Arsenij Zinčenko v zápisku sdílí technické poznámky o tom, co je to „klíčenka“ (keyring) v Linuxu a v desktopovém prostředí, jak to souvisí se Secret Service a D-Bus, včetně příkladů. Význam těchto služeb spočívá v uložení a následném poskytování autentizačních údajů.
V únoru 2014 bylo hlasováním rozhodnuto, že výchozím init systémem v Debianu je systemd. V listopadu stejného roku bylo hlasováním rozhodnuto, že o podpoře dalších init systémů v Debianu není celoprojektové hlasování nutné. Po pěti letech už ale hlasování o init systémech a systemd nutné je. Vybírá se z 8 možností. Výsledek hlasování bude zveřejněn po 27. prosinci.
David Revoy, autor open source webového komiksu Pepper&Carrot, se rozhodl, že svůj komiks vydá také knižně a ve vlastní režii. Komiks již knižně vyšel ve francouzštině ve vydavatelství Glénat. David Revoy jej vydá v angličtině a použije pouze svobodný software. O své zkušenosti se dělí ve dvou příspěvcích na svém blogu. Z plánovaných dvou týdnů práce se staly dva měsíce. Vydání před Vánocemi se nestihne. Kontrolní výtisk má příliš jasné barvy, obrázky v knihách od Glénatu vypadají mnohem lépe, …
Mezinárodní konsorcium W3C (World Wide Web Consortium) vydalo verzi 1.0 základní specifikace WebAssembly a po HTML, CSS a JavaScriptu prohlásilo WebAssembly za čtvrtý oficiální jazyk pro web.
Hlasování o obrázku v okně O Inkscapu 1.0 pokračuje druhým kolem. Ze 124 obrázků postoupilo do finálního hlasování 5 s nejvíce hlasy. Výsledek hlasování bude zveřejněn po jeho ukončení, tj. po 15. prosinci.
Společnost Purism představila mobilní telefon Librem 5 USA. Jedná se o telefon Librem 5 vyráběný v USA. Předobjednat jej lze za 1 999 dolarů. Librem 5 lze předobjednat za 699 dolarů.
Příspěvek na blogu organizace Electronic Frontier Foundation (EFF) informuje, že Certbot, tj. oficiální klient certifikační autority Let’s Encrypt, dospěl do nové stabilní verze 1.0. Oficiálně tak byla ukončena beta fáze jeho vývoje. Certbot byl představen v květnu 2016.
Mozilla vydala novou verzi 0.6 svobodného softwaru DeepSpeech pro převod řeči na text. Přehled novinek v příspěvku na blogu Mozilla Hacks.
Dnes měl na YouTube premiéru krátký sci-fi film SKYWATCH. Colin Levy na něm strávil téměř 6 let. Pro vytvoření 3D grafiky byl vybrán Blender. Film byl z části financován z kampaně na Kickstarteru.
Netflix uvolnil framework pro datovou vědu Metaflow jako open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
Tiskni
Sdílej:
No asi to má být něco jako anglické uvozovky. Nepárové jsou uvozovky správně ;) Ale stejně by asi měly vypadat jinak. http://uvozovky.davi.cz/
groff -Tascii
. V ASCII nejsou znaky pro správné uvozovky a tohle je taková náhrada.
Rozdil mezi rovnitkem a pomlckou mi prijde celkem zasadni nejen pri sazeni knihy. Ale mozna jsem jen zpatecnicky puntickar :)
A co takhle rozdíl mezi spojovníkem, pomlčkou a mínus?
Takze je to jenom nejaka snaha delat spravnou typografii s tim ze nejsou (nebyly) dostupne znaky a tak se nahrazovalo jinymi.aneb z bláta do louže či z deště pod okap v praxi :-/ je to na hlavu postavené, protože nemáme správný znak, tak jej nahrazujeme nesprávným, ale aby to nebylo tak jednoduché, tak nesprávných znaků budeme používat více různých ... btw, co mě naprosto vytáčí je, když někdo píše místo apostrofu čárku nad písmenem (míněno jako samostatný znak) ... takže to, co by mohlo být v 7bit ASCII, se příjemci totálně dokurví, protože tam někdo plácnul znak, který je nejenže špatně, ale navíc se u něj musí specifikovat charset, což je u spousty věcí problém (mountujete flashku s FAT jako cp437, cp850, win1250, ISO-8859-2, utf8 nebo jak?)
No, ono, v TeXu… není všechno s UTF-8 tak růžové. Nějaký důvod pro existenci třeba XeTeXu je. (A právě ten docela rozbíjí spoustu starých způsobů jak do TeXu neascii dostat.)
Někomu jinému zas neuvěřitelně škaredé připadají pravopisné chyby a považuje je za skutečné zlo...
Já teda nepociťuju, že by mě udržování určité (snad rozumné) úrovně pravopisu úplně všude stálo nějak moc. Výjimky beru na počet piv, ne jestli je to tam či onde.