Mozilla vydala novou verzi 0.6 svobodného softwaru DeepSpeech pro převod řeči na text. Přehled novinek v příspěvku na blogu Mozilla Hacks.
Dnes měl na YouTube premiéru krátký sci-fi film SKYWATCH. Colin Levy na něm strávil téměř 6 let. Pro vytvoření 3D grafiky byl vybrán Blender. Film byl z části financován z kampaně na Kickstarteru.
Netflix uvolnil framework pro datovou vědu Metaflow jako open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
Byla vydána nová verze 4.1 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Opravena byla také řada bezpečnostních chyb.
Po více než roce od vydání verze 5 byla vydána nová verze 5.1 linuxové distribuce elementary OS (Wikipedie) vycházející z Ubuntu. Kódové jméno této nejnovější verze je Hera. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Byla vydána verze 3.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byl vydán Mozilla Firefox 71.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na stránce věnované vývojářům. Firefox pro Windows přináší Obraz v obraze aneb možnost sledování videa v samostatném okně. Ve verzi pro Linux se tato novinka objeví v lednu. Vylepšen byl správce hesel Lockwise. Řešeny jsou také bezpečnostní chyby.
Byla vydána verze 11.0 italské linuxové distribuce CAINE (Computer Aided INvestigative Environment) s kódovým názvem Wormhole. Jedná se o živou linuxovou distribuci zaměřenou na forenzní analýzu digitálních dat. Nejnovější CAINE vychází z Ubuntu 18.04 a přináší řadu nových nebo aktualizovaných softwarových nástrojů.
Na Humble Bundle byla spuštěna charitativní akce The Yogscast Jingle Jam 2019. Podpořit ji lze 5 a více dolary. Za 30 dolarů a více lze získat řadu počítačových her běžících také v Linuxu. Jejich názvy budou postupně prozrazovány do 20. prosince.
Rodina jednodeskových počítačů Orange Pi se rozrostla o Orange Pi 4 a Orange Pi 4B. Verze 4B má navíc akcelerátor AI. Cena začíná na 49,90 dolaru. Koupit je lze na AliExpressu nebo na Amazonu.
Ještě jednou zdravím,
rád bych si koupil nový router, ale nic, co by pro mě bylo přijatelné jsem nenašel. A taky tomu plně nerozumím. Proto bych byl rád, kdybyste mi poradili. Vlastně ani přesně nevím, co hledám. Do budoucna bych si rád "hrál" se sítěmi a vším, co s tím souvisí, takže bych preferoval něco pokročilejšího. Díval jsem se po MikroTiku, ale buď byl drahý, nebo mi nevyhovoval. Chtěl bych něco takovéhoto:
Otázkou je:
Máte někdo pozitivní zkušenost s něčím jako MikroTik, do čeho jde flešnout OpenWrt?
Řešení dotazu:
Edit: Nebo aby do něj šly nahrávat různé skripty.
Ještě doplním, že cena by neměla jít přes 3k. Pokud by byl levnější, tím lépe.
Díky Maxi. Ten MikroTik RB962UiGS-5HacT2HnT je fakt dobrý.
Přesně tak.
Model TP-Link TL-WDR4300 v1 Architecture Atheros AR9344 rev 2 Verze firmwaru OpenWrt 18.06.2 r7676-cddd7b4c77 / LuCI openwrt-18.06 branch (git-19.156.63894-115c4e3) Verze jádra 4.9.152 Volné místo: 89% (1.70 GB)tedy zabrane mam ~190MB
mc (+deps: zlib libffi libattr glib2 libmount librpc) ~4MB byobu (+deps: coreutils-install/tty/stat python) ~20MB misto wakeonlan co zbytecne tahalo hromadu perl sem dal etherwake a htop, badblocks, rsync, diffutils, nmap, tcpdump celkem 40MB (vcetne ~3MB balicku podpory pro extroot)
Byl jsem pevně rozhodnutý koupit ten MikroTik (ten lepší), co mi radil Max, ale nakonec jsem si objednal ten TP-Link V5. T.S.BOHEMIA, kterou mám vedle baráku jej má slevněný z 2,5k na 1,7k a ještě mi nabídli rozbalený kus za 1,2k, což jsem vzal. Takže oproti 3k za ten MikroTik úplně paráda.
Velké díky :)
Opravdu nádhera, ale drahá.
Tak máš alespoň aktuální firm
Díky za reakci, ale ke své velké spokojenosti už mám nový router. S tím pc to do budoucna plánuji.
... s tim ten predchozi router dokonce ozivoval z "bricku" pres "kleste na svabu"
To byly časy, k3ďo :) Když jsem teď flešoval to OpenWrt, tak jsem si přečetl obě ty vlákna (cirka 350 reakcí ). To byl skvělej čas. I tenkrát i teď jak jsem to četl. Musel jsem se smát: "Zavolal jsem do OpenWrt, aby ti to nakreslili. Máš to červeně orámováno"
Tu minirecenzi jsem kdysi četl. Škoda, že jsem si na ní nevzpomněl a škoda, že jsi sem nenapsal dřív.
Tiskni
Sdílej: