David Revoy, autor open source webového komiksu Pepper&Carrot nebo portrétu GNU/Linuxu, zveřejnil na svém blogu recenzi notebooku Librem 13 od společnosti Purism. Používá jej již sedm měsíců a s ním i jako umělec spokojen. Potřebu francouzské AZERTY klávesnice vyřešil přelepkami. Na displej se podíval kalibrační sondou, barvy vyladil pomocí open source softwaru DisplayCAL, v aplikaci Inkscape nastavil zvětšování na 170 % aby 1 cm v Inkscapu byl 1 cm v reálu. Webovou kameru, mikrofon, Wi-Fi a Bluetooth lze na Librem 13 hardwarově vypnout.
Několik posledních verzí GNOME Shellu obsahuje chybu způsobující memory leak (únik paměti). Viz například videozáznamy verzí 3.26 nebo 3.28. Nalezení chyby #64 a její opravě se věnuje Georges Basile Stavracas Neto v příspěvku na svém blogu [reddit].
V pondělí měl na YouTube online premiéru otevřený krátký 2D film Hero vytvořený v 3D softwaru Blender. Cílem stejnojmenného projektu Hero je vylepšit nástroj Grease Pencil (tužka) v Blenderu 2.8.
Byla vydána verze 4.0 kolekce svobodného softwaru umožňujícího nahrávání, konverzi a streamovaní digitálního zvuku a obrazu FFmpeg (Wikipedie). Přehled novinek v Changelogu (GitHub).
Včera vydanou hru Rise of the Tomb Raider pro Linux lze do pondělí 23. dubna koupit na Steamu s 67% slevou. Místo 49,99 € za 16,49 €.
Na Humble Bundle lze získat počítačovou hru Satellite Reign (Wikipedie, YouTube) běžící také v Linuxu zdarma. Speciální akce končí v sobotu v 19:00.
Společnost Apple koupila před třemi lety společnost FoundationDB vyvíjející stejnojmenný NoSQL databázový systém FoundationDB (Wikipedie). Včera byl tento systém uvolněn jako open source pod licencí Apache 2.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Po dva a půl roce od vydání verze 5.7 oznámila společnost Oracle vydání nové major verze 8.0 (8.0.11) databázového systému MySQL (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Zdrojové kódy komunitní verze MySQL jsou k dispozici na GitHubu.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených technologií a otevřeného přístupu na 151. brněnský sraz, který proběhne v pátek 20. 4. od 18:00 hodin v restauraci Benjamin na Drobného 46.
Byla vydána verze 18.04.0 KDE Aplikací (KDE Applications). Přehled novinek v kompletním seznamu změn a na stránce s dalšími informacemi.
iptables jsou čisté for f in /proc/sys/net/ipv4/conf/*/rp_filter; do echo 1 > $f done echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward # lsmod iptable_nat 6980 1 ip_nat 16748 1 iptable_nat ip_conntrack 48320 2 iptable_nat,ip_nat nfnetlink 6552 2 ip_nat,ip_conntrack iptable_filter 3072 0 ip_tables 12932 2 iptable_nat,iptable_filter x_tables 13252 2 iptable_nat,ip_tables ipv6 222304 14
9.8.7.0/29
na dvou různých rozhraních, čímž nejspíš vytvoříte dvě konfliktní položky ve směrovací tabulce. Pokud opravdu chcete takovou konfiguraci nastavit, měl byste dobře vědět, co děláte a proč to děláte. V takovém případě také budete muset explicitně nastavit směrování paketů do příslušného rozsahu a nespoléhat, že to za vás udělá automaticky systém.
Jasně. Takže to bude jeden tradiční odkaz na FAQ…
Ve vašem případě ale nevidím důvod něco dělit. Prostě na jeden interface (vnější) dejte tu adresu od ISP, na druhý (DMZ) ten veřejný rozsah a na třetí a čtvrtý ty dva privátní rozsahy. Případně podle vkusu můžete ty privátní dát oba na jeden interface nebo jeden z nich přidat k DMZ.
Tiskni
Sdílej: