Byla vydána nová stabilní verze 1.15 (1.15.1147.36) webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Z novinek lze zdůraznit možnost nastavení vlastního pozadí okna, přístup k záložkám z hlavního menu, lepší ovládatelnost v režimu celé obrazovky nebo vyřešení problémů se zvukem v HTML5. Nejnovější Vivaldi je postaveno na Chromiu 65.0.3325.183.
Node.js Foundation, oficiální projekt konsorcia Linux Foundation, oznámila vydání verze 10.0.0 otevřeného multiplatformního prostředí pro vývoj a běh síťových aplikací napsaných v JavaScriptu Node.js (Wikipedie). Verze 10 se v říjnu stane novou aktivní LTS verzí. Podpora je plánována do dubna 2021.
Neal Cardwell ze společnosti Google oznámil zveřejnění verze 2.0 nástroje pro testování síťového stacku packetdrill. Jde o souhrnné vydání změn z interního vývoje od roku 2013.
Microsoft na svém blogu oznámil, že správce knihoven pro C++ Vcpkg (VC++ Packaging Tool) lze nově používat také na Linuxu a macOS. Aktuálně je pro Linux k dispozici více než 350 knihoven [reddit].
Byly zveřejněny exploity na Nintendo Switch a platformu Tegra X1: Fusée Gelée a ShofEL2. Jejich zneužití nelze zabránit softwarovou aktualizací. Na druhou stranu exploity umožní na Nintendo Switch snadno a rychle nainstalovat Linux, viz. ukázka na YouTube. Jenom je potřeba sáhnout na hardware.
Byla vydána verze 2.12.0 QEMU (Wikipedie). Přispělo 204 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 700 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn. Řešeny jsou také bezpečnostní chyby Meltdown a Spectre.
Google zveřejnil seznam 1 264 studentů přijatých do letošního Google Summer of Code. Přehled projektů, studentů, 212 organizací a mentorů je k dispozici na stránkách GSoC.
Oracle vydal verzi 1.0 univerzálního virtuálního stroje GraalVM, který umožňuje běh programů napsaných v jazycích založených na JVM, JavaScript, LLVM bitcode a experimentálně Ruby, R a Python.
Julia Evans pomocí svých kreslených obrázků proniká do Linuxu a informačních technologií. Vedle ucelených zinů publikuje také jednotlivé kreslené obrázky (RSS).
Jordi Sanfeliu vydal verzi 1.0.0 svého unixového jádra Fiwix (Wikipedie) určeného také pro výuku operačních systémů. Dle článku na OSNews na něm začal pracovat již před více než dvaceti lety. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT. Stáhnout a vyzkoušet lze živou disketu nebo CD s GNU/Fiwixem.
Zdravicko,
rozhodnul jsem se, ze budu poskytovat free hosting s podporou pythonu + pythonich frameworku a ted vybiram sestavu. Par sestav jsem jiz slozil, ale radsi bych to hodil i sem, aby se vyjadrili odbornici Takze, momentalne jsem vybral toto:
Jediny problem, co na teto sestave zatim vidim je, ze k procesorum je standartne dodavan chladic pro 2U skrine, takze jeste pohledat nahradu za ten chladic.
Jaky je tedy vas nazor, cteni odbornici? Nebranim se ani radikalnim zmenam, ale idealne aby se to veslo do 60 000 Kc, zatim to je nejakych 48 000 Kc vcetne DPH.
Zápis RAID 1 (10) = 2x zápis Zápis RAID 5 = 2x čtení + 2x zápis Čtení RAID 1 (10) = 1x čtení Čtení RAID 5 = 1x čteníTakže je jen otázka jaký má disk poměr mezi čtecí a zápisovou rychlosti a jaký je v daném nasazení poměr čtecích a zápisových operací. Navíc se do rychlosti nepočítá nastavení hlaviček, protože už sedí na příslušné stopě. Obecné pravidlo zní, že pokud je zápisových operací víc než cca 20%, tak je kvůli výkonu lepší nasadit R10.
Tiskni
Sdílej: