Mezinárodní konsorcium W3C (World Wide Web Consortium) vydalo verzi 1.0 základní specifikace WebAssembly a po HTML, CSS a JavaScriptu prohlásilo WebAssembly za čtvrtý oficiální jazyk pro web.
Hlasování o obrázku v okně O Inkscapu 1.0 pokračuje druhým kolem. Ze 124 obrázků postoupilo do finálního hlasování 5 s nejvíce hlasy. Výsledek hlasování bude zveřejněn po jeho ukončení, tj. po 15. prosinci.
Společnost Purism představila mobilní telefon Librem 5 USA. Jedná se o telefon Librem 5 vyráběný v USA. Předobjednat jej lze za 1 999 dolarů. Librem 5 lze předobjednat za 699 dolarů.
Příspěvek na blogu organizace Electronic Frontier Foundation (EFF) informuje, že Certbot, tj. oficiální klient certifikační autority Let’s Encrypt, dospěl do nové stabilní verze 1.0. Oficiálně tak byla ukončena beta fáze jeho vývoje. Certbot byl představen v květnu 2016.
Mozilla vydala novou verzi 0.6 svobodného softwaru DeepSpeech pro převod řeči na text. Přehled novinek v příspěvku na blogu Mozilla Hacks.
Dnes měl na YouTube premiéru krátký sci-fi film SKYWATCH. Colin Levy na něm strávil téměř 6 let. Pro vytvoření 3D grafiky byl vybrán Blender. Film byl z části financován z kampaně na Kickstarteru.
Netflix uvolnil framework pro datovou vědu Metaflow jako open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
Byla vydána nová verze 4.1 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Opravena byla také řada bezpečnostních chyb.
Po více než roce od vydání verze 5 byla vydána nová verze 5.1 linuxové distribuce elementary OS (Wikipedie) vycházející z Ubuntu. Kódové jméno této nejnovější verze je Hera. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Byla vydána verze 3.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Po shlédnutí (opět funkčních) nových stránek Danix teamu jsem zjistil, že je na světě nová zatím betaverze mé oblíbené distribuce. Stáhnul jsem si tedy DANIX test CD 2006-06-17b, vypálil a vložil do mechaniky mého notebooku ACER.
Danix vcelku rychle nabootoval a zastavil se až na obrazovce pro přihlášení uživatele, kde dal na výběr mezi rootem a běžným uživatelem.
Přihlásil jsem se jako uživatel a přivítalo mě příjemně sladěné prostředí KDE verze 3.5.3.
Po spuštění dostanete Danix v anglickém jazyce, ale není problém si změnit regionální nastavení na české nebo i jiné. Na výběr máte z několika jazyků. Jen pro změnu jazyka ve všech aplikacích je třeba se odhlásit a znovu přihlásit. Potom s vámi Danix komunikuje česky téměř všude.
Pokud jde o aplikace, které máte k dispozici je zde opravdu přehršel programů. Jestli používáte počítač k běžné kancelářské práci či prohlížení internetu, pravděpodobně nebudete mít problém si vybrat tu svoji aplikaci na kterou jste zvyklí.
Danix obsahuje například:
Pokud by vám přece jen nějaký program chyběl, neměl by být problém si do Danixu doinstalovat chybějící programy. Systém je založený na Debianu a pomocí Synaptic byste měli mít přístup k ostatním balíčkům distribuce Debian.
Doporučuji vyzkoušet
Jo a obsahuje kernel 2.6.15-danix-spk
Tiskni
Sdílej: