abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 01:00 | Nová verze

    ESPHome, tj. open source systém umožňující nastavovat zařízení s čipy ESP (i dalšími) pomocí konfiguračních souborů a připojit je do domácí automatizace, například do Home Assistantu, byl vydán ve verzi 2024.4.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:11 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:55 | Nová verze

    Neziskové průmyslové konsorcium Khronos Group vydalo verzi 1.1 specifikace OpenXR (Wikipedie), tj. standardu specifikujícího přístup k platformám a zařízením pro XR, tj. platformám a zařízením pro AR (rozšířenou realitu) a VR (virtuální realitu). Do základu se z rozšíření dostalo XR_EXT_local_floor. Společnost Collabora implementuje novou verzi specifikace do platformy Monado, tj. open source implementace OpenXR.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 0.38.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 4.4 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 17:11 | Nová verze

    ClamAV (Wikipedie), tj. multiplatformní antivirový engine s otevřeným zdrojovým kódem pro detekci trojských koní, virů, malwaru a dalších škodlivých hrozeb, byl vydán ve verzích 1.3.1, 1.2.3 a 1.0.6. Ve verzi 1.3.1 je mimo jiné řešena bezpečnostní chyba CVE-2024-20380.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:11 | IT novinky

    Digitální a informační agentura (DIA) oznámila (PDF, X a Facebook), že mobilní aplikace Portál občana je ode dneška oficiálně venku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    včera 05:11 | Komunita

    #HACKUJBRNO 2024, byly zveřejněny výsledky a výstupy hackathonu města Brna nad otevřenými městskými daty, který se konal 13. a 14. dubna 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    17.4. 17:55 | IT novinky

    Společnost Volla Systeme stojící za telefony Volla spustila na Kickstarteru kampaň na podporu tabletu Volla Tablet s Volla OS nebo Ubuntu Touch.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    17.4. 17:44 | IT novinky

    Společnost Boston Dynamics oznámila, že humanoidní hydraulický robot HD Atlas šel do důchodu (YouTube). Nastupuje nová vylepšená elektrická varianta (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    17.4. 15:11 | Nová verze

    Desktopové prostředí LXQt (Lightweight Qt Desktop Environment, Wikipedie) vzniklé sloučením projektů Razor-qt a LXDE bylo vydáno ve verzi 2.0.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    KDE Plasma 6
     (68%)
     (10%)
     (2%)
     (19%)
    Celkem 556 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Dotaz: Mandrake 10.1 a nvidia graphic driver- failed initialize nvidia kernel

    27.2.2005 14:14 LukiX
    Mandrake 10.1 a nvidia graphic driver- failed initialize nvidia kernel
    Přečteno: 250×
    Ahoj, jsem v Linuxu zacatecnik, a potreboval bych rozjet 3d akceleraci. Postupoval jsem nasldovne: 1.nainstaloval jsem kernel source meho jadra 2.Nainstaloval jsem tento balicek od nvidie http://download.nvidia.com/XFree86/Linux-x86/1.0-6629/NVIDIA-Linux-x86-1.0-6629-pkg1.run 3.Nainstaloval jsem tyto GLX balicky :http://download.nvidia.com/XFree86_40/1.0-4191/NVIDIA_GLX-1.0-4191.i386.rpm a http://download.nvidia.com/XFree86_40/1.0-4191/NVIDIA_kernel-1.0-4191.mdk90up.i586.rpm

    4. Pak jsem provedl upravu v /etc/X11/xorg.conf provedl zmenu za Driver "nvidia".

    Problem je v tom,ze kdyz se pokusim spustit X rozhrani tak mi to nahlasi nasledujici eror: FAILED TO INITIALIZE THE NVIDIA KERNEL MODULE. SCREEN(S) FOUND BUT NONE HAVE A USABLE CONFIGURATION

    Nejvice me stve to, ze 3d akceleraci jsem jiz jednou uspesne nastavil, pak jsem linux nechtene vymazal a ted nemuzu prijit na to co delam spatne. dekuji za rady

    Odpovědi

    27.2.2005 14:35 PorGr | skóre: 16
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandrake 10.1 a nvidia graphic driver- failed initialize nvidia ke
    Myslim, ze instlace GLX balicku je naprosto zbytecna a pravdepodobne zpusobuje onu nefunkcnost. Naprosto staci nainstalovat balicek ...pkg1.run.

    v xorg.conf jsi predpokladam zmenil zaznam nv za nvidia, nikoli driver za nvidia.
    27.2.2005 15:25 LukiX
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandrake 10.1 a nvidia graphic driver- failed initialize nvidia ke
    Diky za radu, ano samozrejme sem zmenil nv za nvidia, delal jsem to podle postupu v tomto foru. Vyzkousim to bez tech GLX balicku a dam vedet jak to dopadlo.... Ale mam takove tuseni ze to nepujde, protoze kdyz jsem to bez nich zkousel poprve, tak to hlasilo nejaky error... Ale vyzkousim a napisu. Diky.
    27.2.2005 19:14 LukiX
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandrake 10.1 a nvidia graphic driver- failed initialize nvidia ke
    Tak, prave jsem to vyskousel bez tech GLX balicku. Tzn. jenoum kernel-source a ten oficialni Nvidia linux driver. Pise to uplne to same :-(. Take fakt nevim...
    Brabi avatar 27.2.2005 19:59 Brabi | skóre: 8 | blog: Fiend's records | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandrake 10.1 a nvidia graphic driver- failed initialize nvidia ke
    Zkuste
    echo nvidia >> /etc/modprobe.preload
    Pets are always a great help in times of stress. And in times of starvation too, o'course.
    27.2.2005 22:48 LukiX
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandrake 10.1 a nvidia graphic driver- failed initialize nvidia ke
    Dekuji vyzkousel jsem, ale bohuzel to nepomohlo :-(
    Brabi avatar 28.2.2005 15:13 Brabi | skóre: 8 | blog: Fiend's records | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandrake 10.1 a nvidia graphic driver- failed initialize nvidia ke
    :-/ To mě mrzí, mě Mandrake 10.1 hlásil úplně stejnou chybu a vyřešilo se to právě úpravou /etc/module.preload .

    Jak píšete
    Nejvice me stve to, ze 3d akceleraci jsem jiz jednou uspesne nastavil, pak jsem linux nechtene vymazal a ted nemuzu prijit na to co delam spatne.
    Ten původní linux byl také Mandrake 10.1 ? Jestli ano, tak se dříve či později správného výsledku dobrat musíte :-) Podrobné HOWTO je třeba tady: http://www.linuxforums.org/tutorials/4/tutorial-30960.html
    Pets are always a great help in times of stress. And in times of starvation too, o'course.
    27.2.2005 20:04 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandrake 10.1 a nvidia graphic driver- failed initialize nvidia ke
    Co je v tom konfiguraku? (Jenom relevantni sekce, ne komentare a dalsi bordel.)
    28.2.2005 07:51 msp
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandrake 10.1 a nvidia graphic driver- failed initialize nvidia ke
    Please help, naprosto stejný problém. NVidia GeForce 4MX440 AGP. Když tam vrátím nv místo nvidia, tak to šlape, ale bez 3D akcelerace. Ještě snad můžu dodat, že když jsem tu instalaci nvidia provedl, tak jsem zkusil init 5, sice se neobjevilo na obrazovce logo, ale akcelerace jela, až do restartu PC. Po restartu viz. hláška, co má kolega. Zkoušel jsem změnit typ monitoru, rozlišení a frekvenci, ale nepomohlo.
    28.2.2005 07:55 LukiX
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandrake 10.1 a nvidia graphic driver- failed initialize nvidia ke
    No, ja ted vrcim do skoly a dodam ze muj kamos ktery ma tentyz linux co ja,taktez ma Nvidii, a dela mu to to co tobe. Jede mu to, ale jen do restartu PC. Pak to musi zase nainstalovat znova. Ozvu se zase dneska odpoledne.
    1.3.2005 07:05 White Raven
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandrake 10.1 a nvidia graphic driver- failed initialize nvidia ke
    Mal som ten isty problem - vyriesilo ho uz vyssie spomenute echo ;)
    28.2.2005 18:02 Georgie
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandrake 10.1 a nvidia graphic driver- failed initialize nvidia ke
    Taky jsem se s timto problemem trapil. Mam GeForce 3Ti a Mandrake 10.1, driver Nvidia 1.0-6629. Pomohlo jedine pridani prikazu "nvidia" (samozrejme bez uvozovek) na novy radek do souboru /etc/modprobe.preload + samozrejme zamena "nv" za"nvidia" v /etc/X11/XF86Config .

    Jeste pro majitele graficke karty Nvidia Riva dodam, ze spolu s timto driverem neni mozne pouzivat framebuffer. Je proto nutne pri startu OS vybrat volbu "linux-nofb" a tuto si potom nastavit jako implicitni v Ovladacim Centru v sekci Start pocitace -> Zavadec -> zmacknout Dalsi -> vybrat linux-nofb -> zmacknout Zmenit -> zaskrtnout vychozi -> potvrdit To same lze udelat primo editaci souboru /etc/lilo.conf, kde se polozka default="linux" zmeni na default="linux-nofb". Po ulozeni souboru je jeste nutne spustit prikaz lilo pro ulozeni nove konfigurace do MBR.
    28.2.2005 19:55 LukiX
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandrake 10.1 a nvidia graphic driver- failed initialize nvidia kernel

    Nejprve bych chtel podekovat vsem za rady, ale bohuzel nepomohlo zatim nic.Jen dodavam ze mam Ti 4200, nejak jsem to tady zapomnel napsat.


    Kdyz se mi poprve (predtim nez jsem musel mazat hdd) podarilo spustit 3d akceleraci, tak jsem nainstaloval spoustu jakych si glx balicku. Ale uz opravdu nevim ktere to byly. Linuxu sice zatim moc nerozumim ale mam takove podezreni jestli tady nechybi. Protoze kdyz napisu do konzole prikaz glxinfo, tak to napise tohle:

    name of display: :0.0 Xlib: extension "GLX" missing on display ":0.0". Xlib: extension "GLX" missing on display ":0.0". Xlib: extension "GLX" missing on display ":0.0". Error: couldn't find RGB GLX visual visual x bf lv rg d st colorbuffer ax dp st accumbuffer ms cav id dep cl sp sz l ci b ro r g b a bf th cl r g b a ns b eat ---------------------------------------------------------------------- Xlib: extension "GLX" missing on display ":0.0". Xlib: extension "GLX" missing on display ":0.0". 0x21 24 tc 1 0 0 c . . 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 None Xlib: extension "GLX" missing on display ":0.0". Xlib: extension "GLX" missing on display ":0.0". 0x22 24 dc 1 0 0 c . . 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 None Segmentation fault [lukix@localhost lukix]$

    Kdyz pak dam prikaz glxgears tak to napise tohle


    Xlib: extension "GLX" missing on display ":0.0". Error: couldn't get an RGB, Double-buffered visual [lukix@localhost lukix]$


    vedel by nekdo co s tim? Predem dekuji za jakekoliv namety.
    28.2.2005 19:59 LukiX
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandrake 10.1 a nvidia graphic driver- failed initialize nvidia kernel
    Aha, nejak jsem si nevsiml tohoto prispevku. Ano ten puvodni linux byl tentyz co mam ted :-(

    >>Ten puvodní linux byl také Mandrake 10.1 ? Jestli ano, tak se dríve či pozdeji správného výsledku dobrat musíte Podrobné HOWTO je treba tady: http://www.linuxforums.org/tutorials/4/tutorial-30960.html<<


    tak to se omlouvam a jeste vyzkousim ten tutorial a pak se zase ozvu :-)
    1.3.2005 22:46 LukiX
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandrake 10.1 a nvidia graphic driver- failed initialize nvidia kernel
    Ahoj! Tak jsem si s tim dneska zase dlouho hral. Podle toho tutorialu mi to bohuzel nejde :-( Zase to psalo Failed..... (viz vyse) Ale na neco jsem prisel. 3d akceleraci jsem zprovoznil ale hned zase nastal problem :-(. Takze na 3d akceleraci jsem nakonec prisel takto:

    1.Nainstaloval jsem source prislusne verze jadra
    2.Nainstaloval jsem Nvidia kernel (http://download.nvidia.com/XFree86_40/1.0-4191/NVIDIA_kernel-1.0-4191.mdk90up.i586.rpm) Mozna delam neco spatne ale bez nej to proste nejede...
    3.Nainstalovat Nvidia GLXhttp://download.nvidia.com/XFree86_40/1.0-4191/NVIDIA_GLX-1.0-4191.i386.rpm (protoze jinak bez tohoto balicku, kdyz jsem dal napr. GLXINFO, tak to napsalo nejaky error a ne informace ktere to ma vypsat)
    4.Stahnout http://download.nvidia.com/XFree86/Linux-x86/1.0-6629/NVIDIA-Linux-x86-1.0-6629-pkg1.run a pak nedet primo sh NVIDIA* ale sh NVIDIA* -x jen balicek rozbalit do samostatne slozky a pak jit do vytvorene slozky a dat prikaz make install
    5.Az pote spustit normanle instalaci sh NVIDIA*

    No tak to sice normalne bezi, overeno na demu Quake III Arena, ale jak uz psal nekdo predemnou, tak po kazdem restartu system mi to zase napise ten error Failed to initialize.....
    Pokousel jsem se zjistovat cim by to mohlo byt a prisel jsem na to z balickek NVIDIA kernell... (viz bod 2) byl ze systemu odebran.....
    Moc Vas prosim, mohl by mi nekdo poradit jak tento problem vyresit? A nevi nekdo proc jsem musel instalovat ten Nvidia kernel bez ktereho to nejede? Diky moc za jakekoliv reakce.
    DjAARA avatar 1.3.2005 23:24 DjAARA | skóre: 32 | Praha|Náklo|Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Mandrake 10.1 a nvidia graphic driver- failed initialize nvidia ke
    Balicek nvidia-kernel neni vubec potreba. Proved reboot, pak dej lsmod, pokud se ve vypisu modulu neobjevi modul nvidia spustit jako root modprobe nvidia pak spustit Xka. Pote zkusit glxinfo. Pokud vse funguje, tak je problem s tim ze se nenahrava modul nvidia. Jak zajistit jeho automaticke nahravani v MDK 10.1 netusim(kazde distro to ma trochu odlisne - Gentoo napr. /etc/modules.autoload.d/kernel-2.6), nekde sem cetl, ze je na MDK treba aktualizovat udev.
    1.3.2005 23:24 LukiX
    Rozbalit Rozbalit vše Problém vyřešen !!!!
    EDIT: Tak konečne jsem ten problém vyrešil ! :-) Ten problem s tim ze po restartovani se opet psalo FAILED TO INITIALIZE... jsem vyresil tak ze jsem ve sytem/nastaveni/nastavit tento pocitac zvolil aby se graficke prostredi spoustelo vzdy automaticky a ted vsechno funguje jak ma. Pokud ma tedy nekdo stejny problem jako jsem mel ja, tak at zkusi postupovat polde meho postupu :-) Diky vsem za reakce :-)
    DjAARA avatar 1.3.2005 23:25 DjAARA | skóre: 32 | Praha|Náklo|Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém vyřešen !!!!
    Rekl bych ze si jen zamaskoval error...
    1.3.2005 23:28 LukiX
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Problém vyřešen !!!!
    Ano asi mas pradvu, jak jsem rikal jsem v linuxu uplny zacatecnik. Vyzkousim jeste tvuj postup. Dekuji.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.