abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:44 | Nová verze

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 140 (pdf) a HackSpace 77 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 01:00 | Nová verze

    ESPHome, tj. open source systém umožňující nastavovat zařízení s čipy ESP (i dalšími) pomocí konfiguračních souborů a připojit je do domácí automatizace, například do Home Assistantu, byl vydán ve verzi 2024.4.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:11 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:55 | Nová verze

    Neziskové průmyslové konsorcium Khronos Group vydalo verzi 1.1 specifikace OpenXR (Wikipedie), tj. standardu specifikujícího přístup k platformám a zařízením pro XR, tj. platformám a zařízením pro AR (rozšířenou realitu) a VR (virtuální realitu). Do základu se z rozšíření dostalo XR_EXT_local_floor. Společnost Collabora implementuje novou verzi specifikace do platformy Monado, tj. open source implementace OpenXR.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 0.38.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 4.4 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 17:11 | Nová verze

    ClamAV (Wikipedie), tj. multiplatformní antivirový engine s otevřeným zdrojovým kódem pro detekci trojských koní, virů, malwaru a dalších škodlivých hrozeb, byl vydán ve verzích 1.3.1, 1.2.3 a 1.0.6. Ve verzi 1.3.1 je mimo jiné řešena bezpečnostní chyba CVE-2024-20380.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:11 | IT novinky

    Digitální a informační agentura (DIA) oznámila (PDF, X a Facebook), že mobilní aplikace Portál občana je ode dneška oficiálně venku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    včera 05:11 | Komunita

    #HACKUJBRNO 2024, byly zveřejněny výsledky a výstupy hackathonu města Brna nad otevřenými městskými daty, který se konal 13. a 14. dubna 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    17.4. 17:55 | IT novinky

    Společnost Volla Systeme stojící za telefony Volla spustila na Kickstarteru kampaň na podporu tabletu Volla Tablet s Volla OS nebo Ubuntu Touch.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    17.4. 17:44 | IT novinky

    Společnost Boston Dynamics oznámila, že humanoidní hydraulický robot HD Atlas šel do důchodu (YouTube). Nastupuje nová vylepšená elektrická varianta (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    KDE Plasma 6
     (68%)
     (10%)
     (2%)
     (20%)
    Celkem 557 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Dotaz: Wifi bridge

    15.3.2017 08:59 Arni
    Wifi bridge
    Přečteno: 1055×
    Ahoj, potřeboval bych poradit. Nevím, jestli to ale bude možné. Chtěl jsem nahradit router Tenda N30 něčím novějším, tak jsem pořídil TP-Link Archer C50. Ale výkon wifi je podstatně horší, dvě zdi a v mobilu nebo tabletu nejede Internet. Tak jsem vrátil Tendu a TP-Link jsem dal k televizi. Nastavil jsem wifi bridge a z TP-Linku jde kabelem Internet a domácí síť do televize, RPi a Xboxu. Toto celkem obstojně funguje. Půjde ale nějak nastavit, aby se na wifi z TP-Linku nepřipojovali mobily a tablet? Když jsou totiž v blízkosti tohoto routeru, kde je signál silnější, tak se k němu připojí, ale internetové připojení je hodně pomalé. Díky všem...

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    15.3.2017 11:55 OldFrog {Ondra Nemecek} | skóre: 36 | blog: Žabákův notes | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Wifi bridge
    Pokud se TP-Linku nastaví jako wifi klient a připojí se na toho Tendu, bude u televize taky internet a na TP-Link v roli wifi klienta se nikdo nepřipojí. Budete ale asi muset nastavit routování. Wifi bridge režimu bych se vyhnul, bývají s tím spíš problémy, standardy tady pokulhávají a vyskytují se nekompatibility.

    Jinak obecně pokud by si konkurovaly dvě AP s různým SSID, lze u jednoho z nich skrýt SSID (tablety a mobily se bez zadání SSID nepřipojí). Nebo na těch tabletech a mobilech lze nastavit jako preferovaný přístupový bod ten správný, to by taky mohlo pomoct.

    Pokud je naopak SSID obou AP stejné, mělo by to transparentně roamovat mezi oběma. To se děje asi nyní vám, ten wifi bridge asi používá stejné SSID. Takže to funguje „správně“. Pak je spíš otázka, proč je to tak pomalé. Lze si s tím chvíli hrát, měnit výkon, kanál, retry limit a možná další parametry, přidat jinou anténu, změnit umístění...
    -- OldFrog
    15.3.2017 13:28 Arni
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Wifi bridge
    SSID musí být na obou routerech stejné, aby wifi bridge fungoval. Zkoušel jsem různá nastavení - síla signálu, kanály, ale nic nepomáhá. Antény na obou routerech jsou napevno. Tu první variant, TP-Link nastavit jako wifi klient, nevím jak nastavit... Vzhledem k tomu, že síla signálu samotného napojení TP-Linku je nízká, asi se rozhodnu router reklamovat.

    Nemá někdo zkušenosti, jaký router koupit, aby měl silný signál? Jak jsem uvedl, stačí dvě zdi a na Archer C50 se nedá připojit (2.4GHz). Signál na mobilu sice ukazuje 1-2 čárky, ale Internet nejde. Kdežto Tenda N30 ukazuje 1 čárku a Internet funguje. Chtěl bych router, který umí 2.4 a 5GHz, GLan nemusí být, USB také ne.
    Jendа avatar 16.3.2017 17:58 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Wifi bridge
    Tu první variant, TP-Link nastavit jako wifi klient, nevím jak nastavit...
    Podle mě stačí připojit ho wpa_supplicantem na tu wifinu a dát eth0 a wlan0 do bridge.
    17.3.2017 15:53 Michal Kubeček | skóre: 72 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Wifi bridge
    To nemusí být vždy možné. Přinejmenším některé wifi karty (AFAIK je takových většina) lze dát do bridge jen v "AP" modu.
    17.3.2017 20:35 frr | skóre: 34
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Wifi bridge
    Ten zádrhel je totiž generický, nikoli proprietární. Plyne z faktu, že standardní režim adresace na WiFi = na rádiové enkapsulaci 802.11 používá tzv. 3-adresní režim (bezostyšně si přihřejvám polívku). WiFi rádio potřebuje "svoje" MAC adresy pro adresaci stanic v rádiové síti (AP a klientů), a teprve nad touhle "adresační mezivrstvou" jsou další dvě MAC adresy, které si nese payload (ethernetový L2 rámec) a které patří koncovým stanicím. A zatímco strana AP rozlišuje MAC adresu AP od MAC adresy koncové stanice (a díky tomu dává smysl bridging), na straně klienta je jediná MAC adresa společná pro zdroj/cíl paketu a zdroj/cíl rádiového hopu. Takže bridging na klientu je možný v 3adresním režimu jedině za cenu nějaké "MAC maškarády". Pokud tohle nakonfigurujete, tak je třeba problém se propingnout shora skrz AP na konkrétní stanici pod maškarujícím "client bridgem". Dá se to udělat "správně" tím způsobem, že rozjedete wifi segment ve 4-adresním režimu = WDS nebo nějaká proprietární implementace (viz Mikrotik) ale v takovém uspořádání pak zase nebudou fungovat obyčejní klienti, kde rádio = koncová stanice (protože jejich hostitelské OS umí jenom 3adresní režim). Tuším existují hybridní režimy, kdy na jednom rádiu a kanálu dokáže APčko vysílat pro WDS peery i pro klienty... Nepoužívám to, takže netuším, jestli se to dá i v rámci jednoho ESSIDu nebo jestli se to rozdělí do dvou "virtuálních" ESSIDů. Naopak s oblibou používám na P2P spoje dvě varianty 4adresního režimu ve firmwarech Mikrotik.
    [:wq]
    17.3.2017 14:16 OldFrog {Ondra Nemecek} | skóre: 36 | blog: Žabákův notes | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Wifi bridge
    No kupoval bych přes internet a v případě problémů vrátil v rámci 14 denní lhůty.

    Jde o to, zda je nízká síla signálu nebo spojení vypadává. Pokud je problém se spojením, obvykle se snažím najít nezarušený kanál, nastavit RTS treshold na maximum a snížit linkovou rychlost. V nouzi se přepnu AP jen na B,G nebo N standardy a zkouším, zda je to lepší. Je lepší sílu signálu měřit s nějakým notebookem, protože mobily a tablety to mají občas nějak odfláknuté, hlavně ty levné.

    Nejspolehlivější je každopádně natáhnout drát :-)
    -- OldFrog
    17.3.2017 14:21 OldFrog {Ondra Nemecek} | skóre: 36 | blog: Žabákův notes | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Wifi bridge
    Jinak kouknout na https://cs.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11 a dále na uživatelské recenze jednotlivých zařízení třeba na alza a kouknout taky na obchody které se na wifi specializují, třeba https://www.i4wifi.cz/
    -- OldFrog
    17.3.2017 21:53 frr | skóre: 34
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Wifi bridge
    Všechna SoHo APčka (plasťáky za pár stovek až třeba do 4 tisíc) svítí zhruba stejně. Mají stejný povolený výkon rádia (teoreticky 100 mW celkem za všechny porty) a používají zhruba stejné všesměrové antény. Pokud bych já chtěl "prosvítit zeď", sáhnu po nějakém Mikrotiku a zkusím najít nějakou decentní panelku nebo sektorku, která nebude v interiéru moc rušit (kosmeticky). A to by bylo aby nebylo. A nakonec není třeba to ani přehánět s výkonem, protože ten 1 W co Mikrotik reálně umí (některé modely), je jednak nelegální, zejm. v interiéru bych se držel zpátky, a navíc pokud naproti nebude taky 1W mikrotik, tak se ten dosah zvětší jenom jedním směrem. Zato ostrá anténa zvedne zisk obousměrně :-D Můj oblíbený RouterBoard do role AP je RB912. Je sice jednopásmový (buď 2.4 only nebo 5 GHz only) ale ono díky tomu to rádio je jednodušší, levnější a jakostnější. Totéž platí o anténách. Dual-bandový kočkopes nikdy nebude ladit tak dobře jako jednopásmová fešanda. Pokud chcete, aby to rádio dlouho vydrželo, dopřejte mu trochu vzduchu, nezavírejte ho i v interiéru do hermetické tabatěrky.

    Pro svícení skrz zeď bych doporučil určitě spíš 2.4 GHz než 5 GHz. Takže začít třeba RB912 ve variantě 2.4 GHz onboard a zbyde Vám MiniPCI-e slot, do kterého si můžete později strčit 5GHz R11e, pokud se Vám jednoho dne zasteskne po 5 GHz pásmu. Toto řešení má dvě rádia a může jet v obou pásmech simultánně.

    Koukám že se snad úplně přestaly dělat sektorky jiné než MIMO. Nechápu. Mě šlo vždycky spíš o dosah než o měření pindíků (navázaná rychlost), a v tomhle ohledu mi kupodivu vycházel líp provoz skrz jediný rádiový konec (chain), konkrétně 802.11a (z principu jedním anténním portem) na delších vzdálenostech často dosahovalo lepších výsledků, než 802.11n MIMO, ať už s rovnoběžnou nebo kolmou polarizací. Ale pro svícení skrz zeď, asi proč ne. A vždycky jde jeden port odpojit, nebo líp jeden TX chain softwarově zakázat. Rádia Mikrotik mají všechna po dvou portech, takže k MIMO anténě počet portů hezky pasuje. Ještě vybrat odpovídající pigtaily (pozor: na mikrotiku MMCX), dokonce by se asi dalo propojit rádio přímo se sektorovou anténou, pokud má anténa RSMA konektor (případně použít spojku RSMA samec-samec) tzn. dalo by se obejít bez tuhého outdoorového propojovacího kabelu. Čím míň kabelů, tím míň útlumu. Pokud RSMA spojku neseženete na i4wifi, zkuste SKT ("velkoobchod" - pan Mirvald).

    Zbývá dořešit, co s tím vrabčím hnízdem :-) Prodávají se hotové plechové kryty do interiéru, nebo stačí vyžebrat od klempíře odstřižek lakovaného hliníkového plechu a ohnout v ruce do podoby krytu... (nejlíp si ho rovnou nechte naformátovat, aby dlouhé hrany nebyly ožižlané ručními nůžkami na plech). Výsledek bude při vší snaze nejspíš dost steampunk. Nic pro vyznavače nakouslého jablka. Samozřejmě i pokud se týče konfigurace.

    Apropos konfigurace: pokud Vám správně připadá, že u SoHo plasťáků máte s konfigurací svázané ruce, Mikrotik RouterOS ve Vás na první pokus vyvolá pocit fóbie z volného prostoru. Po nějaké době zjistíte, že spoustu těch hejblátek vlastně nepotřebujete, a že základní konfigurace je pořád asi 10 základních bodů, ale přesto ta volnost je značná a opojná. Aspoň pro mě. A pokud by mi zdánlivá klikací volnost Mikrotiku nestačila, můžu se vždycky pustit do OpenWRT (a umazat se nikoli po lokte, ale po ramena).

    Rodičům jsem asi před osmi lety koupil domů TP-Link tuším 741, preventivně jsem uvnitř vyměnil kondíky za solid-poly, flashnul OpenWRT, a od té doby jsem o něm neslyšel. Jenom když přijedu na návštěvu, všimnu si, že ESSID stále svítí.

    Mimochodem... je trochu problém změřit pod Windows na klientu trochu přesně sílu signálu. Pod Linuxem se k těm decibelům vždycky nějak dopracujete, ale pod Windows máte jenom asi 5 čárek. Což je dost bída. Dá se stáhnout třeba Inssider, který je výborný jako přehledový scanner pásma (starší verze tuším včetně 2.x fungovaly i zadarmo) ale moc neposlouží jako maličký "teploměr v koutě desktopu". Bohužel se nějaký subtilní a přesný WiFi teploměr cejchovaný v dB do Windows docela těžko shání. Existuje pár teploměrů v podobě Windows 7 "sidebar gadgets". Novější verze Windows sice gadgety už oficiálně nepodporují, ale tuším existuje nějaká 3rd-party aplikace, která podporu přidá (jenom nevím, jestli chodí i staré "sedmičkové" gadgety, a jestli konkrétně sedmičkové WiFi teploměry se chytí na WiFi API třeba ještě v desítkách). V mé konzervativní "průmyslové" branži se spousta zákazníků drží sedmiček zuby nehty, takže jsou staré gadgety pro mě použitelné. Prakticky jediný teploměr, který umí ukázat sílu v dB, je Xirrus - s ohavným falešným radarovým "okem", které bohužel nejde vypnout. A je třeba se mu trochu pošťourat v konfiguraci, protože má jakési dva režimy zjišťování síly signálu a ten co je v defaultním nastavení většinou nefunguje :-) Smutné je, že "decibely" málokdo ocení. Já už mám vyzkoušeno, v jaké vzdálenosti od AP mám vidět cca kolik dBmW (v RX směru je to číslo záporné), a vím co deciBel znamená. Jako absolutní jednotka síly signálu je dBmW jednoznačný. Přesto když se někomu Xirrusem pochlubím, obvykle reaguje skelným pohledem a otázkou "-37 dBmW... to je mi k ničemu, kolik to znamená procent?" (což je situace, kdy mám chuť tazatele poslat zcela autisticky a škodolibě někam do hodně sprostého místa, což si ale mohu dovolit jenom k opravdu dobrým kamarádům).
    [:wq]
    17.3.2017 22:01 frr | skóre: 34
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Wifi bridge
    Ještě koukám, že i4wifi umí pigtail MMCX na RSMA *male*, tzn. přímo bez redukce do sektorky co má na sobě RSMA female.
    [:wq]
    Petr Tomášek avatar 18.3.2017 10:11 Petr Tomášek | skóre: 39 | blog: Vejšplechty
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Wifi bridge
    Tendu i TP-Link vyhodit z okna, jsou to nebezpečné sračky!
    multicult.fm | monokultura je zlo | welcome refugees!
    Jendа avatar 18.3.2017 10:51 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Wifi bridge
    Můžeš to trochu rozvést? Několik TP-Linků mám. Teď se bojím, že mi vybuchnou nebo tak něco!
    18.3.2017 11:21 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Wifi bridge
    Neřeš to on je magor, sám má doma určitě nějaký soho plasták a tady bude poučovat.....

    Pro BFU ten TP-LINK stačí a ve většině domácností pokud si ho nastavíš správně bude fungovat OK.

    Samozřejmě rušení nejde odstranit a pokud jseš na sídlišti tak tam bude hromada wifi......

    A kdo není BFU sáhne po mikrotiku a nebo vybere HW kam se dá nahrát LEDE (OpenWRT) či DD-WRT atd...
    18.3.2017 12:05 Michal Kubeček | skóre: 72 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Wifi bridge
    sám má doma určitě nějaký soho plasták a tady bude poučovat

    I kdyby měl doma ten nejlepší a nejdražší, jaký existuje, na (ne)smysluplnosti příspěvku by to nic neměnilo.

    Petr Tomášek avatar 30.3.2017 16:29 Petr Tomášek | skóre: 39 | blog: Vejšplechty
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Wifi bridge
    sám má doma určitě nějaký soho plasták
    Sám mám doma (bohužel mám doma na vícero místech) APU1C* desky od PC Engines v kovové krabičce, pokud tě to zajímá. Na tom mi běží Debian a už bych nechtěl nic jinýmo - ani ten vychvalovanej OpenWrt a určitě ne nějakej uzavřenej zabackdoorovanej systém od číňana...
    multicult.fm | monokultura je zlo | welcome refugees!
    Jendа avatar 30.3.2017 19:05 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Wifi bridge
    root@OpenWrt:~# cat /proc/cpuinfo | grep machine
    machine			: TP-LINK TL-WDR3500
    root@OpenWrt:~# cat /etc/debian_version 
    8.7
    
    Obviously we’re dealing with powers that are incomprehensible with even several cups of coffee.

    Alix/APU je super, ale je to trochu jiná kategorie (cenová i výkonová) než TP-Link z popelnice.
    Petr Tomášek avatar 30.3.2017 21:58 Petr Tomášek | skóre: 39 | blog: Vejšplechty
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Wifi bridge
    Původní tazatel nevypadal fit na to, aby si byl jen tak schopen nainstalovat OpenWRT na plasťáka. Rozebírání, letování konektoru pro UART, atd, na to každý nemá...
    multicult.fm | monokultura je zlo | welcome refugees!
    Jendа avatar 30.3.2017 22:30 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Wifi bridge
    Když jsem si kompiloval vlastní OpenWRT, tak jsem to samozřejmě bricknul, ale předkompilované obrazy jdou nahrát přes originální webové rozhraní a pak prostě nabootují a máš tam telnet (nechápu proč tam není defaultně rovnou ssh).
    31.3.2017 00:30 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Wifi bridge
    Protože tam po instalaci není heslo, proto se spouští telnet.

    Po zadání hesla se to přepne samo na ssh.

    Lépe řečeno v LEDE se o to stará Dropbear
    Petr Tomášek avatar 30.3.2017 16:31 Petr Tomášek | skóre: 39 | blog: Vejšplechty
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Wifi bridge
    Všechno jsou to routery s uzavřeným, neaktualizovaným systémem, který v sobě má backdoory a bezpečnostní díry; navíc si na ně člověk nemůže nainstalovat to, co by potřeboval.

    Sice na tyhle plasťáky jde někdy nahrát OpenWRT, ale většinou to stejně moc nefunguje, problém je hlavně s ovladači, které nejsou čistě napsané a nejsou ve vanilla kernelu.
    multicult.fm | monokultura je zlo | welcome refugees!
    Jendа avatar 30.3.2017 18:57 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Wifi bridge
    Všechno jsou to routery s uzavřeným, neaktualizovaným systémem
    Zajímavé, já na nich mám Openwrt a Debian a normálně dělám apt-get update; apt-get upgrade. Jestli to má v sobě „backdoory a bezpečnostní díry“… asi má, ale s tím nic nenadělám, budou stejné, jako v jakémkoli jiném Linuxu.
    Sice na tyhle plasťáky jde někdy nahrát OpenWRT, ale většinou to stejně moc nefunguje
    Mně funguje. Ovladače… no, chodí ethernet, wifi a USB, víc bych od routeru nečekal.
    Petr Tomášek avatar 30.3.2017 22:01 Petr Tomášek | skóre: 39 | blog: Vejšplechty
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Wifi bridge
    Všechno jsou to routery s uzavřeným, neaktualizovaným systémem
    Zajímavé, já na nich mám Openwrt a Debian a normálně dělám apt-get update; apt-get upgrade. Jestli to má v sobě „backdoory a bezpečnostní díry“… asi má, ale s tím nic nenadělám, budou stejné, jako v jakémkoli jiném Linuxu.

    Ty máš Debian na TP-link plasťákovi OpenWrt? A podělíš se s námi, jak jsi ho tam dostal?

    Sice na tyhle plasťáky jde někdy nahrát OpenWRT, ale většinou to stejně moc nefunguje
    Mně funguje. Ovladače… no, chodí ethernet, wifi a USB, víc bych od routeru nečekal.

    Tak to máš asi štěstí na konkrétní typ. Většinou, když jsem hledal v databázi podporovaných zařízení na openwrt.org jsem z toho měl spíš depky...

    multicult.fm | monokultura je zlo | welcome refugees!
    Jendа avatar 30.3.2017 22:28 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Wifi bridge
    Do interní flashky se nainstaluje OpenWRT (na novém TL-WDR3500 by mělo fungovat distribuční, protože už má FPU; na tom starém MR3220 FPU není a tak je potřeba překompilovat kernel s FPU emulací), na USB disk se zkopíruje rootfs Debianu a hned po bootu se do něj udělá chroot a spustí se v něm jeho init (na sYsTeMd jsem neměl odvahu).

    MR3220 i TL-WDR3500 prostě jedou. Samozřejmě když jsem to vybíral, tak jsem koukal do wiki, jestli jsou dobře podporována.
    Petr Tomášek avatar 31.3.2017 23:26 Petr Tomášek | skóre: 39 | blog: Vejšplechty
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Wifi bridge
    Aha, takže ti ten slavnej apt-get neumí upgradovat jádro. No, tak to je pak dost k ničemu.

    A vůbec, to není Debian, to je jen taková vochcávka...
    multicult.fm | monokultura je zlo | welcome refugees!

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.