abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 18:00 | IT novinky

    DuckDuckGo AI Chat umožňuje "pokecat si" s GPT-3.5 Turbo od OpenAI nebo Claude 1.2 Instant od Anthropic. Bez vytváření účtu. Všechny chaty jsou soukromé. DuckDuckGo je neukládá ani nepoužívá k trénování modelů umělé inteligence.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 14:22 | IT novinky

    VASA-1, výzkumný projekt Microsoftu. Na vstupu stačí jediná fotka a zvukový záznam. Na výstupu je dokonalá mluvící nebo zpívající hlava. Prý si technologii nechá jenom pro sebe. Žádné demo, API nebo placená služba. Zatím.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:44 | Nová verze

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 140 (pdf) a HackSpace 77 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:00 | Nová verze

    ESPHome, tj. open source systém umožňující nastavovat zařízení s čipy ESP (i dalšími) pomocí konfiguračních souborů a připojit je do domácí automatizace, například do Home Assistantu, byl vydán ve verzi 2024.4.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.4. 22:11 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.4. 20:55 | Nová verze

    Neziskové průmyslové konsorcium Khronos Group vydalo verzi 1.1 specifikace OpenXR (Wikipedie), tj. standardu specifikujícího přístup k platformám a zařízením pro XR, tj. platformám a zařízením pro AR (rozšířenou realitu) a VR (virtuální realitu). Do základu se z rozšíření dostalo XR_EXT_local_floor. Společnost Collabora implementuje novou verzi specifikace do platformy Monado, tj. open source implementace OpenXR.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    18.4. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 0.38.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 4.4 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    18.4. 17:11 | Nová verze

    ClamAV (Wikipedie), tj. multiplatformní antivirový engine s otevřeným zdrojovým kódem pro detekci trojských koní, virů, malwaru a dalších škodlivých hrozeb, byl vydán ve verzích 1.3.1, 1.2.3 a 1.0.6. Ve verzi 1.3.1 je mimo jiné řešena bezpečnostní chyba CVE-2024-20380.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    18.4. 12:11 | IT novinky

    Digitální a informační agentura (DIA) oznámila (PDF, X a Facebook), že mobilní aplikace Portál občana je ode dneška oficiálně venku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    18.4. 05:11 | Komunita

    #HACKUJBRNO 2024, byly zveřejněny výsledky a výstupy hackathonu města Brna nad otevřenými městskými daty, který se konal 13. a 14. dubna 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    KDE Plasma 6
     (68%)
     (11%)
     (2%)
     (20%)
    Celkem 566 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    23.2.2011 19:46 pht | skóre: 48 | blog: pht
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vývoj webové aplikace v 5+ lidí
    Reakce na #143 (už mě ten štrůdl nahoře nebaví)

    Tak já sem tedy přestěhuji i odpověď na komentář FJ. Ono je to obsahově více méně to samé.
    vámi popisované problémy neexistují / nikdo jiný se s nimi nikdy nesetkal
    Pokud to neznáte vy, tak je to vaše věc, ale při tvrzení, že nikdo a nikdy a neexistuje si myslím že jste trochu ujel.
    Když jste měl na sálovém počítači jasně vymezené svoje okénko, musel jste mít sadu děrných štítků integrovanou a otestovanou před jeho začátkem. Když tam byla chyba, měl jste prostě smůlu a přidělený čas nijak nevyužil. Od té doby cena za chybu během vývoje neustále zlevňuje, tj. jsou stále nižší požadavky na to, aby kód byl bezchybný v libovolném stadiu vývoje. Vy ale vycházíte z toho, že minima ceny už se dosáhlo a směr se obrátil – kdy k tomu podle vás došlo?
    Cena za chybu se nezlevňuje. Cena za chybu je funkce silně závislá na čase mezi jejím vyrobením a opravením. A s tím časem lze pracovat. V dobách štítků to bylo dlouho pro ty důvody které popisujete. A ještě dnes je např. rozdíl mezi tím, když si spustíte kompilaci z příkazové řádky a čekáte na zapomenuté středníky, a tím když to IDE automaticky podtrhne červeně. Programátor pracující s IDE opraví syntaktickou chybu rychleji než programátor pracující s editorem a překladačem. Aplikací stejného principu týmy pracující s CI opraví chyby v programu rychleji než týmy pracující s feature větvemi.
    Tvůj úžasný přístup (a tvůj proto, že ho tady nikdo jiný nehájí)
    Což mě nepřekvapuje a nevadí mi to.
    Normální přístup s DVCS: několik lidí něco vyvíjí po dobu T1 (každý svoje, zpřístupní to ostatním, ale nenutí jim to tlačením do master větve.) Pak mají hotovo, tak se to spojí a čas T2 se tráví integrací a testováním.

    Rozdělit čas na T1 vývoj a T2 testování znamená že do konce T2 nebudu vědět jestli práce v T1 za něco stojí. Co když na začátku T1 udělám chybný předpoklad a na tom postavím celou další práci? To je extrémní případ, ale ukazuje, jak je důležité odhalit co nejvíc problémů co nejdřív.
    vyvíjíš, ejhle, bude polovina pracovní doby, honem začleňovat. Strávíš tedy čas integrací (+ testováním), začleníš, následně kolegové tráví čas reakcí na tvoje změny. Odpoledne přijdeš na to, že je v tom ranním kódu potřeba něco více či méně překopat. Čas trávený intergrací a testováním dopoledne je přinejmenším zčásti ztracený - jak tvůj, tak tvých kolegů, všichni jste pracovali kvůli kódu, který ve výsledném SW vůbec nebude.

    Výhoda toho "mého" přístupu je, že eliminuje všechy složky, které vám běžně působí problém. A sice "ejhle", "honem", "trávíš čas" (ve smyslu čekáš/vyčerpáváš se) a "překopat". A to právě proto, že je to nastavené tak, aby se tyhle věci nestihly vyvinout a nabobtnat.
    Opravdu si myslíš, že i s takovým vyhazováním času z okna budeš schopen dodat funkční výsledek za dobu menší než T1 + T2? To sotva. O tom, že master větev bude vypadat, jako by na ní pracovala banda prasopsů, ani nemluvím.

    Ano čas je kratší, výsledek je funkční (opravdu funkční) a master větev obsahuje až na silné výjimky jen přechody z jednoho zeleného stavu do druhého. A zelený stav znamená, že všechno funguje od začátku až do konce.
    Jen tak mimochodem, pochlubíš se nám, která firma se užíví takto úžasným způsobem práce?

    Citace z isbn 0596527679:

    CHAPTER 1 Why Agile? Agile development is popular. All the cool kids are doing it: Google, Yahoo, Symantec, Microsoft, and the list goes on.

    In Ada the typical infinite loop would normally be terminated by detonation.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.