abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:55 | Nová verze

    OpenJS Foundation, oficiální projekt konsorcia Linux Foundation, oznámila vydání verze 22 otevřeného multiplatformního prostředí pro vývoj a běh síťových aplikací napsaných v JavaScriptu Node.js (Wikipedie). V říjnu se verze 22 stane novou aktivní LTS verzí. Podpora je plánována do dubna 2027.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 8.2 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v informačním videu. Zdůrazněn je průvodce migrací hostů z VMware ESXi do Proxmoxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:11 | Nová verze

    R (Wikipedie), programovací jazyk a prostředí určené pro statistickou analýzu dat a jejich grafické zobrazení, bylo vydáno ve verzi 4.4.0. Její kódové jméno je Puppy Cup.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:44 | IT novinky

    IBM kupuje společnost HashiCorp (Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad, Waypoint, Vagrant, …) za 6,4 miliardy dolarů, tj. 35 dolarů za akcii.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:55 | Nová verze

    Byl vydán TrueNAS SCALE 24.04 “Dragonfish”. Přehled novinek této open source storage platformy postavené na Debianu v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:44 | IT novinky

    Oznámeny byly nové Raspberry Pi Compute Module 4S. Vedle původní 1 GB varianty jsou nově k dispozici také varianty s 2 GB, 4 GB a 8 GB paměti. Compute Modules 4S mají na rozdíl od Compute Module 4 tvar a velikost Compute Module 3+ a předchozích. Lze tak provést snadný upgrade.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:44 | Nová verze

    Po roce vývoje od vydání verze 1.24.0 byla vydána nová stabilní verze 1.26.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.26.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 6.2 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 13.0.14.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 30.0.0 frameworku pro vývoj multiplatformních desktopových aplikací pomocí JavaScriptu, HTML a CSS Electron (Wikipedie, GitHub). Chromium bylo aktualizováno na verzi 124.0.6367.49, V8 na verzi 12.4 a Node.js na verzi 20.11.1. Electron byl původně vyvíjen pro editor Atom pod názvem Atom Shell. Dnes je na Electronu postavena celá řada dalších aplikací.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.0.0 otevřeného emulátoru procesorů a virtualizačního nástroje QEMU (Wikipedie). Přispělo 220 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 700 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    KDE Plasma 6
     (72%)
     (9%)
     (2%)
     (17%)
    Celkem 731 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Dotaz: wpa_supplicant a Gentoo

    14.11.2006 14:22 Matej Outly
    wpa_supplicant a Gentoo
    Přečteno: 383×
    Jako distribuci používám Gentoo 2006.1 a k autentizaci do školní sítě (drátěné) potřebuji použít wpa_supplicant. Zkompilovaný a nakonfigurovaný je správně (už jednou zafungoval). Problém je, že po rebootu se mi, pro mě záhadně, integroval do skriptu /etc/init.d/net.eth0, což v praxi znamená to, že skript pustí na pozadí wpa_supplicant (se správnými parametry - tak jak bych ho pouštěl ručně) a wpa_cli.

    Starting eth0 ...
    Starting wpa_supplicant on eth0 ...
    Starting wpa_cli on eth0 ...
    Backgrounding ...

    Tím to však skončí - skript už nenahodí síťovku, nepřidělí adresu (pokud používám statické nastavení adres), pokud používám dhcp, ani se nepokouší pustit dhcpcd.

    /etc/conf.d/net:

    modules=( "wpa_supplicant" )
    wpa_supplicant_eth0=( "-Dwired" )
    dns_domain_lo=""
    modules=( "dhcpcd" )
    config_eth0=( "dhcp" )
    dhcp_eth0="nontp nonis"

    popř.

    modules=( "wpa_supplicant" )
    wpa_supplicant_eth0=( "-Dwired" )
    dns_domain_lo=""
    config_eth0=( "10.0.0.9 netmask 255.255.255.0 brd 10.0.0.255" )
    routes_eth0=( "default gw 10.0.0.138" )

    Pokoušel jsem se v konfiguráku vymazat první a druhý řádek s cílem, aby se supplicant nepouštěl se skriptem, ale neúspěšně, stejně ho pouštěl, zkoušel jsem i první řádek nahradit za modules=( "!wpa_supplicant" ) s doměnkou, že mi to explicitně zakáže spouštění supplicanta.

    Tedy k mému dotazu. Mohl by mi někdo vysvětlit, jak se přesně net.eth0 skript rozhoduje, jaké načítat moduly, tudíž jak je možno zabránit samovolnému pouštění wpa_supplicantu a dále kde hledat řešení problému s nenahazováním síťovky. Neexistuje v Gentoo něco jako 'ifup eth0' - resp. něco, čím se dá ručně síťovka nahodit?

    Odpovědi

    29.11.2006 20:43 tiborb | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: wpa_supplicant a Gentoo
    Ahoj

    vsakze byvas na 17. listopadu (alebo zeby aj na inej koleji pouzivali tento super system zabezpecenia)

    podla mna je problem v tom, ze priradzujes dvakrat do tej istej premennej. Takze najprv do modules das wpa_supplicant a vzapati to prepises na dhcpd. Inak, ten skript sam zistuje ake mas balicky nainstalovane a podla toho natahuje modules, takze premenna modules sa nastavuje len kvoli tomu, ak mas viac balickov na to iste - aby bolo jasne ze ktory chces pouzivat. Tu je moj /etc/conf.d/net

    modules=("wpa_supplicant" "pump" "ifconfig")
    config_eth0=("dhcp")
    associate_timeout_eth0=30
    wpa_supplicant_eth0="-Dwired"
    dhcp_eth0="nodns"
    

    Ten associate_timeout tam mam preto, aby to nehodilo hned backgrouding, ale pockalo aspon 30s kym sa wpa authentifikuje (aspon pre mna nema zmysel zapnuty komp bez siete). Este mi to zahadne nefungovalo ak nabehli skorej X ako wpa, tak som v /etc/conf.d/xdm nastavil

    XSTATICVT="no"

    a od vtedy mi to funguje (zatial).

    Na nahodenie sietovky pouzi ifconfig eth0 up , ale nevidim dovod si spustat siet rucne, ten init script je celkom dobry, ked sa ho cloveku podari nastavit. Ak by si este potreboval poradit kludne napis, celkom som sa v tom hrabal (ale nehovorim, ze tomu rozumiem :) ). Pripadne aj na email tiborb () matfyz () cz

    No a este pre poriadok - pouzivam wpa_supplicant 0.5.6 (ale myslim ze aj stable 0.5.4 je ok ) a baselayout 1.12.6

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.