abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 18:00 | IT novinky

    DuckDuckGo AI Chat umožňuje "pokecat si" s GPT-3.5 Turbo od OpenAI nebo Claude 1.2 Instant od Anthropic. Bez vytváření účtu. Všechny chaty jsou soukromé. DuckDuckGo je neukládá ani nepoužívá k trénování modelů umělé inteligence.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 14:22 | IT novinky

    VASA-1, výzkumný projekt Microsoftu. Na vstupu stačí jediná fotka a zvukový záznam. Na výstupu je dokonalá mluvící nebo zpívající hlava. Prý si technologii nechá jenom pro sebe. Žádné demo, API nebo placená služba. Zatím.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:44 | Nová verze

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 140 (pdf) a HackSpace 77 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:00 | Nová verze

    ESPHome, tj. open source systém umožňující nastavovat zařízení s čipy ESP (i dalšími) pomocí konfiguračních souborů a připojit je do domácí automatizace, například do Home Assistantu, byl vydán ve verzi 2024.4.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.4. 22:11 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.4. 20:55 | Nová verze

    Neziskové průmyslové konsorcium Khronos Group vydalo verzi 1.1 specifikace OpenXR (Wikipedie), tj. standardu specifikujícího přístup k platformám a zařízením pro XR, tj. platformám a zařízením pro AR (rozšířenou realitu) a VR (virtuální realitu). Do základu se z rozšíření dostalo XR_EXT_local_floor. Společnost Collabora implementuje novou verzi specifikace do platformy Monado, tj. open source implementace OpenXR.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    18.4. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 0.38.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 4.4 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    18.4. 17:11 | Nová verze

    ClamAV (Wikipedie), tj. multiplatformní antivirový engine s otevřeným zdrojovým kódem pro detekci trojských koní, virů, malwaru a dalších škodlivých hrozeb, byl vydán ve verzích 1.3.1, 1.2.3 a 1.0.6. Ve verzi 1.3.1 je mimo jiné řešena bezpečnostní chyba CVE-2024-20380.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    18.4. 12:11 | IT novinky

    Digitální a informační agentura (DIA) oznámila (PDF, X a Facebook), že mobilní aplikace Portál občana je ode dneška oficiálně venku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    18.4. 05:11 | Komunita

    #HACKUJBRNO 2024, byly zveřejněny výsledky a výstupy hackathonu města Brna nad otevřenými městskými daty, který se konal 13. a 14. dubna 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    KDE Plasma 6
     (68%)
     (11%)
     (2%)
     (20%)
    Celkem 566 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    8.7.2014 19:48 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Úložiště 20TB+
    Ahoj, vesměs jsem řešil v práci to samé. Co největší pole za co nejlevněji. Nakonec se to vyřešilo HP P2000 G3 SAS edition (připojení pole k serveru pomocí SAS) s tím, že jde stohovat a mít myslím 4 šasi na disky.
    Problém s HP je, že do toho nelze dát neofiko disky, jelikož to kontroluje fw na diskách, aspoň tak se to všude píše.
    Každopádně tak jako tak je nejlevnější koupit pořádný case plný 3,5" hotswap pozic a narvat do toho svoje střeva s klasickými disky.
    Pak jsou dvě možnosti, buď serverová střeva (supermicro vychází cenově ok), nebo lehce desktop střeva, tzn. nějakou intel desku, co umí ECC a do toho nějaký Xeon, třeba E3-1230V2 (výkon skoro jak i7 za cenu i5).
    Ramky jsou levný, tam snad problém není.
    Pokud jde o řadič s cache vs. bez cache. Jde o to, že ty serverové řadiče bez BBWC standardně vypínají cache na diskách, takže bez baterie se s nimi dostaneš na žalostných 10-20MiB/s a silně tragickými IOPS. S obyčejným řadičem a cache na diskách to pak není zas tak zlý. Samozřejmě na HW řadič aka P420 s 2GiB BBWC to nemá, ale to asi není věc, kterou by jsi nutně potřeboval.
    Je také otázkou, na čem chceš rozjet pole, zda na řadiči, nebo v systému.
    V jobu jsme nakoupili do toho P2000G3 2TB disky a rozjel jsem RAID50.

    Kdybych to měl řešit, osobně jdu do E3-1230V2 + deska s ECC + paměti s ECC. Poté bych si vybral řadič, se kterým by šel hotswap a case plný 3,5" pozic s hotswap rámečkama. Na systém bych pak zvolil Debian testing, nebo aktuální Centos7 + BTRFS (ten už používám dlouho na fs backup serveru).
    Kdo nemá rád BTRFS, tak ZFS, ty FS mají bezkonkurenční výhody na takové věci a dá se ušetřit nemálo kapacity.
    Desktop deska od Intelu s dobrým chipsetem a ECC pamětí není při takovém nasazení nic nebezpečného.
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.