abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:55 | Nová verze

    OpenJS Foundation, oficiální projekt konsorcia Linux Foundation, oznámila vydání verze 22 otevřeného multiplatformního prostředí pro vývoj a běh síťových aplikací napsaných v JavaScriptu Node.js (Wikipedie). V říjnu se verze 22 stane novou aktivní LTS verzí. Podpora je plánována do dubna 2027.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 8.2 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v informačním videu. Zdůrazněn je průvodce migrací hostů z VMware ESXi do Proxmoxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:11 | Nová verze

    R (Wikipedie), programovací jazyk a prostředí určené pro statistickou analýzu dat a jejich grafické zobrazení, bylo vydáno ve verzi 4.4.0. Její kódové jméno je Puppy Cup.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:44 | IT novinky

    IBM kupuje společnost HashiCorp (Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad, Waypoint, Vagrant, …) za 6,4 miliardy dolarů, tj. 35 dolarů za akcii.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 15:55 | Nová verze

    Byl vydán TrueNAS SCALE 24.04 “Dragonfish”. Přehled novinek této open source storage platformy postavené na Debianu v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:44 | IT novinky

    Oznámeny byly nové Raspberry Pi Compute Module 4S. Vedle původní 1 GB varianty jsou nově k dispozici také varianty s 2 GB, 4 GB a 8 GB paměti. Compute Modules 4S mají na rozdíl od Compute Module 4 tvar a velikost Compute Module 3+ a předchozích. Lze tak provést snadný upgrade.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:44 | Nová verze

    Po roce vývoje od vydání verze 1.24.0 byla vydána nová stabilní verze 1.26.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.26.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 6.2 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 13.0.14.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 30.0.0 frameworku pro vývoj multiplatformních desktopových aplikací pomocí JavaScriptu, HTML a CSS Electron (Wikipedie, GitHub). Chromium bylo aktualizováno na verzi 124.0.6367.49, V8 na verzi 12.4 a Node.js na verzi 20.11.1. Electron byl původně vyvíjen pro editor Atom pod názvem Atom Shell. Dnes je na Electronu postavena celá řada dalších aplikací.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.0.0 otevřeného emulátoru procesorů a virtualizačního nástroje QEMU (Wikipedie). Přispělo 220 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 700 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    KDE Plasma 6
     (72%)
     (9%)
     (2%)
     (17%)
    Celkem 740 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Dotaz: Symlinky vs zastupci Linux/Windows

    3.6.2014 19:16 petrfm
    Symlinky vs zastupci Linux/Windows
    Přečteno: 722×

    Ahoj, resim zajimavy problem. Mam adresarovou strukturu na WIN - X:/produkty/kody

    cili je slozka produkty a v nich slozky a123 a124 a125 a126 atd. Protoze nektere produkty maji svoje nadrazene/podobne produkty, tak abych je nemusel slozite hledat, mam ve slozce zastupce, na ktereho kliknu a ten mne navede treba az produktu a123 do a125. Tam mam zase dalsiho zastupce, ktery mne vraci zpatky. Muzu tak jednoduse klikat bez hledani.
    A ted ten problem - prechazim postupne na linux a rad bych, aby mi tohle fungovalo na linuxu, protoze to je disk, ktery je sdileny sambou. Mam ho nekam namountovany a logicky tyhle windows sracky .lnk na linuxu nechodi. Existuje zpusob, jak zachovat funkcnost na windows a soucasne to mit funckni na linuxu?

    Priznam se, ze jsem jeste ani moc nenastudoval symlinky na linuxu, takze je tam ani nepouzivam a mozna by to slo resit pomoci nich, protoze ten sdileny adresar je hostovany na LINUXU a tak by zrejme slo udelat nejake symbolicke linky, kterymi by slo oklamat ten windows (jeden klient proste jede a musi na WINDOWS jet nadale - kvuli ucetnimu SW)

    Aby bylo jasno k cemu to je : je to seznam kodu produktu na eshopu, ke kterym jsou ve slozkach manualy, apod. Produkt a123 je treba bila ponozka, ke ktere je manual k ponozkam. No a produkt a124 je treba ruzova ponozka. Mam jeden manual k ponozkam, ulozeny v MASTER produktu a123 a kdyz chci tisknout manual k ruzove ponozce, vlezu do jeji slozky a pres zastupce si kliknu na hlavni polozku, kde je manual. Nemusim tak ukladat manualy do vsech barevnych a ja nevim jakych modifikaci a pritom kazdy produkt ma svoje jedinecne cislo, podle ktereho lze jednoznacne identifikovat.

    Poradite, jak na to? Diky moc,

    P.

    Odpovědi

    3.6.2014 19:42 Matlák
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Symlinky vs zastupci Linux/Windows
    Symlinky normálně přes Sambu nefungují, ale jejich podpora se dá zapnout viz zápisek zdejšího blogu z roku 2005.

    Na takovouhle šílenost bych ale možná raději použil nějaký document management system - otázka spíš zní, k čemu potřebuje účetní software přístup k manuálům produktů...
    3.6.2014 21:32 petrfm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Symlinky vs zastupci Linux/Windows

    Ucetni sw to nepotrebuje, ale clovek, ktery pracuje na tom win desktopu ano. Mozna ale stoji za zvazeni, zda to nejak nerozdelit, nebo nenahradit tyhle linky treba nejakymi .TXT soubory. Nakonec manualy se neupravuji tak casto, aby to bylo stezejni a proste implementace tech linku na obou systemech asi bude tvrdsi orisek.

