abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:44 | Nová verze

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 140 (pdf) a HackSpace 77 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 01:00 | Nová verze

    ESPHome, tj. open source systém umožňující nastavovat zařízení s čipy ESP (i dalšími) pomocí konfiguračních souborů a připojit je do domácí automatizace, například do Home Assistantu, byl vydán ve verzi 2024.4.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:11 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:55 | Nová verze

    Neziskové průmyslové konsorcium Khronos Group vydalo verzi 1.1 specifikace OpenXR (Wikipedie), tj. standardu specifikujícího přístup k platformám a zařízením pro XR, tj. platformám a zařízením pro AR (rozšířenou realitu) a VR (virtuální realitu). Do základu se z rozšíření dostalo XR_EXT_local_floor. Společnost Collabora implementuje novou verzi specifikace do platformy Monado, tj. open source implementace OpenXR.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 0.38.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 4.4 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 17:11 | Nová verze

    ClamAV (Wikipedie), tj. multiplatformní antivirový engine s otevřeným zdrojovým kódem pro detekci trojských koní, virů, malwaru a dalších škodlivých hrozeb, byl vydán ve verzích 1.3.1, 1.2.3 a 1.0.6. Ve verzi 1.3.1 je mimo jiné řešena bezpečnostní chyba CVE-2024-20380.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:11 | IT novinky

    Digitální a informační agentura (DIA) oznámila (PDF, X a Facebook), že mobilní aplikace Portál občana je ode dneška oficiálně venku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    včera 05:11 | Komunita

    #HACKUJBRNO 2024, byly zveřejněny výsledky a výstupy hackathonu města Brna nad otevřenými městskými daty, který se konal 13. a 14. dubna 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    17.4. 17:55 | IT novinky

    Společnost Volla Systeme stojící za telefony Volla spustila na Kickstarteru kampaň na podporu tabletu Volla Tablet s Volla OS nebo Ubuntu Touch.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    17.4. 17:44 | IT novinky

    Společnost Boston Dynamics oznámila, že humanoidní hydraulický robot HD Atlas šel do důchodu (YouTube). Nastupuje nová vylepšená elektrická varianta (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    KDE Plasma 6
     (68%)
     (10%)
     (2%)
     (20%)
    Celkem 562 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    22.9.2014 15:57 xkucf03 | skóre: 49 | blog: xkucf03
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sql primary key
    Pravděpodobně v mnoha případech ano.

    A co je ten důvod? Nechceš vyzradit PK, považuješ ho za tajný údaj? Nebo ho chceš mít možnost měnit? Byl by problém tam ten sloupec pro „veřejné ID“ přidat dodatečně a do té doby používat místo dvou sloupců jeden?

    Někdo může chtít utajit třeba počet svých zakázek nebo uživatelů, tak by jako „veřejné ID“ mohl používat nějakou nesouvislou řadu nebo začít na nějakém vysokém náhodném čísle s náhodným skokem. Ale tak jako tak musíš zajistit unikátnost – takže proč to unikátní číslo nepoužít rovnou jako interní PK? Taky jsem se setkal s tím, že někdo používal UUID, to už je vůbec prasárna – když se nejedná o distribuovaný systém, kde by ty ID vznikaly na více místech … navíc je tu hypotetická (nebo i reálná) možnost kolize.

    Nebo můžeš chtít chránit soukromí uživatelů, přidělovat jim nějaké dočasné identifikátory, jedna osoba může mít více veřejných identifikátorů, třeba podle toho, s jakým externím systémem komunikuje atd. Takže pak nejde spárovat tu identitu napříč různými systémy (resp. můžeš to udělat leda ty, ne ty externí aplikace). Tohle i v jednom systému používám…

    Ale myslím, že by k tomu měl být nějaký dobrý důvod – nedělal bych to automaticky.

    Např. metodika extrémního programování říká, že bys měl programovat jen to, co je v danou chvíli nezbytné. Určitá předvídavost do budoucna je dobrá, ale nic se nesmí přehánět a člověk by se neměl utopit v úvahách „co by kdyby“ a implementovat milion věcí, které by mohly být potřeba (ale s největší pravděpodobností nebudou). Při rozhodování se mj. ptám: kolik kódu budu muset zahodit, když se to v budoucnu rozhodnu přepsat robustnějším způsobem? A když mi vyjde, že minimum a že s tím nebudou velké těžkostí, tak je lepší to udělat tím jednodušším přímočařejším způsobem.

    Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.