Přijďte si zasprintovat na Djangu, jiném Python open-source projektu, nebo jen potkat ostatní vývojáře!
… více »Letos v říjnu se v Praze uskuteční hned několik konferencí. Odehraje se zde nově vzniklá konference LinuxDays. K ní se přidá čtvrtý ročník openSUSE Conference, dvanáctý ročník SUSE Labs conference a aby to nebylo málo, přidá se i první ročník Gentoo miniconf. A to vše ve stejné dny a na stejném místě.
… více »Moje zkušennosti s linuxem byly zatím malé.
Zkoušel jsem LIVE dvd SUSE 9.3 (bylo tam hodně programů, ale celkově to bylo hodně pomalé (navíc jsem se nedostal na pevný disk kde byl operační systém windows XP NTFS) Vyzkoušel jsem si i Mandrakelinux 10.0,
ale ten se mi nepodařilo nainstalovat. Zasekl jsem se na konfiguraci grafického režimu (LCD Samsung 17" mi to našlo, ale grafiku ATI 9600 ne).
Dalšího pokušení se mi dostalo, když jsem byl v Brně na Invexu a kupoval paměťovou kartu do svého mobilu a potřeboval jsem si zjistit aktuální cenu na netu, jestli se mi to vyplatí koupit na Invexu. Tak jsem se rozhlížel po volném PC s internetem. Všude ale byly děti a hrály nějaké flash hry, případně byly na Xchatu 
A tak hledám jinde, skoro to vzdávám a říkám si, že nějakého prcka vyhodím od PC, když v tom uvidím stánek asi s 5ti volnými počítači. Vyrážím tím směrem. Sednu k PC a zjištuji proč je volný. „Je tam LINUX”. Tak si bez problému zjistím co potřebuji a vyrážím paměťovku koupit
.
A teď si chci koupit notebook do školy. Nechce se mi platit za Windows tak přecházím. Budu hledat vhodné alternativy programů. Na windows XP používám:Operu 9.0, Total Commander, PSPad, Trilian, OpenOffice, floAt's Mobile Agent 2, XnView, Winamp, VirtuaWin, Ulead MediaStudio Pro 7.0 Trial, Skype, Alcohol 120%, ScreenShots, Nero, Azureus... od ostatních se dokáži odlepit a hry nehraji.
Právě stahuji: Fedoru
Co:ftp://ftp.linux.cz/pub/linux/fedora-core/5/i386/iso/FC-5-i386-DVD.iso
Kam: D:\Downloads\linux\FC-5-i386-DVD.iso
Velikost: 3,1 GB (3 253 669 888 bajtů)
Tak si počkám až se to stáhne a uvidím... Držte mi palce, případně mi napište do diskuze jak se dostat na druhý HDD (NTFS XP), na co si mám dát pozor a ty alternativy k programům, ať si je můžu stáhnout. A hodit se bude i konfigurace internetu. Jsem připojený přes Bridge, WIFI do LAN a IP adresu mám nastavenou na Získat adresu IP ze serveru DHCP automaticky tak aby mi fungoval internet.
Tento článek vyšel i na mojem blogu
Tiskni
Sdílej:
modul ntfs (povolíš v jádře)Netřeba. Jednodušší je stáhnout a nainstalovat binární balík pro příslušnou distribuci.
Nová základní deska, protože z té nové mi upadnula 1mm malá, kupodivu potřebná, součástka typu SMD. Stalo se to při nandavání nového CPU chladiče, nešel tam, tak jsem trochu zabral a křup. SMD bylo venku Naštěstí toto vyřešila reklamace typu: Dneska ráno jsem si chtěl zapnout PC a nic nenabíhalo. Jenom černá obrazovka. Asi to bude rozbité . Reklamace mi byla uznána!http://www.mozektevidi.ic.cz/hardware.html Jeho web je vůbec velice poučný.
Jeho web je vůbec velice poučný.
Jo to je, marně hledám (mimo jiné) s kým mám vlastně tu čest.
Krom toho, takové MSI má větší rozpočet než já a tím, že mi koupí novou desku, neschudnou.Ty si znicis desku, pak rikas, ze soucastka vypadla a pak takovy argument!
Kdyby vypadla a nebyla k běhu PC potřebná tak to nereklamuji.Kdyby nebyla k běhu PC potřebná tak jí asi nebudou dávat na desku....
dhcpcd. V /etc/conf.d/net mám:
config_eth0=( "dhcpcd" )A funguje to bez problémově.
Ty jsi mě prokouknul! Jinak pro tvoji informaci: „Hacker nejsem a ani se za něj zdaleka nepovažuji. Jenom jsem něco zkoušel a snažím se být lepší než ostatní, na tom snad není nic špatného!” Krom toho, já weby neničím. Když jsem nějaký web dostal, tak jsem poslal adminovy mail. Heslo jsem neměnil. S tím mobilem souhlasím. Je to opravdu kvalitní mobil.
program, kterým jsme zistily heslo admina(heslo: modularnipermutace docela dobre
) a to me tenkrát málem stálo trojku s chování a jelikož jsem byl v devítce tak jsem moh mít problémy i s přijetím na školu. No nakonec to vyřešil dopis rodičům nejaká domluva a tak. Od té doby jsem Visual basic ani neviděl a přešel na linux a už radči nic nehackuju.
Tak už mám 30% staženo. Jak to tady pročítám, nejdříve si sprovozním internet a přístup na disk a pak by to mělo hladce probíhat. Snad 
zkus zaflirtovat treba se soom.cz a pak nas vsechny hacknes...
Hm
třeba někdy jo. Teď mě zajímá linux ne hacking.
PS: Sakra, kéž bych měl rychlejší net.. To stahování trvá už hodně dlouho a nemůžu se dočkat.
To stahování trvá už hodně dlouhoTak snad dodas nejaky procenta, nee?!
ještě že nemám FUP
[danek@localhost ~]$ aria2c ftp://ftp.linux.cz/pub/linux/fedora-core/5/i386/iso/FC-5-i386-DVD.iso ftp://ftp.net.usf.edu/pub/fedora/linux/core/5/i386//iso/FC-5-i386-DVD.iso ftp://sunsite.mff.cuni.cz/pub/fedora/5/i386/iso/FC-5-i386-DVD.iso ftp://ftp.fi.muni.cz/pub/linux/fedora/linux/core/5/i386/iso/FC-5-i386-DVD.iso 1,655,156,000/3,253,669,888 Bytes 50% 10h50m45s 58.81 KB/s 2 connections
První co budu muset udělat, je zprovoznit internet. Pak už to bude pohodička..
preju hodne stesti a uspechu s linuxem ...