abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
včera 11:45 | Komunita

Na www.nic.cz/it15.2 jsou nyní k dispozici prezentace v PDF a videozáznamy jednotlivých vystoupení na konferenci Internet a Technologie 15.2. Ta se letos uskutečnila 13. a 14. listopadu a v jejím programu našli zájemci výstupy věnované projektům Turris a Turris Omnia, Knot DNS nebo bezpečnostním tématům. Partnery konference byly tentokrát sdružení CESNET a Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy.

Vilem Sladek | Komentářů: 0
včera 11:43 | Pozvánky

Czech JBoss User Group vás srdečně zve na setkání JBUG v Brně, které se koná ve středu 2. prosince 2015 v prostorách Fakulty informatiky Masarykovy univerzity v místnosti A318 (nová část budovy) od 18:00. Tématem bude Ansible a Enterprise Java. Přednášet bude Tomáš Schlosser, Middleware Quality Engineer z Red Hatu.

Jan Bleha | Komentářů: 0
včera 11:40 | Pozvánky

Listopadové PostgreSQL setkání se uskuteční již tento čtvrtek (26. 11.) od 18:00 na ČVUT FIT v Dejvicích. Na programu jsou dvě praktické přednášky - Pavel Stěhule se bude věnovat optimalizaci PL/pgSQL kódu, Saša představí SQL Tabs, svůj nový klient pro PostgreSQL. Meetup se koná na adrese Thákurova 2077/7, Praha 6, v 9. patře budovy. Na vrátnici stačí říct, že jdete na ČVUT FIT do 9. patra, a použít výtah vpravo za vrátnicí. Další informace na cspug.cz.

TomasVondra | Komentářů: 0
23.11. 22:44 | Komunita

Nadace The Document Foundation (TDF) zastřešující vývoj svobodného kancelářského balíku LibreOffice slavila (zprávička) 28. září letošního roku 5 let od svého vzniku. Dnes na svém blogu informuje, že za pět let (září 2010 až říjen 2015) se do vývoje LibreOffice zapojilo již přes 1000 vývojářů. To je průměrně 16 nových vývojářů měsíčně.

Ladislav Hagara | Komentářů: 19
23.11. 20:40 | Komunita

V únoru Mozilla oznámila (zprávička), že bude digitálně podepisovat doplňky pro Firefox. Dnes je ve Firefoxu 42 u nepodepsaných doplňků pouze zobrazeno varování. Pravděpodobně už v příští verzi 43 budou nepodepsané doplňky automaticky zakázány. Doplňky na oficiálním serveru addons.mozilla.org jsou testovány a podepisovány automaticky. Vývojáři, jež nechtějí své doplňky umístit na oficiálním serveru si je doteď museli na oficiálním serveru nechat ručně podepsat. Nově mají k dispozici API pro jejich podepisování.

Ladislav Hagara | Komentářů: 9
23.11. 07:19 | Nová verze
Jinja24Doc je v první řadě generátor dokumentace z python knihoven co nejjednodušeji to jde. PoorWSGI je lehký WSGI python konektor. Oba projekty mají vygenerovanou dokumentaci z těchto vývojových větví dostupnou na : PoorHttp tools group for Python - Unstable. … více »
McBig | Komentářů: 0
23.11. 07:07 | Komunita

Byly zveřejněny videozáznamy a prezentace (pdf) z konference Embedded Linux Conference Europe 2015 konané 7. až 9. října v Dublinu.

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
22.11. 18:38 | Zajímavý článek

Spolkový úřad pro informační bezpečnost (Bundesamt für Sicherheit in der Informationstechnik (BSI)) si nechal u Fraunhofer SIT vypracovat bezpečnostní audit TrueCryptu. Dle tiskového oznámení je TrueCrypt "bezpečnější, než se očekávalo". Závěrečná zpráva je k dispozici na stránkách BSI (pdf).

Ladislav Hagara | Komentářů: 11
22.11. 15:51 | Zajímavý článek

Na oficiálním blogu Raspberry Pi byla představena kniha The Official Raspberry Pi Projects Book. Dvousetstránkovou knihu od vydavatelů anglicky psaného časopisu MagPi plnou projektů postavených na jednodeskovém počítači Raspberry Pi lze v papírové verzi koupit na Raspberry Pi Swag za 12,99 £, v elektronické verzi na Apple Store nebo Google Play nebo také volně stáhnout ve formátu pdf (35,6 MB).

Ladislav Hagara | Komentářů: 6
22.11. 01:50 | Nová verze

GIMP, svobodná aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky, slaví 20 let. Při této příležitosti byla vydána verze 2.8.16. Ta nepřináší nové vlastnosti, pouze opravuje několik chyb.

Ladislav Hagara | Komentářů: 6
Využíváte připojení k Internetu přes Wi-Fi poskytované v prostředcích hromadné dopravy (autobusech, vlacích, tramvajích aj.)?
 (35%)
 (1%)
 (16%)
 (25%)
 (10%)
 (13%)
Celkem 173 hlasů
 Komentářů: 4, poslední 22.11. 14:32
Rozcestník
Reklama

Sledujte můj blog pomocí RSS.

Do tohoto blogu se snažím psát jen věci, které ostatním něco dají.

Pokud se vám líbilo něco z mé produkce, můžete svou přízeň vyjádřit v kryptoměnách:

  • BTC: 13CS7yKTcqPQUH2hrcuFsqf1AKr4gThZTD
  • ΞTH: 0x797e99024a03481ad2a00ffe9c98fe145c817969

Ne že bych je nějak potřeboval, ale patří to k věcem, které autory obecně potěší a jasně ukazují, že jsou lidi, kteří ty hodiny času stráveného psaním umí ocenit.


Od určité doby jsou všechny texty které zde publikuji verzované na Githubu. Pokud najdete chybu, kterou by jste chtěli opravit, nepište mi to do diskuze, ale pošlete pull request. Github má online editor, není to skoro žádná práce a podstatně mi tím usnadníte život :)

Aktuální zápisy

CherryTree

20.12.2011 19:33 | Přečteno: 2193× | Názory | Výběrový blog | poslední úprava: 13.7.2013 16:57

CherryTree je program spadající do kategorie osobních wiki. Jeho autoři ho popisují jako "Program k hierarchickému vedení poznámek, s vlastnostmi, jaké má formátovaný text (RTF), a zvýrazňování skladby". Já o něm tvrdím, že je to skvělá věc na psaní blogů a konečné řešení otázky poznámek.

Po spuštění na vás vybafne okno, do jehož pravé části můžete psát. Na levé straně můžete vytvářet Nody - jedná se o dokumenty, které mohou mít děti (subNody), tak jak je to vidět na obrázku:

Jednotlivé Nody jsou uloženy v XML souboru s příponou .ctd, přičemž samozřejmě můžete mít víc souborů pro různé příležitosti - já tak mám například jeden soubor na psaní blogů a poznámek a druhý na různé kousky zdrojových kódů a další pak v jednotlivých větších projektech na poznámky a TODO.

Text můžete různě ostylovat, bohužel však není použito HTML, ale nějaký vlastní formát. K dispozici tak jsou jen dvě úrovně nadpisů, což je hlavně u psaní delších článků docela nemilé. Jinak jsou možnosti úprav textu dostačující a standardní, na úrovni webových WYSIWYG editorů.

Rozvržení nástrojového toolbaru je podle mého názoru vyhovující a na rozdíl od jiných podobných programů ho skutečně používám, i když bych mohl použít klávesovou zkratku.

Nevýhody

Podpora pouze dvou úrovní nadpisů

Na toto omezení narážím pořád, dokonce i ve chvíli kdy tohle píšu. Autoři zřejmě nepočítali s tím že CherryTree bude někdo využívat pro psaní článků na web a tak vám dvě úrovně nadpisů musí stačit.

Stylování označeného textu

Zapomeňte na to že zmáčknete tlačítko pro tučný text a píšete tučně. V CherryTree musíte text prvně napsat, označit a pak z něj udělat tučný.

Hrozivý HTML výstup

Když to popíšu ryze subjektivně, dá se to shrnout do: Uaaarrrghhhhuááááá. Sviněěěěěě. Sviněěě.

Nechápu co je za módu cpát do všeho vlastní stylošpínu. Zkuste si z libovolné aplikace, která nemá v oficiálním názvu HTML editor, dostat čistý HTML výstup. OpenOffice, GoogleOffice, různé exporty ze všech možných aplikací cpou do všeho svoje vlastní hovna. Co si k sakru autoři myslí? To vážně počítají s tím, že někdo bude publikovat text tak jak ho vyplivl jejich export? Nikdo koho znám nepoužívá stránky bez nějakého druhu redakčního systému a hádejte co? Ty vás pošlou s <span style="ultramegashinyfuckingshit"> namísto <b> tak leda do prdele. Je vážně tak těžké použít jednoduché HTML tagy a změnit jejich chování pomocí stylu, namísto opakovaného použití kopy spanů se style atributem?

TODO: Až se stanu Imperátorem planety Země, hned potom co nechám useknout pravou ruku všem kdo nepoužili UTF, nařídím obalit dehtem a vyválet v peří každého, kdo do svého programu nepřidá možnost čistého HTML exportu.

Když necháte vyexportovat nějakou poznámku, nestihnete se divit nad nelogičnostmi, kterých se autoři dopustili. Zapomeňte na odstavce, zapomeňte na čisté HTML. Veškerý text dostanete slitý na jednom řádku, to aby se vám dobře četl. Nadpisy z toho málem vyšly moc čistě (ne jako <b/strong>, který je definovaný jako <span style="font-weight:bolder;">), tak jim autor pro jistotu přidal prázdný atribut style, to aby byl kód kratší a více přehlednější. Velmi vtipně jsou také řešené seznamy, kam se místo HTML tagu <ul><li>polozka</li></ul> vloží jen UTF znak černé tečky (•), popřípadě natvrdo číslo u číslovaných.

Výhody

Ok, možná jsem se v předchozím výpisu nechal trochu unést a vypadá to, že CherryTree se nedá používat. Neberte to tak vážně, z větší části je to jen kritika plesnivých exportů, které jsem opravil níže uvedeným scriptem. CherryTree má několik důležitých výhod, které nevýhody silně převyšují:

Start programu

Ačkoliv je program napsaný v pythonu, startuje překvapivě rychle. Na mém ne zrovna nejnovějším stroji to trvá subjektivně asi tři sekundy.

Jednoduchost

Zkusil jsem už několik osobních wiki - Wixi, Zim, WOAS, dokonce jsem jeden čas psal vlastní (python backend, html/ajax frontend), ale CherryTree na mě působí ze všech nejlépe. Dělá přesně to co dělat má, nenutí uživateli markup a nevymýšlí opičiny v podobě různých speciálních stránek.

Další plus je jednoduchá navigace, kterou například Wixi rozhodně postrádá.

Textový formát dat

Data jsou uložena v .xml, takže se můžete podívat co všechno se ukládá, navíc můžete mít skvělý pocit z toho že se jedná o otevřený formát, který můžete různě zpracovávat a provádět zálohy tiskárnou :)

GPL Licence

Multiplatformnost

K dispozici jsou zdrojáky, balíčky pro většinu linuxových distribucí, binárky windows a balíček pro MAC OS X.

Šifrování

Jednotlivé soubory je možné chránit heslem. CherryTree je pak šifruje pomocí programu 7za (7zip), který používá AES256.

Patch HTML exportu

Protože jsem byl HTML exportem skutečně zděšen a navíc jsem tou dobou přepsal svůj DHTMLParser do pythonu, napsal jsem krátký kludge, který fixne HTML export do něčeho čistějšího a použitelnějšího.

Script není žádný zázrak - vyplivl jsem ho ten den co jsem začal používat CherryTree, zhnusen tím pošahaným exportem, takže různé návrhy na vylepšení jsou rozhodně vítány a pokud někdy překonám lenost, podstatně ho doplním.

Vymyslel jsem tam algoritmus který rozdělí text do odstavců, ale není to žádná sláva - pracuje tak že hledá vertikální mezery mezi textem a když je najde, udělá z toho odstavec. Na běžné texty, jako je třeba tento blog to stačí, ale pokud tam vložíte CodeBox, asi vás nehezky překvapí co to s ním udělá.

Patch můžete stáhnout v prvním příspevku v diskuzi, protože do blogu se prostě nejspíš nedá vložit jiná příloha než obrázek.

Vytvořil jsem na to nový script.

Závěr

CherryTree je dobrý program pro psaní poznámek a článků. Je to něco jako opak kindle - s tímto programem mě baví psát, tak jako mnohé s kindlem baví číst.

Poslední čtvrt rok co ho používám vzrostl počet blogpostů které jsem napsal dost signifikantně, protože jsem konečně našel ten správný program který mě nerozptyluje při psaní a navíc se z něj dá dostat jednoduché HTML. Při záblesku myšlenky, či pocitu inspirace prostě jen otevřu CherryTree (vzpomeňte na ty 3 sekundy, důležitý to jev), dvěma kliknutími vytvořím novou Nodu a začnu dumpovat obsah mozku do textu. To je dost rozdíl oproti HTML editoru Quanta Plus, který jsem používal předtím, už jen proto že startoval snad 20s a intuitivnost byla taky někde úplně jinde.

V součanosti mám rozepsaných a připravených asi 10 článků/blogpostů určených pro abclinuxu (a asi 10 dalších jinam), které postupně dodělávám a uvolňuji. Mohl bych je všechny publikovat najednou, ale nerad bych způsobil Jílkovské zahlcení a tak si je nechávám na chvíle kdy se to hodí :)

PS: Tento text byl stejně jako řada mých předchozích blogpostů zhruba od září napsán v CherryTree.

       

Hodnocení: 86 %

        špatnédobré        

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

Komentáře

Vložit další komentář

Bystroushaak avatar 20.12.2011 19:34 Bystroushaak | skóre: 27 | blog: Bystroushaakův blog | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree
Příloha:
V příloze jsou slibované zdrojáky.
Bystroushaak avatar 15.1.2012 19:09 Bystroushaak | skóre: 27 | blog: Bystroushaakův blog | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree
Příloha:
Zde (viz příloha) je trochu upravená verze samotného repaireru (předchozí soubory pořád potřebujete).

Přináší podporu <h3>, kterýžto vytvoříte tím že daný nadpis označíte tučně a přeškrtnutě zároveň.

Dále popora značky <code>, kterou vytvoříte pro změnu podtrženým a zároveň přeškrtnutým textem.

To je prozatím vše.
2.5.2012 07:49 fri
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree - více úrovní nadpisu
Spojil jsem se s autorem. Další úroveň(vně) nadpisu si dal do seznamu věcí k udělání. Co se týče ukládání v HTML, souhlasí s tebou, že to není nic moc, a myslím, že díky mé iniciativě se o to bude časem taky zajímat, ale, jak říká, chce to prostě člověka, který by se tomu věnoval zcela, a kdyby nedělal sto dalších věcí, tak by to dělal sám. Tak nějak volně vyjádřeno.
Bystroushaak avatar 6.5.2012 21:51 Bystroushaak | skóre: 27 | blog: Bystroushaakův blog | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree - více úrovní nadpisu
Dík :)

Přemýšlel jsem že se s ním také spojím, dokonce jsem si naklonoval zdrojáky a zkusil do nich proniknout, s tím že autorovi pak pošlu pár patchů, ale celý je to výstup z nějakýho IDE a totálně v tom ztrácím orientaci. Zjišťovat co je to za IDE jsem byl nakonec moc línej :S
13.5.2012 21:00 fri
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree - více úrovní nadpisu - nadpis 3
Ve verzi 0.26, která se brzy (nevím kdy) objeví, už by měl být (kromě jiného) i Nadpis 3
Bystroushaak avatar 14.5.2012 00:35 Bystroushaak | skóre: 27 | blog: Bystroushaakův blog | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree - více úrovní nadpisu - nadpis 3
Už se nemůžu dočkat. Vážně, pracuju s cherrytree skoro denně a narážím na čím dál víc věcí, které mi úplně nevyhovují. Přemýšlím, že se s autorem taky spojím.
18.5.2012 14:08 fri
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree - a je to venku
Udělal jsem, když jsem zjistil, že je tu v0.26 pár pěkných obrázků, abych oživil článek z konce roku 2010. (http://fripohled.blogspot.com/)
kotyz avatar 20.12.2011 19:51 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Radnice
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree
Já mam na poznámky BasKet Note Pads, ale letos sem to ještě ani nespustil :-D Když si potřebuju něco poznamenat tak si to napíšu jako ASCII plaintext v meditu. On ten BasKet má moc funkcí a tlačítek který nevim k čemu sou, ale umí různý barvičky, odkazy a obrázky, tabulky asi taky, ale ty sem tam nikdy neviděl. Než se s tim srát a udělat si to hezký, tak to udělam hnusný ale přenositelně-univerzální a rychlejš ;-)
Mul-ti-pass! | Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
Marián Kyral avatar 21.12.2011 09:02 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree
Basket používám hodně, ale port na Qt4 ještě stále není dokončen a momentálně se na něm moc nepracuje (vůbec). Používám git verzi a po posledním update přestalo fungovat kopírování označením a vložení prostředním tlačítkem myši. Už to jsou asi dva měsíce a oprava nikde. Takováhle zásadní věc, toho si přece museli všimnout :-|

CherryTree vypadá dobře, navíc zvýrazňování kódu basket nemá. Asi CherryTree vyzkouším.
Bystroushaak avatar 21.12.2011 09:06 Bystroushaak | skóre: 27 | blog: Bystroushaakův blog | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree
CherryTree vypadá dobře, navíc zvýrazňování kódu basket nemá. Asi CherryTree vyzkouším.
Za pokus nic nedáš :)
Marián Kyral avatar 21.12.2011 10:23 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree
Koukám, že ebuild zatím nikde a k tomu to je ještě GTK aplikace. No ještě uvidím...
Bystroushaak avatar 21.12.2011 10:26 Bystroushaak | skóre: 27 | blog: Bystroushaakův blog | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree
Je to napsané v pythonu, takže by ti pro testovací účely mělo stačit jen naklonovat repozitář a spustit.
Marián Kyral avatar 22.12.2011 14:57 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree
Tak jsem to zkusil. Import z basketu bez problémů. Jen jsem se zarazil u "zavést/vyvést" - Chvíli mi trvalo mi, než mi došlo, co to vlastně je. Proč tam nemohlo zůstat Import/Export? Je zbytečné to překládat, když jsou dané pojmy zavedené a známé.
22.12.2011 15:04 Ladicek | skóre: 28 | blog: variace | Havlíčkův brod
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree
Vysvětlení je (mimojiné) v tomhle vlákně: http://www.abclinuxu.cz/zpravicky/razor-qt-0.4/diskuse#15.
Ještě na tom nejsem tak špatně, abych četl Viewegha.
Václav 22.12.2011 16:55 Václav "Darm" Novák | skóre: 25 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree
Zase friovina? To už si dělá vážně prdel :D
Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
22.12.2011 17:07 Ladicek | skóre: 28 | blog: variace | Havlíčkův brod
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree
Jistě. Zavést/vyvést jsem viděl ve FocusWriteru, tak jsem ten překlad opravil a doplnil... a když jsem nedávno koukal, jsou tam ty jeho s***ky zas.
Ještě na tom nejsem tak špatně, abych četl Viewegha.
kralуk avatar 22.12.2011 17:28 kralуk | skóre: 28 | blog: Untitled
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree
Teď jsem zjistil, že ten člověk přeložil (ve starší verzi) Qt Creator. Oceňuju tu snahu, ale některý překlady jsou neuvěřitelně krkolomný...
Abc fortunes  |  Blog  |  A:TLA > MLP
Václav 22.12.2011 18:22 Václav "Darm" Novák | skóre: 25 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree
Jako proti snaze nic, ale když to pak musí někdo jinej „přeložit“ znova, aby byla aplikace konzistentní se zbytkem prostředí, je to trochu škoda…
Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
21.12.2011 10:32 song name? | skóre: 81 | blog: | twitch chat
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree
Komu někdy z BasKetu zmizela data, BasKet už nepoužívá... nebo je magor.
ヽ༼ຈل͜ຈ༽ノ raise your dongers ヽ༼ຈل͜ຈ༽ノ
Marián Kyral avatar 21.12.2011 11:21 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree
Nebo mu nic nezmizelo...
21.12.2011 11:31 song name? | skóre: 81 | blog: | twitch chat
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree
Huh? To nějak nepasuje na implikaci "uživateli zmizela data ⇨ ((uživatel aplikaci nepoužívá) ∨ (uživatel je magor))". Data obnovitelná ze zálohy se nepočítají jako zcela zmizelá, protože zmizelá tak docela nejsou.

Vysvětlení: Z BasKetu občas mizí data. Zvláště v nevhodnou chvíli nebo při aktualizaci (to dneska už moc nehrozí vzhledem workaroundu spočívajícím v neaktivitě projektu). Berte to jako varování.
ヽ༼ຈل͜ຈ༽ノ raise your dongers ヽ༼ຈل͜ຈ༽ノ
Marián Kyral avatar 21.12.2011 12:11 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree
Kolik je uživatelům, kterým zmizela data? Jak jsem psal, požívám vývojovou větev a tam kupodivu nic nemizí, ač to zaručeno není - inu vývoj. Zato se občas stane, že Basket nelze spustit.

22.12.2011 17:12 song name? | skóre: 81 | blog: | twitch chat
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree
Nevím, taky si to už moc nepamatuju. Mně se to stalo asi dvakrát a někde na fóru jsem dokonce narazil na docela konkrétní popis problému.
ヽ༼ຈل͜ຈ༽ノ raise your dongers ヽ༼ຈل͜ຈ༽ノ
Václav 22.12.2011 16:57 Václav "Darm" Novák | skóre: 25 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree
Díky, já do něj nacpal kompletní údaje k našim intranetovým aplikacím, nad kterýma jsem přebral správu, a ještě jsem nestihl odzálohovat. Takhle to uspíším.
Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
kralуk avatar 20.12.2011 20:58 kralуk | skóre: 28 | blog: Untitled
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree
To vypadá jako remake prastarého skwyrul, jestli to někdo zná...
Abc fortunes  |  Blog  |  A:TLA > MLP
20.12.2011 23:20 song name? | skóre: 81 | blog: | twitch chat
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree
Markdown + pořádný textový editor FTW! Ještě ho doplnit o vkládání vzorců v TeXu a paráda.
ヽ༼ຈل͜ຈ༽ノ raise your dongers ヽ༼ຈل͜ຈ༽ノ
kralуk avatar 21.12.2011 01:02 kralуk | skóre: 28 | blog: Untitled
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree
A zobrazuješ to čím?
Abc fortunes  |  Blog  |  A:TLA > MLP
21.12.2011 01:05 song name? | skóre: 81 | blog: | twitch chat
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree
(a) můžu použít wiki (měl jsem tak nastavenou PmWiki a DokuWiki), (b) proženu to pandocem a je z toho velmi slušné (X)HTML, (c) dá se to číst i jako prostý text.
ヽ༼ຈل͜ຈ༽ノ raise your dongers ヽ༼ຈل͜ຈ༽ノ
2.1.2012 16:06 iki | skóre: 6
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree
Pro zobrazení i editaci jde použít githubová Gollum wiki:
  • wiki nad gitovým repozitářem
  • možnost vyzkoušet a hostovat přímo na githubu
  • podpora markup formátu ASCIIDoc, Creole, Markdown, Org, Pod, RDoc, ReStructuredText, Textile, MediaWiki
Chytrex avatar 21.12.2011 08:02 Chytrex | skóre: 26 | Bohumín
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree
ReText??
Hrdý člen KERNEL ULTRAS .:. define QUESTION ((bb) || !(bb)) .:. Odmítám vaši realitu a nahrazuji ji svou vlastní..
21.12.2011 10:34 song name? | skóre: 81 | blog: | twitch chat
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree
Zkoušel (a přeložil) jsem verzi 1.1, od té doby jsem to neviděl. Nápad zajímavý, ale já pseudo-WYSIWYG pro něco tak banálního nepotřebuju.
ヽ༼ຈل͜ຈ༽ノ raise your dongers ヽ༼ຈل͜ຈ༽ノ
Chytrex avatar 21.12.2011 11:04 Chytrex | skóre: 26 | Bohumín
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree
No já to používám v práci na poznámky.. Markdown je fajn, člověk neodlepí ruce z klávesnice a přitom má formátovaný text a export do PDF je killer feature..
Hrdý člen KERNEL ULTRAS .:. define QUESTION ((bb) || !(bb)) .:. Odmítám vaši realitu a nahrazuji ji svou vlastní..
21.12.2011 11:10 song name? | skóre: 81 | blog: | twitch chat
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree
Ten export na Google Docs je zajímavý, akorát v 1.1 mi nefungoval. Jinak ten výstup za moc nestojí a obecně mi to nepřišlo v ničem tak zásadně úžasné. Myslím, že třeba Vim by dokonce mohl umět zvýrazňovat syntaxi Markdownu. No a na export do PDF bych použil pandoc, který to prožene přes LaTeX (wrapper markdown2pdf) a měl by udělat hezčí PDF.
ヽ༼ຈل͜ຈ༽ノ raise your dongers ヽ༼ຈل͜ຈ༽ノ
Bystroushaak avatar 21.12.2011 09:05 Bystroushaak | skóre: 27 | blog: Bystroushaakův blog | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree
Používal jsem jeden čas nějakou osobní Wiki která měla markdown integrovaný a zas takový zázrak to nebyl. Po nějaké době jsem zjistil, že je to spíš než co jiného otrava, hlavně když mě osvítí náhlá inspirace.
21.12.2011 10:38 song name? | skóre: 81 | blog: | twitch chat
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree
WTF? Prostě pustím editor a píšu. Editor může být klidně Vim, Kate, PyRoom, cokoliv... Ne nějaká polodementní GTK blbě-textově-procesorová komponenta. Kvalitní export do jiných formátů je luxus. Krom toho jeden text přímo v Markdownu si v pohodě přečtu s obyčejným editorem/prohlížečem texťáků, bez úprav mi ho přežvýká wiki a ještě můžu bez filtrování exportovat.
ヽ༼ຈل͜ຈ༽ノ raise your dongers ヽ༼ຈل͜ຈ༽ノ
Bystroushaak avatar 21.12.2011 11:26 Bystroushaak | skóre: 27 | blog: Bystroushaakův blog | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree
Tak já používám dokuwiki, ale na blogování bych markdown používat nemohl, protože mě ruší.
21.12.2011 11:36 song name? | skóre: 81 | blog: | twitch chat
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree
Pokud ti víc vadí pár triviálních syntaktických pravidel víc než dementní rádoby-editor a obskurní export, tvá volba.

Syntaxe většiny wiki mi přijde přinejmenším zvláštní (srovnej DokuWiki a Markdown Extra).
ヽ༼ຈل͜ຈ༽ノ raise your dongers ヽ༼ຈل͜ຈ༽ノ
Bystroushaak avatar 21.12.2011 12:06 Bystroushaak | skóre: 27 | blog: Bystroushaakův blog | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree
Příloha:
Já jsem fakt vyzkoušel spoustu osobních wiki, z nichž různé používaly různé markdowny, nejvíc mi vyhovoval Textile a jak už jsem psal - jeden čas jsem psal vlastní (docela jsem se na tom naučil python, viz příloha).

Na druhou stranu, skončil jsem u CherryTree, což o něčem vypovídá. Když se dostanu do nálady psát, chci psát a jen minimálně myslet na úpravy textu, je tedy lehčí kliknou na ikonu tučného textu než psát okolo slova *.
21.12.2011 12:59 song name? | skóre: 81 | blog: | twitch chat
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree
Textile se mi pro změnu moc nelíbí.

Jsem si jist, že rozumný editor jde nastavit, aby po označení textu a stisknutí '*' přidal kolem textu * (ostatně Kate to dělá pro závorky a uvozovky). Nemusím sundávat ruce z klávesnice, sahat po myši (v lepším případě trackballu) a šmejdit po ikonce (beztak tam snad funguje něco jako Ctrl+B, ale to jsme skoro u toho mého postupu, navíc z sahání na Ctrl je větší potenciál bolesti zápěstí (zažil jsem), pokud Ctrl nemačkáš dlaní).
ヽ༼ຈل͜ຈ༽ノ raise your dongers ヽ༼ຈل͜ຈ༽ノ
tomboytom-deviant avatar 21.12.2011 14:11 tomboytom-deviant | skóre: 7 | blog: lojdovo | .com
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree

Rozumný editor: VIM

plugin:Surround.vim

Ty to asi znáš, tak to přidávám pro ostatní ;-)

22.12.2011 17:18 song name? | skóre: 81 | blog: | twitch chat
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree
různé používaly různé markdowny

Huh? Markdown je jeden, resp. ještě několik variant z něj vycházejícího Markdownu Extra, v těch věcech mimo základ se implementace liší.

ヽ༼ຈل͜ຈ༽ノ raise your dongers ヽ༼ຈل͜ຈ༽ノ
kralуk avatar 22.12.2011 17:36 kralуk | skóre: 28 | blog: Untitled
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree
No jo, "oficiálně" je jen jeden, jenže v praxi si to každej tvůrce více či méně přiohne ku obrazu svému... Naštěstí před časem github trochu sesynchronizoval s originálem, předtim měli GFM. Ale třeba ronn-markdown už se liší, že, a nikdy nemáš zaručeno, jak se ten dokument zobrazí, protože to afaik ten standard neříká.
Abc fortunes  |  Blog  |  A:TLA > MLP
22.12.2011 17:48 song name? | skóre: 81 | blog: | twitch chat
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree
Tak si projeď implementace z té wiki. Drtivá většina má základy stejné.

Ostatně existuje test kompatibility s původní implementací.
ヽ༼ຈل͜ຈ༽ノ raise your dongers ヽ༼ຈل͜ຈ༽ノ
21.12.2011 07:34 Huron
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree
Líbil by se mi přesně takovýhle program, ale s možností automatického ukládání a automatické tvorby historie (revizí) jako má google docs. Chci jen prostě psát a nic víc neřešit...
Bystroushaak avatar 21.12.2011 09:08 Bystroushaak | skóre: 27 | blog: Bystroushaakův blog | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree
Tak zmáčknout jednou za čas CTRL+s není takový problém, ne? Můžeš to ukládat do dropboxu a pak tam budeš mít i historii :)
21.12.2011 10:39 song name? | skóre: 81 | blog: | twitch chat
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree
Zálohovací skript na soubor by nestačil?

Moje řešení je Kate + Markdown + Git.
ヽ༼ຈل͜ຈ༽ノ raise your dongers ヽ༼ຈل͜ຈ༽ノ
21.12.2011 08:58 coques | skóre: 21 | blog: FailSystem
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree
V čom ti Zim vadil? Dík.
sudo apt-get install upstart-sysv
Bystroushaak avatar 21.12.2011 09:04 Bystroushaak | skóre: 27 | blog: Bystroushaakův blog | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree
21.12.2011 10:40 song name? | skóre: 81 | blog: | twitch chat
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree
Mi se nelíbila ta adresářová hierarchie, které se dožadoval.
ヽ༼ຈل͜ຈ༽ノ raise your dongers ヽ༼ຈل͜ຈ༽ノ
21.12.2011 09:37 XXX
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree
Ja pouzivam na tento ucel komercni Notecase Pro a je super. Killer feature pro me je moznost sifrovani poznamek.
Bystroushaak avatar 21.12.2011 09:48 Bystroushaak | skóre: 27 | blog: Bystroushaakův blog | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree
Sakra, to jsem zapomněl zmínit - CherryTree umožňuje šifrování taky, jen si nejsem jistý jak silné to je.
Bystroushaak avatar 21.12.2011 09:56 Bystroushaak | skóre: 27 | blog: Bystroushaakův blog | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree
Ok, tak jsem tam přidal zmínku mezi výhody. Nevím proč nepoužívají builtin python knihovny pro šifrování, místo toho tam používají 7zip, který používá AES256.
21.12.2011 11:14 JS
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree
A ja pouzivam Emacs Org mode (po spatnych zkusenostech s Basket - autor to prestal podporovat). Sice to moc neovladam, ale je to standard a prezije to vsechny zmeny formatu a programu. Navic to moc neresi, jak veci vypadaji.
21.12.2011 23:05 Jirkus
Rozbalit Rozbalit vše Re: CherryTree
Používám TreeLine http://treeline.bellz.org/ a pro moje účely nemá chybu.

Založit nové vláknoNahoru

ISSN 1214-1267   Powered by Hosting 90 Server hosting
© 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.