    Resil - zavadel jsem to v dobe, kdy jsem byl presvedceny, ze budu pouzivat na desktopu vyhradne WIN, ale za posledni tydny se situace vyrazne zmenila, takze to potrebuji vyresit s ohledem na to, ze do budoucna urcite vetsina desktopu ve firme pobezi na linuxu.

    Alias zase mi ten linux komplikuje zivot :-)))))

    3.6.2014 22:20 dustin | skóre: 63 | blog: dustin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Symlinky vs zastupci Linux/Windows
    Naopak linuxem si jej zjednodušíš.

    Na linuxovém serveru ve sdíleném adresáři nastav normální symlinky a v sambě nastav, aby je pro windowsí klienty dereferovala, tudíž projdou rovnou do nalinkovaného adresáře,jak už napsal kolega přede mnou.
    4.6.2014 08:43 Milan Uhrák | skóre: 31 | blog: milan_at_ABC
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Symlinky vs zastupci Linux/Windows
    no .. pokud je ten sdílený disk na windows stroji, tak máš smolíka.

    pokud je na disk sdílen přes Sambu, pak no problem. pomocí softlinků (podporu musíš zapnout v konfiguraci) to funguje velmi dobře.

    Dá se nastavit i akceptace linku mimo "kořen" sdíleného adresáře, je to síce "proti srsti", ale funguje i toto
    follow symlinks = yes
    wide symlinks = yes
    unix extensions = no
    Milan
    4.6.2014 10:44 petrfm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Symlinky vs zastupci Linux/Windows

    To sdileni bezi prave na sambe, WIN je jenom ten klient, jinak uz je vsechno na linuxu.

    Jak potom takovy symlink vypada ve windows? Jako obycejny soubor? A presune to uzivatele do te novy slozky? Tak, aby nic nepoznal? Ono to generuje defakto windowsi zastupce, nebo jak to funguje?

    Ptam se, protoze se ke zkouseni dostanu nejdrive zitra.

    P.

    4.6.2014 19:47 Matlák
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Symlinky vs zastupci Linux/Windows
    Bude se to tvářit, jako by tam ten adresář byl a normálně obsahoval ty soubory. Na windows žádní zástupci vidět nebudou, budou to normální adresáře.
    4.6.2014 22:59 petrfm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Symlinky vs zastupci Linux/Windows

    Aha, to neni uplne to, co jsem od toho chtel :-) Jde o to, ze mam nejakou strukturu a temi zastupci (ve win) jsem se preklikaval mezi jednotlivymi souvisejicimi slozkami. Tedy neobjevil se mi zadny imaginarni adresar, ale mel jsem tam soubor - link, na ktery jsem kliknul a ten windowsi prohlizec mne prehodil do jine slozky.

    Fungovalo to proste jako hyperlinky na www, kdy se dalo prechazet mezi jednotlivymi "odkazy" a zase se zpatky vracet.

    Nakonec od toho ale asi upustim, protoze to je horor i v tech winech - win neumi zrovna moc dobre pouzivat relativni cestu v zastupcich a tak kdyz jsem ten disk pripojil jinam, nez jako X, tak to taky nefungovalo. Jedinym resenim bylo namontovat do toho link ve tvaru explorer.exe cesta/soubor - s vyuzitim relativnich cest - ..\a123 apod. ale to zase otevira nove okno spravce souboru, coz taky otravuje.

    Cili prdim na to, pobezi to bez tehle vychytavky a bude to kompatibilni na win i linuxu.

    5.6.2014 08:27 Bugs
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Symlinky vs zastupci Linux/Windows
    Však to udělej jak ti radili výše - softlinky a povolit je v Sambě. Bude to fungovat přesně tak jak to máš teď na Windows. :-)
    5.6.2014 11:21 dustin | skóre: 63 | blog: dustin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Symlinky vs zastupci Linux/Windows
    Takže když někdo bude používat třeba TC, do jiného adresáře by přešel vždy v exploreru. To bych asi neskousl :-)
    6.6.2014 00:58 petrfm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Symlinky vs zastupci Linux/Windows
    explorer je pro beznou kancelarskou praci (otevri, smaz, zkopiruj) stejne nejlepsi :-)
    6.6.2014 08:51 dustin | skóre: 63 | blog: dustin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Symlinky vs zastupci Linux/Windows
    Hm, když myslíš...
    6.6.2014 07:38 Bugs
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Symlinky vs zastupci Linux/Windows
    Nééé, prostě ho to hodí do té symlinkované složky i v TC a jakémkoliv jiném správci. Prvně to prosím vyzkoušej. :-)
    6.6.2014 08:58 dustin | skóre: 63 | blog: dustin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Symlinky vs zastupci Linux/Windows
    Symlinky za sambou ano, ale navrhovaný postup asociace určitého souboru na klientských stanicicích s něčím, co ten adresář otevře natvrdo v exploreru sotva :)

    Jinak se symlinky za sambou mám trochu zkušenosti, náš systém (již nevyvíjený) generoval ze struktury dokukmentů v DB symlinkovou strukturu na filesystému a sambou se exportoval pro win stroje. Uživatelé tak mohli přidávat/číst soubory, vytvářet adresáři a přes webové rozhraní (to již jelo nad DB) si k nim přidávat metadata, fulltextově vyhledávat, případně je umisťovat (i automaticky, dle pravidel) do více adresářů najednou. Stačilo upravit vfs modul samby.

    V podstatě to je to, co hledá tazatel, ale lokální instalace už neprodáváme/neděláme k nim podporu.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.