převážit.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.