V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
presne tak D.A.Tiger ma pravdu..
netreba sa riadit davom ale vlastnou skusenostou.. lebo dav moze vypovedat o kvalite ale v dnesnej dobe je to skor mainstream a vypoveda co je nablizkanem co sa najlepsie predava a nemusi to byt aj najlepsie co je... ja osobne sa prihovaram za XFCE ale aj to v poslednej dobe ma zbytocne v dialogoch kopec nastaveni a pre mna to robi dojem chaosu.. rovnako ako KDE.. este tak MATE vyzera ze ty ktory vedia ocenit uzitkovost Gnome 2 si pridu na svoje ostatny nech sa trapia s Gnome 3 a KDE/Unity a neviem cim..
netreba sa riadit davomSituace je spise opacna - popularni je na Gnome Shell nadavat - priznat zde, ze mi Gnome 3 svou koncepci vyhovuje a zvolena koncepce je podle mne spise dobra, je cesta proti davu.
ale vlastnou skusenostou..Coz presne delam.
ale vlastnou skusenostou.. Coz presne delam.No, a my také
Kbybyste se snazil vice, urcite by se vam take Gnome Shell zacal libitAle což o to... líbit se mi může. Ale prostě jsem přišel na to, že na ty tři výše jmenované nemá. ;) A propo zapoměl jsem ještě jeden mi hodně učaroval - EvilWm ;)
Já používám podobně vypadající fluxbox - také s vypnutým záhlavím oken, bez dekorací, 1px bílým okrajem, spoustou bindingů ve .fluxbox/keys. K tomu navíc profituji tím, co fluxbox dále umí - např. alt + levý klik = pohyb celého okna, alt + pravý klik = roztahování okna. Na desktopu je tohle asi jediný případ, kdy použiji myš .
K tomu navíc profituji tím, co fluxbox dále umí - např. alt + levý klik = pohyb celého okna, alt + pravý klik = roztahování okna.Nevim, jestli si to uvedomujete, ale to dnes umi kazdy wm. Nevypada to, ze fluxbox nabizi cokoli navic oproti ostatnim.
Uvědomuji, ale u spousty z nich se např. nedá nastavit styl resize. V Gnome 2 (a defaultním fluxboxu taky) se roztahuje vždy okraj nejbližší kurzoru myši - nenašel jsem jinde nastavení, které by mi umožnilo roztahování pravého spodního rohu nezávisle na pozici kurzoru (na což je ve fluxboxu keys option).
Nicméně můj post byl mířen na EvilWM, kterému jsem kdysi dával šanci na Slackware a mám pocit, že tuto funkcionalitu tehdy neměl. Dle oficiální dokumentace to vypadá, že už ji má, což znamená, že má poznámka byla opravdu zbytečná.
standartni h/j/k/l+1
bindsym Mod4+h focus left bindsym Mod4+j focus down bindsym Mod4+k focus up bindsym Mod4+l focus right
Správně-li Tě chápu, pak ten - kdo používá "Gnómí šel" - ten jest součástí davu.Uz tady jste to pochopil spatne => zbytek uvahy stoji na vode.
Vaše pojetí davu, sovičko, je v příkrém rozporu s mediální a marketingovou praxí, což vás zjevně netrápí.Citujte prosim konkretne nejakou cast z meho predchoziho prispevku ve vlakne, na zaklade nehoz lze neco takoveho dovodit. V danem kontextu to byl od puvodni autora spise odkaz na stadni chovani ("netreba sa riadit davom"). Ma pripominka se vedla v duchu, ze v soucasnosti je spise popularni na Gnome 3 nadavat a tudiz ze myslenka ze jeho zastanci prejimaji chovani majoritniho davu je spise nepravdiva.
pod každou zprávičkou o GnomesHelluVida, cerveny hadr!
a GTK3,Zpravickou o GTK3? Kdy? Kde?
že ti stačí tak nepatrná záminka, jako jako je fotka něčího desktopu.Pokud autor zpravicky explicitne zdurazni ze GKH, pouziva Gnome 3, nelze neocekavat, ze se to nestane tematem diskuze.
já být moderátorem abclinuxu, tak máš dávno ban.To vypovida i o vas.
neznamená, že jeden má "pravdu" a druhý tomu nerozumí.To zatím ani nikdo netvrdí, i když to tak může znít.
Tiskni
Sdílej: