Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených technologií a otevřeného přístupu na 151. brněnský sraz, který proběhne v pátek 20. 4. od 18:00 hodin v restauraci Benjamin na Drobného 46.
Byla vydána verze 18.04.0 KDE Aplikací (KDE Applications). Přehled novinek v kompletním seznamu změn a na stránce s dalšími informacemi.
Bylo oznámeno vydání nové stabilní verze 1.26 a beta verze 1.27 open source textového editoru Atom (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Dle plánu byla dnes vydána hra Rise of the Tomb Raider (Wikipedie) pro Linux. Koupit ji lze za 49,99 €.
Společnost Oracle vydala čtvrtletní bezpečnostní aktualizaci svých softwarových produktů (CPU, Critical Patch Update). Opraveno bylo celkově 254 bezpečnostních chyb. V Oracle Java SE je například opraveno 14 bezpečnostních chyb. Vzdáleně zneužitelných bez autentizace je 12 z nich. V Oracle MySQL je opraveno 33 bezpečnostních chyb. Vzdáleně zneužitelné bez autentizace jsou 2 z nich.
Byla vydána verze 8.0 linuxové distribuce Trisquel GNU/Linux. Nejnovější verze Trisquel nese kódové jméno Flidas a bude podporována do roku 2021. Výchozím prostředím je nově MATE 1.12. Trisquel patří mezi svobodné distribuce doporučované Nadací pro svobodný software (FSF).
Byla vydána nová verze 27.9.0 webového prohlížeče Pale Moon (Wikipedie) vycházejícího z Firefoxu. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Jedná se o poslední větší aktualizaci verze 27. Vývojáři se zaměří na novou verzi 28.
Google Chrome 66 byl prohlášen za stabilní (YouTube). Nejnovější stabilní verze 66.0.3359.117 tohoto webového prohlížeče přináší řadu oprav a vylepšení. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube). Opraveno bylo 62 bezpečnostních chyb.
Byla vydána druhá RC verze nové řady 2.10 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP. Přehled novinek i s náhledy v oznámení o vydání.
Již tento čtvrtek (19. 4.) se v posluchárně 107 na Fakultě informačních technologií ČVUT v Praze Dejvicích odehraje večer s Turrisem, tentokrát zaměřený na nový modulární router MOX. Mluvit o něm budou Patrick Zandl a Ondřej Filip, ale bude i prostor pro dotazy a diskuzi s vývojáři. Akce začíná v 18:00 a plánovaný konec je v 19:45. Mapka, kde se nachází daná posluchárna, a možnost registrace je k dispozici na webu CZ.NIC.
Ahoj,
upgradoval jsem mašinu a rozjel nový debian. Na xen jsem šel jednoduše, tedy aptugetnul jsem xen-linux-system-2.6.18-5-xen-686, který připraví vše...vč. grubu. Po restartu skončím na begin: waiting for root file system... a po uptime hláška /dev/sda1 not found. Tak se domnívám, že si to neporadí se sata diskem. Původně jsem to měl na LVM a tam mi to hlásilo, že není dostupné lvm, tak jsem to předělal na normální ext3...zbytečnej pokus. Generický jádro bez xenu - mám tam 2.6.18-6-686 startuje normálně. Na úplně stejném jádru a stejným postupem mi to na starým poči na PATA disku fungovalo.
A teď co s tím, nebo spíš co jsme zkusil.
- upgradovat init přes update-initramfs -u -k 2.6.18-5-xen-686, initrd se sice změní, ale stav po bootu stejný. Nejsem si přesně jist co bych měl dát do initramfs-tools/modules, aby to znalo SATA..ted je tam
sd_mod
libata
ata_piix
- zkusil jsem kompilaci vlastního xenu, ale je to na dlouhou trať a nevím, jak to dopadne, už jen proto, že mám čistou instalaci a furt doplňuju knihovny, páč připravené kompilační prostředí mi chcíplo se starým počem. Navím mi přijde, že to je blbá cesta.
- zjistit, jaký jaderný modul to chce a ten tam dodat...to se mi nepovedlo, chybí mi know how :( Uvítám návod, odkaz.
třeba jsem úplně mimo, budu rád za radu, dík B.
jo ještě co mám v grubu
title Xen 3.0.3-1-i386-pae / Debian GNU/Linux, kernel 2.6.18-5-xen-686
root (hd0,0)
kernel /boot/xen-3.0.3-1-i386-pae.gz
module /boot/vmlinuz-2.6.18-5-xen-686 root=/dev/sda1 ro console=tty0
module /boot/initrd.img-2.6.18-5-xen-686
savedefault
Já taky :) Tohle ale neni ani serverová mašina, ani není suprnová. Disk teda jo, ten mám od včera.
Tiskni
Sdílej: