abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Navštivte Abc obchůdek se samolepkami a přívěsky!
Rozšířené hledání
×
dnes 16:14 | Pozvánky

Přijďte si zasprintovat na Djangu, jiném Python open-source projektu, nebo jen potkat ostatní vývojáře!

… více »
Whit | Komentářů: 0
dnes 10:20 | Nová verze
Na zrcadlech a torrentech jsou již k dispozici ISO obrazy distribuce Mageia 2. Poznámky k vydání čtěte zde.
Liborek | Komentářů: 6
včera 13:47 | Pozvánky

Letos v říjnu se v Praze uskuteční hned několik konferencí. Odehraje se zde nově vzniklá konference LinuxDays. K ní se přidá čtvrtý ročník openSUSE Conference, dvanáctý ročník SUSE Labs conference a aby to nebylo málo, přidá se i první ročník Gentoo miniconf. A to vše ve stejné dny a na stejném místě.

… více »
Miška | Komentářů: 7
včera 13:27 | Zajímavý projekt
Printerd je název nového projektu tiskového démona, který bude využívat PolicyKit a D-Bus. Projekt je zatím na úplném začátku, takže nejde o nic vhodného k produkčnímu nasazení. Mimo jiné aktuálně akceptuje jako vstup jen PDF dokumenty.
Luboš Doležel (Doli) | Komentářů: 35
včera 13:25 | Zajímavý software
Tři vývojáři ze společnosti Engine Yard přecházejí po dohodě mezi firmami do Red Hatu. Jde o vývojáře zabývající se rozvojem projektu JRuby. To ukazuje, že Red Hat má zájem o podporu alternativních jazyků nad OpenJDK.
Luboš Doležel (Doli) | Komentářů: 0
včera 13:20 | Zajímavý software
Fedora přejde na knihovnu libusbx, což je fork původní knihovny libusb. Důvodem pro fork byl zjevný nedostatek času nebo zájmu ze strany správce projektu. libusbx už teď nabízí užitečné funkce navrch.
Luboš Doležel (Doli) | Komentářů: 2
včera 10:29 | Nová verze
Vyšlo LLVM 3.1. Vylepšení se dotýkají podpory C++ 11 nebo architektur ARM a MIPS. Dále se můžete těšit z Python bindings nebo nástroje AddressSanitizer pro detekci chyb při práci s pamětí.
Luboš Doležel (Doli) | Komentářů: 0
včera 00:01 | Nová verze
Vyšla nová verze open source služby pro sdílení a synchronizaci souborů ownCloud 4. Mezi hlavní novinky patří verzování, šifrování dat, vestavěný prohlížeč ODF souborů, nové API a další - podrobnější popis novinek a vylepšení zde.
Dirka | Komentářů: 1
22.5. 13:34 | Zajímavý software
Vyšla hra The Journey Down: Chapter One, která je dostupná i pro Linux. Jde o point-and-click adventuru nezávislé skupiny vývojářů SkyGoblin. Hra se prodává za 12,99 €.
Luboš Doležel (Doli) | Komentářů: 0
22.5. 09:14 | Zajímavý článek

Hudba dokáže většině lidí přinést dobrou náladu. Proto je téma květnového openMagazinu audio. Existuje pro Linux zvukové studio, které milovníci hudby potřebují? Ano, květnové číslo obsahuje rozsáhlý článek o nastavení realtimového zvukového serveru. Ale nejen to. Přehrávat skladby lze v několika přehrávačích. Seznamte se s nimi. Až se sbírka rozroste, lze ji uspořádat programem, na to určeným.

… více »
IrenaS | Komentářů: 5
Pokud by se prohlížeč Opera stal svobodným:
 (9%)
 (29%)
 (1%)
 (62%)
Celkem 161 hlasů
 Komentářů: 9, poslední dnes 17:19
    Rozcestník
    Reklama
    Autoškola testy online Levný benzín
    Štítky: není přiřazen žádný štítek

    Již 20 let "trekkie"!

    27.9.2007 21:34 | Přečteno: 609× | Filmy

    Sypu si popel na hlavu. Tak dlouho si říkám, že to nesmím minout, až jsem prošvihl včerejší 20leté výročí ode dne, kdy jsem poprvé na malém černobílém Merkuru spatřil premiérové vysíláni nového seriálu Star Trek TNG a byl jsem navždy polapen. Vše nejlepší mě i tobě, drahý seriále, jsme spolu právě 20 let!

    Jakékoliv delší emotivní výlevy najdete na všemožných trekkie serverech, já svým nebudu přidávat kapku do oceánu. V diskusi máte neomezený prostor podělit se o svůj názor na Star Trek, dojmy, vzpomínky na první spatřenou episodu a vůbec potlachání o světovém fenoménu…

           

    Hodnocení: 90 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    27.9.2007 22:14 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Již 20 let "trekkie"!
    Tak v tom případě mám co slavit taky. ;-) Sice jsem jim ze začátku tak úplně nerozuměl, ale ten divnej prudil v červený uniformě, co si jen tak odněkud přiblýskl, stotřicetiletý McCoy a ty vesmírný chobotničky mě dostaly. :-)
    JiK avatar 27.9.2007 23:17 JiK | skóre: 8 | blog: Jirkoviny | København
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Již 20 let "trekkie"!
    Za komousu davali v televizi Startrek?
    27.9.2007 23:18 Kyosuke | skóre: 28 | blog: nalady_v_modre
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Již 20 let "trekkie"!
    28.9.2007 01:22 David Ježek | skóre: 69 | blog: Mostly_IMDB | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Již 20 let "trekkie"!
    na ZDF ano ;-)
    28.9.2007 09:10 Robo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Již 20 let "trekkie"!
    TNG == The Next Generation? To uz je take stare? Nejak rychlo ten cas bezi ;)
    28.9.2007 12:08 Jalien
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Již 20 let "trekkie"!
    Gratuluju. :-)
    29.9.2007 06:08 nhy | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Již 20 let "trekkie"!
    Od rozvážneho kapitána snažiaceho sa riešiť konflikty diplomaciou a pokojne, ktorému však nechýba strategické myslenie, schopnosť brániť svojich ľudí a ktorý je vždy ochotný vypočuť si iný názor som sa dosť naučil.

    Potom prišlo knižné vydanie Imzadi, ktorého autor je Peter David, ktoré mi otvorilo pohľad do ženského sveta - vzťah jedného namysleného mladého dôstojníka túžiaceho sa stať najmladším kapitánom v histórii federácie s jednou betazoidskou veľmi duchovne založenou empatkou a následná jeho premena.

    Pozeranie sa na jedného mladého tvrdohlavého kapitána, ktorý neváha porušiť predpisy vždy, keď to považuje za nevyhnutné mi ukázalo, že je vždy dobré mať na vec vlastný názor. Snaživosť šikovného škótskeho inžiniera, ktorý nič nepovažuje za nemožné ukazuje, že nič nie je nemožné keď sa človek snaží.

    Putovanie jednej stratenej lode mi ukázalo dôležitosť tímovej práce a aké dôležité je vedieť sa spoľahnúť na iných.

    Vystupovanie jednej bajoranskej dôstojníčky mi zo začiatku nebolo ani trocha sympatické, ale až neskôr som pochopil, že za tým sú jej obrovské životné skúsenosti, ktoré by položilo každú osobu. Ale nie ženu, ktorá sa nikdy nevzdáva.

    Star Trek mal na jeseň(=podzim) minulého roka 40 rokov. Škoda, že sa už netočia nové diely. Ale mne v srdci zostane navždy.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   Powered by Hosting 90 Server hosting
    © 1999-2012 Argonit s. r. o. Všechna práva vyhrazena.