abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:44 | Nová verze

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 140 (pdf) a HackSpace 77 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 01:00 | Nová verze

    ESPHome, tj. open source systém umožňující nastavovat zařízení s čipy ESP (i dalšími) pomocí konfiguračních souborů a připojit je do domácí automatizace, například do Home Assistantu, byl vydán ve verzi 2024.4.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:11 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:55 | Nová verze

    Neziskové průmyslové konsorcium Khronos Group vydalo verzi 1.1 specifikace OpenXR (Wikipedie), tj. standardu specifikujícího přístup k platformám a zařízením pro XR, tj. platformám a zařízením pro AR (rozšířenou realitu) a VR (virtuální realitu). Do základu se z rozšíření dostalo XR_EXT_local_floor. Společnost Collabora implementuje novou verzi specifikace do platformy Monado, tj. open source implementace OpenXR.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 0.38.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 4.4 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 17:11 | Nová verze

    ClamAV (Wikipedie), tj. multiplatformní antivirový engine s otevřeným zdrojovým kódem pro detekci trojských koní, virů, malwaru a dalších škodlivých hrozeb, byl vydán ve verzích 1.3.1, 1.2.3 a 1.0.6. Ve verzi 1.3.1 je mimo jiné řešena bezpečnostní chyba CVE-2024-20380.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:11 | IT novinky

    Digitální a informační agentura (DIA) oznámila (PDF, X a Facebook), že mobilní aplikace Portál občana je ode dneška oficiálně venku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    včera 05:11 | Komunita

    #HACKUJBRNO 2024, byly zveřejněny výsledky a výstupy hackathonu města Brna nad otevřenými městskými daty, který se konal 13. a 14. dubna 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    17.4. 17:55 | IT novinky

    Společnost Volla Systeme stojící za telefony Volla spustila na Kickstarteru kampaň na podporu tabletu Volla Tablet s Volla OS nebo Ubuntu Touch.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    17.4. 17:44 | IT novinky

    Společnost Boston Dynamics oznámila, že humanoidní hydraulický robot HD Atlas šel do důchodu (YouTube). Nastupuje nová vylepšená elektrická varianta (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    KDE Plasma 6
     (68%)
     (10%)
     (2%)
     (20%)
    Celkem 557 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    31.12.2014 07:23 Filip Jirsák
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Pomoc s nastaveni firewallu
    Pro úplně blbé tedy ještě potřetí: jak můžete zneužít díru, když zapomenete ve firewallu uvést protokol, na kterém naslouchá služba, a výchozí politika není ACCEPT?
    Nevím, jestli to úplně blbému pomůže, když mu to napíšu potřetí: například komunikace příslušné služby vyhoví jinému pravidlu firewallu, nebo tím protokolem bude komunikovat jiný počítač v síti (mezi nímž a serverem není firewall), nebo se útočník na server dostane jiným protokolem.
    To jako že když nejsem Jirsák, tak nevím, co jednotlivá pravidla povolují?
    Psal jste, že jste o nějaké komunikaci nevěděl. Když o té komunikaci nevíte, snadno můžete napsat pravidlo, kterému ta komunikace vyhoví, aniž by to byl záměr. Nebo prostě uděláte chybu - když můžete udělat chybu v tom, že o nějaké komunikaci nevíte, můžete udělat chybu i při psaní pravidla.
    Ne, vy ji konfigurujete tak, že něco náhodně nastavujete tak dlouho, dokud nějaká služba nepřestane fungovat.
    Nekonfiguruju.
    Nedělejte z ostatních blbce.
    Nedělám. To vy jste napsal, že spoléháte na to, že nastavením výchozí politiky jste trefil komunikaci, na kterou byste jinak zapomněl, a že když něco nakonfigurujete špatně a máte štěstí, že to uživatelé poznají, tak že vás uživatelé upozorní.
    Opravdu ten seznam služeb obsahuje všechny služby? Opravdu ho budete aktualizovat při každé změně? Budou to tak dělat i všichni ostatní admini?
    Ano, to je základní povinností každého administrátora. Je to jediný způsob, jak zajistit bezpečnou síť - náhodné blokování to opravdu nezajistí.
    Nebudou ty služby zpřístupňovat přes svoje počítače uživatelé?
    Pokud to mají povolené, ať si na svém počítači uživatelé zpřístupňují, co chtějí. V takovém případě jsou uživatelské počítače samozřejmě oddělené od bezpečné části sítě.
    Osobně tipuju, že máte na konci INPUT a FORWARD chainů DROP pro všechno, co nevyhoví předchozím pravidlům
    Nemám. INPUT nikdy, protože počítač, na kterém firewall běží, mám vždy zabezpečený, tj. běží tam pouze nutné služby a ty jsou aktualizované. Takže není, před čím by tam firewall chránil. Ve FORWARD jsem míval REJECT pro navázání komunikace z venku na stanice s Windows, protože tenkrát byly Windows známé tím, že tam běží spousta zbytečných služeb, které je zbytečně složité správně zlikvidovat. Ale nebyl důvod dávat to jako výchozí politiku, protože v síti byly i jiné počítače, které byly také zabezpečené, takže firewall před nimi by nic neřešil.
    Allow only those activities that you expressly permit
    To ovšem předpokládá nejprve mít vytvořený ten seznam služeb. Navíc to opravdu není jediná možnost, ve spoustě případů uživatelé mnohem víc ocení, pokud jim dovolíte cokoli, co nepoškozuje ostatní. Třeba v takovém hostingovém centru by uživatelé asi nebyli nadšení, kdyby ve výchozím stavu byl jejich server firewallem úplně odříznutý, a o povolení každé komunikace by museli extra žádat.
    Zjistit díru z monitoringu je pozdě.
    Pořád je to mnohem dřív, než když vy ji nezjistíte nikdy.
    Navíc ten monitoring na to také nemusí přijít nebo může být přes tu díru ovládnut útočníkem.
    Pokud útočník získá možnost měnit nastavení firewallu, může změnit tu vaši zázračnou politiku na ACCEPT.
    psal jsem tu pouze příklady, kdy problémy (bezpečnostní díry) způsobuje ACCEPT.
    Těch problémů jste popsal přesně 0.
    Ne, evidentně jste spoléhal na to, že všechny problémy odstraní všemocný monitoring.
    Monitoring nikdy žádný problém neodstraní. Nanejvýš na něj může upozornit.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.