Byla vydána nová verze 4.2.0 otevřeného emulátoru procesorů a virtualizačního nástroje QEMU (Wikipedie). Přispělo 198 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 200 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn.
Konference Bratislava OpenCamp 2020 proběhne v sobotu 4. dubna 2020 v Bratislavě na Fakultě informatiky a informačních technologií STU. Organizátoři vyhlásili CFP. Návrhy přednášek a workshopů lze zaslat do 31. ledna 2020.
Bylo oznámeno vydání KDE Frameworks 5.65.0, tj. nové verze aktuálně 74 knihoven rozšířujících multiplatformní framework Qt a dnes využívaných nejenom KDE Plasmou a KDE Aplikacemi. Nově začleněnou knihovnou je KQuickCharts pro generování grafů.
Byla vydána verze 2.4 svobodného nelineárního video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Zdůraznit lze přechod na Python 3.
Vyšel toolkit Qt verze 5.14. Změny se týkají především Qt Quick, jeho odstínění od konkrétních nízkoúrovňových grafických API a zlepšení výkonu zvláště ve 3D. Začíná tím proces postupných příprav na Qt 6. Příští vydání (5.15) bude s dlouhodobou podporou. Aktuálně také vyšlo vývojové prostředí Qt Creator 4.11 – vedle oprav chyb a řady zjednodušení konfigurace přidává mj. experimentální podporu WebAssembly.
Byla vydána nová verze 1.41 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.41 bylo vydáno také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
J2EE, nověji Java EE a nejnověji Jakarta EE, tj. Java pro vývoj a provoz podnikových aplikací a informačních systémů (Java Platform, Enterprise Edition), slaví 20 let. První verze J2EE 1.2 byla vydána 12. prosince 1999.
V kancelářích společnosti NGINX, tj. společnosti stojící za stejnojmenným webovým serverem a reverzní proxy, v Moskvě proběhla policejní razie. Na NGINX si nárokuje práva společnost Rambler. Igor Sysoev, zakladatel společnosti NGINX, ve společnosti Rambler pracoval v letech 2000 až 2011. V březnu letošního roku byla společnost NGINX prodána společnosti F5 Networks za 670 milionů dolarů.
Vyšel Vim 8.2. Jedná se převážně o opravnou verzi tohoto textového editoru, ale mezi několika novými funkcemi je také možnost používat vyskakovací okna v uživatelském rozhraní, což využijí zvláště vývojáři doplňků pro dialogová okna či okna s nápovědou, napovídáním atp. Ukázkou je hra killersheep.
Byla vydána nová verze 19.12.0 KDE Aplikací (KDE Applications). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení, kompletním seznamu změn a na stránce s dalšími informacemi.
Nějakou dobu jsem řešil, jakým způsobem synchronizovat data mezi svým MDA se systémem Windows Mobile 5 a stolním počítačem s Linuxem, konkrétně PIM aplikací Kontact. Teď si můžete přečíst alespoň částečné řešení pomocí Google Calendar, OGGsync na straně PDA/MDA a GCALDaemon na straně mého SuSE Linux Desktopu.
Založíme si účet na http://www.google.com/calendar a vytvoříme si nový prázdný kalendář.
Potom si z webu http://oggsync.com/ stáhneme do PDA instalační CAB soubor a nainstalujeme jej. Po prvním spuštění odsouhlasíme licenci a zadáme přístupové údaje k našemu Google kalendáři a provedeme synchronizaci. Tím dostaneme data z kalendáře v PocketPC do Google kalendáře.
Teď musíme nějak dostat data z webu do Kontactu.
Stáhneme a nainstalujeme GCALDaemona (návod) a spustíme jej. Teď už zbývá jen nastavit Kontact tak, aby mohl obousměrně komunikovat s Google kalendářem.
Pro jistotu si nejprve vytvoříme nový kalendář (na zkoušku, ať si nějak nezmrvíme ten co už roky používáme ) a v nastavení zdrojů vybereme volbu „
Kalendář ve vzdáleném souboru
“. Potom do položky Stáhnout z:
a Odeslat na:
překopírujeme privátní adresu ical souboru z Googlu a nahradíme text www.google.com
textem localhost:9090
. Vypadá to nějak takhle:
http://localhost:9090/calendar/ical/username%40example.cz/ \\
private-896fbad1dc8989a73f4a7d568752572/basic.ics
Po spuštění ještě zadáme uživatelské jméno a heslo a můžeme začít sdílet kalendář Korganizeru se svým PDA.
Rozchodil jsem to před chvílí a zdá se, že to funguje docela dobře.
Tiskni
Sdílej:
Když selžou všechny pokusy uvést zařízení do provozu, je dobré přečíst si návod.
Jabber: clipper@njs.netlab.czKdyž selžou všechny pokusy uvést zařízení do provozu, je dobré přečíst si návod.
Jabber: clipper@njs.netlab.czIMO nejlepší řešení by bylo to ála Google, jen s vynecháním Google uprostřed, t.j. plugin na straně PDA, který by navázal na nějakého démona na straně PC. Výhodou by bylo, že podobné řešení by při troše snahy mohlo fungovat na vícero platformách.
Jo, to je zajímavý nápad. Není náhodou něco jako google API uvolněno pod licencí, která by toto umožňovala? Teď ještě najít, jestli to už někdo neudělal, nebo někoho kdo by to naprogramoval.
Když selžou všechny pokusy uvést zařízení do provozu, je dobré přečíst si návod.
Jabber: clipper@njs.netlab.czKdyž selžou všechny pokusy uvést zařízení do provozu, je dobré přečíst si návod.
Jabber: clipper@njs.netlab.czKdyž selžou všechny pokusy uvést zařízení do provozu, je dobré přečíst si návod.
Jabber: clipper@njs.netlab.cz