Byla vydána nová verze 10.7 open source alternativy GitHubu, tj. softwarového nástroje s webovým rozhraním umožňujícího spolupráci na zdrojových kódech, GitLab (Wikipedie). Představení nových vlastností v příspěvku na blogu. Vývojáři GitLabu zdůrazňují Web IDE (YouTube) a SAST (Static Application Security Testing) pro Go a C/C++.
David Revoy, autor open source webového komiksu Pepper&Carrot nebo portrétu GNU/Linuxu, zveřejnil na svém blogu recenzi notebooku Librem 13 od společnosti Purism. Používá jej již sedm měsíců a s ním i jako umělec spokojen. Potřebu francouzské AZERTY klávesnice vyřešil přelepkami. Na displej se podíval kalibrační sondou, barvy vyladil pomocí open source softwaru DisplayCAL, v aplikaci Inkscape nastavil zvětšování na 170 % aby 1 cm v Inkscapu byl 1 cm v reálu. Webovou kameru, mikrofon, Wi-Fi a Bluetooth lze na Librem 13 hardwarově vypnout.
Několik posledních verzí GNOME Shellu obsahuje chybu způsobující memory leak (únik paměti). Viz například videozáznamy verzí 3.26 nebo 3.28. Nalezení chyby #64 a její opravě se věnuje Georges Basile Stavracas Neto v příspěvku na svém blogu [reddit].
V pondělí měl na YouTube online premiéru otevřený krátký 2D film Hero vytvořený v 3D softwaru Blender. Cílem stejnojmenného projektu Hero je vylepšit nástroj Grease Pencil (tužka) v Blenderu 2.8.
Byla vydána verze 4.0 kolekce svobodného softwaru umožňujícího nahrávání, konverzi a streamovaní digitálního zvuku a obrazu FFmpeg (Wikipedie). Přehled novinek v Changelogu (GitHub).
Včera vydanou hru Rise of the Tomb Raider pro Linux lze do pondělí 23. dubna koupit na Steamu s 67% slevou. Místo 49,99 € za 16,49 €.
Na Humble Bundle lze získat počítačovou hru Satellite Reign (Wikipedie, YouTube) běžící také v Linuxu zdarma. Speciální akce končí v sobotu v 19:00.
Společnost Apple koupila před třemi lety společnost FoundationDB vyvíjející stejnojmenný NoSQL databázový systém FoundationDB (Wikipedie). Včera byl tento systém uvolněn jako open source pod licencí Apache 2.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Po dva a půl roce od vydání verze 5.7 oznámila společnost Oracle vydání nové major verze 8.0 (8.0.11) databázového systému MySQL (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Zdrojové kódy komunitní verze MySQL jsou k dispozici na GitHubu.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených technologií a otevřeného přístupu na 151. brněnský sraz, který proběhne v pátek 20. 4. od 18:00 hodin v restauraci Benjamin na Drobného 46.
VirtualHost *:80
ServerName domena.tld
ServerAlias *.domena.tld
UseCanonicalName Off
VirtualDocumentRoot /www/domena/%1
/VirtualHost
Dejme tomu že %1 = složka: kone1
(kone1.domena.tld)
ten funguje sám dobře, ale chtěl bych tento VirtualHost rozšířit o nové prohledání umístění zdroje.
Jeden by byl původní:
VirtualHost *:80
ServerName domena.tld
ServerAlias *.domena.tld
UseCanonicalName Off
VirtualDocumentRoot /www/domena/%1
/VirtualHost
a druhý by byl něco ve smyslu:
VirtualHost *:80
ServerName domena.tld
ServerAlias *.domena.tld
UseCanonicalName Off
VirtualDocumentRoot /www/domena-jine-umisteni/%1
/VirtualHost
kde by bylo %1 = složka: kone2
Výsledek by byl ten, že pokud by se zadalo do prohlížeče:
kone1.domena.tld
, tak by se vypasal z toho prvního VirtualHostu a když by se do prohlížeče zadalo:
kone2.domena.tld
, tak by se zobrazila ta z druhého.
Praxe:
Mám podsložky uživatelů ve složkách "UZIVATELE" a další ve složce "UZIVATELE-VIP" a ty potřebuju mít rozdělené, ale jde mi o do, abych do obou přistupoval přes jednu doménu, ale aby mi to dokázalo samo určit v jaké z těch dvou složek se nachází daná podsložka volaná doménou 3řádu.
Příklad:
Uživatel zadá do prohlížeče:
uzivatel.domena.tld
a to najde ve složce UZIVATELE.
A pak jiný uživatel (VIP) zadá do prohlížeče:
uzivatelvip.domena.tld
a to najde ve složce UZIVATELE-VIP.
Lze toho nějak docílit?
Poradí prosím někdo?
Tiskni
Sdílej: