Mozilla vydala novou verzi 0.6 svobodného softwaru DeepSpeech pro převod řeči na text. Přehled novinek v příspěvku na blogu Mozilla Hacks.
Dnes měl na YouTube premiéru krátký sci-fi film SKYWATCH. Colin Levy na něm strávil téměř 6 let. Pro vytvoření 3D grafiky byl vybrán Blender. Film byl z části financován z kampaně na Kickstarteru.
Netflix uvolnil framework pro datovou vědu Metaflow jako open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
Byla vydána nová verze 4.1 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Opravena byla také řada bezpečnostních chyb.
Po více než roce od vydání verze 5 byla vydána nová verze 5.1 linuxové distribuce elementary OS (Wikipedie) vycházející z Ubuntu. Kódové jméno této nejnovější verze je Hera. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Byla vydána verze 3.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byl vydán Mozilla Firefox 71.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na stránce věnované vývojářům. Firefox pro Windows přináší Obraz v obraze aneb možnost sledování videa v samostatném okně. Ve verzi pro Linux se tato novinka objeví v lednu. Vylepšen byl správce hesel Lockwise. Řešeny jsou také bezpečnostní chyby.
Byla vydána verze 11.0 italské linuxové distribuce CAINE (Computer Aided INvestigative Environment) s kódovým názvem Wormhole. Jedná se o živou linuxovou distribuci zaměřenou na forenzní analýzu digitálních dat. Nejnovější CAINE vychází z Ubuntu 18.04 a přináší řadu nových nebo aktualizovaných softwarových nástrojů.
Na Humble Bundle byla spuštěna charitativní akce The Yogscast Jingle Jam 2019. Podpořit ji lze 5 a více dolary. Za 30 dolarů a více lze získat řadu počítačových her běžících také v Linuxu. Jejich názvy budou postupně prozrazovány do 20. prosince.
Rodina jednodeskových počítačů Orange Pi se rozrostla o Orange Pi 4 a Orange Pi 4B. Verze 4B má navíc akcelerátor AI. Cena začíná na 49,90 dolaru. Koupit je lze na AliExpressu nebo na Amazonu.
Asi od roku jsem 95 pripojen do Internetu. Zive si vzpominam na svuj prvni modem. ISA karta, rychlost 14 kbps. Na prelomu let 98/99 jsem dospel k zaveru ze 56 kbps by bodlo a poridil si modem s rychlosti 56 kbps. Microcom Desk Porte 56K Voice. Poctivy modem, pripojeni pres seriovy port, zkratka parada. navic bezproblemove funguje doted. Nastal cas prejit na neco rychlejsiho.
Nedohnala me k tomu ani tak potreba extreme vysoke rychlosti (na to mam pripojeni ve skole), ale prece jen byt pripojen pres modem 24 hodin denne neni uplne to prave orechove. Rozhodl jsem se pro ADSL. Sluzbu objednal, modem nakoupil a nic.
Volam providerovy a ten tvrdi, ze je vse v poradku. Hledam proto informace o svem modemu(zustal jsem verny znacce). Po nekolikate kontroluji nastaveni, overuji parametry atd. Pak zkousim google. Zjistuju ze modem ma chipset od Connexantu, a vzpomina na ubozaky kteri si kupovali pred peti lety winmodemy a divili se, ze jejich P166 poklesl vykon. Ve svem vzpominani kdesi nachazim vyjadreni od Microcomu. Zkrtaka: Ano tvrdime ze nas modem podporuje RFC1483(IPoATM). Taky vime ze se Connexantu nak nepoved chipset a tudiz proste nak nefunguje u nekterych provideru. A taky vime, ze s tim Connexant nehodla nic delat. Nastvane jsem modem druhy den modem vymenil zpet za penize jako nefunkcni.
Ptam se jak je mozne, ze firma tvrdi ze jeji vyrobek neco podporuje, i kdyz to neni pravda. Zkratka: Microcom a Connexant - Never More!!!
BTW: Hlavne ze se na strance Microcomu dozvite, jak dulezitym krokem pro nej zbyla zmena loga, kdyby tam dal radsi tuto informaci.
Tiskni
Sdílej:
Myslím, že to byla tutově lemplovina. :-/
PS: Motorola / Karneval