Byla vydána verze 11.8 open source alternativy GitHubu, tj. softwarového nástroje s webovým rozhraním umožňujícího spolupráci na zdrojových kódech, GitLab (Wikipedie). Představení nových vlastností i s náhledy v příspěvku na blogu. Zdůraznit lze například SAST (Static Application Security Testing) testování JavaScriptu.
Neziskové technologické konsorcium Linux Foundation oznámilo, že nejnovějším oficiálním projektem konsorcia se stává ELISA (Enabling Linux In Safety Applications). Clem projektu je usnadnit společnostem vývoj a certifikaci kritických aplikací a systémů postavených na Linuxu, tj. aplikací a systémů, jejichž selhání může vést ke ztrátě lidských životů, k významným škodám na majetku nebo škodám na životním prostředí.
Vyšlo piate číslo Magazínu KPI — webového časopisu Katedry počítačov a informatiky Technickej univerzity v Košiciach. V čísle sú články o vizualizácii dát v jazyku Python, nástroji Docker, a použití protokolu MQTT.
Po dvou a půl měsících vývoje od vydání verze 5.0 byla vydána nová verze 5.1 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové označením Betty bylo vybráno na počest americké jazzové zpěvačky Betty Carter.
V Linuxu byla nalezena bezpečnostní chyba CVE-2019-8912. Jedná se o vážnou (CVSS v3.0: 9.8) bezpečnostní chybu typu CWE-416: Use After Free v crypto/af_alg.c. Chyba byla nalezena pomocí detektoru chyb při práci s pamětí KASAN (Kernel Address Sanitizer).
Mozilla.cz informuje, že další vydání SeaMonkey se zdrží. Infrastruktura projektu SeaMonkey prochází mnoha změnami. Důvodem je požadavek na nezávislost na infrastruktuře Firefoxu do konce roku, protože jeho vývoj nebude SeaMonkey následovat ve stejném tempu a rozdíly jsou moc veliké. Bohužel se při těchto přesunech nepodařilo udržet vše ve funkčním stavu a tak není možné sestavovat a vydávat nové verze SeaMonkey.
V Drupalu byla nalezena vysoce kritická zranitelnost PSA-2019-02-19. Podrobnosti a opravy 8.5.x a 8.6.x budou zveřejněny dnes mezi 19:00 a 23:00.
Mozilla.cz informuje o stavu češtiny v projektu Common Voice. Projekt Common Voice sbírá hlasová data, na základě kterých bude možné trénovat modely a software pro rozpoznávání řeči. Aktuálně je nutné rozšířit počet vět v datové sadě a alespoň 5 tisíc vět musí být ručně ověřených několika lidmi.
Byla vydána nová vývojová verze datového formátu a souvisejících nástrojů Relational pipes. Hlavní novinkou verze v0.10 je nástroj relpipe-tr-guile
, který díky GNU Guile umožňuje filtrovat a transformovat relační data pomocí výrazů jazyka Scheme.
CSIRT.CZ upozorňuje na kritickou zranitelnost ve WordPressu umožňující vzdálené spuštění libovolného kódu. Prakticky se jedná o kombinací dvou různých zranitelností (Directory Traversal a Local File Inclusion), pro jejichž úspěšné zneužití musí útočník získat v rámci instance WordPressu alespoň oprávnění autora.
Jo, už se to dá, děkuju. Nicméně, ještě mě trápí pár dalších věcí.
1. Když zkouším testovat střih na dvě scény, které se v náhledu dobře přehrají, ve výsledném videu druhá scéna chybí. Sice má je jen na 5 snímků ale být by tam měla, když i náhled ji přehraje bez potíží.
2. Výsledné video nemá stejnou kvalitu jako zdrojové. Zdrojové video je 480x272 16:9 24fps MP4 (AVC1) bit rate cca 300-470 kbps a audio AAC 128-256 kbps 48kHZ. Takže profil videa v exportu nastavím na stejné hodnoty a i při nastavení u videa na 1000kbps a audiu dám 192kbps ale výsledné video i tak nedosáhne kvalit zdroje, je to viditelně neostré, rozmazanější. Ideální by bylo jen střihnout a už nepoužívat převod ale jen sloučit jako to uměl Virtual Dub ovšem ten v linuxu nefunguje a navíc je jen pro MPEG2. Vím, že ffmpeg to sloučit snad umí ale potřebuju to nejdřiv nastříhat. Nedávno jsem pro informaci zkoušel podobný program Virtual Dubu, tedy Avidemux jen každou chvílí padá a často nedrží poměr stran.
Tiskni
Sdílej: