Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Pohodlnejsia a jednoduhsia cesta je pouzit stary core install a ist podla tohto http://allanmcrae.com/2012/07/updating-arch-linux-from-a-core-install.Zrovna coreinstall byl IMO vždy ten nejsložitější způsob, jak arch nainstalovat, protože byl permanentně zastaralý a pak akorát člověk musel řešit upgrade spousty balíčků najednou. Netinstall byl lepší, jelikož člověk měl rovnou aktuální systém. Proto teď už coreinstall nebude k dispozici.
Ale tak cesta akou smeruje arch sa zmenit neda, takze treba si zvykat.Tohle se zrovna změnit dá. Tahle změna není změna pro změnu, ale protože nikdo z vývojářů Archu neumí/nechce (komu by se chtělo udržovat něco, co nepoužívá) AIF opravit, aby fungoval snovými verzemi softwaru. O AIF se staral jediný člověk, který ale nedávno odešel. A instalační skripty jsou v tedy tuhle chvíli jediná funkční věc pro instalaci. Pokud se objeví někdo, kdo by byl ochoten AIF opravit a udržovat, bude vítán a neměl by být problém s opětovným použitím AIF na instalačním CD.
Nicméně bude se to dát přežít. Trošku mi ale také vadí, že nahradili Grub 0.9x dvojkovou evolucí. :) Asi jsem moc nostalgický.Není to povinné. Grub legacy je v AUR a normálně se dá používat.
Tiskni
Sdílej: