David Revoy, autor open source webového komiksu Pepper&Carrot nebo portrétu GNU/Linuxu, zveřejnil na svém blogu recenzi notebooku Librem 13 od společnosti Purism. Používá jej již sedm měsíců a s ním i jako umělec spokojen. Potřebu francouzské AZERTY klávesnice vyřešil přelepkami. Na displej se podíval kalibrační sondou, barvy vyladil pomocí open source softwaru DisplayCAL, v aplikaci Inkscape nastavil zvětšování na 170 % aby 1 cm v Inkscapu byl 1 cm v reálu. Webovou kameru, mikrofon, Wi-Fi a Bluetooth lze na Librem 13 hardwarově vypnout.
Několik posledních verzí GNOME Shellu obsahuje chybu způsobující memory leak (únik paměti). Viz například videozáznamy verzí 3.26 nebo 3.28. Nalezení chyby #64 a její opravě se věnuje Georges Basile Stavracas Neto v příspěvku na svém blogu [reddit].
V pondělí měl na YouTube online premiéru otevřený krátký 2D film Hero vytvořený v 3D softwaru Blender. Cílem stejnojmenného projektu Hero je vylepšit nástroj Grease Pencil (tužka) v Blenderu 2.8.
Byla vydána verze 4.0 kolekce svobodného softwaru umožňujícího nahrávání, konverzi a streamovaní digitálního zvuku a obrazu FFmpeg (Wikipedie). Přehled novinek v Changelogu (GitHub).
Včera vydanou hru Rise of the Tomb Raider pro Linux lze do pondělí 23. dubna koupit na Steamu s 67% slevou. Místo 49,99 € za 16,49 €.
Na Humble Bundle lze získat počítačovou hru Satellite Reign (Wikipedie, YouTube) běžící také v Linuxu zdarma. Speciální akce končí v sobotu v 19:00.
Společnost Apple koupila před třemi lety společnost FoundationDB vyvíjející stejnojmenný NoSQL databázový systém FoundationDB (Wikipedie). Včera byl tento systém uvolněn jako open source pod licencí Apache 2.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Po dva a půl roce od vydání verze 5.7 oznámila společnost Oracle vydání nové major verze 8.0 (8.0.11) databázového systému MySQL (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Zdrojové kódy komunitní verze MySQL jsou k dispozici na GitHubu.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených technologií a otevřeného přístupu na 151. brněnský sraz, který proběhne v pátek 20. 4. od 18:00 hodin v restauraci Benjamin na Drobného 46.
Byla vydána verze 18.04.0 KDE Aplikací (KDE Applications). Přehled novinek v kompletním seznamu změn a na stránce s dalšími informacemi.
Mozna pomuze KVM passthrough, zkusto to omrknout. F
http://www.linux-kvm.org/wiki/images/d/d0/KvmForum2008$kdf2008_14.pdf
Phenom by s tím neměl mít problém, pokud to podporuje chipset, což se zdá být doménou chipsetů 8. řady
No právě že né všech 8. řada ale až s označením FX. Bez FXa to v sobě nemá. A když mrkneš na web AMD tak až FXa mají podporu s IOMMU.
Phenom II X4 AMD
Virtualization™ (AMD-V™) Technology With Rapid Virtualization Indexing Silicon feature-set enhancements designed to improve the performance, reliability, and security of existing and future virtualization environments by allowing virtualized applications with direct and rapid access to their allocated memory. Benefit: Helps virtualization software to run more securely and efficiently enabling a better experience when dealing with virtual systems
FX ala Buldozer AMD
Virtualization™ (AMD-V™) Technology with IOMMU Silicon feature-set enhancements designed to improve the performance, reliability, and security of existing and future virtualization environments by allowing virtualized applications with direct and rapid access to their allocated memory. IOMMU is an extension to AMD64 architecture to support address translation and access protection on DMA transfers Security for User Level application and Virtual Machine guest operating system Address translation and access control Device isolation Device assignment in virtualized systems Security & trusted boot support Unified interrupt management Benefit: Helps virtualization software to run more securely and efficiently enabling a better experience when dealing with virtual systems
Takže asi tak no
Myslím, že v FX-xxxx CPU je IOMMU pouze vylepšené, implementováno snad bylo i v předchozí desktop generaci (a ve vybraných chipsetech řady 800).
Přijde mi, že IOMMU (AMD-Vi) je víc záležitostí chipsetu, než samotného CPU.Updates to the platform includes the implementation of IOMMU I/O Virtualization with 45 nm generation of processors, and the AMD 800 chipset series in 2009.[38]
http://en.wikipedia.org/wiki/Advanced_Micro_Devices#Desktop_platforms
Zádrhel osobně vidím v podmínkách, které je pro úspěšné PCI passthough nutné splnit (karta nesmí sdílet PCI IRQ atd.). Mé dosavadní pokusy na kombinaci chipset AMD970 & Ath II X4 zatím nebyly úspěšné, ale ještě jsem to nevzdal. Bohužel success stories v této oblasti je jako šafránu a těch reprodukovatelných ještě méně.
To by asi fungovat mohlo, ale pak tu samou grafickou kartu nebude moci používat hostitel...Mozna pomuze KVM passthrough, zkusto to omrknout. F
http://www.linux-kvm.org/wiki/images/d/d0/KvmForum2008$kdf2008_14.pdf
Zde se právě řeší cesta, která na emulaci GK v rámci virtualizace GuestOS nestaví. Naopak umožní nativním přístupem GuestOS ke GK zajistit výkon a kompatibilitu, které emulovaná řešení zdaleka nedosahují. http://www.youtube.com/watch?v=Gtmwnx-k2qg
Z těch obrázků v prezentaci MultiOS mi to přijde jako dedikace GPU/OS (tj. dnešní GFX passthrough zkrze IOMMU). Nebo MultiOS staví na něčem pokročilejším a je schopen jedno GPU nativně sdílet více GuestOS?
Měl jsem na mysli něco v duchu PCI-SIG I/O virtualization (IOV). http://www.pcisig.com/specifications/iov/ats
Z dokmentace to vypada na klasicky GFX passthrouh. (VT-d based)
This connects both the host and a guest virtual machine operating system in an Intel VT-d virtualized environment to its own dedicated GPU.
http://www.parallels.com/support/extreme/
Tiskni
Sdílej: