abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
včera 15:44 | Nová verze

Byla vydána nová major verze open source komunikačního softwaru Jami (Wikipedie, GitLab). Její název je Free as in Freedom. Dřívější názvy projektu Jami byly SFLphone a následně Ring.

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
včera 00:33 | Zajímavý projekt

Společnost MNT Research má v plánu na Crowd Supply spustit kampaň na podporu open source notebooku MNT Reform. Vývoj notebooku lze sledovat na Mastodonu.

Ladislav Hagara | Komentářů: 16
včera 00:11 | Zajímavý software

Chcete si zahrát víceuživatelský tetris v terminálu? Stačí spustit ssh netris.rocketnine.space. Na straně serveru běží netris. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Go jsou k dispozici pod licencí GPLv3.

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
19.11. 19:44 | Nová verze

Po čtyřech měsících vývoje od vydání verze 4.10 byla vydána nová verze 4.11 svobodné náhrady proprietárních BIOSů a UEFI coreboot (Wikipedie). Na vývoji se podílelo 130 vývojářů. Provedli 1630 změn. Přidána byla podpora pro 25 mainboardů.

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
19.11. 16:22 | Nová verze

Byla vydána verze 1.6.0 emulátoru terminálu Terminology (GitHub) postaveného nad EFL (Enlightenment Foundation Libraries). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
19.11. 14:22 | Komunita

Vydání verze 1.0 svobodného multiplatformního vektorového grafického editoru Inkscape se blíží. Registrovaní uživatelé mají možnost hlasovat o obrázku, který bude zobrazován v okně O Inkscapu. Vybírá se ze 124 návrhů.

Ladislav Hagara | Komentářů: 8
19.11. 10:55 | Nová verze

Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. V první desítce se nic nezměnilo. Nejvýkonnějším superpočítačem zůstává superpočítač Summit. Nejvíce superpočítačů v TOP500 má Čína (228). Český superpočítač Salomon klesl na 375. místo. Další přehledy a statistiky na stránkách projektu. V aktuálním žebříčku GREEN500 (GFlops/watts) superpočítač Summit klesl na 5. místo.

Ladislav Hagara | Komentářů: 3
19.11. 02:00 | Zajímavý článek

V novém příspěvku na blogu Purismu se můžete dočíst, jak pokračoval vývoj softwaru Librem 5 v říjnu. Vývojáři optimalizovali linuxové jádro a ovladače pro snížení spotřeby telefonu. Mezi další změny patří lepší integrace mezi aplikacemi pomocí knihovny libfolks, byly přidány nové funkce klávesnice, nastavení, shellu, kompozitoru a opraveno plno chyb.

okias | Komentářů: 3
19.11. 01:55 | Nová verze

Na Humble Bundle byla spuštěna akce Humble Book Bundle: Cybersecurity 2019 by Packt. Všech 22 videokurzů a elektronických knih věnovaných kybernetické bezpečnosti od nakladatelství Packt lze koupit za 15 dolarů. Peníze lze libovolně rozdělit mezi nakladatelství Packt, neziskovou organizaci Arthritis Foundation a Humble Bundle.

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
18.11. 23:22 | Zajímavý článek

Ben Cox v článku Jak psát ovladače nepodporovaných USB zařízení pro uživatelský prostor ukazuje, jak reverzním inženýrstvím dospěl k vlastnímu ovladači userspace-vga2usb pro převodník a frame grabber Epiphan VGA2USB LR s již nepodporovaným linuxovým ovladačem od výrobce.

Fluttershy, yay! | Komentářů: 0
Jaké hodinky nosíte (nejčastěji)?
 (24%)
 (5%)
 (15%)
 (55%)
Celkem 277 hlasů
 Komentářů: 28, poslední včera 20:38
Rozcestník

Sám jsem člověkem více než cokoli jiného rozporuplným, a bohužel i mé texty jsou začasté plny rozporů. Když si jich někdy všimnu a snažím se o vysvětlování, čitelnost obvykle povážlivě klesá. Celé to je jen snaha zdokonalovat svoje vyjadřování, snaha vměstnat notně zkurvenou poezii do schémat hovorové řeči. A snad i já mohu věřit, že hledat krásná slova je lepší než zabíjet a vraždit.

Aktuální zápisy

www.AutoDoc.Cz

Třetí plzeňská kravýprava (29.8.2009)

30.8.2009 14:57 | Přečteno: 1418× | na (pseudo)renesanční téma

Přichází konec léta a nastává čas rulíku. A, pochopitelně, kravýpravy. Kraví prorok Unimatrix325 ovšem zradil – našel si práci, a považte, ženskou! –, takže to letos vypadalo bledě. Tak bledě, že jsem v komentářích na kravím webu počal osnovat vzpouru, totiž pirátskou kravýpravu. Kelvin se bohudíky vzpamatoval a v rekordním čase zorganizoval již třetí všelidovou plzeňskou kravýpravu. Pohodlně se usaďte, Váš oblíbený pornofilm právě začíná!

Trasa první i druhé (i jedenapůlté novinářské) kravýpravy byla jednoznačně optimalizována na množství shlédnutých kraviček za jednotku času, což je sice pěkné, ale potřetí už by to mohla být docela nuda. Naštěstí měl kelvin jeden ze svých lepších dní a letošní trasu naplánoval s cílem vidět nějaké vzácnější kravičky, byť by jich nebylo tolik. Díky mu za tento spásný nápad!

Scházíme se v 10.00 na Košutce na konečné tramvaje č. 4 – což je o to pikantnější, že tramvaje po Karlovarské třídě tento víkend nejezdí a někteří z nás mají problém si všimnout obrovské cedule oznamující, odkud jedou náhradní autobusy. Přicházím kolem tří čtvrtí a už zdáli poznávám Maiu, letos opět jedinou zástupkyni něžného pohlaví. Kolem se potulují různé pochybné osoby, které vypadají, jako by na někoho čekaly, takže odhadujeme hojnou účast – asi jediný odhad, který se nám nepovedl. (Odhad, který se nám povedl, resp. mně povedl: obloha je sice zatažená a předpověď nepříznivá, ale přesně jak jsem pravil, pršet nesmí a slunce bude.)

Jako třetí přichází Zámeckej a bez problémů si sedá na chodník. Tričko s kravičkou již zdaleka nevzbuzuje takovou závist jako loni, ale trochu přece. Kelvin, protože to má nejblíž, přichází až pár minut po smluvené hodině, a ihned volá vajmimu a Hrošíkovi, kteří do telefonu dávají jasně najevo, že nepřijdou, aby se vzápětí ukázalo, že stojí za rohem. Styďte se, vy kačeři! (Kačer od slova geocaching, pro neznalé.)

Kelvin letos nedodal žádné materiály – naši nelibost jsme mu dali jasně najevo –, takže jsme se museli spolehnout na jeho hlavu. Přítomnost tohoto zápisku je důkazem, že to vlastně nedopadlo tak špatně. Lesem a kolem boleveckých rybníků přicházíme k železniční trati a k první kravičce, tzv. kravičce meditační (Parkis by měl vědět :-) ):

Zpočátku jsou rozestupy mezi kravičkami docela velké, takže si zpestřujeme cestu máváním na strojvedoucí nákladních vlaků (já), hovorem o bezpečnosti chůze po kolejišti (Maia) a vůbec hovadinami (kelvin). Druhá kravička, ke které přicházíme, je zcela nová, ještě není zanesena v databázi, a její speciální schopností je, že si na ní můžete zajezdit. Zde vizte, jak Hroch na krávě jel:

Cesta po poli, již Maia pregnatně popsala větou já mám hlínu úplně všude, úzká cestička k vlakové zastávce (s kravičkou!), již jsem já odnesl pár hezkými škrábanci na pravém předloktí, cesta přes železniční most, mezitím povídání o facebůkové skupině islám v ČR nechceme, plzeňské nákladové nádraží, a pak kolem jakéhosi potoka, který se nám nechtělo brodit, k již jedinému zbývajícímu objektu s kravičkami. Tři z nich přemalované, ale dvě stále krásně viditelné. Následující fotku jsem pořídil s nasazením vlastního života, neboť jsem při vstupu do místnosti probudil Strážce Objektu – nadzvihl se na svém improvizovaném lůžku, a pak opět upadl do (alkoholového?) komatu. Vyvázl jsem tedy živ a zdráv:

Pak, bohudíky, již do civilizace. Cestou se Maia přiznala, že odmítla vzít na kravýpravu svoji kamarádku, protože ráda pije, což jsme nepřijali úplně s povděkem a osud zřejmě také ne, protože hned v následující minutě zvedla ruku a začala mávat na projíždějící trolejbus s výkřikem: "to je ona! To je ona!" Bohužel kamarádka nevystoupila, takže jsme museli pokračovat v nezměněném počtu. Zapláčeme nad čerstvě zničenou kravičkou (v pondělí tam ještě byla!) a odebíráme se směrem k pivovaru. Na pivo ještě ne, na vlakovém nádraží se nachází pár pěkných kraviček, ovšem tentokráte nám štěstí nepřálo a tři vlaky vedle sebe nám neumožňují pohled ani maličkou skulinkou.

Pomalu plánujeme zastávku u Lízala; je to sice ještě daleko, ale s výjimkou Maiy začínáme mít všichni hlad. Zastavujeme se u nádherné fialové kravičky na pěkně hrbolaté zdi; na moje úctyplné konstatování "na takovýmhle povrchu dobrá práce" reaguje kolemjdoucí bezmocným pohledem a výmluvným gestem rozhození rukou. Cestou na nádraží za účelem shlédnutí Maiiny kravičky a posilnění se excelentní jedenáctkou Gambrinus pořizuji charakteristické foto výpravy:

Maiina kravička:

Na nádraží chvilku posedíme na nástupišti: slunce svítí, já navrhuju založit klub kravičkologů – nepíchačů (bezúspěšně, zřejmě bych byl jediným členem), dopíjíme pivo (Maia abstinuje), pár hláškami setřeme kelvina (on to potřebuje a my myslíme jen na jeho dobro). Zde například vizte kelvina, kterak se vzácně doplňuje s kravičkou inteligence:

Oběd u Lízala samozřejmě výtečný, Lízala a Lízalku můžu jedině doporučit (hlavně když bydlíte pár kroků odtud). Po Klatovské pak hurá na tramvaj č. 2 a do Skvrňan na nové krásné kravičky. U kravičky na Sadech pětatřicátníků pořizujeme obvykle hromadné foto, tentokrát musela stačit samospoušť, protože sympatický pár, který jsem chtěl oslovit, se nám ztratil v pizzerii San Marino. Možná je to tak lepší, když si vzpomenu, že loni moje prosba o foto vyzněla jako nabídka nového skvělého jedinečného výhodného tarifu některého z našich milovaných mobilních operátorů…

Kousek od tramvajové zastávky Ulice Karla Steinera jsou čtyři nové krásné kravičky, z nichž asi nejkrásnější je tato sýrová s propracovaným 3D efektem:

A pak již tradičně směrem k Mekce, tentokráte vlakovým koridorem, kde vidíme mimo jiných i tento nádherný kousek:

Kraví Mekka, co dodat. Dnes lehce s nádechem politickým: Karle Kryle! Zas ryjeme drškou v zemi!

Kelvin s Hrošíkem zde svedli svou závěrečnou bitvu, bohužel bez jasného výsledku. Následující foto snad přece jen něco málo naznačuje:

Od Mekky pak pěšky do centra s původním plánem zakotvit jako loni v Saloonu. Nicméně chuť na pivo má pouze Zámeckej, takže namísto toho míříme do San Marina, kde bohužel nemají otevřenou zahrádku. Spousta kofoly, spousta zmrzlinových pohárů a jeden velký (400 g) salát pro mne. Já, jako zásadový nepíchač, mám na jídlo peněz dost!

Kravičkolog: kelvin
Nad něhou růže: Maia
Cynický smích: Ladicek
Nositel pohyblivé kravičky: Zámeckej
Support: vajmi, Hrošík
Shlédnuto kraviček: 46 (+ 1 v mém případě za kravičku na střeše pedagogické fakulty na Chodském náměstí, která nebyla v plánu)
Fotodokumentace: Ladicek
Spálená kůže na rukou, nohou, obličeji a v dekoltu: všichni, seč to jen šlo

Tisíceré díky: nám všem a Autorovi. Kravičkám zdar!

       

Hodnocení: 100 %

        špatnédobré        

Obrázky

Třetí plzeňská kravýprava (29.8.2009), obrázek 1 Třetí plzeňská kravýprava (29.8.2009), obrázek 2 Třetí plzeňská kravýprava (29.8.2009), obrázek 3 Třetí plzeňská kravýprava (29.8.2009), obrázek 4 Třetí plzeňská kravýprava (29.8.2009), obrázek 5 Třetí plzeňská kravýprava (29.8.2009), obrázek 6 Třetí plzeňská kravýprava (29.8.2009), obrázek 7 Třetí plzeňská kravýprava (29.8.2009), obrázek 8 Třetí plzeňská kravýprava (29.8.2009), obrázek 9 Třetí plzeňská kravýprava (29.8.2009), obrázek 10

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

Komentáře

Vložit další komentář

Isah avatar 30.8.2009 15:48 Isah | skóre: 4 | blog: SF | Matička stověžatá
Rozbalit Rozbalit vše Re: Třetí plzeňská kravýprava (29.8.2009)

Hezký, zajímavý, to jsem netušila, že v Plzni máte ty kravičky všude.

Omnia mea mecum porto. Dubito ergo cogito, cogito ergo sum
belisarivs avatar 30.8.2009 21:38 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
Rozbalit Rozbalit vše Re: Třetí plzeňská kravýprava (29.8.2009)

Oni ve skutecnosti nehledaji kravicky, ale vhodna mista kde je nacmarat a pak vyfotit. :-D

IRC is just multiplayer notepad.
30.8.2009 21:47 Ladicek | skóre: 28 | blog: variace | Havlíčkův brod
Rozbalit Rozbalit vše Re: Třetí plzeňská kravýprava (29.8.2009)
Nejsem sice CM, ba ani CC, ale toto nařčení musím rázně dementovat. Ve skutečnosti je hledání kraviček s každoročním vyvrcholením v podobě kravýpravy přípravou na invazi mimozemšťanů z Betelgeuze, která je podle důvěryhodného zdroje naplánována přibližně na 21. prosinec 2012. Hádejte, jakou podobu budou mít, a jaké město si zvolí za svoje hlavní sídlo!

Kromě toho, nikdo z nás neumí kreslit.
Ještě na tom nejsem tak špatně, abych četl Viewegha.
30.8.2009 16:08 Hrosik
Rozbalit Rozbalit vše Re: Třetí plzeňská kravýprava (29.8.2009)

Super akce. Jak je videt na fotu u mekky, kelvina jsem si podridil obycejnym klackem. Report z vypravy nema chybu!

alblaho avatar 30.8.2009 22:19 alblaho | skóre: 17 | blog: alblog
Rozbalit Rozbalit vše Re: Třetí plzeňská kravýprava (29.8.2009)
Me by zajimalo, kdo je ten Autor, jestli vi o tom Webu a jaky ma nazor na kravickology, pichace, a nepichace. Pristi rok se musim zucastnit :-)
vencour avatar 30.8.2009 22:38 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
Rozbalit Rozbalit vše Re: Třetí plzeňská kravýprava (29.8.2009)

Když jsem viděl fotky, první, co mne napadlo ... "Plzeň je tak pěkná a není z ní vidět nic".

Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
31.8.2009 00:08 Ladicek | skóre: 28 | blog: variace | Havlíčkův brod
Rozbalit Rozbalit vše Re: Třetí plzeňská kravýprava (29.8.2009)
Černá Plzeň? Asi jak pro koho. Centrum jakž takž ujde, ale vlakové koridory jsou myslím všude stejné :-))
Ještě na tom nejsem tak špatně, abych četl Viewegha.
31.8.2009 01:41 Eregon | skóre: 22 | blog: Eregonovy_vymysly | Všudezdejší
Rozbalit Rozbalit vše Re: Třetí plzeňská kravýprava (29.8.2009)
Příloha:
Kravičky si mě hned získaly! Všechny dostupné materiály jsem prostudoval a možná jsem v mapě objevil tajné poselství, snad to nejsou halucinace. Soudím nicméně, že hledání dalších kraviček by se mělo soustředit do oblasti Jižního předměstí a mezi Doubravkou a Božkovem. Nevím ale, co znamená výskyt kraviček kolem Bolevce.
~ w w w w (oo)   [oo] w w w w ~
31.8.2009 08:56 Ladicek | skóre: 28 | blog: variace | Havlíčkův brod
Rozbalit Rozbalit vše Re: Třetí plzeňská kravýprava (29.8.2009)
Výborná práce! Geografická kravičkologie je stále v plenkách, ale je vidět, že jde o nadějný vědní obor, který v budoucnu může přinést nečekané výsledky!
Ještě na tom nejsem tak špatně, abych četl Viewegha.
31.8.2009 12:35 Eregon | skóre: 22 | blog: Eregonovy_vymysly | Všudezdejší
Rozbalit Rozbalit vše Re: Třetí plzeňská kravýprava (29.8.2009)
Příloha:
Díky za ocenění, škoda, že se nemůžu zapojit víc - mám Plzeň dost z ruky :-(

Ale aspoň jsem mapu doplnil o červené vyznačení oblastí, kde předpokládám výskyt dalších kraviček. Vlevo dole je potřeba obrazec zpřesnit, protože by to jinak byla strašně neforemná kravička.

V oblasti Doubravky by pak mělo být ještě očičko - to, které jsem původně zaznačil, je moc u krku.

A oblast mezi Doubravkou a Božkovem je třeba zpřesnit (tam to je težká aproximace) a chybí "frfnutí".
~ w w w w (oo)   [oo] w w w w ~

Založit nové vláknoNahoru

ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
© 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.