Portál AbcLinuxu, 19. dubna 2024 03:21


Nástroje: Začni sledovat (0) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře.

Diskuse byla administrátory uzamčena.

27.6.2003 07:36 Samael
Rozbalit Rozbalit vše Souhlas
Souhlasim s nazorem...Jsem pro jednotne balicky a hlavne funkcni...Nekdy je hodne tezke nainstalovat neco jineho nez oficialni balicek...Tohle odrazuje mnouho useru M$ od prechodu k Linuxu...Ja jsem presel (nelituju) ale nekdy z tech balicku nadsenej nejsem...Proc to nesjednotit?Je to jen muj nazor tak me za nej laskave nekamenujte...
27.6.2003 08:43 met | skóre: 9 | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Souhlas
A pokud nekdo ma Lindows, tak ma "So much software for one click, folks at Microsoft are sick..." ;-) Jak se zpiva v jejich reklamnim shotu
27.6.2003 09:10 Petr Krčmář | skóre: 60 | Liberec
Rozbalit Rozbalit vše Gzip
To s tím gzipem je naprosto geniální. Přemýšlel jsem, že si vyrobím nějaký antispamový filtr a už mám inspiraci. Díky. Ahoj Peter
Amatéři postavili Noemovu archu, profesionálové Titanic ...
27.6.2003 16:13 Ferš | skóre: 11 | Plzeň
Rozbalit Rozbalit vše spamassassin
A co takhle pouzit existujici spamassassin?
FlexiBee - internetový ekonomický systém i pro Linux
27.6.2003 09:18 Karel Zak
Rozbalit Rozbalit vše dreams of paradise
Mam jeste par bodu. ktere autor toho clanku o package systemu zapomel:

- lidi na celem svete by se meli mit radi
- kazdy by mel byt bohaty a zdravy
- na celem svete by mel byt mir
- a pokud mozno by vsichni meli verit v jednoho boha

... presne do takoveho sveta se hodi ten vysneny system pro profesionalni linuxare a jejich babicky.

K tomu autoconf/make, Makefile umoznuje includovat takze staci mit jeden Makefile se zakladnima pravidlama a promennyma kde vse potrebne nastavuje ./configure a dalsi Makefiles mohou mit cca 15 radek. Takze zadne dlouhe a neprehledne soubory.
27.6.2003 09:32 Lukáš Zapletal | skóre: 42 | blog: lzapův svět | Olomouc
Rozbalit Rozbalit vše Jakarta Ant
Chudak Andrew asi nezna Ant. Ach jo. Je mi ho tak lito...
Later --- Lukáš Zapletal
27.6.2003 09:48 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
Rozbalit Rozbalit vše Jakarta Ant
jenze ant neni zadny drobecek (vlastne mravenecek) - jestli se nepletu, tak pro plnou funkcnost vyzaduje JDK (nikoliv pouze JRE); to neni zrovna skromny pozadavek, ne?
27.6.2003 10:24 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Jakarta Ant
nicmene ant je skvely a vsechny ty unixove make, configure atd. na nej zdaleka nemaji ;-)
Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
27.6.2003 18:49 gmmns
Rozbalit Rozbalit vše Jakarta Ant
Ale dokud neni mozne distribuovat JDK jako soucast distribuci, tezko se Ant stane standardnim buildovacim nastrojem...
1.7.2003 12:15 kato
Rozbalit Rozbalit vše Jakarta Ant
Jenomze napsat v automake je prace relativne na chvili a jdou tam delat i takove veci, jako je zjistovani chyb v pouzivanych knihovnach a pripadne zakompilovani work-aroundu. Configure.in muzu pouzit uz z nejakeho sveho podobneho projektu, to celou vec jeste urychli. Makefile.am maji jen nekolik radek, kde se pise, co se preklada, cim a jestli je vysledek program/knihovna a jestli se instaluje. Hlavni vyhodu vydim prave v te delce a v tom, ze neni problem se v tom zorientovat. Udelat antove deskriptory mi trva vzdycky delsi dobu (a nedelam to zrovna prvne), vysledek je docela dlouhy, hodne neprehledny (a to i kdyz se snazim pouzivat pro zkraceni entitovy zapis). Krom toho si nejsem vedom toho, ze by out-of-box ant umel jednoduse resit zavislosti mezi soubory (aby se prekladalo jenom to, co fakt musi) nebo ze by sel pouzit i s necim jinym nez s javou. V enterprise sfere pak navic ant pokracuje nekompatibilitou -- viz asant, jagant a buhvijaky jeste ant s novymi/jinymi vestavenymi cily. Proti antu celkem nic nemam, celkove mi tam myslenka ale neprijde nijak prevratna -- grafove zavislosti buildu jsou reseny sice XML syntaxi, ale vlastne stejne jako v make, prikazy shellu nahrazuji kousky javy. Slusnej nastroj, ale tak na to, aby sedel schovanej za nejakym generatorem nebo IDE...
27.6.2003 14:01 Mato
Rozbalit Rozbalit vše Jakarta Ant
Kto preportuje Ant z Javy do C++ (alebo niecoho ineho) ma u mna pivo a budem ho nadovsetko lubit.

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.