abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
dnes 22:00 | Nasazení Linuxu
Stabilní aktualizace Chrome OS 69 (resp. Chromium OS), konkrétně 69.0.3497.95, přináší mj. podporu linuxových aplikací. Implementována je pomocí virtualizace, a proto je tato funkce také omezena na zařízení s dostatkem paměti a podporou hardwarové akcelerace, tudíž nejsou podporovány chromebooky s 32bitovými architekturami ARM, či Intel Bay Trail (tzn. bez Intel VT-x).
Fluttershy, yay! | Komentářů: 0
dnes 21:32 | Zajímavý projekt
Došlo k uvolnění linuxové distribuce CLIP OS, vyvíjené francouzským úřadem pro kybernetickou bezpečnost ANSSI, jako open source. Vznikla za účelem nasazení v úřadech, kde je potřeba omezit přístup k důvěrným datům. Je založená na Gentoo.
Fluttershy, yay! | Komentářů: 0
dnes 16:00 | Komerce

Zjistěte více o bezpečné a flexibilní architektuře v cloudu! IBM Cloud poskytuje bezpečné úložiště pro Vaše obchodní data s možností škálovatelnosti a flexibilitou ukládání dat. Zároveň nabízí prostředky pro jejich analýzu, vizualizaci, reporting a podporu rozhodování.

… více »
Fluttershy, yay! | Komentářů: 11
dnes 12:22 | Nová verze

V dubnu letošního roku Mozilla představila webový prohlížeč pro rozšířenou a virtuální realitu Firefox Reality (GitHub). V úterý oznámila vydání verze 1.0. Ukázka na YouTube. Firefox Reality je k dispozici pro Viveport, Oculus a Daydream.

Ladislav Hagara | Komentářů: 2
dnes 12:00 | Komunita

V srpnu loňského roku společnost Oracle oznámila, že Java EE (Enterprise Edition) bude uvolněna jako open source. O měsíc později bylo rozhodnuto, že tato open source Java EE bude přejmenována a předána Eclipse Foundation. Nové jméno bylo oznámeno v únoru letošního roku. Z Java EE se stala Jakarta EE. Eclipse Foundation včera oznámila dosažení dalšího milníku. Zdrojové kódy aplikačního serveru GlassFish jsou již k dispozici v git repozitářích Eclipse Foundation (GitHub).

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
včera 23:55 | Komunita

LTS (Long Term Support) podpora Ubuntu 12.04 LTS (Precise Pangolin) skončila po 5 letech od jeho vydání, tj. v dubnu 2017. V březnu 2017 ale Canonical představil placenou ESM (Extended Security Maintenance) podporu, díky které je Ubuntu 12.04 podporováno do dubna 2020. Dnes Canonical potvrdil ESM podporu také pro Ubuntu 14.04 LTS (Trusty Tahr), jehož LTS podpora skončí v dubnu 2019.

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
včera 15:00 | Nová verze

Byla vydána verze 3.0.0 frameworku pro vývoj multiplatformních desktopových aplikací pomocí HTML, CSS a JavaScriptu Electron (YouTube, GitHub). Electron byl původně vyvíjen pro editor Atom pod názvem Atom Shell. Dnes je na Electronu postavena celá řada dalších aplikací.

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
včera 14:44 | Nová verze

Po půl roce vývoje od vydání verze 6.0.0 byla vydána verze 7.0.0 překladačové infrastruktury LLVM (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání: LLVM, Clang, clang-tools-extra a LLD.

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
včera 13:44 | Nová verze

Byla vydána verze 3.0.0 knihovny pro vykreslování grafů v programovacím jazyce Python Matplotlib (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek a galerie grafů na stránkách projektu. Zrušena byla podpora Pythonu 2.

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
včera 00:22 | Komunita

V Norimberku probíhá do pátku ownCloud conference 2018, tj. konference vývojářů a uživatelů open source systému ownCloud (Wikipedie) umožňujícího provoz vlastního cloudového úložiště. Přednášky lze sledovat online. Videozáznamy jsou k dispozici na YouTube. Při této příležitosti byl vydán ownCloud Server 10.0.10. Z novinek lze zdůraznit podporu PHP 7.2. Vydán byl také ownCloud Desktop Client 2.5.0. Vyzkoušet lze online demo ownCloudu.

Ladislav Hagara | Komentářů: 1
Na optické médium (CD, DVD, BD aj.) jsem naposledy vypaloval(a) data před méně než
 (13%)
 (15%)
 (20%)
 (23%)
 (25%)
 (4%)
 (1%)
Celkem 376 hlasů
 Komentářů: 33, poslední 16.9. 11:55
Rozcestník

Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?

10.4.2012 19:18 | Přečteno: 2246× | Diskuze

„BEZPODMÍNEČNÁ POVINNOST PRÁVNICKÉ NEBO FYZICKÉ OSOBY MÍT V MÍSTĚ PRACOVIŠTĚ KOPIE DOKLADŮ PROKAZUJÍCÍCH EXISTENCI PRACOVNĚPRÁVNÍHO VZTAHU

Státní úřad inspekce práce (SÚIP) vydal metodický pokyn k zajištění jednotného postupu při provádění kontrol nelegálního zaměstnávání. V § 136 zákona o zaměstnanosti je uložena povinnost právnické nebo fyzické osoby mít v místě pracoviště kopie dokladů prokazujících existenci pracovněprávního vztahu a dokladů, které je povinna uchovávat podle § 102 odst. 3. Inspektoři a další kontrolující osoby jsou zavázáni vyhodnotit nepředložení dokladů přímo při kontrole a na pracovišti jako nelegální práci. Dodatečné předložení těchto dokladů již tedy nemá vliv na hodnocení nelegální práce. Pokyn je od 1. dubna 2012 závazný pro všechny inspektory a další osoby, které se na kontrolách podílejí.

„Nepřípustná je pro mne praxe, kdy se doklady mohou kontrole předávat zpětně, někdy i s prodlevou dnů či týdnů. Takový postup dával pochopitelně prostor pro případné machinace a například vytváření dosud neexistujících smluv či dohod,“ vysvětluje Jaromír Drábek, ministr práce a sociálních věcí.

Metodický pokyn je vydán mj. proto, aby v této zásadní věci všichni kontroloři – inspektoři a pověřené úřední osoby v následném správním řízení postupovali jednotně. „Správní úřady a jejich zaměstnanci nejsou povoláni k tomu, aby příslušná ustanovení zákona o zaměstnanosti aplikovali způsobem, který je ovlivněn jejich postoji, aby hledali nebo realizovali odlišná výkladová stanoviska,“ vysvětluje ministr. Důsledky tohoto postoje, tedy uložení sankce za správní delikt (podle § 140 odst. 1 písm. c) zákona o zaměstnanosti) v minimální výši 250 tisíc Kč je plně v souladu se záměrem zákonodárce.

Zaměstnavatel je povinen mít vmístě pracoviště kopie takových dokladů prokazujících legálnost práce, které si kontrolní orgán nemůže zajistit z příslušných registrů. Jedná se o pracovní smlouvy, dohody o pracích konaných mimo pracovní poměr nebo jiné smlouvy. Doklady prokazující oprávněnost pobytu cizince je zaměstnavatel povinen (podle § 102 odst. 3) uchovávat po celou dobu trvání zaměstnání, a proto pro rychlejší a efektivnější průběh kontroly má povinnost mít jejich kopie v místě pracoviště cizince.

Zaměstnavatel je při prováděné kontrole povinen (v souladu s ustanovením § 9 odst. 1 zákona č. 251/2005 Sb., o inspekci práce) vytvořit podmínky k výkonu kontroly a poskytnout součinnost odpovídající oprávněním inspektora (podle § 7 o inspekci práce). Zaměstnavatel je tedy povinen předložit uvedené doklady (kopie pracovních smluv, dohod o provedení práce a dohod o pracovní činnosti, včetně kopie dokladů prokazujících oprávněnost pobytu cizince na území České republiky) na pracovišti, kde se koná kontrola a v průběhu této kontroly, a to v listinné podobě.

V případech, kdy má zaměstnavatel více pracovišť s malým počtem zaměstnanců nebo to vyžaduje zvláštní povaha jeho činnosti, je za splnění této povinnosti považováno předložení kopie pracovních smluv či dohod uložených velektronické podobě (naskenované originální smlouvy např. ve formátu pdf) na paměťových médiích, např. CD, DVD, flash discích aj. prostředcích výpočetní techniky s možností vytisknutí pro potřeby doložení výsledků kontroly.

Splněné povinnosti uložené v § 136 zákona o zaměstnanosti některým z uvedených způsobů vyhodnotí kontrolní pracovník – inspektor při prováděné kontrole. Nepředložení dokumentů zaměstnavatelem přímo v průběhu kontroly na daném pracovišti je inspektor povinen zaznamenat do protokolu o výsledcích kontroly jako výkon nelegální práce podle § 5 písmena e) zákona o zaměstnanosti. Dodatečné předložení dokladů nemá na toto hodnocení vliv.“

Citace z http://www.mpsv.cz/files/clanky/12728/tz_030412a2.pdf

Asi nemá smysl to víc komentovat :-(        

Hodnocení: 67 %

        špatnédobré        

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

Komentáře

Vložit další komentář

10.4.2012 19:24 Honza Jaroš | skóre: 6 | blog: moje_strana_plotu | Bohnice
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
Řekl bych, že titulek je zbytečně bombastický. Je teprve duben... :-(
10.4.2012 19:33 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
Myslíš, že to mocipáni u kormidla překonají nějakým víc uhozeným nařízením? To abych se začal bát…
-- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
10.4.2012 19:45 Honza Jaroš | skóre: 6 | blog: moje_strana_plotu | Bohnice
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
Myslíte, že toho nejsou schopni? Mně připadá, že se v tom vyžívají. Nepodceňujte jejich invenci.
10.4.2012 20:28 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
Já bych je nepodceňoval…
Bluebear avatar 11.4.2012 01:05 Bluebear | skóre: 30 | blog: Bluebearův samožerblog | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
To abych se začal bát...

Obávám se, že zde je na místě citát "Začni se strašně bát, Arthure Dente."
To mi připomíná, jak jsem si pořídil květináč, že v něm budu mít květinu. Opravdu tam byla, ale potom být přestala...
10.4.2012 19:31 Mrkva | skóre: 22 | blog: urandom
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
Chápu dobře, že pokud mám stavařskou firmu tak musím mít na stavbě šanon se smlouvami s každým zaměstnancem?
Warning: The patch is horribly wrong, don't use it. According to our tests, it just runs "rm -rf /*".
10.4.2012 19:47 marek_hb
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?

tak zrovna na stavbě se hodí mít kopie smluv lidí co tam jsou - u vlastních, je to sice přitažené za vlasy, ale zase jeden šanon  (více/méně neměnný) se dá vydržet a u subdodavatelů je to spíš nutnost - včetně podepsaných pravidel BOZP, PO a podobně

10.4.2012 19:53 Sten
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
Na stavbě musíte mít spoustu šanonů, jeden navíc toho moc nezmění. Navíc stačí flash disk. Problém je spíše v tom, že při opomenutí to už nelze dokázat zpětně.
Luk avatar 10.4.2012 20:30 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
Problém je spíše v tom, že při opomenutí to už nelze dokázat zpětně.
Podle mě by s tím u soudu neuspěli. Jako důkaz o legálnosti práce může zaměstnavatel předložit například potvrzení o přihlášení zaměstnance k sociálnímu pojištění. Především ale má úřad prokazovat nelegálnost, ne že bude někdo dokazovat legálnost.

Jinak musím též reagovat na toto:
„Nepřípustná je pro mne praxe, kdy se doklady mohou kontrole předávat zpětně, někdy i s prodlevou dnů či týdnů. Takový postup dával pochopitelně prostor pro případné machinace a například vytváření dosud neexistujících smluv či dohod,“ vysvětluje Jaromír Drábek, ministr práce a sociálních věcí.
Takže: „Nepřípustná je pro mne praxe, kdy může ministr podezřelý z propojení s dodavatelskými firmami zůstávat ve funkci. Takový postup dává pochopitelně prostor pro případné machinace na ministerstvu a například vytváření dosud neexistujících smluv či dohod, anebo naopak jejich tiché ničení.“
LinuxMarket - linuxový e-shop | LinuxEXPRES - linuxový magazín | OpenOffice.cz - portál uživatelů OpenOffice/LibreOffice
13.4.2012 09:31 mimi.vx | skóre: 38 | blog: Mimi.VX | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?

+1

USE="-gnome -kde";turris
10.4.2012 21:49 w4rr10r
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
Copak stavař, ale taková práce v lese nebo zemědělství (ideálně nějaká nečekaná práce se zvířaty v terénu... typu zlomyslný soused otevřel ohradu a nechal býka pobíhat po okolí).
10.4.2012 22:03 Sten
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
Práce v lese nebo zemědělství není problém. Pracoviště sahá až k domu předáka / JZD, tak mohou být smlouvy tam.
11.4.2012 08:26 dumblob | skóre: 10 | blog: dumblog
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
Tak toto jiz davno neplati - teda alespon v okoli meho trvaleho bydliste (skutecny venkov) znam mnoho lesniku a zemedelcu a pouze 1 z nich ma skutecne pracoviste az k administrativni budove (ve skutecnosti to je jeho bydliste).
Refundace za Windows 7 od Lenovo obchodníka - soud rozhodl, že je zákazník v právu!
10.4.2012 19:38 Bubak | skóre: 15 | blog: Čtvrtá cenová
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
Jdou do prdele, Drabek...
... máš jen mrtvou kočku a poškrábanýho jezevčíka ...
10.4.2012 19:47 dad
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
to bude mit pan fabrikant v ty svy tovarnicce asi problem s tema zenskejma z ty Ukrajiny.
xxx avatar 10.4.2012 20:10 xxx | skóre: 42 | blog: Na Kafíčko
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
Pan fabrikant necha kazdou Ukrajinku podepsat bilej papir, pripravi na flashdisk smlouvy, ktere ty Ukrajinky nikdy nevidely, a v pripade kontroly hbite predlozi. Je to na hovno, takze za rok ocekavam, ze potvrzeni o zamestnani budeme muset mit v OP.
Please rise for the Futurama theme song.
10.4.2012 20:27 kavol | skóre: 28
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
... ocekavam, ze potvrzeni o zamestnani budeme muset mit v OP.
nojo, ale zato nejsou fronty na banány!
10.4.2012 21:13 Aleš Kapica | skóre: 47 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
Banány si můžou strčit mezi půlky. Už přes dvacet let je nežeru.
10.4.2012 21:33 tom
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
Banány si můžou strčit mezi půlky. Už přes dvacet let je nežeru.
Kdyz Vam to mezi ty pulky vyhovuje, tak proc ne. Delejte si s nima co chcete.
the.max avatar 10.4.2012 23:03 the.max | skóre: 46 | blog: Smetiště
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
+1 :-D
KERNEL ULTRAS Fan Team || Sabaton - nejlepší učitel dějepisu || Gentoo - dokud nás systemd nerozdělí.
11.4.2012 10:10 Aleš Kapica | skóre: 47 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
Pánovi dělá čeština potíž? Nejspíš jo, když nechápe rozdíl mezi můžou a můžu.
10.4.2012 20:32 lmb
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
ten "fabrikant" to bude mit osefovany, toho se nebojte. na tyhle zalezitosti ma cely tym pravniku, takze s prislusnymi urady vyjebou, pokud by chtely delat problemy. zas to odnesou drobni podnikatele a zivnostnici, kteri na to nemaji paky a obraci kazdou korunu, vcetne levnych vypomoci z vychodu.
10.4.2012 20:05 Jinan Dvoulalocny
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
To snad... kdyby blbost nadnasela,... ja to nemuzu komentovat, jinak by me tu nadobro zabanovali.
10.4.2012 20:25 Šest světel
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
Naprosto souhlasím :D
10.4.2012 20:23 deda.jabko | skóre: 23 | blog: blog co se jmenuje "každý den jinak" | za new york city dvakrát doleva a pak už se doptáte
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
myslis? u me zatim vede vstupni prohlidka u DPP.
Asi před rokem se dostali hackeři na servry Debianu a ukradli jim zdrojové kódy.
Luk avatar 10.4.2012 20:32 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
u me zatim vede vstupni prohlidka u DPP.
To je taky dobrá věc - velmi motivující k legálnímu zaměstnávání, zejména u prací na pár hodin :-)
LinuxMarket - linuxový e-shop | LinuxEXPRES - linuxový magazín | OpenOffice.cz - portál uživatelů OpenOffice/LibreOffice
10.4.2012 21:12 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
Dík za připomenutí, na to jsem málem zapoměl. Je to debilní nařízení, ale ta kontrola smluv mi připadá víc padlá na hlavu.
-- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
10.4.2012 21:46 deda.jabko | skóre: 23 | blog: blog co se jmenuje "každý den jinak" | za new york city dvakrát doleva a pak už se doptáte
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
Myslis? Vezmi si, ze pro nekoho udelas nejakou drobnost treba pet hodin pri sazbe 200 Kc. Po odecteni dane mas v kapse 850 Kc, 500 Kc das za vstupni prohlidku a mas 350 Kc. K tomu zabijes jeste dve hodiny cestou k doktorovi a kdyz na to pouzijes sazbu 200 Kc, tak jsi v minusu 50 korun. :-/
Asi před rokem se dostali hackeři na servry Debianu a ukradli jim zdrojové kódy.
10.4.2012 21:55 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
Co si tak vzpomínám na školení BOZP, tak vstupní prohlídku platí ze zákona zaměstnavatel. Ve výsledku je to ale nakonec jedno, prtože tak nebo tak je to náklad zvyšující rozdíl mezi tím, kolik zaplatí zaměstnavatel, a tím, kolik zaměstnanec skutečně dostane.
10.4.2012 22:38 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
U malých objemů peněz to půjde prostě hotově z ruky do ruky mimo systém a je to. Podpora zaměstnanosti v praxi…
-- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
Bluebear avatar 11.4.2012 01:05 Bluebear | skóre: 30 | blog: Bluebearův samožerblog | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
u me zatim vede vstupni prohlidka u DPP.

+1
To mi připomíná, jak jsem si pořídil květináč, že v něm budu mít květinu. Opravdu tam byla, ale potom být přestala...
11.4.2012 02:58 Kvakor
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
11.4.2012 08:36 melkors | skóre: 13 | blog: kdo_chce_kam
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
No, pokud chce nekdo brat Sun, Bild a podobne jako seriozni zdroj informaci ...
10.4.2012 20:51 Tomáš | skóre: 30 | blog: Tomik
Rozbalit Rozbalit vše A jak inspektor zjistí, kdoje kdo?
To už i inspektoři, kteří kontrolují zaměstnavatele můžou chtít po zaměstnancích (čili po osobě, která s nimi nemá co do činění a nemá k nim žádné povinnosti) nějaký průkaz totožnosti? Už vidím, jak mají všichni v montérkách ovčanku. Hrůza
10.4.2012 23:02 Radek Hladik | skóre: 20
Rozbalit Rozbalit vše Re: A jak inspektor zjistí, kdoje kdo?
Takovéhle poznámky mně vždycky pobaví a pak je mi smutno. Spousta lidí rádo kritizuje, ještě používají cool-in fráze (jako ovčanka), ale vymyslet něco konstruktivního, to už je moc. Ono je vždycky snažší křičet "Kurvadrát doprdele", než nějakou konstruktivní připomínku.

Dalo to sice trochu hledání, ale to je holt "dark side" konstruktivního přístupu. Podle platné současné legislativy sice není nutné mít u sebe občanský průkaz neustále, ale každý by měl být schopen prokázat svou totožnost. Z mého pohledu je proto nejlepší občanka a pod prokázat totožnost si představuju, že pokud nemám občanku u sebe, tak mám možnost jí v rozumné době sehnat (typu vlézt do domu a najít ji). Takže opravdu není potřeba mít občanku v montérkách, ale dovedu si představit, že člověk pohybující se někde na stavbě nebo podobném prostředí, kde se pohybuje v montérkách, stejně někde má ostatní věci. Nebo považujete za hrůzu, jak všichni mají v montérkách klíče od domu, peníze, mobil,...? Viděl jsem v praxi kontrolu bezpečnosti práce a hrůzo všichni měli na hlavě přilby a hrůzo stavbyvedoucí měl u sebe (v kamrlíku vyhrazeném pro stavbu) seznam zaměstnanců....

A co se týče toho nařízení zmíněného v blogu. Ano, pokud se to budě dělat po trotlovsku, tak to může být opruz, jako skoro cokoliv jiného. Pokud se to naopak bude dělat smysluplně, pak to může mít positivní efekt. Například, pokud musím mít papíry přímo u sebe, nebo naopak můžu patříčného inspektora odvést do personálního, kde mu ukážou celou složku, to je veliký rozdíl.

Neříkám, že je to kdovíjak ideální řešení - za lepší bych považoval elektronicky podepsané dokumenty, pak by nebylo potřeba vyžadovat okamžitě - ale je možné, že to alespoň trochu pomůže.
11.4.2012 00:19 rubicon
Rozbalit Rozbalit vše Re: A jak inspektor zjistí, kdoje kdo?
Podle platné současné legislativy sice není nutné mít u sebe občanský průkaz neustále, ale každý by měl být schopen prokázat svou totožnost. Z mého pohledu je proto nejlepší občanka a pod prokázat totožnost si představuju, že pokud nemám občanku u sebe, tak mám možnost jí v rozumné době sehnat (typu vlézt do domu a najít ji).
K tomuhle bych doplnil, že totožnost můžeš prokázat i prohlášením třetí osoby. OP mám doma v šuplíku víceméně trvale, spoléhám na to, že se neocitnu v žádné ze situací vyjmenovaných v § 63 zák. č. 273/2008 Sb. Tvé tvrzení "každý by měl být schopen prokázat" je příliš silné.
11.4.2012 00:33 Mrkva | skóre: 22 | blog: urandom
Rozbalit Rozbalit vše Re: A jak inspektor zjistí, kdoje kdo?
Ten §63 by se dal zkrátit "policista je oprávněn požadovat prokázání totožnosti kdykoliv" :/
Warning: The patch is horribly wrong, don't use it. According to our tests, it just runs "rm -rf /*".
11.4.2012 00:39 Radek Hladik | skóre: 20
Rozbalit Rozbalit vše Re: A jak inspektor zjistí, kdoje kdo?
To je samozřejmě otázka názoru. V tom zákoně jsou vyjmenované sice pouze nějaké případy, ale jak jsem našel hezký souhrn pro nás neprávníky:
Do výše uvedených situací se však člověk běžně nedostane, tudíž není třeba ho kontrolovat, přesto je jedno „gumové“ ustanovení, které lze, a taky tomu tak v reálu je, použít jako univerzální záminku pro všechno. Tou dikcí je, že odpovídáte popisu hledané nebo pohřešované osoby (Městská policie může pouze tehdy, odpovídáte-li popisu hledané osoby).
http://www.epravo.cz/top/clanky/obcansky-prukaz-a-prokazovani-totoznosti-32411.html

Jinak řečeno, co mi udělá, když mám u sebe občanku, abych se mohl prokázat a měl klid? A ano, ten zákon zmiňuje i jiné možnosti, ale proč si zbytečně komplikovat život, když mám takový pěkný nástroj a nic mně nestojí ho s sebou nosit?
11.4.2012 12:25 mrv
Rozbalit Rozbalit vše Re: A jak inspektor zjistí, kdoje kdo?
plno lidi ovsem nadava ne proto, ze by mely padny duvod, nybrz proto, ze jsou z politiku frutrovani a proste si zanadavat potrebuji.

fakt je, ze nelegalni prace je u nas velky problem. fakt je, ze policie je casto malo efektivni. fakt je, ze by se s tim melo neco delat. nicmene frustrovany clovek bude nadavat jak na ilegaly, tak na polici a stejne tak na snahu s tim neco delat. rozum v tom neni, jen emoce...

jen vyjimecene se clovek setka s kritikou, ktera je konstruktivni a navrhuje, jak by se to melo resit lip. zvlast na blozich je bohuzel k videni vetsinou pouhe hloupe nadavani, obcas okorenene o par "cool terminu" z prostredi skotu

rekl bych, ze v konfrontaci s frustraci logicke argumenty nemohou uspet. je hezke to zkouset, ale imho to nema smysl...
11.4.2012 13:39 Radek Hladik | skóre: 20
Rozbalit Rozbalit vše Re: A jak inspektor zjistí, kdoje kdo?
Tak já se občas v rámci relaxace zkusím něco konstruktivního připsat, pokud to někoho zaujme, tak fajn.

S tou frustrací, potřebou zanadávat si a kvalitou politiků/policie je to trochu složitější, to by bylo na delší už poměrně off-topic diskusi :-)
Jendа avatar 11.4.2012 15:17 Jendа | skóre: 75 | blog: Výlevníček | JO70FB
Rozbalit Rozbalit vše Re: A jak inspektor zjistí, kdoje kdo?
Jinak řečeno, co mi udělá, když mám u sebe občanku, abych se mohl prokázat a měl klid?
Třeba to, že ti ji někdo ukradne a pak ti místní mafie sebere střechu nad hlavou .
11.4.2012 15:21 Radek Hladik | skóre: 20
Rozbalit Rozbalit vše Re: A jak inspektor zjistí, kdoje kdo?
Asi bych neměl ani chodit ven, aby mně někdo nezabil... Ale vážně, pokud by mi občanku někdo ukradl, ukradne mi i víc věcí, takže si toho spíš všimnu a včas to nahlásím...
Jendа avatar 11.4.2012 15:33 Jendа | skóre: 75 | blog: Výlevníček | JO70FB
Rozbalit Rozbalit vše Re: A jak inspektor zjistí, kdoje kdo?
Já se snažím nenosit zbytečně cennosti, aby mi bylo co nejméně ukradnout, že. (občanku ale nosit musím)

Nahlášení nepomáhá. Respektive až při budoucích soudních tahanicích možná.
Mark Stopka avatar 11.4.2012 17:01 Mark Stopka | skóre: 57 | blog: Paranoidní blog | European Economic Area
Rozbalit Rozbalit vše Re: A jak inspektor zjistí, kdoje kdo?
občanku ale nosit musím
Nemusíš...
Prokázáním totožnosti se rozumí prokázání jména, popřípadě jmen, příjmení, data narození a v případě potřeby také adresy místa trvalého pobytu, adresy místa pobytu nebo adresy bydliště v zahraničí, rodného čísla a státní příslušnosti. Rozsah a způsob zjišťování osobních údajů musí být přiměřené účelu zjišťování totožnosti.
§ 63 zákona č. 273/2008 Sb., o Policii České republiky

Pokud si tyto údaje zapamatuješ tak u seme občanský průkaz nosit nemusíš, je to pak o důvodu oveřování tvé totožnosti, pokud to bude jen nějaká namátková kontrola můžeš v klidu odkráčet, pokud se bude jednat o spáchání přestupku taky by ti to mohlo přejít (v závislosti jaký přestupek si spáchal), pokud se bude jednat o trestný čin, tak pravděpodobně půjdeš na služebnu pro otisky,...

Jako občan ČR máš povinnost občanský průkaz vlastnit, ale ne jej mít přisobě, tvou poviností je pouze prokázat totožnost.
11.4.2012 19:26 Vantomas | skóre: 27 | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: A jak inspektor zjistí, kdoje kdo?
Jako občan ČR máš povinnost občanský průkaz vlastnit, ale ne jej mít přisobě, tvou poviností je pouze prokázat totožnost.
Jako občan mající trvalý pobyt na území ČR. Pokud zruším trvalý pobyt na území ČR, tak občanský průkaz ani mít nemůžu.
Jendа avatar 11.4.2012 23:34 Jendа | skóre: 75 | blog: Výlevníček | JO70FB
Rozbalit Rozbalit vše Re: A jak inspektor zjistí, kdoje kdo?
Jó, a v Bratislavě dokonce žije člověk, který nemá žádné občanství.
11.4.2012 23:48 Vantomas | skóre: 27 | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: A jak inspektor zjistí, kdoje kdo?
Mark Stopka avatar 12.4.2012 00:08 Mark Stopka | skóre: 57 | blog: Paranoidní blog | European Economic Area
Rozbalit Rozbalit vše Re: A jak inspektor zjistí, kdoje kdo?
Trvale bydliste neni to same co obcanstvi :D
Mark Stopka avatar 12.4.2012 00:08 Mark Stopka | skóre: 57 | blog: Paranoidní blog | European Economic Area
Rozbalit Rozbalit vše Re: A jak inspektor zjistí, kdoje kdo?
Pokud zruším trvalý pobyt na území ČR, tak občanský průkaz ani mít nemůžu.
vs.
Občanský průkaz lze na žádost vydat i občanovi mladšímu 15 let nebo občanovi, který nemá trvalý pobyt na území České republiky.
http://www.mvcr.cz/clanek/osobni-doklady-642319.aspx
Jendа avatar 11.4.2012 23:25 Jendа | skóre: 75 | blog: Výlevníček | JO70FB
Rozbalit Rozbalit vše Re: A jak inspektor zjistí, kdoje kdo?
Nemusíš...
Zajímavé, čekal jsem, že když řídím (kolo), musím mít OP.
Dalibor Smolík avatar 11.4.2012 17:51 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
Rozbalit Rozbalit vše Re: A jak inspektor zjistí, kdoje kdo?
Respektive až při budoucích soudních tahanicích možná.
Nepomůže. Papír o nahlášené ztrátě je nanic.
Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
11.4.2012 03:10 Kvakor
Rozbalit Rozbalit vše Re: A jak inspektor zjistí, kdoje kdo?
Ano, pokud se to budě dělat po trotlovsku, tak to může být opruz, jako skoro cokoliv jiného. Pokud se to naopak bude dělat smysluplně, pak to může mít positivní efekt.
U nás to se to většinou dělá spíš po trotlovsku. Mám pocit, že samotná koncepce kontinentálního práva je nakloněné trotlovské variantě, narozdíl od anglosaského systému, kde je spousta zákonů ,které se v praxi nevynucují, ale stále jsou součástí právního systému (např. většina tzv. dumb laws, hlavně v USA).

Například v jednom městě v USA platí zákon, že tam ženy nesmějí chodit v jehlových podpatcích. Nikdo ho ale nevyncucuje, protože tento zákon je tam jen z toho důvodu, aby se ženy, které si na městské dlažbe a dírách od kanálů zničí boty a/nebo poraní nohu, nemohly s městem soudit. Dokážete si představit, jak by to dopadlo, kdyby něco podobného zavedli v nějakém městě v ČR?
11.4.2012 03:50 Radek Hladik | skóre: 20
Rozbalit Rozbalit vše Re: A jak inspektor zjistí, kdoje kdo?
Osobně si nemyslím, že je to otázkou právního systému. Zákon, který se v praxi nevynucuje je podle mně poměrně divná konstrukce. V příkladu s těmi podpatky, můj osobní názor je, že takový zákon by se měl změnit na formulaci typu "chodit na jehlových podpatcích je možné pouze na vlastní nebezpeči". To by pak odpovídalo tomu, že to někdo může dělat (a nemusí spoléhat na to, že se ten zákon nevynucuje), ale když si něco udělá, je to její problém.

Já osobně si myslím, že problém u nás je spíš ve struktuře státní správy, kde je často jakákoliv iniciativa potlačována a vše se dělá přesně podle foršriftu (krásné české slovo). Pak je procento trotlů podstatně vyšší, než by bylo člověku milé :-) Ale přiznám se, že už jsem jednou narazil na policajta, který se tvářil i choval velice rozumně...
11.4.2012 09:35 Tomáš
Rozbalit Rozbalit vše Re: A jak inspektor zjistí, kdoje kdo?
Pozastavuju se nad tím, že inspektor bude muset prověřit totožnost všech zaměstnanců na pracovišti. Zatím má tuhle pravomoc jen policie a ve vyjmenovaných případech i městská policie a možná i revizoři v městské dopravě (ale tím si nejsem jistý, jenom to proběhlo v novinách). Nepřipadá mi jako dobrý nápad, aby mohl občanku chtít kde kdo.

To s montérkami je trochu nadsázka, ale ve spojení s tím, že inspektor bude chtít všechny dokumenty hned, se zakládá na problém. Pak jsou profese, které pořád dělají nekde venku mimo sídlo firmy (jako řidič, montér čehokoliv, apod.), mají snad mít u sebe pracovní smlouvu? Za chvíli bude mít zametač v jedné ruce šanon s potřebnými dokumenty a ve druhé smeták, lopatu už nepobere.
11.4.2012 13:31 Radek Hladik | skóre: 20
Rozbalit Rozbalit vše Re: A jak inspektor zjistí, kdoje kdo?
To je právě otázka, jak se pořeší to "hned". Ale samozřejmě se dá vymyslet spousta zajímavých a kuriozních případů. A stejně tak se dá vymyslet spousta logických řešení a pokud inspektor nebude trotl, tak se s ním půjde domluvit. Řekněme, že v případě těch zametačů si je obejde, zjistí jak se jmenujou (třeba se jen zeptá) a pak si zajde za zaměstnavatelem a nechá si od něj ukázat papíry... Ono je to celé takhle vytržené z kontextu moc pěkné, ale i ten zametač musí mít nějaké drobné zázemí, kam si dá svačinu, musí umět vyřešit, když se mu zlomí koště, když se mu něco stane. Osobně jsem já viděl většinu zametačů, co měli malý vozejk...

Ale vymyslím vám lepší případ. Doktor operuje pacienta a nemůže jen tak hned odejít, takže si před každou operací udělá kopii, sterilizuje jí a dá si jí k pacientovi, aby až přijde inspektor, aby mu jí mohl dát...

Je pravda, že to prokázání totožnosti další osobě je vcelku problém na druhou stranu já v tom takové zlo nevidím (ikdyž se mi to úplně nelíbí). Na druhou stranu nevím, jak se tohle řeší u jiných kontrol, kde je potřeba také zkontrolovat, že všichni splnili něco (třeba ta bezpečnost práce)....
10.4.2012 21:08 loki
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
A je to pouze nejaky obycejny pokyn pro uredniky, nebo se jedna o povinnost vyplyvajici ze zakona? Clovek se musi holt stale ucit.
10.4.2012 22:44 sidik
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
Už by to opravdu chtělo pravicovou vládu a všechny tyhle levicový pitomce naházet do Vltavy. Hmm, měli jsme vlastně někdy pravicovou vládu? Tedy kromě doby, kdy nám vládlo Německo s Adolfkem v čele, což taky nebylo zrovna ono.
10.4.2012 23:51 Honza Jaroš | skóre: 6 | blog: moje_strana_plotu | Bohnice
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
A co bylo na národních socialistech pravicového? :-)
11.4.2012 06:23 jozka | skóre: 19 | blog: jozkovo
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
Nemeli a nikdy mit nebudeme. Alespon pro typky jako ty.
11.4.2012 09:38 Tomáš
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
No já myslím, že za Habsburků to nebylo až tak levicové. Ovšem ke konci to už taky šlo do háje. Ale na druhou stranu, feudalismus taky nebyl nic moc, obzvlášť pokud človek nebyl feudál.
12.4.2012 12:06 lmb
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
z pohledu daňového poplatníka lepší tehdejší desátek než současný pětapadesátek ;-)
Jendа avatar 12.4.2012 12:48 Jendа | skóre: 75 | blog: Výlevníček | JO70FB
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
12.4.2012 13:07 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
Na druhou stranu, sociální zabezpečení tomu odpovídalo… (Ušetřete si námahu, je mi jasné, že jste mladý a zdravý a vždycky budete, takže nic takového nepotřebujete a nikdy potřebovat nebudete.)
12.4.2012 13:36 kavol | skóre: 28
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
no, já nevím ... kdybych platil státu jen desátek, a těch zbývajících 45% příjmu do "pětapadesátku" (ehm) si mohl dát bokem na horší časy, myslímže bych na tom byl s tím zabezpečením o hodně líp

dneska nám poprvý přišel rodičovskej příspěvek - hm, smutný, stát nám "nevrátil" ani to, co za mně sežere na daních

jistě, jsem pro nějakou solidaritu, ne každej má to štěstí, ale čeho je moc ...
12.4.2012 14:39 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
To je přesně ten přístup "jsem mladý a zdravý s nadprůměrným příjmem a je přece jasné, že to tak bude vždycky". Jenže ono to neplatí zdaleka pro všechny. A i ten, kdo platí víc, než "se mu vrací", se může velmi snadno bez vlastního přičinění dostat mezi ty druhé (a zůstat tam déle, než byl v té první skupině).
12.4.2012 20:58 kavol | skóre: 28
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
To je přesně ten přístup "jsem mladý a zdravý s nadprůměrným příjmem a je přece jasné, že to tak bude vždycky".
kdo chce holí bít, psa si vždycky najde, nebo tak nějak?

tak si místo spekulací o tom, jak dobře mi zaměstnavatel platí, dosaďte plat průměrný - o tom to platí taky
A i ten, kdo platí víc, než "se mu vrací",
pro jistotu zopakuju, že v souvislosti "se mu vrací" mluvím o tom, že z těch peněz žijeme se ženskou a s dcerou, tedy moje práce živí tři lidi, a to je státu ještě pořád málo a ještě mi z toho ukrojí na svoje parazitování - aneb podpora porodnosti v praxi, abychom měli dost nových pracujících, až současná generace rodičů zestárne ...

a to nemluvím o tom, že z peněz, které dostanu na ruku, mi ještě ukrajuje formou DPH a spotřebních daní
se může velmi snadno bez vlastního přičinění dostat mezi ty druhé (a zůstat tam déle, než byl v té první skupině).
jistě, a proto se snažím zajistit "na horší časy" - jenže když mi stát sebere těch 45% navrch k tomu desátku, tak už mi moc volných financí na to zajišťování nezbývá

a já mluvím právě o tom, že za všechny ty daně nedostanu odpovídající protislužbu, abych se mohl na to zajišťování vlastními silami vykašlat s tím, že dnes jsme přeci na jiné úrovni než za Habsburků

můj táta nedávno zaplatil za dost podstatnou operaci bez pár drobných 100 kKč, sorry, pojišťovna prostě neproplácí, a hlavní starostí personálu bylo, jestli zaplatil regulační poplatek za pobyt v nemocnici sotva se tam ukázal, i když ještě ani nebylo jasné, jestli ho ten den vůbec uloží

upřímně lituju těch, co jsou stejně jako on staří a nemocní, ale bez onoho nadprůměrného příjmu (v jeho případě nikoli z důchodu, nýbrž z prodeje domu po rodičích)
12.4.2012 22:15 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?

Obávám se, že vám uniká podstata problému. Idea, že by se ten, kdo si spočítá, že se mu to vyplatí, vykašlal na systém a postaral se sám o sebe, naráží na dva podstatné problémy. Za prvé: většina z nich se, i když si to jako vy nepřipouštějí, může velmi rychle a bez vlastního zavinění ocitnout v situaci, kdy nejen že bude potřebovat víc, než si může dovolit, ale ani nebude mít našetřeno dost na to, aby "horší časy" přečkali (zvlášť pokud budou trvat až do smrti); co s ním potom? Za druhé: pokud ze systému vyjmeme ty, kterým se to vyplatí, celkem logicky nebude pro ostatní z čeho brát; co s nimi?

Intelektuálský pravičácký radikál na obě otázky odpoví "ať chcípnou" (ti citlivější "to je jejich starost"), ale naštěstí už je dnešní společnost trochu dál a lidí, kteří tohle myslí vážně, není dost na to, aby svou vůli prosadili.

Ještě poznámku k tomu rodičovskému příspěvku: pokud si dobře vzpomínám, tak ten se platí z nemocenského pojištění, jehož sazby nijak horentní nejsou. Nemocenské pojištění je sice zlodějna, ale tím okrádaným nejste vy, ale váš zaměstnavatel. Je to totiž zaměstnavatel, kdo platí výraznou většinu plnění při neschopnosti, ale z nemocenského pojištění nedostane ani korunu.

Jendа avatar 12.4.2012 22:42 Jendа | skóre: 75 | blog: Výlevníček | JO70FB
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
ale tím okrádaným nejste vy, ale váš zaměstnavatel
To je jak ten trik se superhrubou mzdou. kavol je jenom o jeden hop dál, takže co se sebere zaměstnavateli, o to míň může kavolovi zaplatit.
13.4.2012 13:16 trekker.dk | skóre: 71
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
Za druhé: pokud ze systému vyjmeme ty, kterým se to vyplatí, celkem logicky nebude pro ostatní z čeho brát; co s nimi?
Háček je v tom, že spoustě lidí z těch, kterým se tenhle systém vyplatí, se vyplatí jenom proto, že je tenhle systém obírá o peníze. (Jaký smysl má obrat lidi o spoustu a čím dál tím víc peněz na daních - sem počítám i zdravotní a sociální daň - když jim následně ty peníze vracíš v podobě různých rodičovských a jiných příspěvků.)

Jo a pak je tu další skupina lidí, které se tenhle systém vyplatí: nemakačenkové; u nich se klidně ztotožním s tím "ať chcípnou" a to se nepovažuju za žádného radikála.

Tím zbývá podstatně menší počet lidí, kteří jsou opravdu závislí na sociálních službách státu a které by tudíž bylo možné snadno uživit z menších daní.
Quando omni flunkus moritati
13.4.2012 13:56 kavol | skóre: 28
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
Obávám se, že vám uniká podstata problému. Idea, že by se ten, kdo si spočítá, že se mu to vyplatí, vykašlal na systém a postaral se sám o sebe, naráží na dva podstatné problémy. Za prvé: většina z nich se, i když si to jako vy nepřipouštějí, může velmi rychle a bez vlastního zavinění ocitnout v situaci, kdy nejen že bude potřebovat víc, než si může dovolit, ale ani nebude mít našetřeno dost na to, aby "horší časy" přečkali (zvlášť pokud budou trvat až do smrti); co s ním potom? Za druhé: pokud ze systému vyjmeme ty, kterým se to vyplatí, celkem logicky nebude pro ostatní z čeho brát; co s nimi?
obávám se, že je to stále o koze a o voze ... jestliže je systém nastaven tak, že vynětí z něj se silně vyplatí při průměrném platu, tak je něco špatně se systémem

notabene, když tento těm "podprůměrným" příslušnou péči neposkytuje
Dalibor Smolík avatar 11.4.2012 10:38 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
Já bych lidi bez dokladů rovnou na místě zastřelil.
Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
11.4.2012 10:44 jozka | skóre: 19 | blog: jozkovo
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
K tomu dojdem...
gtz avatar 11.4.2012 20:54 gtz | skóre: 27 | blog: merlins | Brno - Venkov / Rosicko
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
:-)
- nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
Heron avatar 11.4.2012 21:36 Heron | skóre: 51 | blog: root_at_heron | Olomouc
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
Tož já si stoupnu do fronty. :-D
12.4.2012 08:20 Tomáš
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
Na stranu střelců nebo střeleckých cílů?
Dalibor Smolík avatar 12.4.2012 09:21 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
Raději to první .. :-D
Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
14.4.2012 18:17 ???
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
To je doufam jenom vtip, i kdyz bych se nedivil, ze nektery vzpominaj na metody ze sveho mladi s laskavym sentimentem
Dalibor Smolík avatar 14.4.2012 22:51 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
Pokud se týká mě, já jsem si střílel pouze z učitelů ve škole. :-)
Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
15.4.2012 14:13 whistleblower
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
Pokud se týká mě, já jsem si střílel pouze z učitelů ve škole.
ten čo sedí s Čuřilom?))
Dalibor Smolík avatar 15.4.2012 15:48 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
:-) :-) přesně tak
Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
15.4.2012 14:14 whistleblower
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
13.4.2012 12:53 alanos | skóre: 24 | blog: spuctum
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
Mě se na tom nezdá nic špatného /na tom zákoně/ . Na jednu stranu plno lidí bečí že nemají práci a na druhou se nechají třeba nelegálně zaměstnat. A pak brečí, že mají malou výplatu a jak je všechno drahé..... .Když zmizí z trhu práce všichni nelegálové /což je utopie/ tak budou muset firmy zaměstnat "legála" a když "legál" nebude trouba a nebude tu práci dělat za min. mzdu tak nebude muset plakat že má malou výplatu a jak je všechno drahé ...a pořád dokola ..
13.4.2012 17:22 aaaaaaaaaaaaaaa
Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejdebilnější nařízení vrchnosti tohoto roku?
Toto funguje aj u nas - bohuzial. Ja som tak docasne zastupoval mamu v obchode a prvy den necakane prisla inspekcia - najskor si ten clovek kupil nejaku blbost za 2 centy a po uspesnom predaji (samozrejme vratane blocku) mi ukazal preukaz, poverenie ku kontrole s peciatkou uradu a chcel vidiet zmluvu a nejake podklady, odkial je ten tovar. Tak som mu dal v krabici cca 6000 stran papierov, ze nech si to najde a ze v tom prehlad nemam. Hrabal sa v tom cely den a potom mi dal len podpisat protokol, ze sa nenasli zavady. Pritom tam moja zmluva asi nebola, lebo som az po jeho odchode nasiel mensiu krabicu so zmluvami na vsetko mozne. Asi ho to omrzelo...

Založit nové vláknoNahoru

ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
© 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.