Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených technologií a otevřeného přístupu na 151. brněnský sraz, který proběhne v pátek 20. 4. od 18:00 hodin v restauraci Benjamin na Drobného 46.
Byla vydána verze 18.04.0 KDE Aplikací (KDE Applications). Přehled novinek v kompletním seznamu změn a na stránce s dalšími informacemi.
Bylo oznámeno vydání nové stabilní verze 1.26 a beta verze 1.27 open source textového editoru Atom (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Dle plánu byla dnes vydána hra Rise of the Tomb Raider (Wikipedie) pro Linux. Koupit ji lze za 49,99 €.
Společnost Oracle vydala čtvrtletní bezpečnostní aktualizaci svých softwarových produktů (CPU, Critical Patch Update). Opraveno bylo celkově 254 bezpečnostních chyb. V Oracle Java SE je například opraveno 14 bezpečnostních chyb. Vzdáleně zneužitelných bez autentizace je 12 z nich. V Oracle MySQL je opraveno 33 bezpečnostních chyb. Vzdáleně zneužitelné bez autentizace jsou 2 z nich.
Byla vydána verze 8.0 linuxové distribuce Trisquel GNU/Linux. Nejnovější verze Trisquel nese kódové jméno Flidas a bude podporována do roku 2021. Výchozím prostředím je nově MATE 1.12. Trisquel patří mezi svobodné distribuce doporučované Nadací pro svobodný software (FSF).
Byla vydána nová verze 27.9.0 webového prohlížeče Pale Moon (Wikipedie) vycházejícího z Firefoxu. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Jedná se o poslední větší aktualizaci verze 27. Vývojáři se zaměří na novou verzi 28.
Google Chrome 66 byl prohlášen za stabilní (YouTube). Nejnovější stabilní verze 66.0.3359.117 tohoto webového prohlížeče přináší řadu oprav a vylepšení. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube). Opraveno bylo 62 bezpečnostních chyb.
Byla vydána druhá RC verze nové řady 2.10 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP. Přehled novinek i s náhledy v oznámení o vydání.
Již tento čtvrtek (19. 4.) se v posluchárně 107 na Fakultě informačních technologií ČVUT v Praze Dejvicích odehraje večer s Turrisem, tentokrát zaměřený na nový modulární router MOX. Mluvit o něm budou Patrick Zandl a Ondřej Filip, ale bude i prostor pro dotazy a diskuzi s vývojáři. Akce začíná v 18:00 a plánovaný konec je v 19:45. Mapka, kde se nachází daná posluchárna, a možnost registrace je k dispozici na webu CZ.NIC.
takže: předpoklady: zdrojáky kernelu, gcc, cpp, make, wget, wireless-tools a postup co psát jako root //stazeni a kompilace wget http://hostap.epitest.fi/releases/hostap-driver-0.3.9.tar.gz tar -xvvzf hostap-driver-0.3.9.tar.gz cd hostap-driver-0.3.9 make make install modprobe hostap_pci //pripojeni k siti iwconfig wlan0 mode managed iwconfig wlan0 essid _ESSID_AP_KAM_SE_CHCES_PRIPOJIT_ //nastaveni IP (lze pouzit i z dhcp...) ifconfig wlan0 IP netmask MASKA route add default gw IP_ADRESA_GATEWAY ping seznam.cz :)
předpoklady: zdrojáky kernelu, gcc, cpp, make, wget, wireless-toolsz toho plyne, co je nutné mít na PC aby to šlo přeložit. jedna z věcí je gcc (což ti chybí) zisti si, jak na tvojem distru toto přidáš, kdyby si měl debain tak stačí aby si napsal
aptitude install gcc cppp makeJohny
Umite pouzit a konfigurovat yum/apt-get/u2date?
Pokud ano,pridejte adresu atrpms do prislusneho konfigu a nainstalujte mnou vyse zmineny balicek hostap-driver, postara se Vam to i o zavislosti (snad)...
Pokud ne, nejdrive se zkuste podivat treba na tento clanek na rootu, jsou tam vysvetlene zaklady spravy balicku ve Fedore a muzete pomoci yum/apt-get/u2date pridat zmineny balik...
Tiskni
Sdílej: