Portál AbcLinuxu, 25. dubna 2024 11:16


Nástroje: Začni sledovat (1) ?Zašle upozornění na váš email při vložení nového komentáře.

Vložit další komentář
30.10.2003 10:24 Tomáš Pelc | skóre: 22 | blog: multimedialni_pc_k_LCD_TV
Rozbalit Rozbalit vše datum do nazvu
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Jak přidat datum do názvu vygenerovaného (*.txt) souboru?
30.10.2003 10:38 Martin Masin
Rozbalit Rozbalit vše datum do nazvu
Pomoci prikazu date (viz man date), napr. takto: touch jmeno_`date '+%d.%m'`.txt.
30.10.2003 12:06 Ales
Rozbalit Rozbalit vše klavesova zkratka
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
napsal jsem script ale resim aspon pro mne neresitelny problem. Da se ke spusteni tohoto scriptu nastavit nejaka globalni klavesova zkratka? Diky za pripadnou radu.
30.10.2003 12:42 zlosyn | skóre: 24
Rozbalit Rozbalit vše klavesova zkratka
S uspechem prave k temto ucelum pouzivam xbindkeys
http://hocwp.free.fr/xbindkeys/xbindkeys.html
30.10.2003 14:46 Pet
Rozbalit Rozbalit vše xargs ???
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
A co to napsat takhle: find . \! -path './md5sum.txt' -type f -exec md5sum {} \; > md5sum.txt Ja vim, to uz tam neni ta roura, ale vzdyt ona tam byla tak hezoucka ;-)
31.10.2003 02:24 C.
Rozbalit Rozbalit vše xargs ???
No ono je jeste jednoduzsi: md5sum .* * > md5sum.txt Berme to jako ukazkovy priklad ;)
31.10.2003 09:29 Pet
Rozbalit Rozbalit vše xargs ???
Je to jednoduzsi, ale uz to neprochazi podadresare. Pro puvodni funkcnost to lze samozrejme zjednodusit na md5sum `find . \! -path './md5sum.txt' -type f` > md5sum.txt kde se md5sum pousti jen jednou, ale to uz pouziva figl, ktery se jeste neprobiral.
1.11.2003 11:28 maleprase | skóre: 28
Rozbalit Rozbalit vše xargs ???
tohle imo nebude fungovat pro velky pocet souboru tipoval bych to na hlasku: Argument list too long
Fuky avatar 1.11.2003 11:50 Fuky | skóre: 52 | blog: 4u
Rozbalit Rozbalit vše xargs ???
Trefa :-D V případě mnoha malých souborů bude toto řešení samozřejmě mnohem rychlejší, ale čím větší bude velikost souborů tím menší bude rozdíl v rychlosti. A navíc u rychlejšího řešení nastává níže uvedený problém. bash: /usr/bin/md5sum: Příliš dlouhý seznam argumentů To je hlavní nevýhoda rychlého řešení, takže rychleji neznamená vždy nejlépe ;-))
31.10.2003 08:16 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
Rozbalit Rozbalit vše xargs ???
Z hlediska vhodnosti je toto řešení až na posledním místě, protože spouští zbytečně tisíc procesů (na každý soubor zvlášť).
30.10.2003 21:19 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
Rozbalit Rozbalit vše proc to delat jednoduse kdyz to jde slozite?
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Zdravim Mozna jsem natvrdlej, ale muzete mi nekdo sem napsat skript, kterej me ve smycce for..do..done bude postupne do promenny $soubor cpat jednotlivy soubory v aktualnim adresari? kdyz pak doprostred smycky dam echo $soubor, tak abych dostal vypis souboru podobny vypisu prikazu ls (ale v jednom sloupecku a bilim pismem). Ze skriptu uvedeneho vyse jsem vyplodil, ze toto je to co potrebuju, samozrejme to nefunguje #!/bin/bash koren=$(pwd) for soubor in *; do echo soubor; done Diky Zdenek
www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
31.10.2003 02:27 C.
Rozbalit Rozbalit vše proc to delat jednoduse kdyz to jde slozite?
for soubor in .* *; do echo $soubor; done Pozor na mezery v nazvech souboru - umeji pekne zamotat hlavu ;)
31.10.2003 10:30 Hynek (Pichi) Vychodil | skóre: 43 | blog: Pichi | Brno
Rozbalit Rozbalit vše proc to delat jednoduse kdyz to jde slozite?
A aby vám hlavu nezamotali, tak
for soubor in .* *; do echo "$soubor"; done
viz.
[work]# touch wd\ kuk\$.aj\*
[work]# ls
wd kuk$.aj*
[work]# for soubor in *; do echo "$soubor"; done
wd kuk$.aj*
XML je zbytečný, pomalý, nešikovný balast, znovu vynalézané kolo a ještě ke všemu šišaté, těžké a kýčovitě pomalované.
31.10.2003 11:26 Zdenek Stryhal
Rozbalit Rozbalit vše proc to delat jednoduse kdyz to jde slozite?
Zkuste toto: for in `ls -1` Hodne uspechu! ZS
31.10.2003 16:18 Hynek (Pichi) Vychodil | skóre: 43 | blog: Pichi | Brno
Rozbalit Rozbalit vše proc to delat jednoduse kdyz to jde slozite?
To není vůbec dobrý nápad. Zkuste si do toho adresáře vytvořit pár souborů rypu
touch \*\ \*\ \*\ pokus
a pak třeba
for i in `ls`;do echo "$i";done
a pak pro změnu třeba
for i in `ls`;do echo $i;done
Expanze je sfiňa :-) V prvním případě to jednou expanduje v příkazu for a v druhém projistoru ještě jednou v příkazu echo a jestli tam dáš ls, nebo ls -1 na tom nic nezmění. Trochu overkill řešení zadání mě napadlo:
ls|tee /dev/null
:-D
XML je zbytečný, pomalý, nešikovný balast, znovu vynalézané kolo a ještě ke všemu šišaté, těžké a kýčovitě pomalované.
31.10.2003 16:52 Pet
Rozbalit Rozbalit vše proc to delat jednoduse kdyz to jde slozite?
Kdyz se mi nechce psat ls -1 --color=never kterezto zatezuje system o neco mene, tak lze pouzit i ls|cat ktere funfuje stejne a je o plnych 10 znaku kratsi nez varianta s tee ;-). Ale myslim, ze v puvodnim dotazu byl vypis jmena souboru pouze jako priklad.
31.10.2003 17:43 dany
Rozbalit Rozbalit vše proc to delat jednoduse kdyz to jde slozite?
ked sa trochu uvedomime, staci dat
touch \*\ \*\ \*\ pokus
touch \*\ \*\ \*\ pokus\ \*
for i in "`ls`";do echo "$i";done
bye :)
3.11.2003 18:12 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
Rozbalit Rozbalit vše diky vsem
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Zdravim Diky za rady. echo $soubor byl skutecne jen priklad, potrebuju prejmenovavat tisice souboru v adresari. Problem byl samozrejme mezi klavesnici a zidli, mel jsem tam echo soubor, ma tam byt echo $soubor. Divil jsem se proc mi to nekolikrat pod sebou napsalo soubor soubor soubor... proc mi to nedoslo. Zajimavy mi prijde ze si nikdo z vas nevsiml ze mi tam ten $ chybi. Zdenek
www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
4.11.2003 16:18 Keson
Rozbalit Rozbalit vše diky vsem
Ahoj, ze chybi '$' si jiste vsimlo spousta lidi, hned nasledujici RE: uz ho tam ma :-) Ale ja chtel uvezt priklad, ktery tu jeste nebyl - a resi problemy mezer, koncu radku, hvezdicek a jinych zhovadilosti v nazvech souboru: find . -exec sh -c 'echo "$0" ' {} \; Enjoy
5.11.2003 18:31 Hynek (Pichi) Vychodil | skóre: 43 | blog: Pichi | Brno
Rozbalit Rozbalit vše diky vsem
hmm, tak na to mam jednoduzsi:
find
XML je zbytečný, pomalý, nešikovný balast, znovu vynalézané kolo a ještě ke všemu šišaté, těžké a kýčovitě pomalované.
18.12.2003 08:24 Tonik | skóre: 4
Rozbalit Rozbalit vše Jde vyhledat nekolik pripon najednou
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin
Zdravim muzu pomoci find hledat najednou nekolik pripon souboru > find -name '*.avi *.mp3....atd" Pujde to nejak.
Fuky avatar 21.12.2003 21:53 Fuky | skóre: 52 | blog: 4u
Rozbalit Rozbalit vše RE: Jde vyhledat nekolik pripon najednou
$ find -regex '.*\(avi\|mp3\)'
25.3.2009 14:05 jirka012
Rozbalit Rozbalit vše Re: BASH - II
Odpovědět | Sbalit | Link | Blokovat | Admin

jak se da udelat kdyz mam př:

strace příkaz 2>&1

a potřebuji aby se ten příkaz měnil podle zadaní argumentu pri spousteni skriptu. Mam například skript ./ahoj.sh FUNKCE ls, takze bych potreboval aby se ten strace vypisoval jako strace ls.

Fuky avatar 25.3.2009 16:05 Fuky | skóre: 52 | blog: 4u
Rozbalit Rozbalit vše Re: BASH - II

Založit nové vláknoNahoru

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

ISSN 1214-1267, (c) 1999-2007 Stickfish s.r.o.