abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 16:11 | Nová verze

    Bylo oznámeno (cs) vydání Fedora Linuxu 40. Přehled novinek ve Fedora Workstation 40 a Fedora KDE 40 na stránkách Fedora Magazinu. Současně byl oznámen notebook Slimbook Fedora 2.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 13:44 | Upozornění

    ČTK (Česká tisková kancelář) upozorňuje (X), že na jejím zpravodajském webu České noviny byly dnes dopoledne neznámým útočníkem umístěny dva smyšlené texty, které nepocházejí z její produkce. Jde o text s titulkem „BIS zabránila pokusu o atentát na nově zvoleného slovenského prezidenta Petra Pelligriniho“ a o údajné mimořádné prohlášení ministra Lipavského k témuž. Tyto dezinformace byly útočníky zveřejněny i s příslušnými notifikacemi v mobilní aplikaci Českých novin. ČTK ve svém zpravodajském servisu žádnou informaci v tomto znění nevydala.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    dnes 13:33 | Komunita

    Byla založena nadace Open Home Foundation zastřešující více než 240 projektů, standardů, ovladačů a knihoven (Home Assistant, ESPHome, Zigpy, Piper, Improv Wi-Fi, Wyoming, …) pro otevřenou chytrou domácnost s důrazem na soukromí, možnost výběru a udržitelnost.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:00 | Nová verze

    Společnost Meta otevírá svůj operační systém Meta Horizon OS pro headsety pro virtuální a rozšířenou realitu. Vedle Meta Quest se bude používat i v připravovaných headsetech od Asusu a Lenova.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:33 | IT novinky

    Společnost Espressif (ESP8266, ESP32, …) získala většinový podíl ve společnosti M5Stack, čímž posiluje ekosystém AIoT.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:44 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 3.5 svobodného multiplatformního softwaru pro editování a nahrávání zvukových souborů Audacity (Wikipedie). Přehled novinek také na YouTube. Nově lze využívat cloud (audio.com). Ke stažení je oficiální AppImage. Zatím starší verze Audacity lze instalovat také z Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:44 | Zajímavý článek

    50 let operačního systému CP/M, článek na webu Computer History Museum věnovaný operačnímu systému CP/M. Gary Kildall z Digital Research jej vytvořil v roce 1974.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 16:22 | Pozvánky

    Byl zveřejněn program a spuštěna registrace na letošní konferenci Prague PostgreSQL Developer Day, která se koná 4. a 5. června. Na programu jsou 4 workshopy a 8 přednášek na různá témata o PostgreSQL, od konfigurace a zálohování po využití pro AI a vector search. Stejně jako v předchozích letech se konference koná v prostorách FIT ČVUT v Praze.

    TomasVondra | Komentářů: 0
    včera 03:00 | IT novinky

    Po 48 letech Zilog končí s výrobou 8bitového mikroprocesoru Zilog Z80 (Z84C00 Z80). Mikroprocesor byl uveden na trh v červenci 1976. Poslední objednávky jsou přijímány do 14. června [pdf].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 02:00 | IT novinky

    Ještě letos vyjde Kingdom Come: Deliverance II (YouTube), pokračování počítačové hry Kingdom Come: Deliverance (Wikipedie, ProtonDB Gold).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    KDE Plasma 6
     (71%)
     (10%)
     (2%)
     (17%)
    Celkem 693 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Dotaz: nod32 a postfix

    29.11.2004 11:07 jordan
    nod32 a postfix
    Přečteno: 841×
    dobry den chtel bych se zeptat na antivir NOD32. Mam nainstalovany Postfix a chtel bych rozchodit tento antivir. Po instalaci NOD32 jsem postupoval podle kroku 4 v publikaci ze stranek nodu32 ale vysledek je takovy ze postu odeslu ale ta uz nikomu neprijde. bezi mi jak nod32d tak nod32smtp ale pri pokusu dostat se pres telnet na port 2525 nebo 2526 mi pise ze se pripojeni nezdarilo... muzete mi nekdo poradit... jo jeste jedna vec, pouzivam Maildir a jako MDA mam courier-pop...

    Odpovědi

    29.11.2004 14:19 jordan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nod32 a postfix
    zkusil jsem odinstalovat a znovu nainstalovat nod32 a ted mam tento problem: pustim nod32d nod32smtp ale kdyz dam postfix start tak mi sice vypise starting mail system bez chyby ale demon master se mi nerozbehne... do master.cf jsem pridal:
    localhost:2525 inet n - n - 2 smtpd -o content_filter -o myhostname=mujpocitac.cz
    a do main.cf jsem pridal
    content_filter=smtp:localhost:2526
    v nod32.cf
    listen_port=2526
    server_addr="localhost"
    server_port=2525
    
    30.11.2004 06:30 jordan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nod32 a postfix
    tak jeste jednou, odinstaloval jsem nod32lms, ted mi emaily chodi tak jak maji.... chci se zeptat jestli je tu nekdo, komu chodi nod32 s postfixem? jestli ano, tak jak postupoval...

    pripominam ze pouzivam

    home_mailbox=Maldir/ 
    myhostname=pavel.sy.cr
    
    zatim jsem vzdy postupoval podle bodu 4, coz je

    do nod32.cf

    listen_port = 2526
    sever_addr = "196.128.1.10"
    server_port = 2525
    
    do master.cf
    localhost: 2525 inet n - n - 2 smtpd -o content_filter -o myhostname=pavel.sy.cr
    
    a do main.cf
    content_filter = smtp:localhost:2526
    
    30.11.2004 10:40 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nod32 a postfix
    Nechapu, proc se neobratite na podporu u vyrobce...

    Jinak teda nevim, jak to ma udelano NOD32, ale u jinych AV (ClamAV, BitDefender...) je nutne pouzit cosi, co ten email rozebere na jednotlive casti, ktere pak antivirovy program zkontroluje. Jinak to proste nefunguje. Napr. amavisd-new.
    30.11.2004 11:45 jordan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nod32 a postfix
    na podporu u vyrobce jsem se obratil, ale nejsou prave nejrychlejsi, maji toho zrejme vic... :(

    nekde se mi zatim toula posta a ja nevim kde alespon uz mi nod32 neshazuje Postfixe coz pred tim delal...

    30.11.2004 13:58 jordan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nod32 a postfix
    tak jsem udelal dalsi zmeny a uz mi zase posta chodi uz jen s tim problemem ze mi ji nod32 nekontroluje :) f**k ... da se nejakym zpusobem rict courier-popu aby postu nevybiral z maildiru ale z /var/spool/mail ? nebo nevite nekdo jak udelat aby mi nod32 sebral postu prekontroloval a vratil ji do Maildiru aby ji mohl courier-pop dorucit?
    30.11.2004 14:04 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nod32 a postfix
    Obavam se, ze vas ponekud nechapu. Ten antivirus ma kontrolovat prichozi/odchozi postu pres SMTP. Co do toho motate POP3?
    1.12.2004 06:26 jordan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nod32 a postfix
    ja vim ze ma kontrolovat postu pres smtp, to je mi jasne ja po nem nic jineho ani nechci. Jen rikam ze kdyz se ridim krokem 4 dane prirucce, tak se mi nekam nevim kam straceji emaily a do maildiru se vubec nedostanou, odkud by je mel courier-pop vzit a dorucit... Zkusim to s tim amavisem.... Co se tyce toho ze NOD32 je na serveru draha zalezitost, tak to mate pravdu ale ja sem ho nekupoval (koupili ho kdyz jsem tu jeste nebyl) a tem co do toho dali ty penize nemuzu rict ze na NOD32 kaslu a ze jim to udelam podle clanku na rootu pres Amavis a Clam...
    1.12.2004 07:59 Kamorek | skóre: 33 | blog: předvolební mazec | VB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nod32 a postfix
    To je vsechno pekny. OK. At je tam NOD, ale jak paneboze mam vedet, co je ve clanku 4 v dodane prirucce? Jezisimarjaaaa. My ji u sebe nemame.

    Pokud si myslis, ze ti bude chodit NOD32 primo s postfixem, tak to jako nebude, uz jsme to tu nekolikrat ventilovali. Bez Amavisu-new (napriklad) to chodit proste nebude. Ten rozebere emaily, preda je antiviru. (jak prichozi, tak odchozi - default). Antivir je zkontroluje, preda zpet amavisu, ten to slozi dohromady a odesle, nebo vlozi do schranky...
    Taky si udělám nějakou studii.
    1.12.2004 08:14 jordan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nod32 a postfix
    jde o clanek NOD32 for Linux Mail Server... ze
    http://www.nod32.com/LMS_user_guide.pdf
    v tomto clanku prave o amvisu vubec nic nepisou a nepisou o amavisu ani vyrobci firma Esetsoftware... popisuji nejake nataveni prime "spoluprace" NOD32 a postfixu... Uz tu jednou byla dikuze o tomto problemu nicmene tak nejak opet autor zapomnel dodat jak to dopadlo a co proto udelal, jenom se zaradoval a smmitec... :(
    1.12.2004 08:41 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nod32 a postfix
    Ale vzdyt ten amavis muze s NODem klidne spolupracovat... NOD32 je velmi kvalitni antivir a kdyz uz ho mate koupeny, tak proc ho nevyuzit? Ja nevim, jestli NOD umi pracovat primo z postfixem jako content filtr, ale v amavis-new je primo pripravena konfigurace pro NOD, tak tam asi nebude jen tak zbytecne, ne? Nehlede na to, ze pokud pouziteje amavis, muzete soucasne filtrovat i spam.
    1.12.2004 08:49 jordan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nod32 a postfix
    uz se asi dve hodin snazim naistalovat amavis ale... nekde sem si precetl ze je dobre si naistalovat amavisd-new jako instalacni balik pro mou distribuci, ale... od te doby nedelam nic jineho nez instaluji perlove moduly... nenasel by se nekde nejaky balicek ktery obasahoval vsechny potrebne? asi ne ze? :(
    1.12.2004 08:59 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nod32 a postfix
    Perlove moduly instaluju zasadne pres CPAN, odhadem zalezitost tak na dvacet minut.
    2.12.2004 05:57 jordan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nod32 a postfix
    tohle mi napsali z technicke podpory NOD32:

    Co se tyka produktu NOD32 pro Linux Mail Server, Amavis 
    neni potreba pouzivat ba dokonce ho ani nelze pouzit. NOD32 LMS 
    dokaze komunikovat primo s Postfix.
    30.11.2004 16:47 Kamorek | skóre: 33 | blog: předvolební mazec | VB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nod32 a postfix
    jak rika jm.

    Musis mit nainstalovany amavis-new. V amavisd.conf si odkomentujes pasaze s NOD32 (ted jsem se dival a jsou tam) a melo by ti to chodit. Kazdopadne bude treba upravit postfix. A jam ClamAV, je to zdarma a jede jak pila. NOD32 je na stanicich, ale na server je to zbytecne drahy.
    Taky si udělám nějakou studii.
    30.11.2004 17:05 Michal Sobek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nod32 a postfix
    Jinak cca před rokem vyšel na Rootu solidní článek na téma mail serveru a antiviru, snad bude také nápomocen. http://www.root.cz/clanek/1873 MS
    30.11.2004 22:19 Kamorek | skóre: 33 | blog: předvolební mazec | VB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nod32 a postfix
    nejak me ten clanek nejede
    Taky si udělám nějakou studii.
    30.11.2004 22:20 Kamorek | skóre: 33 | blog: předvolební mazec | VB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nod32 a postfix
    sorry, jede. :-)
    Taky si udělám nějakou studii.
    1.12.2004 14:45 Martin Lebeda | skóre: 22 | blog: Martinuv_blog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nod32 a postfix
    Kliiiiid, nod32 jede jako drak, s postfixem bez problému (vadi mi na nem mala moznost konfigurace - jinak je ok).

    Především zapomeň na avamis nod32 pro mailservery jede jako smtp proxy.

    V master.cf přidat řádek(je to jeden řádek): localhost:2525 inet n - n - - smtpd -o content_filter= -o myhostname=nod32.cims.cz

    nastartovat služby nod32d a nod32smtp, nod32smfi nechat vypnuté.

    do cronu neco takovehoto: 18 * * * * /usr/sbin/nod32_update 2>/dev/null >/dev/null

    A melo by to fungovat...
    2.12.2004 06:43 Martin H.
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nod32 a postfix
    Pokud vím, tak MAILDIR/ ukládá standardně do domovských adresářů uživatelů a ne do /var/spool/mail ... k tomu je nutné nastavit v main.cfg správnou cestu. I když já používám mailbox a ten je automaticky směrovaný do /var/spool/mail.

    Antivir NOD32 skutečně jede bez Amavisu, předchozí reakce je přesná. Rozchodil jsem NOD32LMS na několika serverech a bez problémů. Hlavně nezapomenout pustit NOD32SMTP, jinak budou všechny zprávy Defered.

    Ten, kdo rozhodl o NOD32LMS rozhodl podle mne velice moudře, ClamVA je sice zadarmo (stejně jako třeba BitDeffender pro LMS), ale jeho schopnosti detekce jsou slabší a je vyzkoušeno, že NOD32 má aktualizaci cca během 1 hodiny od zjištění informace o viru a navíc má celkem pěknou heuristiku. Od doby, co mám NOD32LMS mi prošel do schránky jen jeden vir a to navíc proto, že jsem nastavil aktualizaci každé 2 hodiny ... ale další již byly odfiltrovány. Naopak ClamAV sice chytá hezky, nicméně aktualizace je někdy až za 2 dny a za tu dobu může nějaký vir pěkně zmutovat ....

    Je třeba si zvyknout, že Linux není zadarmo, ale volný !!! A proto jsou některé programy za peníze. A u Antiviru ve firmě bych asi nic jiného nevolil, pro firmu to není moc peněz a když si vydělíš částku za Update počtěm dnů, vyjde ti korunová částka ... a to za bezpečnost opravdu stojí.
    2.12.2004 08:59 marcel
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nod32 a postfix
    Tak ja som to riesil tak ze v /tmp/nod32d.sock som zmenil prava
    2.12.2004 11:43 jordan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nod32 a postfix
    vy jste nemenil nic v souboru /etc/nod32/nod32.cfg ? muzu se zeptat co znamena to 18**** nebo vyjadreni "neco takoveho"?
    2.12.2004 18:26 Martin H.
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nod32 a postfix
    vy jste nemenil nic v souboru /etc/nod32/nod32.cfg ? muzu se zeptat co znamena to 18**** nebo vyjadreni "neco takoveho"?
    No, ono to totiž ve výchozím nastavení NOD32.CFG chodí, akorát je to moc ukecaný.

    Jo a autor patrně myslel nastavení CRONa pro automatickou aktualizaci ... každou 18tou minutu, každou hodinu, každý den.
    2.12.2004 12:23 jordan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nod32 a postfix
    tady prikladam moje soubory main.cf master.cf, jestli se nekdo najde kdo by vedel co mam upravit aby to fungovalo, byl bych vdecny:

    do master.cf jsem pouze pridal

    localhost:2525	inet	n	-	y	-	-	smtpd	-o	content_filter=	-o	myhostname=nod32.veronika.tno.acr
    
    main.cf
    readme_directory = /usr/share/doc/postfix-2.1.1/README_FILES
    sample_directory = /usr/share/doc/postfix-2.1.1/samples
    html_directory = /usr/share/doc/postfix-2.1.1/html
    sendmail_path = /usr/sbin/sendmail.postfix
    setgid_group = postdrop
    command_directory = /usr/sbin
    manpage_directory = /usr/share/man
    daemon_directory = /usr/lib/postfix
    newaliases_path = /usr/bin/newaliases.postfix
    mailq_path = /usr/bin/mailq.postfix
    queue_directory = /var/spool/postfix
    mail_owner = postfix
    
    myhostname = veronika.tno.acr
    mydomain = tno.acr
    myorigin = $mydomain
    
    mynetworks = 10.0.0.0/24, 127.0.0.0/8
    
    mail_spool_directory = /var/mail
    home_mailbox = Maildir/
    
    inet_interfaces = all
    mydestination = $myhostname, localhost.$mydomain, localhost
    mynetworks_style = host
    delay_warning_time = 4h
    smtpd_banner = $myhostname ESMTP $mail_name ($mail_version) (Mandrake Linux)
    unknown_local_recipient_reject_code = 450
    smtp-filter_destination_concurrency_limit = 2
    lmtp-filter_destination_concurrency_limit = 2
    smtpd_sasl_path = /etc/postfix/sasl:/usr/lib/sasl2
    content_filter = smtp:localhost:2526
    
    pripominam ze postu v poradku odeslu ale uz nikomu nedojde...
    2.12.2004 18:47 Martin H.
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nod32 a postfix
    No odeslání pošty je jedna věc ... její doručení druhá. Zkus se podívat do LOGU (/var/log/maillog), tam by mělo být jasně vidět, co se se zprávou stalo. Bez LOGu to skutečně nikdo nevyřeší.

    Doporučené kroky:
  • zaremuj content_filter - došla pošta? Pokud ano, budeme hledat dále. Pokud ne, pak ti nedoručuje systém (v /etc/nod32/nod32.cfg je také odkaz na procmail ...)
  • Bez filtrace pošta došla, s filtrací ne - tak, teď budeme potřebovat LOG ještě více. Zkontroluj, co píše.
  • Běží NOD32D a NOD32SMTP? Doporučuji obě služby restarttovat a reloadnout postfix a zkusit to poslat znova - doručilo se? Co píše LOG?

    atd ...

    Mj. toto bych opravil následovně:
    mydestination = $myhostname, $mydomain, localhost.$mydomain, localhost
    #mynetworks_style = host   // Toto bych dočasně zaremoval, více www.postfix.org - Dokumentace
    
    Jo ještě ti tu pošlu celý master.cfg pro porovnání (RedHat9)
    # ==========================================================================
    # service type	private	unpriv	chroot	wakeup	maxproc	command + args
    # 		(yes)	(yes)	(yes)	(never)	(50)
    # ==========================================================================
    smtp	inet	n	-	y	-	-	smtpd
    #smtps	  inet	n	-	n	-	-	smtpd
    #  -o smtpd_tls_wrappermode=yes -o smtpd_sasl_auth_enable=yes
    #submission	inet	n	-	n	-	-	smtpd
    #  -o smtpd_enforce_tls=yes -o smtpd_sasl_auth_enable=yes
    #628	  inet	n	-	n	-	-	qmqpd
    pickup	fifo	n	-	y	60	1	pickup
    cleanup	unix	n	-	y	-	0	cleanup
    #qmgr	  fifo	n	-	n	300	1	qmgr
    qmgr	fifo	n	-	y	300	1	nqmgr
    #tlsmgr	  fifo	-	-	n	300	1	tlsmgr
    rewrite	unix	-	-	y	-	-	trivial-rewrite
    bounce	unix	-	-	y	-	0	bounce
    defer	unix	-	-	y	-	0	bounce
    flush	unix	n	-	y	1000?	0	flush
    smtp	unix	-	-	y	-	-	smtp
    showq	unix	n	-	y	-	-	showq
    error	unix	-	-	y	-	-	error
    local	  unix	-	n	n	-	-	local
    virtual	unix	-	n	y	-	-	virtual
    lmtp	unix	-	-	y	-	-	lmtp
    
    #
    # Interfaces to non-Postfix software. Be sure to examine the manual
    # pages of the non-Postfix software to find out what options it wants.
    # The Cyrus deliver program has changed incompatibly.
    #
    cyrus	  unix	-	n	n	-	-	pipe
      flags=R user=cyrus argv=/cyrus/bin/deliver -e -m ${extension} ${user}
    uucp	  unix	-	n	n	-	-	pipe
      flags=Fqhu user=uucp argv=uux -r -n -z -a$sender - $nexthop!rmail.postfix ($recipient)
    ifmail    unix  -       n       n       -       -       pipe
      flags=F user=ftn argv=/usr/lib/ifmail/ifmail -r $nexthop ($recipient)
    bsmtp     unix  -       n       n       -       -       pipe
      flags=Fq. user=foo argv=/usr/local/sbin/bsmtp -f $sender $nexthop $recipient
    
    # Antivirovy program NOD32
    localhost:2525 inet n - n - 2 smtpd -o content_filter -o myhostname=mojedomena.com
    
    Jo a ještě jednu věc jsem se naučil ... v Postfixu platí: méně je někdy více - pokud něco nechodí, tak povypínám všechny svoje volby a postupně je přidávám a dokud to chodí ...

    Ještě dotaz: proč MAILDIR/ ? Ten potřebuje v adresáři s maily (typicky domovské adresáře uživatelů) adresář MAIL a do něj strká jednotlivé zprávy. Takže doporučuji zaremovat mail_spool_directory, alespoň na ověření, případně zaremovat MAILDIR (výchozí je mailbox) a zase zkusit doručování ..... více opět LOG.

    Zkus případně poslat posledních 10 řádků z maillogu.
  • 2.12.2004 20:00 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nod32 a postfix
    Ja tedy nevim, ale maildir se mi vytvari sam po prijeti prvniho emailu, tim to asi vazne nebude. A mailbox opravdu nikomu, komu chodi hodne posty, doporucit nemuzu. Prace s IMAPem je pak utrpeni...
    3.12.2004 06:54 jordan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nod32 a postfix
    tohle je vypis z /var/log/mail/info, errors ani warnings nic nepise
    Dec  3 06:38:07 veronika postfix/smtpd[4201]: connect from unknown[10.224.83.18]
    Dec  3 06:38:07 veronika postfix/smtpd[4201]: C6036406615: client=unknown[10.224.83.18]
    Dec  3 06:38:07 veronika postfix/cleanup[4204]: C6036406615: message-id=<003701c4d8f8$c053e870$1253e00a@k18>
    Dec  3 06:38:07 veronika postfix/qmgr[4075]: C6036406615: from=adresa_odesilatele, size=1349, nrcpt=1 (queue active)
    Dec  3 06:38:07 veronika postfix/smtpd[4201]: disconnect from unknown[10.224.83.18]
    Dec  3 06:38:07 veronika postfix/smtp[4205]: C6036406615: to=adresa_prijemce, relay=none, delay=0, status=deferred 
    (Host or domain name not found. Name service error for name=localhost type=MX: Host not found, try again)
    Dec  3 06:38:09 veronika pop3d: Connection, ip=[::ffff:10.224.83.18]
    Dec  3 06:38:09 veronika pop3d: LOGIN, user=ivan, ip=[::ffff:10.224.83.18]
    Dec  3 06:38:09 veronika pop3d: LOGOUT, user=ivan, ip=[::ffff:10.224.83.18], top=0, retr=0
    
    ale tady asi bude ta chyba... Muzete mi nekdo poradit co kde mam zmenit aby mi to fungovalo
    3.12.2004 07:42 Martin H.
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nod32 a postfix
    tohle je vypis z /var/log/mail/info, errors ani warnings nic nepise
    ....
    Dec  3 06:38:07 veronika postfix/smtp[4205]: C6036406615: to=adresa_prijemce, relay=none, delay=0, status=deferred 
    (Host or domain name not found. Name service error for name=localhost type=MX: Host not found, try again)
    ....
    
    ale tady asi bude ta chyba... Muzete mi nekdo poradit co kde mam zmenit aby mi to fungovalo

    Hmm, já myslím, že je tu vše. Zkus udělat, co já. Nalistuj http://www.postfix.org/ a tam zjistíš, jak to funguje.

    Podle mne:
    - v resolv.conf máš order bind,hosts a nejede ti BINS,nebo
    - máš v relay špatně název hostname - nekoresponduje se skutečností, nebo
    - nemáš BIND a v hosts chybí odkaz na hostname tohoto stroje, jak se na něj odvoláváš,
    - taky by bylo asi dobré vypnout kontrolu MX záznamů - více viz. výše uvedené stránky.
    
    A jak by řekla Dobrá víla ze Shreka: Zapoj svoji fantazii ..

    Ať se daří.
    3.12.2004 09:24 jordan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nod32 a postfix
    ale pokud nemam naistalovany nod32 tak mi posta bez problemu chodi...
    3.12.2004 10:21 jordan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nod32 a postfix
    mohl byste spis mi nekdo ukazat funkci konfigurak main.cf, treba mam neco spatne tady, nebo mi tam neco chybi...
    3.12.2004 16:27 Martin H.
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nod32 a postfix
    Hmm, to se mi nechce věřit. Podle výpisu z LOGu to nemůže doručovat.

    S NODem má správný zápis vypadat asi následovně:
    Dec  3 16:10:00 server postfix/nqmgr[26437]: 9D545470084: from='nekdo@server.domain.tld', size=2422, nrcpt=1 (queue active)
    Dec  3 16:10:00 server postfix/smtp[2620]: 8607A470082: to='nekdo@server.domain.tld', relay=localhost[127.0.0.1], delay=0, status=sent (250 Ok: queued as 9D545470084)
    Dec  3 16:10:00 server postfix/smtpd[2594]: disconnect from localhost.localdomain[127.0.0.1]
    Dec  3 16:10:00 server postfix/local[2595]: 9D545470084: to='uzivatel@server.domain.tld', orig_to='nekdo@server.domain.tld', relay=local, delay=0, status=sent (mailbox)
    
    Což znamená:
  • 1.řádek - přišla pošta od roota
  • 2.řádek - pošta předána přes localhost někam ... (tady právě ten NOD32)
  • 3.řádek - ukončení spojení s content_filter
  • 4.řádek - pošta poslána uživateli, který je mapován na 'nekdo' do mailboxu.

    Tak nechápu, jak by ti to mohlo chodit. Když si odmyslíš řádek 2 a 3, tak řádek 1 a 4 by jsi měl mít u každé lokálně odeslané a doručené zprávy. A to ty němáš !!!

    Takže, prolistuj konference tady na abíčku, bylo tu již mnohokrát konfigurace i odkazy.
  • Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.