abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:55 | Nová verze

    OpenJS Foundation, oficiální projekt konsorcia Linux Foundation, oznámila vydání verze 22 otevřeného multiplatformního prostředí pro vývoj a běh síťových aplikací napsaných v JavaScriptu Node.js (Wikipedie). V říjnu se verze 22 stane novou aktivní LTS verzí. Podpora je plánována do dubna 2027.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 8.2 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v informačním videu. Zdůrazněn je průvodce migrací hostů z VMware ESXi do Proxmoxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:11 | Nová verze

    R (Wikipedie), programovací jazyk a prostředí určené pro statistickou analýzu dat a jejich grafické zobrazení, bylo vydáno ve verzi 4.4.0. Její kódové jméno je Puppy Cup.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:44 | IT novinky

    IBM kupuje společnost HashiCorp (Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad, Waypoint, Vagrant, …) za 6,4 miliardy dolarů, tj. 35 dolarů za akcii.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 15:55 | Nová verze

    Byl vydán TrueNAS SCALE 24.04 “Dragonfish”. Přehled novinek této open source storage platformy postavené na Debianu v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:44 | IT novinky

    Oznámeny byly nové Raspberry Pi Compute Module 4S. Vedle původní 1 GB varianty jsou nově k dispozici také varianty s 2 GB, 4 GB a 8 GB paměti. Compute Modules 4S mají na rozdíl od Compute Module 4 tvar a velikost Compute Module 3+ a předchozích. Lze tak provést snadný upgrade.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:44 | Nová verze

    Po roce vývoje od vydání verze 1.24.0 byla vydána nová stabilní verze 1.26.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.26.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 6.2 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 13.0.14.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 30.0.0 frameworku pro vývoj multiplatformních desktopových aplikací pomocí JavaScriptu, HTML a CSS Electron (Wikipedie, GitHub). Chromium bylo aktualizováno na verzi 124.0.6367.49, V8 na verzi 12.4 a Node.js na verzi 20.11.1. Electron byl původně vyvíjen pro editor Atom pod názvem Atom Shell. Dnes je na Electronu postavena celá řada dalších aplikací.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.0.0 otevřeného emulátoru procesorů a virtualizačního nástroje QEMU (Wikipedie). Přispělo 220 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 700 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    KDE Plasma 6
     (72%)
     (9%)
     (2%)
     (17%)
    Celkem 735 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Inovace snadno s Javou. Zdarma s Red Hatem.

    28. 4. 2019 | Reklama | Reklama | 1438×

    Konkurence na dnešním trhu je obrovská, a tak firmy napříč všemi vertikálami hledají každou výhodu, která by jim umožnila udržet či spíše vylepšit jejich současnou pozici. S ohledem na dynamický rozvoj nejen technologií, ale i neustále rostoucí nároky ze strany zákazníků je už nutností přicházet s novými nápady a službami, které zvyšující se požadavky zákazníků uspokojí. A ani jedno již přitom nejde bez podpory ze strany informačních technologií. Inovativní aplikace jsou vyžadovány jak vnitřními odděleními, tak koncovými zákazníky – a zdaleka to neplatí jen pro mladší generace, jak bylo dříve zvykem.

    Java zdrojem inovací. Může se však prodražit.

    Jedním z nejoblíbenějších programovacích jazyků pro vývoj aplikací, které naplňují onen inovativní přístup k zákazníkovi, je bezesporu Java. Ta se spolu s ostatními technologiemi a nástroji navázanými na tento jazyk – zejména pak s nástrojem OracleJDK (Java Development Kit od společnosti Oracle) – stala uznávaným etalonem, který umožňuje efektivní rozvoj stávajících i vývoj nových podnikových řešení.

    Vývojáři si na Javu zvykli a dokáží z ní vytěžit opravdové maximum. Nyní ovšem stojí před zásadní výzvou, kterou přináší změna licencování platformy OracleJDK, kterou vývojáři k vývoji aplikací v Javě masivně využívají. Od letošního roku se společnost Oracle rozhodla jeden z nejoblíbenějších nástrojů pro vývoj v Javě zpoplatnit. A aby to nebylo tak jednoduché, tak změny ve způsobu licencování nejsou příliš přehledné. Firmy se tak dostávají do situace, kdy jsou nuceni za dříve zdarma dostupnou platformu platit, přičemž náklady se mohou těm s aktivnějším vývojem vyšplhat až na desítky tisíc dolarů.

    OracleJDK vs. Red Hat OpenJDK

    OracleJDK je implementace platformy Java, která byla započata v roce 2009 společností Sun Microsystems a kterou v současnosti vyvíjí Oracle Corporation. Historicky byla k dispozici zdarma, to se v roce 2019 mění. Od verze Java 11 bude Oracle JDK zdarma pouze pro vývoj a testování, ale ne pro produkční použití. Zdarma bude dostupná pouze open-source verze platformy OpenJDK. A jaký je rozdíl mezi Oracle JDK a OpenJDK? Z pohledu kódu žádný, jenom Oracle JDK obsahuje navíc zajímavé nástroje.

    Red Hat OpenJDK je open source implementace platformy Java, která je svými funkcemi víceméně totožná s platformou OracleJDK, je ovšem bezplatně k dispozici v rámci operačního systému Red Hat Enterprise Linux (RHEL) a middleware produktů od Red Hatu a liší se velmi výrazně z pohledu technické podpory.

    Vývoj v Javě zdarma. S Red Hatem.

    Proč platit za něco, co je jinde zdarma. Vzniklou situaci mohou firmy řešit opuštěním Javy, případně využíváním k vývoji jen omezené škály funkcí nebo poskytováním výsledných řešení a aplikací pod nekomerční licencí. Pokud ale chceme zůstat maximálně inovativní, i nadále podporovat konkurenceschopnost svých organizací včetně dalšího podnikatelského rozvoje a v nepolední řadě i zlepšovat zákaznickou zkušenost klientů, poohlédněme se po nástroji, který by byl pro vývoj na Javě k dispozici zdarma.

    OpenJDK nabízí bez dodatečného licencování společnost Red Hat v rámci svého middlewarového portfolia. S Red Hat OpenJDK tak mohou vývojáři i nadále využívat výhod Javy bez obav z dodatečných poplatků či nutnosti přepisovat aplikace na jinou platformu. Vývojáři i provozní oddělení získávají v technologiích Red Hat nejen řešení vhodná pro naplnění potřeb digitální transformace, ale také jistotu, že nyní ani v budoucnu nebudou limitování licenčními omezeními nebo finančními nároky. Jde o zcela zásadní konkurenční výhodu, díky které lze zajistit ochranu investic, nižší celkové náklady na vlastnictví i rychlou návratnost vynaložených prostředků. Red Hat tak svůj vztah k open-source světu dokazuje i na tomto nepříliš diskutovaném problému a dává zákazníkům veškerou volnost i podporu.

    Optimalizací IT k rozvoji podnikání

    Výhody spojení Javy a dalších technologií Red Hat souvisí i s tím, že dnes bývá podniková informační architektura různorodou směsí moderních i zastaralých technologií, pro provoz jsou využívány tradiční hardwarové prvky, virtuální servery i cloudové služby a ve větší či menší míře je používána pokročilá funkcionalita pro automatizaci důležitých procesů. Aby spolu vše efektivně spolupracovalo a bylo možné zavádět inovace nebo optimalizovat stávající IT prostředí, je nutné mít k dispozici i pokročilou spojující integrační technologii – například právě Red Hat Middleware, v rámci kterého mimo jiné Red Hat nabízí i nástroj Red Hat OpenJDK zdarma.

    Nástroje: Tisk bez diskuse

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.