abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 17:33 | Nová verze

    Canonical vydal (email, blog, YouTube) Ubuntu 24.04 LTS Noble Numbat. Přehled novinek v poznámkách k vydání a také příspěvcích na blogu: novinky v desktopu a novinky v bezpečnosti. Vydány byly také oficiální deriváty Edubuntu, Kubuntu, Lubuntu, Ubuntu Budgie, Ubuntu Cinnamon, Ubuntu Kylin, Ubuntu MATE, Ubuntu Studio, Ubuntu Unity a Xubuntu. Jedná se o 10. LTS verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 14:22 | Komunita

    Na YouTube je k dispozici videozáznam z včerejšího Czech Open Source Policy Forum 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:22 | Nová verze

    Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.24. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 6.7 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 124. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Vypíchnout lze Spořič paměti (Memory Saver) automaticky hibernující karty, které nebyly nějakou dobu používány nebo vylepšené Odběry (Feed Reader).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:55 | Nová verze

    OpenJS Foundation, oficiální projekt konsorcia Linux Foundation, oznámila vydání verze 22 otevřeného multiplatformního prostředí pro vývoj a běh síťových aplikací napsaných v JavaScriptu Node.js (Wikipedie). V říjnu se verze 22 stane novou aktivní LTS verzí. Podpora je plánována do dubna 2027.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 8.2 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v informačním videu. Zdůrazněn je průvodce migrací hostů z VMware ESXi do Proxmoxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:11 | Nová verze

    R (Wikipedie), programovací jazyk a prostředí určené pro statistickou analýzu dat a jejich grafické zobrazení, bylo vydáno ve verzi 4.4.0. Její kódové jméno je Puppy Cup.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:44 | IT novinky

    IBM kupuje společnost HashiCorp (Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad, Waypoint, Vagrant, …) za 6,4 miliardy dolarů, tj. 35 dolarů za akcii.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    včera 15:55 | Nová verze

    Byl vydán TrueNAS SCALE 24.04 “Dragonfish”. Přehled novinek této open source storage platformy postavené na Debianu v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:44 | IT novinky

    Oznámeny byly nové Raspberry Pi Compute Module 4S. Vedle původní 1 GB varianty jsou nově k dispozici také varianty s 2 GB, 4 GB a 8 GB paměti. Compute Modules 4S mají na rozdíl od Compute Module 4 tvar a velikost Compute Module 3+ a předchozích. Lze tak provést snadný upgrade.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    KDE Plasma 6
     (73%)
     (9%)
     (2%)
     (17%)
    Celkem 760 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Dotaz: Instalace SuSE 9.2 - řešení?

    3.2.2005 20:20 Tomáš
    Instalace SuSE 9.2 - řešení?
    Přečteno: 125×
    DD, stáhl jsem si ISO DVD soubor SuSE Linuxu 9.2 z ftp.sh.cvut.cz a při instalaci se napíše: "Nelze načíst data o balíčcích z instalačního média. Není médium chybné či poškozené? ERROR: No proposal", když kliknu na ten text nad tím, dostanu se do toho okna, kde se dají instalovat RPMka, když zvolím Importovat z nabídky Soubor, chce to po mně umístění souboru user.sel, nevím kde je.

    Instalu-ji tak, jak je tu zde popsaný návod, rozbalení na oddíl se souborovým systémem FAT32 a bootuji z CD (to o velikosti 69MB).

    Četl jsem tu, že se to tu lidem povedlo, poradíte mi prosím, jak na to?

    Ještě mám doma SuSE 9.1p, nešlo by to přinejhorším z něj nějag upgradovat?

    Děkuji Vám

    Odpovědi

    3.2.2005 20:44 Tomáš
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace SuSE 9.2 - řešení?
    Objevil jsem tuto stránku, pochopíte z toho někdo něco?
    3.2.2005 20:55 Michal Čihař | skóre: 61 | blog: Bláboly | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace SuSE 9.2 - řešení?
    Spíš objev hledání na tomhle serveru, nedávno tu byl v diskuzích návod...
    3.2.2005 21:20 Tomáš
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace SuSE 9.2 - řešení?
    Myslíte ten, kdy se rozbalí ISO do kořenového adresáře disku a zvolí se instalace z disku? Ale já to tak dělám... Ale jestli tady skutečně něco je, tak jsem to neobjevil, většinou jen thready, kde není žádná konkrétní odpověď.
    4.2.2005 07:24 Tomáš
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace SuSE 9.2 - řešení?
    Tak ať hledám, jak hledám a zkouším, jak zkouším, stále nic, co by mi nějak pomohlo, byl by jste tak ochotný a dal jsem link?
    4.2.2005 23:16 tom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace SuSE 9.2 - řešení?
    pokud jsi stahl skutecne cele iso a rozbalil jej do korenoveho adresare napr. nove partition jako je v navodu a pri instalaci das instalovat z disku, z teto partition a das jako cestu k adresari "/" (bez uvozovek), pak ti to musi fungovat. Pokud prce jenom ne, stahni jeste jednou soubory z korenoveho adresare Suse 9.2 na ftp (pouze tyto soubory, zadne podslozky typu MEdia, ISO atd. a popr. jeste cely adresar INSTALL a prekopiruj jimi ty, jenz si ziskal z rozbaleneho ISA.
    5.2.2005 08:34 Tomáš
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace SuSE 9.2 - řešení?
    Jakou složku INSTALL myslíte? Já tam žádnou takovou složku nemůžu najít =(
    5.2.2005 08:58 tomas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace SuSE 9.2 - řešení?
    Omlouvám se, moje chyba, žádná složka install tam samozřejmě nením myslel jsem složku setup co je na ftp skrytá pod adresářem suse.
    5.2.2005 14:30 Tomáš
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace SuSE 9.2 - řešení?
    Tak jsem to přesně takhle udělal a výsledej je pořád stejný =( Napadá Vás ještě nějaká varianta, krom toho, se na to vykašlat?

    Máte někdo zkušenost to provést jako update z SuSE 9.1?
    5.2.2005 17:24 Hoško Michal | skóre: 10 | blog: Mssc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace SuSE 9.2 - řešení?
    Jo update na SUSE 9.2 z SUSE 9.1 mi prebehol v pohode bez problemov, ale ja mam dva kompy a pouzivam na instalaciu NFS server..... takze som sa na cele ISO vykaslal okrem ineho nie je v nom vraj vsetko.

    Missecc
    5.2.2005 14:53 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace SuSE 9.2 - řešení?
    To je tak malo jinych distribuci, ktere jsou funkcni hned po stazeni? Proc se teda s tim zmetkem od SUSE zabyvate, kdyz nejde ani nainstalovat?
    5.2.2005 17:25 Hoško Michal | skóre: 10 | blog: Mssc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace SuSE 9.2 - řešení?
    Rozhoden to nie je zmatok, a su aj dalsie moznosti instalacie, bohuzial vyzaduju este jeden kompik a to nema kazdy.

    Missecc
    5.2.2005 20:02 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace SuSE 9.2 - řešení?
    Sorry, distribuce, ktera po korektnim stazeni a vypaleni nejde z media nainstalovat, je zmetek neboli smejd, stejny jako napr. nove auto, ktere nestartuje. Nevim, jakymi eufemismy a obskurnimi postupy bych to mel obchazet. Proste to bud funguje, nebo ne. Tecka.
    7.2.2005 16:57 Hoško Michal | skóre: 10 | blog: Mssc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace SuSE 9.2 - řešení?
    OK, ako chces.
    15.2.2005 00:35 Michal Kubeček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace SuSE 9.2 - řešení?
    Jenže jak už vyplynulo z předchozích diskusí, problém byl v tom, že ta média nebyla korektně stažena a vypálena. Tedy problém trochu jinde, než kde by ho někteří rádi viděli…
    5.2.2005 14:57 Jozef
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace SuSE 9.2 - řešení?
    Skontroluj, ci si stiahol cele ISO (skontroluj velkost). Ja som mal ten isty problem, a potom som zistil, ze ked som stahoval ISO programom "wget" tak tento program ma limitovanu velkost stahovaneho suboru a preto to nestiahlo cele. Stiahol som to cez ftp klienta vo Windowse a je to v pohode.
    5.2.2005 15:26 Tomáš
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace SuSE 9.2 - řešení?
    Velikost sedí na Byte, stahováno pomocí FireFoxu na 8megabitu...
    6.2.2005 10:20 tomas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace SuSE 9.2 - řešení?
    pokud mas tak rychlou linku, tak si stahni namisto ISA cely obsah ftp v adresari Suse, udelas-li to tak a budes postupovat podle toho navodu, co tu nekde je, na 99,9 procent se to podari:)
    6.2.2005 10:41 Tomáš
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace SuSE 9.2 - řešení?
    Jo, já si to ještě zkusím vysmahnout na DVD, když nepomohlo to rozbalení, mě jde hlavně vo to, že ve škole nechci kvůli tomu furt votravovat, navíc, stáhnout jeden soubor je jednoduší než 1000 (už jsem to tu možná psal).
    7.2.2005 10:54
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace SuSE 9.2 - řešení?
    skrytý komentář Náš administrátor shledal tento komentář závadným.

    Sprosťárny patřej někam jinám než do diskuze na ABCLinuxu.

    Zobrazit komentář
    10.2.2005 20:51 Bob
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace SuSE 9.2 - řešení?
    Velikost je jedna vec, md5 je vec druha a korektni vypaleni (urcite date ruku do ohne za kombinaci SW, HW a medium?) vec treti.
    7.2.2005 11:55 Jiri
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace SuSE 9.2 - řešení?
    Nachápu co s tím máte já jsem ISO normálně vypálil na DVD a nainstaloval bez problémů. Zřejmě bude chyba někde jinde.
    8.2.2005 16:44 Pavel
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace SuSE 9.2 - řešení?
    Když jsem slyšel, že to iso na FTP je ořezaný, vsal jsem DVD co mají na www.dvdlinux.cz.

    Podle jejich slov tam je všechno, tj. můžu na tom dělat web, php a mysql. Přijde mi to do konce týdne.
    8.2.2005 17:19 koty
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace SuSE 9.2 - řešení?
    Je tam skutečně všechno, včetně balíčků, které tam nikdy nebyly a balíčků, jejichž redistribucí porušují (nebo že by bylo na místě spíš použít porušujete?) licenci balíčků.
    10.2.2005 20:16 tompec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace SuSE 9.2 - řešení?
    to dvd mám taky, a jede v pohodě. vstřícnost firmy je taky velmi slušná. V čem je problém s balíkama ? Jaké se vám nezdají ???
    14.2.2005 17:03 LbsDfk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace SuSE 9.2 - řešení?
    Mám to také od dvdlinux a měl sem stejný problém, nemohlo to najít software při instalici. Tak jsem si zkopíropval celé DVd na disk a dal instalovat z hardisku a šlape to.
    15.2.2005 00:31 Michal Kubeček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace SuSE 9.2 - řešení?
    Někdo by třeba mohl podotknout, že i ti podnikavci v tržnicích své zboží raději pojmenovávají Rccbok a Nihe, aby byli krytí…
    15.2.2005 09:56 koty | skóre: 22 | blog: Koty
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Instalace SuSE 9.2 - řešení?
    Víte, problém není v tom, že by to DVD nefungovalo, ale s tím, že některé balíčky mají takovou licenci, že je není možné bez svolení výrobce redistribuovat (např. acroread).

    Další problém je s tím, že jsou tam balíčky, které v FTP verzi vůbec nejsou (např. MPlayer). Oni jsou sice balíčky z http://packman.links2linux.de/ fajn, ale řada z nich mimo licenčních problémů (problémů se zákonem v řadě zemí) představuje po instalaci dost velké problémy se stabilitou a bezpečnostní.

    A vůbec největší problém je, že je na tom logo a jméno SUSE, ačkoliv s tímhle produktem SUSE nemá vůbec nic společného, což zavání klamáním zákazníka.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.