Julia Evans pomocí svých kreslených obrázků proniká do Linuxu a informačních technologií. Vedle ucelených zinů publikuje také jednotlivé kreslené obrázky (RSS).
Jordi Sanfeliu vydal verzi 1.0.0 svého unixového jádra Fiwix (Wikipedie) určeného také pro výuku operačních systémů. Dle článku na OSNews na něm začal pracovat již před více než dvaceti lety. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT. Stáhnout a vyzkoušet lze živou disketu nebo CD s GNU/Fiwixem.
Byla vydána nová verze 10.7 open source alternativy GitHubu, tj. softwarového nástroje s webovým rozhraním umožňujícího spolupráci na zdrojových kódech, GitLab (Wikipedie). Představení nových vlastností v příspěvku na blogu. Vývojáři GitLabu zdůrazňují Web IDE (YouTube) a SAST (Static Application Security Testing) pro Go a C/C++.
David Revoy, autor open source webového komiksu Pepper&Carrot nebo portrétu GNU/Linuxu, zveřejnil na svém blogu recenzi notebooku Librem 13 od společnosti Purism. Používá jej již sedm měsíců a s ním i jako umělec spokojen. Potřebu francouzské AZERTY klávesnice vyřešil přelepkami. Na displej se podíval kalibrační sondou, barvy vyladil pomocí open source softwaru DisplayCAL, v aplikaci Inkscape nastavil zvětšování na 170 % aby 1 cm v Inkscapu byl 1 cm v reálu. Webovou kameru, mikrofon, Wi-Fi a Bluetooth lze na Librem 13 hardwarově vypnout.
Několik posledních verzí GNOME Shellu obsahuje chybu způsobující memory leak (únik paměti). Viz například videozáznamy verzí 3.26 nebo 3.28. Nalezení chyby #64 a její opravě se věnuje Georges Basile Stavracas Neto v příspěvku na svém blogu [reddit].
V pondělí měl na YouTube online premiéru otevřený krátký 2D film Hero vytvořený v 3D softwaru Blender. Cílem stejnojmenného projektu Hero je vylepšit nástroj Grease Pencil (tužka) v Blenderu 2.8.
Byla vydána verze 4.0 kolekce svobodného softwaru umožňujícího nahrávání, konverzi a streamovaní digitálního zvuku a obrazu FFmpeg (Wikipedie). Přehled novinek v Changelogu (GitHub).
Včera vydanou hru Rise of the Tomb Raider pro Linux lze do pondělí 23. dubna koupit na Steamu s 67% slevou. Místo 49,99 € za 16,49 €.
Na Humble Bundle lze získat počítačovou hru Satellite Reign (Wikipedie, YouTube) běžící také v Linuxu zdarma. Speciální akce končí v sobotu v 19:00.
Společnost Apple koupila před třemi lety společnost FoundationDB vyvíjející stejnojmenný NoSQL databázový systém FoundationDB (Wikipedie). Včera byl tento systém uvolněn jako open source pod licencí Apache 2.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Zdravím!
Podle RFC2616 (8.2.3; 10.1.1 a 14.20.) je možné při HTTP POST/PUT(atd.), aby dříve, než klient pošle vlastní tělo žádosti na server, server otestoval podle hlaviček, zda-li obsah přijme nebo ne. Server pak může odpovědět pomocí "100 Continue" (v tom případě klient pokračuje v posílání těla žádosti), nebo hodit chybovou hlášku (např. "417 Precondition Failed"); v tom případě už klient nic neposílá.
Problém ovšem je, jak toho dosáhnout. Pokud použiji header() dvakrát, tj. jednou s kódem 100 a podruhé s jiným, pak při druhém použití fce header() prudí PHP s tím, že "headers already sent"...
Dá se s tím něco (rozumného) dělat?
Díky!
Jj, díky, pomohlo to, lépe řečeno, pomohlo bufferování nevypínat (lépe řečeno vypnout jenom to, co je potřeba). Nakonec, tohle funguje:
if ($_SERVER["HTTP_EXPECT"]=="100-continue" && $_SERVER["SERVER_PROTOCOL"]=="HTTP/1.1")
{
header("HTTP/1.1 100 Continue", false);
ob_flush();
}
Proč by to mělo být na h***? Pokud chce člověk korektně např. naimplementovat věci jako GroupDAV, pak ani jinou možnost nemá...
Jde o to, že zřejmě už posíláte nějaká data, třeba i nechtěně, a přitom nemusíte.
Momentálně tedy děláte něco takového:
Klient(GET/POST/PUT)-----------> Server Klient <--------------(hlavičky) Server Klient <-----------(nějaká data) Server Klient <--------(další hlavičky) Server Klient <------------------(data) Server
a chcete tohle:
Klient(GET/POST/PUT)-----------> Server Klient <--------------(hlavičky) Server Klient <--------(další hlavičky) Server Klient <------------------(data) Server
Ta "nějaká data" mohou být např. nechtěné odřádkovánínebo mezera v nějakém inkludovaném souboru (za posledním ?>) nebo nějaké echo nebo print ještě v první fázi práce skriptu, kdy ještě nechcete klientovi posílat data.
To je kravina, jak jsem psal, hlášku "header already sent" to píše pouze pokud použiji dvakrát po sobě header() se stavovým kódem, nikoliv když použiji header() jen jednou - což dokazuje, že data nikde mezitím neposílám. IMHO bude chyba někde v implementaci php...
header
se třetím parametrem a replace
nastaveným na true
?
header('x', TRUE, 100); header('x', TRUE, 200);Mimochodem, odpověď
100-Continue
můžete odpovědět jedině v případě, kdy klient pošle Expect: 100-continue
.
Tiskni
Sdílej: