Portál AbcLinuxu, 18. dubna 2024 06:25


Nástroje: Začni sledovat (0) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře.

Vložit další komentář
9.7.2003 13:03 wolf
Rozbalit Rozbalit vše ms off
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
jaktoze ms office nema? ma! je na to primo lista a jdou pomoci ni delat vektorove veci po cele plose dokumentu. a jsou tam i ruzne preddefinovane objekty, do kterych se da snadno psat - sipky, bubliny, obdelniky. bezva vec
9.7.2003 13:28 met | skóre: 9 | Praha
Rozbalit Rozbalit vše ms off
No, ale neco jineho je lista pro vkladani vektorovych objektu a program pro kresleni vektorovych obrazku. Netvrdim, ze se neda pomoci obehu vyrobit stejny vysledek, ale o necem jinem cele to jest ;-)
9.7.2003 15:10 Antonin Fabicovic | skóre: 21
Rozbalit Rozbalit vše 3D grafika = vyphongovana koule?
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Ne, dekuji, uz jsem zvracel. :-( Tohle je pro 99% apliakci naprosto nepouzitelne, maximalne tak pro deti na hrani, stejne jako podobne funkce ve Wordu (tam je jeste jedna vetsi zbesilost jmenem WordArt)
10.7.2003 07:17 Remenec Juraj
Rozbalit Rozbalit vše 3D grafika = vyphongovana koule?
Nejaka lista s par tlacitkami vo WORDE a samotny program OO Draw sa nedaju porovnavat. Napriklad aj preto, ze DRAW ponuka 100x viac moznosti, nez nejaky pochybny MS nastroj. Aj ked netvrdim, ze je DRAW uplne dokonaly, ale mnozstvo ludi si ho pochvaluje a dokonca tvrdia, ze je lepsi, nez CorelDRAW.
theo avatar 10.7.2003 19:33 theo | skóre: 15 | Rožnov ... hádej který?
Rozbalit Rozbalit vše 3D grafika = vyphongovana koule?
uff. srovnavat oo draw s corelem -- tomu rikam odvaha. nechci flamovat, ale oo draw nedosahuje ani kvalit xary a ta zdaleka neni plnohodnotny corel. napriklad ovladani krivek v oo -- neintuitivni des, multiselekty -- hruza, atd... osobne mam pocit, ze draw je ze vseho nejmene povedena soucast oo. writer povazuju za jednoznacne lepsi nez word, ale draw je imho nepouzitelny. pro praci s vektorovou grafikou jsem si chtel poridit sodipodi, ale na slackwarovi neco takoveho nainstalit je temer nemozne (zavisosti v gtk vymyslel idiot) -- neprojde to pres configure (zkousel jsem to trikrat, pokazde nekolik hodin -- bezuspesne).
Sine ira et studio
11.7.2003 07:24 Remenec Juraj
Rozbalit Rozbalit vše 3D grafika = vyphongovana koule?
Osobne mam na vec rovnaky nazor ako vy. Ale u nas su aj kolegovia, co uz nieco na CORELe odpracovali a na DRAWe tvrdia, ze sa im pracuje lepsie :-). No neviem ja osobne ako Linux pouzivatel moc na vyber nemam, takze tak ako tak musim pouzivat DRAWa. Celkom dobry sa mi ale zda napriklad aj XFIG.
theo avatar 14.7.2003 18:26 theo | skóre: 15 | Rožnov ... hádej který?
Rozbalit Rozbalit vše 3D grafika = vyphongovana koule?
mno xfig... zase -- afaik tam nejdou delat takove veci jako treba stiny (coz v xare lze velmi snadno), gradientni vyplne atd... aspon v tech verzich co jsem mel v ruce...
Sine ira et studio
15.7.2003 08:17 Remenec Juraj
Rozbalit Rozbalit vše 3D grafika = vyphongovana koule?
No neviem co myslite gradientom, ale u nas sa vo vektorovej grafike pouzivame na vypln rozne srafovania a tie XFIG ponuka v hojnom pocte. Navyse sa s mi s nim velmi dobre kresli a vysledok vyzera ovela profesionalnejsie nez v DRAWe. Co mi na XFIG chyba je moznost napr. zlievat.
9.7.2003 21:06 Michal
Rozbalit Rozbalit vše PDF a čeština
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Ahoj, omlouvám se za mírný offtopic, ale měl bych jeden dotaz, který s OO souvisí. Když používám export do PDF v OO_writer verze 1.1 beta 2 (dělala to i beta 1), tak většina českých znaků (s háčky a některé i s čárkami)ve výsledném PDFku je nahrazena otazníky. Setkali jste se s podobnými problémy? Díky za radu.
9.7.2003 22:43 Michal
Rozbalit Rozbalit vše PDF a čeština
Ještě jedna věc. Někde jsem se dočetl,že by to mohlo být nějak špatně nastaveným GhostScriptem. Tak to nevim jak... když dokument z OO totiž uložím jako postscript a pak ho manuálně pomocí gs převedu na .pdf tak je vše v pohodě.
10.7.2003 07:14 Remenec Juraj
Rozbalit Rozbalit vše PDF a čeština
Na teto problem som nadabil aj ja. Zmenil som vsak fonty a vsetko sa rozbehlo dobre. Myslim, ze anglicky OO ma problem s diakritikou na niektorych fontoch a to aj tam, kde by sme to najmenej cakali. Najlepsie je si naimportovat nove fonty (ttf) a s nimi mi to slapalo v pohode. Alebo, takisto mozte vyskusat tlacenie do PDF - cez menu tlacit. Tam bol myslim, vysledok zase odlisny, nez pri samotnom exporte.
16.7.2003 08:27 Michal
Rozbalit Rozbalit vše PDF a čeština
Tak jsem kolem toho trosku badal... Opravdu s TTF by melo vse fungovat bez problemu uz nyni. S fonty Type1 je situace trosku horsi, ale doufejme, ze vse daji do poradku (nahlaseno jako bug). Jinak zatim nejspolehlivejsi cesta je stale ulozeni pri tisku do postscriptu a nasledny export pomoci externiho programku (napr. Ghostscriptu) do *.pdf. Tam jsem nenarazil ani na jeden problem, i fonty Type1 bez problemu.

Založit nové vláknoNahoru

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.