abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 18:00 | IT novinky

    DuckDuckGo AI Chat umožňuje "pokecat si" s GPT-3.5 Turbo od OpenAI nebo Claude 1.2 Instant od Anthropic. Bez vytváření účtu. Všechny chaty jsou soukromé. DuckDuckGo je neukládá ani nepoužívá k trénování modelů umělé inteligence.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:22 | IT novinky

    VASA-1, výzkumný projekt Microsoftu. Na vstupu stačí jediná fotka a zvukový záznam. Na výstupu je dokonalá mluvící nebo zpívající hlava. Prý si technologii nechá jenom pro sebe. Žádné demo, API nebo placená služba. Zatím.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 04:44 | Nová verze

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 140 (pdf) a HackSpace 77 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 01:00 | Nová verze

    ESPHome, tj. open source systém umožňující nastavovat zařízení s čipy ESP (i dalšími) pomocí konfiguračních souborů a připojit je do domácí automatizace, například do Home Assistantu, byl vydán ve verzi 2024.4.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:11 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:55 | Nová verze

    Neziskové průmyslové konsorcium Khronos Group vydalo verzi 1.1 specifikace OpenXR (Wikipedie), tj. standardu specifikujícího přístup k platformám a zařízením pro XR, tj. platformám a zařízením pro AR (rozšířenou realitu) a VR (virtuální realitu). Do základu se z rozšíření dostalo XR_EXT_local_floor. Společnost Collabora implementuje novou verzi specifikace do platformy Monado, tj. open source implementace OpenXR.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 0.38.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 4.4 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    včera 17:11 | Nová verze

    ClamAV (Wikipedie), tj. multiplatformní antivirový engine s otevřeným zdrojovým kódem pro detekci trojských koní, virů, malwaru a dalších škodlivých hrozeb, byl vydán ve verzích 1.3.1, 1.2.3 a 1.0.6. Ve verzi 1.3.1 je mimo jiné řešena bezpečnostní chyba CVE-2024-20380.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:11 | IT novinky

    Digitální a informační agentura (DIA) oznámila (PDF, X a Facebook), že mobilní aplikace Portál občana je ode dneška oficiálně venku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    včera 05:11 | Komunita

    #HACKUJBRNO 2024, byly zveřejněny výsledky a výstupy hackathonu města Brna nad otevřenými městskými daty, který se konal 13. a 14. dubna 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    KDE Plasma 6
     (68%)
     (10%)
     (2%)
     (20%)
    Celkem 565 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Dotaz: C-media 8330 v SuSE ?

    25.3.2001 10:27 Iggy Pop
    C-media 8330 v SuSE ?
    Přečteno: 88×
    Dobry den, preji vespolek !<BR> Pomocte mi nekdo, prosim, s instalaci zvukovky. <BR> Instaloval jsem SuSE Linux 6.4 Evaluation díky dostatku pameti :-) pomoci grafickeho YaST. Instalacni program nasel bez problemu on-boardovou zvukovku C-Media 8330. Ale uz pri okamzite nabidnutem otestovani se z repracku nic neozvalo. Doufal jsem, ze to dam do kupy pak. Z RedHatu povrchne vim neco o linuxconfigu, diky kteremu by se to dalo nejak obejit (nastavit nejaky klasicky 16-bit Sound Blaster). Ale v SuSE slouzi ke konfiguraci YaST a v nem jsem takove moznosti jako v linuxconfigu nenasel. Jak je videt z textu jsem naprosty zacatecnik. Asi urcite bude v SuSE obdoba RedHatovskeho linuxconfigu, ale nevim kde (nebo ze by ty elektrony mely takovy vliv na mou sitnici :-) .<BR> Predem diky.

    Odpovědi

    13.3.2001 16:53 Václav Procházka | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: C-media 8330 v SuSE ?
    Jednou z úžasných věcí v linuxu je, že se uživatel může vcelku snadno obejít bez těch věcí (programů ...), které jsou závislé na distribuci. V řadě případů je docela dobře možné nastavit systém bez takových zbytečností jako je yast nebo linuxconfig nebo dle mého názoru o něco lepší turboXXXcfg (samozřejmě, že je to mnohem víc práce, ale člověk může lépe kontrolovat co se děje)... Základem každé distribuce je jádro - kernel. Ovladače jednotlivých zařízení počítače (např. zvukovka) mohou být v jádru staticky (napevno), nebo dynamicky jako modul, který se může nahrát, když je to potřeba a zase z jádra odstranit pokud již potřeba není, aby nezabíral zbytečně paměť. V životě většiny "linuxáků" příjde jednou den, kdy by již bylo na čase zkusit si zkompilovat vlastní jádro, které bude na míru ušité HW jejich počítače. Je vhodné si o tom napřed něco málo přečíst. Tuším, že na Rootu (www.root.cz) vyšel poměrně pěkný článek o kompilaci jádra. Při kompilaci nastavíte, že chcete modul SB a snad to bude fungovat... Před tím doporučuji projít si stránky výrobce MB, kde je často možné dočíst se, zda je daná zvukovka kompatibilní se SB. <BR>

    S pozdravem Vasek

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.