abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:55 | Nová verze

    OpenJS Foundation, oficiální projekt konsorcia Linux Foundation, oznámila vydání verze 22 otevřeného multiplatformního prostředí pro vývoj a běh síťových aplikací napsaných v JavaScriptu Node.js (Wikipedie). V říjnu se verze 22 stane novou aktivní LTS verzí. Podpora je plánována do dubna 2027.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 8.2 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v informačním videu. Zdůrazněn je průvodce migrací hostů z VMware ESXi do Proxmoxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:11 | Nová verze

    R (Wikipedie), programovací jazyk a prostředí určené pro statistickou analýzu dat a jejich grafické zobrazení, bylo vydáno ve verzi 4.4.0. Její kódové jméno je Puppy Cup.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:44 | IT novinky

    IBM kupuje společnost HashiCorp (Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad, Waypoint, Vagrant, …) za 6,4 miliardy dolarů, tj. 35 dolarů za akcii.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:55 | Nová verze

    Byl vydán TrueNAS SCALE 24.04 “Dragonfish”. Přehled novinek této open source storage platformy postavené na Debianu v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:44 | IT novinky

    Oznámeny byly nové Raspberry Pi Compute Module 4S. Vedle původní 1 GB varianty jsou nově k dispozici také varianty s 2 GB, 4 GB a 8 GB paměti. Compute Modules 4S mají na rozdíl od Compute Module 4 tvar a velikost Compute Module 3+ a předchozích. Lze tak provést snadný upgrade.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:44 | Nová verze

    Po roce vývoje od vydání verze 1.24.0 byla vydána nová stabilní verze 1.26.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.26.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 6.2 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 13.0.14.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 30.0.0 frameworku pro vývoj multiplatformních desktopových aplikací pomocí JavaScriptu, HTML a CSS Electron (Wikipedie, GitHub). Chromium bylo aktualizováno na verzi 124.0.6367.49, V8 na verzi 12.4 a Node.js na verzi 20.11.1. Electron byl původně vyvíjen pro editor Atom pod názvem Atom Shell. Dnes je na Electronu postavena celá řada dalších aplikací.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.0.0 otevřeného emulátoru procesorů a virtualizačního nástroje QEMU (Wikipedie). Přispělo 220 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 700 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    KDE Plasma 6
     (72%)
     (9%)
     (2%)
     (17%)
    Celkem 731 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Administrace komentářů

    Jste na stránce určené pro řešení chyb a problémů týkajících se diskusí a komentářů. Můžete zde našim administrátorům reportovat špatně zařazenou či duplicitní diskusi, vulgární či osočující příspěvek a podobně. Děkujeme vám za vaši pomoc, více očí více vidí, společně můžeme udržet vysokou kvalitu AbcLinuxu.cz.

    Příspěvek
    20.4.2015 10:38 Kroužící orel
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Svobodny internet ? TOR a alternativy?
    Lidí a spolků, kteří toto řeší bude určitě více, jen jestli mohu mluvit z vlastní zkušenosti, doporučuji se úplně zbavit strachu. Náš "systém", ve kterém žijeme, je na něm docela dost postaven, dnes se ani tak nebojíme o život jako o práci nebo bydlení a tím, že se budeme trápit, jen přitahujeme problémy. Píšeš o příspěvcích v diskuzích, spousta z nás má své stránky, další sdílí nelegální obsah... sám netuším, kde všude na internetu jsou o mě nejrůznější informace, cca od roku 2000 do teď jich bude spousta a jako vše se i já vyvíjím a mé názory se mění.

    Mám se trápit nad tím, co jsem kam napsal? Pro stát jsem jen maličká ryba, pokud mu budu opravdu nepříjemný, tak mě rozmačká, nemám šanci mu vzdorovat. Mám se kvůli tomu trápit? Určitě ne, tím si pro sebe přivodím mnohem více zlého. Je to možná můj zvláštní postoj, ale já stát neberu jako něco dobrého či špatného, spíše jako zřízení, které odráží postoj většiny lidí, asi v současné fázi našeho vývoje takové vedení potřebujeme, abychom se dostali zase někam dál. Tohle se dost špatně popisuje, asi můj trochu "polodivoký" způsob života mi dává na věc jiný vhled. Dříve jsem se snažil soudit politiky a národy, pak jsem pochopil, že soudit lze jedině jednotlivce a nyní už nikoho nesoudím, jediné, co mohu změnit, jsem já sám a ostatní mi ukazují nejrůznější možnosti, jak mohu postupovat.

    Osobně je mi určitě příjemnější jet se podívat do Ruska, než do USA, ale počítač s IP adresou tam i tam bude sledován zcela stejně, nedělejme si zbytečné iluze. Chápu, že nemusíš USA, já také ne, to, co jejich vláda už od dob existence dokazuje, je vrchol - asi žádný stát nebojuje tak často jako USA, jsou ale velice, velice schopní, klobouk dolů. A propagandu mají stále skvělou, vždyť se jen rozhlédni kolem, kolik lidí tak nadšeně žvatlá tou jejich řečí a sakra se u toho cejtěj...

    Nyní ke Tvým bodům - neznám ve svém okolí místo, kam by dnes nedosáhly zákony. Obávám se, že internet z HW hlediska zajišťovaný společnosti, které jsou těmito zákony ze zákona kontrolovány, mi nemůže anonymitu zajistit. Přiznám se, že nevím, do jaké míry mají povinnost logovat aktivity uživatelů a někam je posílat, to asi přesně vědí jen manažeři těchto firem. Neumím si představit, že by server nebyl lokalizovatelný, jediné, co mě napadá, je vlastní internet provozovaný na kompletním vlastním HW včetně spojení, to je ale jak jsem již psal v případě komunit jedině LAN. Když začnu omezovat přístup jen někomu, stává se ze mě v malém něco jako ten moderní stát a za chvíli se budu chovat jako oni.

    Přiznám se, že zatím netuším, jak anonymně využít stávající infrastrukturu internetu. Na druhou stranu na světě jsme pro to, abychom se stále něco nového učili, takže proč nezkusit to, o čem si myslíme, že zatím není možné? Pro maximální nezávislost nabízím toto řešení:

    Závislosti na elektřině se nyní už zbavit umím, i když docela draze, představme si tedy např. webový server postavený na Raspberry PI s routerem zajišťující připojení k internetu, vše napájené kombinací zařízení Biolite Camp Stove a soustavou powerbanků. Vařit a ohřívat vodu si stejně musím a tyhle věcičky mi vše dokáží udržet v chodu cca celý den, je možné sem ještě přidat nějaké solární udělátko, ke kterému jsem v naší kotlině ale přeci jen trochu skeptický. Nainstalujeme si třeba můj oblíbený Slackware nebo Raspbian a rozchodíme webserver, Raspberry zatím bohužel není podporován svobodnými distribucemi. Jak bys dále postupoval, zajímalo by mě technické řešení, které zabezpečí bod 2. Mě zatím jako jediné bezpečné řešení připadá router využít jen jako LAN a chránit se připojení na internet za každou cenu, což ovšem neřeší Tvojí otázku.

    V tomto formuláři můžete formulovat svou stížnost ohledně příspěvku. Nejprve vyberte typ akce, kterou navrhujete provést s diskusí či příspěvkem. Potom do textového pole napište důvody, proč by měli admini provést vaši žádost, problém nemusí být patrný na první pohled. Odkaz na příspěvek bude přidán automaticky.

    Vaše jméno
    Váš email
    Typ požadavku
    Slovní popis
    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.