abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
dnes 15:11 | Nová verze

Byl vydán BunsenLabs Linux Hydrogen. Jedná se o nástupce linuxové distribuce CrunchBang (zkráceně #!) založené na Debianu a lišící se především předkonfigurovaným správcem oken Openbox (Wikipedie). Vývoj #! byl ukončen v únoru loňského roku (zprávička). Nejnovější verze BunsenLabs Linuxu Hydrogen je založena na Debian Jessie 8.4.

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
včera 19:15 | Zajímavý projekt

Byl vydán Devuan Jessie 1.0 Beta. Jedná se o beta verzi forku Debianu bez systemd představeného v listopadu 2014 (zprávička).

Ladislav Hagara | Komentářů: 2
včera 15:11 | Bezpečnostní upozornění

V GitLabu, v open source alternativě GitHubu, tj. v softwarovém nástroji s webovým rozhraním umožňujícím spolupráci na zdrojových kódech, byla nalezena vážná bezpečnostní chyba CVE-2016-4340. Bezpečnostní aktualizace bude vydána v úterý 3. května v 01:59 [Hacker News].

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
včera 13:33 | Zajímavý software

Cryptomator je svobodná multiplatformní aplikace pro transparentní šifrování souborů ukládaných do cloudu. Šifrování a dešifrování probíhá na straně klienta. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Podrobnosti v popisu technologie a odpovědích na často kladené dotazy (FAQ).

Ladislav Hagara | Komentářů: 3
včera 01:33 | Zajímavý projekt

Dle plánu (zprávička) byla na Crowd Supply spuštěna kampaň na podporu LimeSDR od společnosti Lime Microsystems. Jedná se o open source platformu pro softwarově definovaná rádia (SDR). LimeSDR zvládne komunikaci pomocí UMTS, LTE, GSM, LoRa, Bluetooth, Zigbee, RFID a dalších protokolů.

Ladislav Hagara | Komentářů: 12
včera 00:33 | Zajímavý software

Společnost eyeOS představila svobodný online kancelářský balík Open365. Jedná se o kombinaci LibreOffice online, Seafile a KDE. K dispozici je také klient pro několik operačních systémů. Videoukázky na YouTube. Zdrojové kódy nebyly zatím vydány [Hacker News].

Ladislav Hagara | Komentářů: 13
28.4. 22:55 | Komunita

Byly zveřejněny videozáznamy z konference LinuxFest Northwest 2016 (Twitter) konané 23. a 24. dubna v Bellinghamu (WA). Přednášel například také Bryan Lunduke, známý mimo jiné sérií přednášek Linux Sucks. Název jeho letošní přednášky byl Linux is Freaking Weird.

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
28.4. 18:54 | Zajímavý článek

Hospodářské noviny přinesly v článku s názvem Linuxu se už dávno podniky nebojí rozhovor s Ivetou Babulenkovou, šéfkou českého a slovenského obchodního zastoupení společnosti Red Hat.

Ladislav Hagara | Komentářů: 31
28.4. 13:00 | Nová verze

Byla vydána verze 0.26.0 grafického správce diskových oddílů GParted (GNOME Partition Editor). Z novinek lze zmínit například počáteční podporu LUKS (Linux Unified Key Setup). Podrobnosti v poznámkách k vydání.

Ladislav Hagara | Komentářů: 9
28.4. 01:00 | Zajímavý projekt

Humble Bundle nejsou jenom hry, ale i elektronické knihy bez DRM. V rámci nejnovější akce Humble Book Bundle: Hacking presented by No Starch Press lze koupit elektronické knihy od nakladatelství No Starch Press. Za libovolnou částku lze koupit "Automate the Boring Stuff with Python", "The Linux Command Line", "The Smart Girl's Guide to Privacy: Practical Tips for Staying Safe Online" a "Hacking the Xbox: An Introduction to Reverse

… více »
Ladislav Hagara | Komentářů: 0
Jaký poměr stran pracovní plochy (příp. složené z více monitorů) preferujete?
 (7%)
 (16%)
 (51%)
 (21%)
 (5%)
 (2%)
 (1%)
Celkem 200 hlasů
 Komentářů: 16, poslední dnes 10:53
Rozcestník
Reklama

Co se děje v KDE - 108 (27. 4. 2008)

27. 6. 2008 | Michal Vyskočil | Různé | 2734×

Thomas McGuire vysvětluje důvody, proč nebyl KMail a další KDE-PIM aplikace součástí KDE 4.0 (snad se to stihne do KDE 4.1). Také ukazuje, že KMail/Kontact již běží na Windows. Stephen Kelly představuje nový widget pro KDE aplikace: KRichTextWidget, který poskytuje rozhraní pro pokročilou editaci textu. A nakonec Wouter Haffmans píše o dětském kreslícím programu KidDraw.

Tento týden

Podpora hodnocení pomocí backendu NEPOMUK v Gwenview. KStars dostal modul pro předpovídání konjunkcí. Základní podpora pro XSLT a rozhraní pro export do HTML v Parley. Práce na integraci pohledu s mraky v Marble. Podpora navigace pomocí klávesnice v KNetWalk. Začátek nového rozložení dokovacích oken v Kooka. Práce na uživatelské interakci s kartami (taby) v Dolphinovi. Nový applet "paste text snippets" (vložit kousky textu) v Plasmě. charselectapplet je smazán a nahrazen ekvivalentem založeným na Plasmě. Styly uvítacích/informačních obrazovek byly rozšířeny z KDE desktopu do aplikací KDE-PIM a KInfoCenter. Rozličné práce, zahrnující zlepšení v kolekcích a On Screen Display (OSD) v Amaroku 2. Různé malé funkce v KTorrentu. Počáteční práce na Krita modulu pro "WaterStudio". KBlocks se přesunul z kdereview do kdegames. Akonadi server a sdílené komponenty se přesunuly do kdesupport. "WaterFlow", knihovna a program pro tvorbu diagramů výpočetních toků (computational flow chart-based diagrams), byl importován do KDE SVN. KDE 4.1 Alpha 1 a KOffice 1.9.95.4 (KOffice 2 Alpha 7) jsou označeny pro vydání.

KMail a Kontact

Thomas McGuire přináší informace o novinkách v KMailu (a KDE-PIM) pro KDE 4.1:

Jak už možná víte, KMail a celá část KDE-PIM nebyly uvolněny s KDE 4.0, ale nejspíše budou vydány s KDE 4.1+ To trochu záleží na tom, zda se dokážeme včas vypořádat s hromadou zbývajících problémů.

U KMailu bylo ve skutečnosti nejvíce práce s portováním na Qt4 a KDE4. To představovalo obrovské úsilí, protože KMail i Kontact mají spousty zdrojového kódu a portace způsobila mnoho regresí. Při vydání KDE 4.0 nám prostě těchto regresí zbývalo příliš, takže Kontact nebyl moc použitelný. Neměli jsme dostatek lidských sil, abychom vydání stihli, a pořád by se nám hodila pomoc dalších vývojářů s programováním pro KDE 4.1!

Dostali jsme se do stavu, ve kterém je mnoho z těchto regresí opravených a KMail je opět použitelný. Používám jej ve své každodenní práci s POP3 a nemám žádné závažné potíže. IMAP se rovněž tváří, že pracuje vcelku dobře.

Port na Qt4 je téměř hotov, jediná významná chybějící věc je seznam složek a zpráv. O oboje bude postaráno v rámci SoC projektu. Szymon Stefanek má rovněž zajímavé plány na nový, daleko modernější vzhled seznamu zpráv.

Pro vydání KDE 4.1 plánuji především dále stabilizovat a pokračovat v opravování regresí. Přestože nejvíce práce šlo do portování, KMail bude rovněž obsahovat nové vlastnosti. Ty, které si pamatuji z hlavy, jsou podpora pro nálepky (tagy), podpora pro vkládání odkazů do HTML zpráv a zlepšení kontroly překlepů.

Základní novou vlastností KMailu je to, že bude rovněž běžet na Windows a Mac OS X. Díky patří Jaroslawu Staniekovi, který na portu pro Windows tvrdě pracoval. Níže vidíte screenshot Kontactu běžícího na Windows.

108 kmail windows

Jelikož se objevovaly problémy s tím, jak KMail ukládá svoje indexové informace, bude nyní pod Windows používat SQLite.

Dlouhodobým plánem pro KMail je samozřejmě port na Akonadi, který bude vyžadovat spousty změn v kódu, ale nakonec nahradí monolitickou a nepřenositelnou ukládací vrstvu. To si vyžádá nějaký čas a je nepravděpodobné, že se tak stane před KDE 4.2.

Rich text widget

Stephen Kelly píše o sdíleném KDE widgetu Pokročilý editor (rich text):

Několik posledních týdnů jsem pracoval jsem na widgetu Pokročilý editor pro KDE. Tento nový widget má vývojářům usnadnit přidávání pokročilého textového editoru do svých aplikací.

Při práci na přidávání vnořených seznamů a lepších vlastností hyperlinkových odkazů pro KJots jsem si uvědomil, že podobné vlastnosti chybí také v KMailu. Dalším pohledem jsem zjistil, že každá aplikace, které poskytuje možnost pokročilé editace textu, ji implementuje samostatně, podporuje odlišnou množinu funkcí a zavádí vlastní chyby. Lepší by bylo kód centralizovat a opakovaně jej používat ve všech těchto aplikacích. To by znamenalo, že všechny aplikace, které widget používají pro pokročilou editaci textu, budou mít přístup ke stejným vlastnostem a chybám (a pochopitelně i opravám chyb).

Widget Pokročilý editor pobyl v kdereview speciální zkrácenou dobu 10 dnů a v pátek už byl přesunut do kdelibs. Už je používán v KJots, KMailu, Mailody a editoru podpisů KMailu. Přestože je všem aplikacím k dispozici podpora pro stejné funkce pokročilé editace textu, aplikace je nemusí podporovat všechny.

Například KJots nepoužívá podporu pro zarovnávání a neobsahuje akci odstraňující formátování textu. Zároveň přidává některé doplňkové akce, které nejsou vyžadovány ostatními aplikacemi. Jedna z mých oblíbených funkcí, kterou jsem nejvíce chtěl, je "format painter". Umožňuje uživateli kopírovat formátování z jedné části dokumentu a aplikovat jej na jinou část.

Zbývá doplnit podporu pro tvorbu a editaci tabulek, lepší správu obrázků a další. Ještě chybí dvě ikony (vlož vodorovnou vodící linku a vlož odkaz), které doufejme budou včas pro 4.1. Pokud jste umělec, nebo to jen chcete zkusit (vodorovná vodící linka by měla být jednoduchá), ozvěte se pro začátek v poštovní konferenci kde-artists.

108 krichtextwidget

Přidání podpory pro pokročilý editor do aplikace je jednoduché. Například chcete-li "rich text" widget, akce v panelu nástrojů, položky v menu pro formátování textu (font, velikost, barva, atd.), správu vnořených seznamů a editovatelné odkazy, použijte kód:

KRichTextWidget* editor = new KRichTextWidget(this);
editor->setRichTextSupport( FullTextFormattingSupport | FullListSupport | SupportHyperLinks );
editor->createActions( actionCollection() );
setCentralWidget( editor );

Vývojář aplikace už nemusí psát kód pro tvorbu akcí, ikon, zkratek atd. Akce jsou připraveny k použití a stačí je specifikovat v souboru ui.rc příslušné aplikace. Díky práci vývojářů Allena Wintera a Stephena Kellyho z KMailu je možné widget v budoucnu lehce spravovat a je plně lokalizovatelný. Pokud by chtěl nějaký vývojář pomoci s portováním na KRichTextWidget, ať jednoduše pošle e-mail do poštovní konference kde-devel, nebo se zeptá na kanálu #kde-devel na irc.freenode.net.

KidDraw

V další části představování KDE projektů na Summer of Code Wouter Haffmans představuje KidDraw:

Ahoj KDE, jmenuji se Wouter a jsem vývojář aplikace KidDraw. Kdysi dávno začala jako úkol na střední škole a byla napsána v Delphi. Minulý rok jsem ji přepsal do Qt4 pro mého nyní 7měsíčního syna. Jak jméno napovídá, je to jednoduchá kreslící aplikace pro malé děti. Žádné komplikované štětce nebo nástroje, pouze pero, nějaké barvy a pár šířek čar na výběr, a to je vše. A pochopitelně ukládání a nahrávání obrázků jedním kliknutím!

Nejprve jsem v tomto ročníku Google Summer of Code požádal o převod KidDraw do KDE. Bohužel jsem nebyl vybrán, ale i tak budu v létě na KidDraw pracovat, aby alespoň základní nástroje fungovaly správně. Velká část už je v tuto chvíli hotova, ale byl jsem zahloubaný do svého studia a později do rodiny, takže bylo dlouho ticho po pěšině. To se brzy změní.

Zatím funguje malování, ale ukládání a nahrávání obrázků stále není implementováno. Můžete změnit barevnou paletu, třebaže se barvy v obrázku zatím nezmění. Dále mám v hlavě celou spoustu nápadů pro blízkou i vzdálenou budoucnost: barvení kreslící plochy (tj. nahrávání obrázku na pozadí), nastavení obrázku jako pozadí plochy, tisk obrázků, spojování bodů a tak dále. Také je potřeba program převést na KDE aplikaci - zatím je to vše jen Qt. Zbývá ještě hodně práce!

108 kiddraw

Až dají KidDraw svým dětem všechny KDE maminky a tatínkové, doufám, že je ostatní rodiče brzy napodobí a ovládnutí světa už bude neodvratné. Pokud si chcete KidDraw už teď vyzkoušet, stáhněte si playground/edu/kiddraw. Screenshot byl udělán z toho, co je tam teď!

Je skvělé, že Wouter pracuje na svém návrhu pro Summer of Code navzdory tomu, že nebyl vybrán z vysoce konkurenčního kotlíku přihlášek pro KDE na letošní rok - to znamená, že to rozhodně nedělá pro peníze! Rovněž je hezké vidět nová jména, která se objevila na vrcholu seznamu lovců chyb (jako třeba James Spahlinger se 47 za tento týden) díky pravidelně pořádaným KDE BugDays.

Z dalších zpráv: Melchior Franz poslal krátkou zprávu: Není to nic světoborného, ale když jsem v posledních dnech opravoval a rozšiřoval nativní šetřič obrazovky 'kclock.kss', všiml jsem si, že byl rovněž portován na Microsoft Windows. Již nějakou dobu existuje port pro Mac OS X, kterému se dostalo hezkých recenzí. KDE vede svět. Opět :-).

Statistiky

Commity: 2577 od 235 vývojářů, 5781 změněných řádek, 1038 nových souborů.
Otevřené chyby: 16440
Otevřené požadavky: 13941
Otevřených chyb: 216 za posledních 7 dní.
Zavřených chyb: 309 za posledních 7 dní.

Shrnutí commitů

Modul Commitů
/trunk/KDE
943
/trunk/l10n-kde4
405
/trunk/extragear
236
/trunk/playground
214
/trunk/kdesupport
129
/branches/work
122
/trunk/koffice
108
/branches/stable
105
/branches/KDE
69
/branches/extragear
66
Řádek Vývojář Commitů
208
Gilles Caulier
91
91
Patrick Spendrin
81
178
Frederik Gladhorn
72
165
Aaron J. Seigo
68
66
Marc Mutz
66
136
Laurent Montel
61
123
Anne-Marie Mahfouf
55
101
Davide Bettio
48
102
Albert Astals Cid
47
103
Pino Toscano
42

Stav překladů (i18n)

Jazyk Hotovo procent
portugalština
95%
řečtina
95%
ukrajinština
91%
švédština
90%
japonština
90%
nizozemština
84%
němčina
83%
tradiční čínština
82%
brazilská portugalština
82%
polština
82%

Lovci chyb

Lovec chyb Počet zavřených chyb
James Spahlinger
47
Peter Penz
34
Seb Ruiz
24
Oswald Buddenhagen
21
A. Spehr
19
Michael Leupold
18
Bram Schoenmakers
14
Olivier Goffart
13
Luboš Luňák
10
Gilles Caulier
10

Program Cvrkot
Amarok
9815
K3b
4875
KMail
4840
Kopete
3320
KDevelop
2595
Plasma
2489
Kaffeine
2037
Kate
2001
Solid
1873
Kontact
1790


Osoba Cvrkot
David Faure
2110
Stephan Kulow
1749
Aaron Seigo
1390
Torsten Rahn
1367
Jonathan Riddell
1132
Laurent Montel
1030
Stephan Binner
782
Thiago Macieira
668
Zack Rusin
638
Adriaan de Groot
631

Článek je překladem č. 108 KDE Commit Digest. Původní autor Danny Allen.

Nejčtenější články posledního měsíce

Linuxové foto novinky: GIMP konečně prolomil 8bit mez
HW novinky: AMD uvedla 7. generaci x86 APU, Nvidia ukázala 300W Pascal
HW novinky: AMD připojí k notebooku až 375W grafiku za běhu

Nejkomentovanější články posledního měsíce

Yubikey. Co to je a co to umí (1)
Linuxové foto novinky: GIMP konečně prolomil 8bit mez
Filtrujme čtivé texty z Projektu Gutenberg 6
  všechny statistiky »

Seriál Co se děje v KDE (dílů: 13)

Co se děje v KDE - 94 (20. 1. 2008) (první díl)
<—« Co se děje v KDE - 107 (20. 4. 2008)
Co se děje v KDE - 108 (27. 4. 2008) (poslední díl)

Související články

Jaké je KDE 4.0.0
Co přináší KDE 4 - (alfaverze, porty a D-BUS)
Co přináší KDE 4 - (technologie)
Novinky v KDE 4
KDE 4.0: Plasma

Odkazy a zdroje

KDE Commit-Digest 108

Další články z této rubriky

Týden na ScienceMag.cz: Elektrické články i kvantová fyzika
Týden na ITBiz.cz – Řízený sklad jako součást ERP, jak získat věrohodná data pro řízení výroby, služby Microsoftu proti stínovému IT, v Brně najdou uplatnění v IT zejména vývojáři, Start-upy prý čeká ochlazení
Týden na ScienceMag.cz: Programujeme DNA ve Verilogu
Týden na ITBiz.cz – Budoucnost nových datových center a architektura RISC, zákulisí kauzy Panama Papers, Microsoftu látá zranitelnost v Hyper-V, Facebook šíří doplněk napadající profily uživatelů
Týden na ITBiz.cz – Seznam.cz se servery Made in Czech Republic, malware zneužívající makra se vrací, zájem o Yahoo roste, audit bezpečnosti informačních systémů
       

Hodnocení: 100 %

        špatnédobré        

Nástroje: Tisk bez diskuse

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

Komentáře

Vložit další komentář

dayvee avatar 27.6.2008 01:13 dayvee | skóre: 4 | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: Co se děje v KDE - 108 (27. 4. 2008)
s ohledem na to, ze cvrkot kolem amaroku je vice nez dvojnasobny proti k3b na druhem miste, mozna by nebylo od veci alespon ramcove napsat, co se tam deje ...
jinak vyborny clanek :-)
debian was first announced on my 3rd birthday :)
27.6.2008 08:29 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: Co se děje v KDE - 108 (27. 4. 2008)
Článek je překladem č. 108 KDE Commit Digest. Původní autor Danny Allen.
aneb co Danny nenapíše, to tu není ;-)
When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
dayvee avatar 27.6.2008 10:57 dayvee | skóre: 4 | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: Co se děje v KDE - 108 (27. 4. 2008)
ou ... to mi taky mohlo dojit ...
debian was first announced on my 3rd birthday :)
27.6.2008 12:34 Kamahl | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: Co se děje v KDE - 108 (27. 4. 2008)
KDE 4.1 Alpha 1 a KOffice 1.9.95.4 (KOffice 2 Alpha 7) jsou označeny pro vydání. A já právě nainstaloval KDE 4.1 Beta 2. :D
27.6.2008 12:54 jiřík | skóre: 9 | Hradec Králové
Rozbalit Rozbalit vše Re: Co se děje v KDE - 108 (27. 4. 2008)
Nojono, je to zpožděné o dva měsíce, můžete číst originální zdroj :)
Zapomeňte na pumpičku a na rozhodčí, hrajte Ultimate Frisbee http://www.frisbee.cz
27.6.2008 15:32 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: Co se děje v KDE - 108 (27. 4. 2008)
No jak jsem byl na dovolené, tak se zpoždění protahuje a navíc jsou technické problémy s přístupem k dalším číslům, takže zpoždění bude jenom narůstat.
When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
27.6.2008 21:18 pard | skóre: 17
Rozbalit Rozbalit vše Re: Co se děje v KDE - 108 (27. 4. 2008)
Už i sem dorazila hrůza bude infinitiv - česky se neříká bude běžet, ale poběží.
27.6.2008 21:28 Deleted [8409] | skóre: 14 | blog: darkblog
Rozbalit Rozbalit vše Re: Co se děje v KDE - 108 (27. 4. 2008)
bude pršet :)
27.6.2008 22:05 ja
Rozbalit Rozbalit vše Re: Co se děje v KDE - 108 (27. 4. 2008)
poprsi =)
dayvee avatar 28.6.2008 22:18 dayvee | skóre: 4 | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: Co se děje v KDE - 108 (27. 4. 2008)
Pojem slovesny vid ti neco rika ?
"prset" je imperfektivum (nedokonavy vid), jeho budouci forma se tedy vyjadruje ve tvaru "bude + inf", tedy "bude prset".
"bezet" je perfektivum (dokonavy vid), jeho budouci forma je tedy vyjadrena jen modifikaci slova sameho, tedy "pobezi"
debian was first announced on my 3rd birthday :)
28.6.2008 22:55 Deleted [8409] | skóre: 14 | blog: darkblog
Rozbalit Rozbalit vše Re: Co se děje v KDE - 108 (27. 4. 2008)
Reagoval jsem na "bude infinitiv" a byla to sranda. Dokonavy nebo nedokonavy vid je mi opravdu ukradeny, zvlast kdyz tu nejsme schopni dodrzet ani diakritiku, ze.

Obcas se divim, ze lidi maji tolik casu resit tady blbosti ;-)
thingie avatar 28.6.2008 23:30 thingie | skóre: 8
Rozbalit Rozbalit vše Re: Co se děje v KDE - 108 (27. 4. 2008)
Se mi nezdá, že kdyby prostě jeden ten tvar umřel a zůstal jenom v nějakých ustálených spojeních, že by došlo k něčemu strašnému. Tolik jevů už z jazyka takto zmizelo a nikoho to už nežere.
Růžové lži.
28.6.2008 23:59 tomfi | skóre: 19
Rozbalit Rozbalit vše Re: Co se děje v KDE - 108 (27. 4. 2008)
Možná až budou lingvisté mluvit do používání pointrů v C++, tak se zde začneme bavit o vylepšování českého jazyka zjednodušením aby jej bylo schopno zvládnout více méně gramotných lidí ;)
Vždyť jsou to jen jedničky a nuly ...
Salamek avatar 28.6.2008 00:55 Salamek | skóre: 20 | blog: salamovo
Rozbalit Rozbalit vše Re: Co se děje v KDE - 108 (27. 4. 2008)
k čemu mi je kmail na widlích , já ho potřebuju funkční v KDE :-D
Skutečně nemám v plánu zničit Microsoft. Bude to jen zcela neúmyslný vedlejší efekt.
David Watzke avatar 29.6.2008 01:46 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: Co se děje v KDE - 108 (27. 4. 2008)
V článku je 2x překlep KRrichTextWidget místo KRichTextWidget - jednou v perexu a pak v kódu.
“Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
David Watzke avatar 29.6.2008 01:48 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: Co se děje v KDE - 108 (27. 4. 2008)
No, není divu - koukám, že ty chyby jsou i v originále.
“Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon

Založit nové vláknoNahoru

ISSN 1214-1267  
© 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.