V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Evropský parlament schválil mezinárodní dohodu ACTA. 331 poslanců hlasovalo pro, 294 proti. Konečné schválení je nyní na Evropské komisi.
Tiskni
Sdílej:
"Komo.ši" byli shodou okolností proti.Soudruhu Kubečko, děkujeme ti za velmi hodnotný příspěvek do diskuze, ještě jej důkladně rozebereme s uličním výborem. Rád bych tě ale informoval, že naši soudruzi byli v globálu jednoznačně pro schválení dokumentu - o tom se ostatně rozhodlo už ve druhé pětiletce. Možná tě popletlo, že straníci hlasovali proti. To je ale jen geniální krycí manévr ústředního vedení (straníci byli úkolováni negovat asi polovinu jakýchkoli snah v EP), který má za cíl zmást nepřátele socialismu. Naše kádrová rezerva, pevně zakotvená ve většině námi ovládaných frakcích (zde bych zmínil zejména socialistickou, lidoveckou a zelenou), ale hlasovala pro shválení, což se nakonec také povedlo. Takže vzdor prvnímu dojmu internacionála opět dojde k cíli. Místní stranické vedení oceňuje tvou bdělost a uvědomělost a rozhodlo se tě navrhnout na Státní cenu A. Čepičky I. třídy za mimořádný přínos obraně socialistického zřízení a jejího lidu.
Pokud jsou "komo.ši" *velmi* zjednodušeně řečeno proti soukromému vlastnictví, těžko byste od nich čekal cokoliv, co posílí vlastnická práva (zde IP) korporací.Máš pravdu, komunisté vždy byli pouze a jedině pro posílení práv korporací - ale jedině státních. A jak můžeš vidět, velmi se to daří. Naši soudruzi v EP dělají všechno pro to, aby bylo soukromé vlastnictví zničeno a volný trh udušen. Čest práci!