Nadace Raspberry Pi vydala devětašedesáté číslo (pdf) anglicky psaného časopisu MagPi věnovanému Raspberry Pi a projektům postaveným na tomto jednodeskovém počítači a šesté číslo (pdf) časopisu pro kutily HackSpace věnovanému navíc 3D tisku, pájení, řezání nebo i elektronice a IoT.
Byl zveřejněn seznam 44 osob přijatých do programu Outreachy od 14. května do 14. srpna 2018. Cílem programu Outreachy je přitáhnout do světa svobodného a otevřeného softwaru lidi ze skupin, jež jsou ve světě svobodného a otevřeného softwaru málo zastoupeny.
Glen MacArthur vydal verzi 2018.4.2 na Debianu založené linuxové distribuce optimalizované pro tvůrce audio a video obsahu AV Linux (Wikipedie). Podrobnosti v oznámení o vydání a v stotřicetistránkovém manuálu (pdf).
Byla vydána nová stabilní verze 1.15 (1.15.1147.36) webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Z novinek lze zdůraznit možnost nastavení vlastního pozadí okna, přístup k záložkám z hlavního menu, lepší ovládatelnost v režimu celé obrazovky nebo vyřešení problémů se zvukem v HTML5. Nejnovější Vivaldi je postaveno na Chromiu 65.0.3325.183.
Node.js Foundation, oficiální projekt konsorcia Linux Foundation, oznámila vydání verze 10.0.0 otevřeného multiplatformního prostředí pro vývoj a běh síťových aplikací napsaných v JavaScriptu Node.js (Wikipedie). Verze 10 se v říjnu stane novou aktivní LTS verzí. Podpora je plánována do dubna 2021.
Neal Cardwell ze společnosti Google oznámil zveřejnění verze 2.0 nástroje pro testování síťového stacku packetdrill. Jde o souhrnné vydání změn z interního vývoje od roku 2013.
Microsoft na svém blogu oznámil, že správce knihoven pro C++ Vcpkg (VC++ Packaging Tool) lze nově používat také na Linuxu a macOS. Aktuálně je pro Linux k dispozici více než 350 knihoven [reddit].
Byly zveřejněny exploity na Nintendo Switch a platformu Tegra X1: Fusée Gelée a ShofEL2. Jejich zneužití nelze zabránit softwarovou aktualizací. Na druhou stranu exploity umožní na Nintendo Switch snadno a rychle nainstalovat Linux, viz. ukázka na YouTube. Jenom je potřeba sáhnout na hardware.
Byla vydána verze 2.12.0 QEMU (Wikipedie). Přispělo 204 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 700 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn. Řešeny jsou také bezpečnostní chyby Meltdown a Spectre.
Google zveřejnil seznam 1 264 studentů přijatých do letošního Google Summer of Code. Přehled projektů, studentů, 212 organizací a mentorů je k dispozici na stránkách GSoC.
Řešení dotazu:
(je pravda že bude rychlejší a výkonější 3.33GHz o 30% než 3.00GHz ?)(Téměř jistě bude rychlejší a výkonnější a téměř jistě méně než o 30%)
(nebude někde čekat CPU nebo RAM nebo HDD ?)(Určitě bude.)
Jaká může být spotřeba,nebude problém s chlazením ?50W-250W dle GK, pokud to nebude mí chladič, ano, pokud to bude mít adekvátní chladič a bednu, ne.
Jak znatelný rozdíl je proti jednojádru a dvoujádru ?Obecně 1 : 2; v jedné jednovláknové úloze žádný.
Dle výrobce a mě v počtu vláken,a jáder.Výrobce i Vy umíte počítat, byť HW vlákna nemá.
Takže by to reálně mohlo být výkonější o 100% ?Víz výše.
Je možný někde sehnat monitoring vytížení serveru ?Vašeho serveru, který ještě nemáte, dost těžko, možná něco na Windows…
Oba servery budou mít Linux debian 6 (deskopovou verzi)deskop žere více než konzole ?Debian nemá desktopovou verzi (jaké balíčky tam dáte, ty tam budete mít).
Hlavně proto že 3,33/3 = 1,11.(je pravda že bude rychlejší a výkonější 3.33GHz o 30% než 3.00GHz ?)(Téměř jistě bude rychlejší a výkonnější a téměř jistě méně než o 30%)
Ještě jen poznámka: obvykle se jádra desktopu sestavují s prioritou parametrů, které zlepšují užívání při interaktivní práci s grafickým prostředím, rychlost odezvy, priorita na uživatele. Serverové sestavy jádra jsou na maximální průchod paralelních exekucí. A pokud sestavujete server se dvěma 4-jádrovými procesory tak očekávám, že tazatel má náplň úloh, které poběží paralelně.Oba servery budou mít Linux debian 6 (deskopovou verzi)deskop žere více než konzole ?Debian nemá desktopovou verzi (jaké balíčky tam dáte, ty tam budete mít).
Jeden desktop obvykle potřebuje výrazně více zdrojů než jedna konzole.
Kvíz: Žere více auto nebo čerpadlo?
Desktop nebo server, každý má jiné požadavky, a „žere“ jiné věci, asi bude mít i zatížený server nižší aktuální spotřebu el. energie než zatížený desktop na stejném HW.
Ale ještě obecně: Tyhle procesory bych nepoužil, protože jsou to staré procesory (E5460 z roku 07 a X5470 z roku 08), tím pádem širší technologie, starší design a větši spotřeba na výkon. Uvažoval bych spíše o E5649 nebo X5650/X5660, které mají za stejnou cenu 6 jader s hyperthredingem a o něco nižší frekvence. viz komparace
Takže v rozmezí od 10% do 30% výkonější a rychlejší ?Pokud čísla tak 1% - 12%.
Proč myslíte ?O tom to přece celé je. (na p;vodní otázku nelze odpověď)
Takže by to reálně mohlo být výkonější o 100% ?Mohlo, nebude.
to je tazke odhadnut o kolik se zvedne vykon a rychlostano je.
(dle technika to má minimální vliv na výkon konzole linux vs deskop linux vždy instaluji všechny nabídky při instalaci linuxu)Nerozumím, když se instaluje server nebo desktop a dělá se to pořádně, tak se výběr balíčku určitě liší. Pokud poběží zatížený server bez využívání grafické karty, tak má rozhodně nižší spotřebu než zatížení desktop s využitím výkonné grafické karty.
Tiskni
Sdílej: