Glen MacArthur vydal verzi 2018.4.2 na Debianu založené linuxové distribuce optimalizované pro tvůrce audio a video obsahu AV Linux (Wikipedie). Podrobnosti v oznámení o vydání a v stotřicetistránkovém manuálu (pdf).
Byla vydána nová stabilní verze 1.15 (1.15.1147.36) webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Z novinek lze zdůraznit možnost nastavení vlastního pozadí okna, přístup k záložkám z hlavního menu, lepší ovládatelnost v režimu celé obrazovky nebo vyřešení problémů se zvukem v HTML5. Nejnovější Vivaldi je postaveno na Chromiu 65.0.3325.183.
Node.js Foundation, oficiální projekt konsorcia Linux Foundation, oznámila vydání verze 10.0.0 otevřeného multiplatformního prostředí pro vývoj a běh síťových aplikací napsaných v JavaScriptu Node.js (Wikipedie). Verze 10 se v říjnu stane novou aktivní LTS verzí. Podpora je plánována do dubna 2021.
Neal Cardwell ze společnosti Google oznámil zveřejnění verze 2.0 nástroje pro testování síťového stacku packetdrill. Jde o souhrnné vydání změn z interního vývoje od roku 2013.
Microsoft na svém blogu oznámil, že správce knihoven pro C++ Vcpkg (VC++ Packaging Tool) lze nově používat také na Linuxu a macOS. Aktuálně je pro Linux k dispozici více než 350 knihoven [reddit].
Byly zveřejněny exploity na Nintendo Switch a platformu Tegra X1: Fusée Gelée a ShofEL2. Jejich zneužití nelze zabránit softwarovou aktualizací. Na druhou stranu exploity umožní na Nintendo Switch snadno a rychle nainstalovat Linux, viz. ukázka na YouTube. Jenom je potřeba sáhnout na hardware.
Byla vydána verze 2.12.0 QEMU (Wikipedie). Přispělo 204 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 700 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn. Řešeny jsou také bezpečnostní chyby Meltdown a Spectre.
Google zveřejnil seznam 1 264 studentů přijatých do letošního Google Summer of Code. Přehled projektů, studentů, 212 organizací a mentorů je k dispozici na stránkách GSoC.
Oracle vydal verzi 1.0 univerzálního virtuálního stroje GraalVM, který umožňuje běh programů napsaných v jazycích založených na JVM, JavaScript, LLVM bitcode a experimentálně Ruby, R a Python.
Julia Evans pomocí svých kreslených obrázků proniká do Linuxu a informačních technologií. Vedle ucelených zinů publikuje také jednotlivé kreslené obrázky (RSS).
fixme:dsalsa:IDsDriverBufferImpl_SetVolumePan (0x6c77338,0x6c77238): stub err:dsalsa:DSDB_CreateMMAP Can't map sound device for direct access: Deskriptor souboru se nachází v chybném stavu fixme:dsalsa:CheckXRUN Unhandled state: 0 wine: Unhandled page fault on write access to 0x7bbee000 at address 0xf7d4b1b7 (thread 0026), starting debugger... Unhandled exception: page fault on write access to 0x7bbee000 in 32-bit code (0xf7d4b1b7).Kdesi na googlu (v tomhle je skoupý na slovo) jsem našel jenom dvě zmínky, přičemž ani jedna mi nevyhovuje: 1) Používat OSS - bohužel když zpouští hru (jistě vím Wheel of Time, u HL si nejsem jistý) nastaví v alsamixeru mute při vstupu do každého dalšího levelu - což je dost otravné. A navíc (to bylo pozorovatelné hlavně v HL) víc vytěžoval procesor, což se odrazilo v docela lagující hře 2) Odstranit PulseAudio, protože se s ním údajně hádá - PulseAudio nemám, takže mi to nepomůže Sice jsem to napsal do titulku, ale i mistři se někdy přehlédnou: Používám Gentoo amd64, naprosto up-to-date. A nakonec ještě jedna zajímavost: World of Warcraft (the Burning Crusade) funguje i s Alsou úplně v pohodě. A s OSS nehraje zvuk vůbec (ani když odmutuju v mixeru)
Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni
Sdílej: