Byla vydána nová verze 4.2.0 otevřeného emulátoru procesorů a virtualizačního nástroje QEMU (Wikipedie). Přispělo 198 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 200 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn.
Konference Bratislava OpenCamp 2020 proběhne v sobotu 4. dubna 2020 v Bratislavě na Fakultě informatiky a informačních technologií STU. Organizátoři vyhlásili CFP. Návrhy přednášek a workshopů lze zaslat do 31. ledna 2020.
Bylo oznámeno vydání KDE Frameworks 5.65.0, tj. nové verze aktuálně 74 knihoven rozšířujících multiplatformní framework Qt a dnes využívaných nejenom KDE Plasmou a KDE Aplikacemi. Nově začleněnou knihovnou je KQuickCharts pro generování grafů.
Byla vydána verze 2.4 svobodného nelineárního video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Zdůraznit lze přechod na Python 3.
Vyšel toolkit Qt verze 5.14. Změny se týkají především Qt Quick, jeho odstínění od konkrétních nízkoúrovňových grafických API a zlepšení výkonu zvláště ve 3D. Začíná tím proces postupných příprav na Qt 6. Příští vydání (5.15) bude s dlouhodobou podporou. Aktuálně také vyšlo vývojové prostředí Qt Creator 4.11 – vedle oprav chyb a řady zjednodušení konfigurace přidává mj. experimentální podporu WebAssembly.
Byla vydána nová verze 1.41 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.41 bylo vydáno také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
J2EE, nověji Java EE a nejnověji Jakarta EE, tj. Java pro vývoj a provoz podnikových aplikací a informačních systémů (Java Platform, Enterprise Edition), slaví 20 let. První verze J2EE 1.2 byla vydána 12. prosince 1999.
V kancelářích společnosti NGINX, tj. společnosti stojící za stejnojmenným webovým serverem a reverzní proxy, v Moskvě proběhla policejní razie. Na NGINX si nárokuje práva společnost Rambler. Igor Sysoev, zakladatel společnosti NGINX, ve společnosti Rambler pracoval v letech 2000 až 2011. V březnu letošního roku byla společnost NGINX prodána společnosti F5 Networks za 670 milionů dolarů.
Vyšel Vim 8.2. Jedná se převážně o opravnou verzi tohoto textového editoru, ale mezi několika novými funkcemi je také možnost používat vyskakovací okna v uživatelském rozhraní, což využijí zvláště vývojáři doplňků pro dialogová okna či okna s nápovědou, napovídáním atp. Ukázkou je hra killersheep.
Byla vydána nová verze 19.12.0 KDE Aplikací (KDE Applications). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení, kompletním seznamu změn a na stránce s dalšími informacemi.
Před 7 měsíci hodnota decentralizované měny Bitcoin překročila hodnotu 1 milión USD, před 4 měsíci dosáhl kurz hodnoty 1 USD/BTC. Zdá se, že kdo tenkrát nakoupil, udělal dobře, protože tato P2P měna neustále roste neuvěřitelnou rychlostí: Během dneška už celková hodnota zdaleka překročila 100 miliónů dolarů a aktuální kurz je 17 USD/BTC (cca 290 Kč/BTC).
Tiskni
Sdílej:
The nature of a fiat fractional reserve system means that the debt is largely "monetized". It's being traded as if it were money, and not merely the promise of money in the future. This is because there isn't really any real money. The debt is being treated as if it were money. The nature of the system means that it can never be paid back.Pokud vím, tak v USA mají povinné rezervy 10%, kdežto tady pouze 2%. Kromě pár zemí si všichni dluží navzájem ohromný částky, který prostě nikdo platit nebude, není z čeho. Spíš je to tak, že kdo utratí co nejvíc než se první dlužníci položí, tak vyhraje. Kdo bude jen šetřit na splácení úroků, tak zanedbá celou zemi a její infrastrukturu a pak už toho moc nezmůže.
Je to v pohodě až na ten detail, že dluh je větší než kolik existuje peněz na jeho zaplacení :DCoz je ale naprosto irelevantni. To by vadilo, jenom kdyby nekdo chtel takovy dluh splatit najednou.
Vidím, že jste nic nepochopil. Pletete si emisní situsci v USA a v Česku, pletete si monopol na hotovostní emisi, monetizaci dluhu a úvěrovou emisi z ničeho.Rozdil mezi beznou monetarni funkcni centralni banky implementovanou repo operacema a kvantitativnim uvolnovanim (cileny nakup dluhopisu) si uvedomuju, ale prislo me to jako irelevantni rozlisovat vzhledem k tomu, co tvrdil kralyk - V obou pripadech se emituji penize a nevznika zadny dalsi verejny dluh. Uverovou emisi privatnich bank jsem vubec nezminoval, ta je k tematu zcela irelevantni, ne?
o nic dražší a riskantnější, než si vsadit sportkuVsadit sportku? To je velmi nízká laťka.
A to i navzdory teoretikům...Pověz, ty praktiku, co si tedy za své Bitciony v praxi koupíš?
V každém případě pro mě osobně je Bitcoin nejlepší investicí loňského roku, o nic dražší a riskantnější, než si vsadit sportkumno, Sportka stojí tuším 16 Kč ... jakou grafickou kartu za to koupíš, nepočítaje sežranou elektřinu?
Vzhledem k tomu, ze jakakoliv hodnota bitcoinu je ryze psychologickaJak se to liší od USD nebo EUR?
ale půjčkami, což znamená, že je potřeba vytvářet neustále nové půjčky, aby bylo možné pokrýt úrokyNesmysl, viz vyse ma odpoved Kralykovi.
Ovšem zase je to čistě psychologické.Ne to je ryze prakticy duvod - pokud neexistuji dlouhodobe smlouvy a zavazky, tak hodnota meny muze 'litat' a nic se nedeje - kazda hodnota je stejne dobra jako kazda jina, kdyz se vsechny ceny prizpusobi. Oproti tomu pokud tyto dlouhodobe smlouvy existuji, tak vyrobci a obchodnici nemuzou moc menit ceny - napr. prudky pokles hodnoty meny by je zbankrotoval (protoze mzdy, najmy a pujcky na investice by musely platit v dlouhodobe domluvenych cenach) prudky narust hodnoty by zase zpusobil, ze by nic neprodali (protoze spotrebitele maji sve prijmy (mzdy) zase vazane dlouhodobe). Takze s relativne malymi vykyvy se ceny a mzdy prizpusobi, ale tak prudce jako 'nevazany' bitcoin to litat nemuze (pokud ji tedy vydavatel meny sam nesabotuje).
není to zase tak dávno, co jakýsi obchodník sám srazil britskou libru prostě tím, že spekuloval na pokles obrovskou částkouTo byl George Soros a vyuzil vazbu libry na ERM a tim vytlacil libru z ERM. Ale ani tim nesrazil hodnotu libry, jenom srazil jeji kurs vuci ostatnim menam (coz jsou dve odlisne veci, ktere spolu volne souvisi, proto trba kdyz se porovnavaji HDP mezi staty, tak jsou dva zpusoby - podle kurzu men nebo podle PPP).
A čím více lidí toho bude chtít využít, tím hodnota ještě více poroste. A s tím i stabilita celku.První ano, ale druhé ne. Jako u každé bubliny.
Obama kroutí hlavou, že tisk barevných papírků ZASE nic nevyřešil, uvidíme co ještě před volbama s FEDem vymyslí za lumpárnu. Bitcoint je naděje pro svobodu :) Mises a Hayek by měl radost