abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 17:33 | Nová verze

    Canonical vydal (email, blog, YouTube) Ubuntu 24.04 LTS Noble Numbat. Přehled novinek v poznámkách k vydání a také příspěvcích na blogu: novinky v desktopu a novinky v bezpečnosti. Vydány byly také oficiální deriváty Edubuntu, Kubuntu, Lubuntu, Ubuntu Budgie, Ubuntu Cinnamon, Ubuntu Kylin, Ubuntu MATE, Ubuntu Studio, Ubuntu Unity a Xubuntu. Jedná se o 10. LTS verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | Komunita

    Na YouTube je k dispozici videozáznam z včerejšího Czech Open Source Policy Forum 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:22 | Nová verze

    Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.24. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 6.7 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 124. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Vypíchnout lze Spořič paměti (Memory Saver) automaticky hibernující karty, které nebyly nějakou dobu používány nebo vylepšené Odběry (Feed Reader).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:55 | Nová verze

    OpenJS Foundation, oficiální projekt konsorcia Linux Foundation, oznámila vydání verze 22 otevřeného multiplatformního prostředí pro vývoj a běh síťových aplikací napsaných v JavaScriptu Node.js (Wikipedie). V říjnu se verze 22 stane novou aktivní LTS verzí. Podpora je plánována do dubna 2027.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 8.2 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v informačním videu. Zdůrazněn je průvodce migrací hostů z VMware ESXi do Proxmoxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:11 | Nová verze

    R (Wikipedie), programovací jazyk a prostředí určené pro statistickou analýzu dat a jejich grafické zobrazení, bylo vydáno ve verzi 4.4.0. Její kódové jméno je Puppy Cup.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.4. 22:44 | IT novinky

    IBM kupuje společnost HashiCorp (Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad, Waypoint, Vagrant, …) za 6,4 miliardy dolarů, tj. 35 dolarů za akcii.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    24.4. 15:55 | Nová verze

    Byl vydán TrueNAS SCALE 24.04 “Dragonfish”. Přehled novinek této open source storage platformy postavené na Debianu v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.4. 13:44 | IT novinky

    Oznámeny byly nové Raspberry Pi Compute Module 4S. Vedle původní 1 GB varianty jsou nově k dispozici také varianty s 2 GB, 4 GB a 8 GB paměti. Compute Modules 4S mají na rozdíl od Compute Module 4 tvar a velikost Compute Module 3+ a předchozích. Lze tak provést snadný upgrade.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    KDE Plasma 6
     (73%)
     (9%)
     (2%)
     (17%)
    Celkem 763 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Dotaz: Spusteni skriptu pri startu

    17.2.2004 15:40 Milda Cepelka
    Spusteni skriptu pri startu
    Přečteno: 950×
    Potreboval bych vedet, jak se da spustit nejaky skript pri spusteni pocitace. Mam viceuzivatelsky system, a podle me by to melo jit zapsat do .login, ktery ma kazdy uzivatel ve svem domacim adresari. Poradte, popripade navrhnete reseni. Diky

    Odpovědi

    17.2.2004 15:57 ivok
    Rozbalit Rozbalit vše Spusteni skriptu pri startu
    Ehm, při spuštění počítače (obecně /etc/rc.d/rc.local, ale záleží na distribuci) nebo při přihlášení uživatele? Jednoho konkrétního (.profile) nebo jakéhokoliv (/etc/profile)?

    BTW: Dokumentace k BASHi
    3.7.2004 18:12 Tomáš Fráň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spusteni skriptu pri startu
    Vím že jsem můj dotaz nepatří přesto Vás žádám o radu. Mám připojenou myš na sériovém portu v PC. Je to klasická třítlačítková myš s kolečkem Genius netscroll. Dříve v Mandrake vše fungovalo. Teď mám Slackware 9.1 a když nastartuji KDE a hýbnu myší, myš se schová do pravého horního rohu a už nic nedělá. Díky moc
    17.2.2004 16:00 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Spusteni skriptu pri startu
    Moc asi nehledals, tato otázka je tu co týden...

    Podle distribuce do /etc/rc.d/rc.local; vytvořit nový skript v /etc/init.d/ a přidat ho chkconfigem nebo nalinkovat do /etc/rcdefaultní_runlevel.d/ (což bývá často rc5.d či rc3.d); případně i jinam...

    Jinak spouštět něco při startu počítače a při přihlášení uživatele je dost rozdíl, takže se rozhodni, co vlastně chceš.
    2.7.2004 01:51 Jirka3 | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spusteni skriptu pri startu
    Ahoj lidičky. Jsem tu novej, a v linuxu se ještě moc nevyznám. Potřebuju, aby se mi při spouštění Linuxu (ještě před Login-em) automaticky proved tento příkaz:

    ./home/tss/teamspeak2-server_startscript start

    (alespoň takto to spouštím z konzole, v DOSu bych to udělal tak, že bych to dal do AUTOEXEC.BAT ale tady nic takovýho nevidim), vím že je to někde v ./etc ale dál nic nechápu. Mám Mandrake Linux 10.0

    Všem předem děkuji, rád se něco přiučím.

    Jirka
    2.7.2004 07:15 llook | skóre: 8 | blog: l'blog | Prágl
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spusteni skriptu pri startu
    Něco málo o zaváděcím procesu se můžete dozvědět z článku na Rootu: Inicializace aneb od Initu k Runitu (1)

    V Mandraku tedy nejspíš bude řešením udělat symbolický odkaz do adresářů /etc/init.d/rc2.d, /etc/init.d/rc3.d, /etc/init.d/rc5.d.

    ln -s /home/tss/teamspeak2-server_startscript /etc/init.d/rc2.d/teamspeak2-server_startscript

    ln -s /home/tss/teamspeak2-server_startscript /etc/init.d/rc3.d/teamspeak2-server_startscript

    ln -s /home/tss/teamspeak2-server_startscript /etc/init.d/rc5.d/teamspeak2-server_startscript
    10 REM Dej si pauzu... 20 FOR DELAY=1 TO 5000 : NEXT DELAY
    2.7.2004 08:03 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spusteni skriptu pri startu
    To tedy nevím, jak bude fungovat, když ty linky nezačínají Snn.
    2.7.2004 08:26 Jirka3 | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spusteni skriptu pri startu
    Snn nevím co je, ale až se dostanu domů, vyzkouším to co napsal llook.
    Louis de Bussy avatar 2.7.2004 08:35 Louis de Bussy | skóre: 28 | Kolín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spusteni skriptu pri startu
    Pokud mě neklame paměť, tak Sxx znamená proveď při startu a Kxx při shutdownu. Kde xx je pořadí provádění skriptů.
    -- Help! I'm being held prisoner in chinese laundry!
    2.7.2004 08:43 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spusteni skriptu pri startu
    Pokud je ta věc, co ji máš spouštět, normální startovací skript, tak ho nahraj do /etc/init.d

    chkconfig --add teamspeak2-server_startscript

    chkconfig --level 2345 teamspeak2-server_startscript on

    což udělá ty linky, ovšem správně ;)

    Pokud není, vraž to do rc.local.
    Louis de Bussy avatar 2.7.2004 09:41 Louis de Bussy | skóre: 28 | Kolín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spusteni skriptu pri startu
    > což udělá ty linky, ovšem správně ;)

    Ovšem v případě, že máte RedHat nebo cosi takového.
    V Debian GNU/Linuxu jsou pro správu init skriptů určeny file-rc, update-rc.d, rcconf.

    Sám to řeším ruční prací jako llooke, kterému ovšem v příkladu cosi chybí, jak správně poznamenal Yeti.

    cd /etc/rc.d/rc3.d/
    ln –s ../init.d/teamspeak2-server_startscript ./S99teamspeak2-server_startscript
    -- Help! I'm being held prisoner in chinese laundry!
    2.7.2004 09:51 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spusteni skriptu pri startu
    [Cite] Mám Mandrake Linux 10.0. [/Cite]

    ;-)
    Louis de Bussy avatar 2.7.2004 10:25 Louis de Bussy | skóre: 28 | Kolín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spusteni skriptu pri startu
    Whops. Přehlédl jsem.
    -- Help! I'm being held prisoner in chinese laundry!
    2.7.2004 11:43 Jirka3 | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spusteni skriptu pri startu
    Jak tak koukám, nápady se jen linou, díky. Tady z práce (civilka) ze školy to neudělám, jelikož tu maj squid a dansquardian a ten mě PUTTY nepustí... takže pokud bude někdo z vás k zastižení po 20-té hodině (kdyby byl provlém)...

    Ještě jednou díky a když vás ještě něco napadne sem s tim :-)

    PS. pokud by měl někdo chuť, po rozbalení tohoto souboru:

    ftp://webpost.teamspeak.org/releases/ts2_server_rc2_20201.tar.bz2

    je mezi nimi i ten startovací skript. Odsud se tam nedostanu, že bych kousek překlepal sem do fóra.

    Díky
    3.7.2004 13:02 Jirka3 | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spusteni skriptu pri startu
    Ahoj, tak jsem zkoušel a zkoušel a zjistil jsem, že ten program se nesmí spouštět pod root ale jen pod tss uživatelem a zkoušel jsem různý ty věcičky co jste mi psali, ale nějak to nefachčí (nebo to neumim) chybí tomu vždycky na konci ten dodatek ...../teamspek2-server-startscript start (bez toho start se to prostě nepustí) a když to dám do rc.local na konec, tak nic, když to dám ro rc2.d rc3.d rc4.d tak taky nic...
    3.7.2004 14:39 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spusteni skriptu pri startu
    Spouštění pod uživatelem XYZ má snad zařizovat ten startovací skript... to je nějaký polotovar? ;-)

    S argumentem start to spustí init (tedy spíš /etc/rc.d/rc), když link v /etc/rcX.d začíná Snn (a když Knn, tak s argumentem stop). To určitě funguje, protože se tak spouští všechno ostatní.

    Jak to nefunguje, když to dáš do rc.local (včetně start, samozřejmě)? Snad to musí vypsat nějakou chybu?
    3.7.2004 14:45 Jirka3 | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spusteni skriptu pri startu
    no právě, že když to restartuju, tak se to jako služba nespustí, žádná chyba, no prostě jako bych tam do rc.local nic nepřidal. Máš ICQ?
    3.7.2004 14:49 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spusteni skriptu pri startu
    Tak to spouštěj

    sh -x teamspek2-server-startscript start

    nebo do toho dopiš nějaké debugovací hlášky, ať je poznat, kde to skončí a proč to nic nespustí.

    Můj postoj k ICQ snadno zjistíš v mém profilu ;-)
    3.7.2004 17:48 Jirka3 | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spusteni skriptu pri startu
    tak jsem to napsal, a vyjelo:

    [tss@server tss2_rc2]$ sh -x teamspeak2-server_startscript start

    + '[' -e tsserver2.pid ']'

    + '[' 510 = 0 ']'

    + echo 'starting the teamspeak2 server'

    starting the teamspeak2 server

    + '[' -e server_linux ']'

    + '[' '!' -x server_linux ']'

    + '[' -x server_linux ']'

    + ./server_linux -PID=tsserver2.pid

    TeamSpeak Server Daemon started with PID 3005

    + exit 0

    [tss@server tss2_rc2]$

    tak nevim, když to zadám do rc.local tak se to nespouští. pokud to spustim pod ROOTem tak se ten skript zacykluje v nějaký hlášce o tom, že by se to nemělo spouštět pod ROOTem.
    3.7.2004 20:58 unchallenger | skóre: 69 | blog: unchallenger
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spusteni skriptu pri startu
    Takže je to polotovar, který namísto toho, aby si to uid vyřešil, tak si stěžuje, takže to spouštěj

    su to_správné_uid -c 'blabla start'
    4.7.2004 04:29 Jirka3 | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Spusteni skriptu pri startu
    Tak díky všem za pomoc, už mi to funguje :-)

    přidal jsem to do rc.local pomocí:

    # TeamSpeak start v rc.local

    cd /home/tss/tss2_rc2

    rm tsserver2.pid #před zavedením TeamS. nesmí tsserver2.pid existovat!

    su tss -c './server_linux -PID=tsserver2.pid'

    cd

    # konec "TeamSpeak start"

    ----- Jirka

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.