Několik posledních verzí GNOME Shellu obsahuje chybu způsobující memory leak (únik paměti). Viz například videozáznamy verzí 3.26 nebo 3.28. Nalezení chyby #64 a její opravě se věnuje Georges Basile Stavracas Neto v příspěvku na svém blogu [reddit].
V pondělí měl na YouTube online premiéru otevřený krátký 2D film Hero vytvořený v 3D softwaru Blender. Cílem stejnojmenného projektu Hero je vylepšit nástroj Grease Pencil (tužka) v Blenderu 2.8.
Byla vydána verze 4.0 kolekce svobodného softwaru umožňujícího nahrávání, konverzi a streamovaní digitálního zvuku a obrazu FFmpeg (Wikipedie). Přehled novinek v Changelogu (GitHub).
Včera vydanou hru Rise of the Tomb Raider pro Linux lze do pondělí 23. dubna koupit na Steamu s 67% slevou. Místo 49,99 € za 16,49 €.
Na Humble Bundle lze získat počítačovou hru Satellite Reign (Wikipedie, YouTube) běžící také v Linuxu zdarma. Speciální akce končí v sobotu v 19:00.
Společnost Apple koupila před třemi lety společnost FoundationDB vyvíjející stejnojmenný NoSQL databázový systém FoundationDB (Wikipedie). Včera byl tento systém uvolněn jako open source pod licencí Apache 2.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Po dva a půl roce od vydání verze 5.7 oznámila společnost Oracle vydání nové major verze 8.0 (8.0.11) databázového systému MySQL (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Zdrojové kódy komunitní verze MySQL jsou k dispozici na GitHubu.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených technologií a otevřeného přístupu na 151. brněnský sraz, který proběhne v pátek 20. 4. od 18:00 hodin v restauraci Benjamin na Drobného 46.
Byla vydána verze 18.04.0 KDE Aplikací (KDE Applications). Přehled novinek v kompletním seznamu změn a na stránce s dalšími informacemi.
Bylo oznámeno vydání nové stabilní verze 1.26 a beta verze 1.27 open source textového editoru Atom (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Dobrý den
Při vypalování v Neru od ver. 5 jsem používal velice užitečnou vychytávku pro "mazání" a "přepis" obyčejných CD. Spočívala v zneviditelnění již vypáleného původního souboru, který jsem pak mohl nahradit novou verzí souboru. Což mimo jiné vedlo i k úspoře CD (Již jednou vypálené datové Cd jsem "smazal" a na CD vypálil něco jiného (Přepoklad: po prvním vypalování muselo zbýt na CD místo i pro pro druhé vypalování
Nevíte prosím někdo jak se tato funkce odborně nazývá (na inetu se dá najít vše, ale musím vědět co mám hledat ? A zda má linux tuto možnost taky?
PS. Odpověď na první otázku mě zajímá daleko více, protože zbytek si již můžu najít sám
Díky PepikTaky jsem přesvědčený, že K3B to nezvládne (před vypalovaním není CD v linuxu namountováno, proto nemůžu označit soubor, který chci smazat).
Dále mi není jasné proč takovou skvělou funkci používá tak málo lidí (Na www.cdr.cz jsem pátral, ale nějak jsem žádné info nenašel
Představte si jednoduchou situaci:
1. Udělám zálohu např. účetnictví. Vznikne jeden soubor.
2. Adresář vypálím v Neru
3. Po třech dnech práce v účetnictví vytvořím další zálohu (Přepíšu na disku původní soubor)
4. Vložím původní CD a spustím Nero
5. Nero mi automaticky nahlásí, že byl nalezen novější soubor než je ten vypálený a nabídne mi ho vypálit na CD
6. Po vypálení zůstane na CD pouze nový soubor
No a votom to je ...
Zatím díky za odpovědi a zkusím popátrat po funkcionalitách cdrecords
V K3b již vypálený soubor z CD-R "nesmažu" (celou Session taky ne).
NeroLinux běhá přesně jak si představuji. Funguje velice podobně jako ve windows. Tj. již jednou vypálený soubor lze buď "smazat" úplně nebo nahradit novou verzí (náhradu souboru za novou verzi jsem v K3b nezkoušel ale vypadá to, že fungovat bude.)
Závěr: Asi si půjdu koupit nero for win. abych mohl vypalovat v linuxu
Tiskni
Sdílej: